- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 103 від 18.07.2000 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 січня 2001 р. за N 57/5248 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації
Державної служби спеціального зв'язку
та захисту інформації
N 619 від 05.10.2016 )
Про затвердження Положення про відомчу воєнізовану охорону Державного комітету зв'язку та інформатизації України
У зв'язку з реорганізацією відомчої воєнізованої охорони Державного комітету зв'язку та інформатизації України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про відомчу воєнізовану охорону Державного комітету зв'язку та інформатизації України (додається).
2. Положення про відомчу воєнізовану охорону Державного комітету зв'язку та інформатизації України, затверджене Головою Державного комітету зв'язку України 17.09.98 р. N 135, скасувати.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на Другий відділ (Цуриков С.С.).
Затверджено
Наказ Державного комітету
зв'язку та інформатизації України
18 липня 2000 р. N 103
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 січня 2001 р.
за N 57/5248
Положення
про відомчу воєнізовану охорону Державного комітету зв'язку та інформатизації України
I. Загальна частина
1. Відомча воєнізована охорона Державного комітету зв'язку та інформатизації України (далі - відомча ВОХОР) - це спеціалізована структура в складі Державного підприємства спеціального зв'язку, що призначена для охорони підприємств, об'єднань, установ, організацій, об'єктів галузі зв'язку, які розташовані на території України, і розміщеного на них майна.
2. На підставі цього Положення, з урахуванням специфіки діяльності, Державним підприємством спеціального зв'язку опрацьовується та затверджується Державним комітетом зв'язку та інформатизації України Положення про загін (окрему команду) відомчої ВОХОР.
3. У своїй діяльності відомча ВОХОР керується
Конституцією України, законодавством України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Положенням про Державний комітет зв'язку та інформатизації України, затвердженим Указом Президента України від 3 червня 1999 року
N 601, нормативно-правовими актами МВС України, цим Положенням, іншими нормативно-правовими актами Державного комітету зв'язку та інформатизації України, статутом Державного підприємства спеціального зв'язку, наказами та розпорядженнями Державного підприємства спеціального зв'язку, розпорядженнями керівництва об'єктів, що охороняються.
4. Підрозділи відомчої ВОХОР відповідно до чинного законодавства забезпечуються службово-штатною зброєю (далі - зброя) та можуть оснащуватись спеціальними засобами самооборони та індивідуального захисту, які застосовуються ними відповідно до діючого законодавства України.
5. Заходи охорони здійснюються згідно з Переліком об'єктів зв'язку, які обов'язково охороняються відомчою ВОХОР, що затверджується Державним комітетом зв'язку та інформатизації України, інших об'єктів, які не ввійшли до Переліку, але належать підприємствам, установам та організаціям Державного комітету зв'язку та інформатизації України (обмежених територій, будівель та споруд, вантажів тощо) і рішення про охорону яких може приймати самостійно генеральний директор Державного підприємства спеціального зв'язку.
Ліцензування з надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
6. На підрозділи відомчої ВОХОР покладаються завдання захисту від розкрадань, у т.ч. під час перевезення продукції і матеріальних цінностей, що належать підприємствам, установам та організаціям Державного комітету зв'язку та інформатизації України, та підтримання необхідних пропускного та внутрішньооб'єктного режимів.
Відповідальність за стан охорони об'єктів, здійснення пропускного та внутрішньооб'єктного режимів покладається на начальників загонів (окремих команд) відомчої ВОХОР, а за технічний стан об'єкта, пожежну безпеку, обладнання відокремлених приміщень засобами охоронної та охоронно-пожежної сигналізації - на керівників підприємств, установ та організацій.
7. Будівництво, капітальний і поточний ремонт інженерно-технічних засобів охорони (огорожі), охоронної зони, засобів сигналізації, службових і побутових приміщень, контрольно-пропускних пунктів та інших об'єктів, призначених для воєнізованої охорони, здійснюються керівником підприємства, установи, організації, які охороняються; забезпечення підрозділів охорони транспортом покладається на Державне підприємство спеціального зв'язку і його філії за рахунок власника об'єкта охорони.
Технічне обслуговування та ремонт засобів охорони і протипожежного захисту об'єктів здійснюються фахівцями підприємства, установи, організації та спеціалізованими підприємствами за договорами з керівництвом об'єктів, що охороняються.
Будівництво огорожі, монтаж технічних засобів охорони, обладнання постів, а також ремонт та утримання службово-побутових приміщень варти (опалення, освітлення, прибирання, забезпечення інвентарем та меблями) виконуються фахівцями об'єктів, що охороняються, за рахунок цих об'єктів.
Постійне технічне обслуговування, ремонт та забезпечення надійної роботи засобів охорони і протипожежного захисту об'єктів здійснюються кваліфікованими фахівцями, на яких покладена відповідальність за їх стан.
8. Особовий склад відомчої ВОХОР Державного підприємства спеціального зв'язку залежно від займаних посад поділяється на старший, середній, молодший начальницький склад та рядовий склад і при виконанні службових обов'язків повинен носити формений одяг та відповідно до посадового стану - знаки розрізнення.
9. У підрозділах відомчої ВОХОР ведеться підсумковий щомісячний і щоквартальний облік робочого часу.
10. Ураховуючи специфіку роботи, особовий склад відомчої ВОХОР несе вартову службу вдень і вночі за затвердженими графіками чергувань. Тривалість часу для вживання їжі та короткочасного відпочинку, у разі його збільшення порівняно з нормами, визначеними законодавством про працю України, обумовлюється в колективному договорі та в Правилах внутрішнього трудового розпорядку Державного підприємства спеціального зв'язку.
Час, відведений для інструктажу, пересування на пост, з поста, службової підготовки, перебування у вартовому приміщенні в резерві, зараховується до робочого часу.
11. Особовий склад відомчої ВОХОР проходить обов'язкову службову підготовку з розрахунку 40-60 годин на рік згідно з Програмою підготовки особового складу відомчої воєнізованої охорони, затвердженої наказом Державного підприємства спеціального зв'язку.
Вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження зі зброєю та ії застосування здійснюється власними фахівцями на спеціально створених пунктах навчання.
12. Залежно від особливостей об'єкта охорони і кількості постів для їх охорони та супроводження вантажів можуть призначатися варти, групи охорони або окремі пости, службові наряди відомчої ВОХОР.
Для керівництва ними призначаються:
начальники варти - з осіб молодшого начальницького складу (за наявності трьох та більше постів);
начальники групи охорони - з осіб молодшого начальницького складу (за наявності двох постів);
начальники окремих постів - стрілець.
Начальники групи охорони та окремих постів у разі потреби залучаються до несення служби на постах. Особливі обов'язки особового складу варти, групи охорони та окремих постів визначаються табелем постів.
13. Видача зброї працівникам і посадовим особам відомчої ВОХОР здійснюється за рішенням керівників, яким надано право приймати працівників на роботу та їх звільняти, і за дозволами спецміліції МВС України після проходження працівником, посадовою особою відповідної підготовки, вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження і застосування зброї та прийняття заліків комісіями Державного підприємства спеціального зв'язку, його філіями, загонами (окремими командами) та представниками спецміліції МВС, і в разі відсутності підстав для відмови цим працівникам і посадовим особам у видачі дозволу на носіння зброї, що передбачені чинним законодавством.
II. Організація, керівництво та комплектування відомчої ВОХОР
14. Відомча ВОХОР організаційно складається з окремих загонів (команд), які входять до складу філій Державного підприємства спеціального зв'язку як структурні підрозділи, та з першого загону відомчої ВОХОР першої категорії як окремої філії Державного підприємства спеціального зв'язку.
Відповідно до штатної чисельності підрозділів воєнізованої охорони встановлюються такі групи щодо оплати праці начальницького складу:
Загони: I групи - 350 і більше одиниць;
II групи від 200 до 350 одиниць;
III групи від 75 до 200 одиниць.
Команди: I групи від 50 до 75 одиниць;
II групи від 35 до 50 одиниць;
III групи від 15 до 35 одиниць;
Групи: від 10 до 15 одиниць;
Відділення: від 6 до 10 одиниць.
Зарахування загону (команди) до першої категорії визначається важливістю об'єктів, що охороняються, а також кількістю приміщень, складів, виробничих ділянок (понад 90 відсотків), які обладнані ТЗО, за умови, що пульт сигналізації змонтовано у вартовому приміщенні (на посту відомчої ВОХОР).
У загонах (окремих командах) ВОХОР першої категорії в штатному розписі передбачається посада заступника начальника загону (окремої команди) - начальника штабу загону (окремої команди).
Загальне керівництво відомчою ВОХОР здійснюється Державним підприємством спеціального зв'язку.
15. Кількість варт, постів відомчої ВОХОР на об'єкті визначається керівництвом Державного підприємства спеціального зв'язку та його філій спільно з керівником об'єкта, начальниками загонів (окремих команд) відомчої ВОХОР.
Пропускний і внутрішньооб'єктний режими встановлюються наказами керівників підприємств, установ, організацій, зважаючи на особливості об'єктів, що охороняються. На підставі цих особливостей розробляється інструкція з пропускного та внутрішньооб'єктного режимів, яка узгоджується з керівництвом Державного підприємства спеціального зв'язку та його відповідної філії.
16. Чисельність відомчої ВОХОР на один цілодобовий пост визначається відповідно до законодавства України про працю. Калькуляція вартості одиниці охорони погоджується з Державним комітетом зв'язку та інформатизації України.
Залежно від особливостей об'єкта, організаційно-штатної структури і чисельності охорони штатним розписом підрозділів може передбачатись необхідна кількість начальницького складу, спеціалістів інженерно-технічних засобів охорони, зв'язку, водіїв автотранспортних засобів, а також інших посад.
Чисельність працівників для супроводження вантажів визначається Державним підприємством спеціального зв'язку, зважаючи на конкретні обставини.
17. Комплектування відомчої ВОХОР проводиться з громадян України не молодше 21-річного віку, які не були засуджені за вчинення злочину і здатні за своїми діловими і моральними якостями та станом здоров'я до несення служби зі зброєю, при наданні підрозділами спеціальної міліції при ГУМВС, УМВС України в регіонах керівникам підприємств спеціального зв'язку згоди на укладання відповідних договорів із громадянами на виконання робіт, пов'язаних з охороною, зберіганням та використанням відомчої зброї. Підставою для відмови в прийнятті до відомчої ВОХОР можуть бути медичні протипоказання та інші обставини, передбачені чинним законодавством України.
Якщо характер роботи працівників охорони передбачає доступ до державної таємниці, то з такими працівниками укладається трудовий договір у письмовій формі і оформляється допуск до державної таємниці відповідно до чинного законодавства України.
Допуск до самостійної роботи працівників відомчої ВОХОР здійснюється після складання заліків відповідно Програми підготовки особового складу відомчої воєнізованої охорони.
Для осіб, яких приймають на роботу у ВОХОР, установлюється строк випробування, якщо інше не встановлено законодавством.
18. Начальники загонів (окремих команд) відомчої ВОХОР є прямими та безпосередніми начальниками особового складу підрозділів, які несуть відповідальність за навчання, виховання та трудову дисципліну особового складу, контроль за несенням служби, за наявністю, правильним зберіганням і станом зброї та боєприпасів. Разом з керівником об'єкта, що охороняється, вони відповідають за виконання договору про його охорону.
................Перейти до повного тексту