- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА
СЕРТИФІКАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 572 від 25.09.2000 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 січня 2001 р. за N 17/5208 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
економічного розвитку і торгівлі
N 451 від 06.05.2015 )
Про внесення змін і доповнень до Правил обов'язкової сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових та приладдя, затверджених наказом Держстандарту України від 17.01.97 N 23
Відповідно до статті
14 Декрету Кабінету Міністрів України "Про стандартизацію та сертифікацію" від 10.05.93
N 46-93, на виконання Указу Президента України від 22.01.2000
N 89/2000 "Про запровадження єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва"
НАКАЗУЮ:
1. Унести до Правил обов'язкової сертифікації дорожніх транспортних засобів, їх складових та приладдя, затверджених наказом Держстандарту України від 17.01.97
N 23 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 11.02.97 за N 29/1833, такі зміни і доповнення:
1.1. Пункт 2.1 доповнити словами:
"ДСТУ 3957-2000 Система сертифікації УкрСЕПРО. Порядок обстеження виробництва під час проведення сертифікації продукції".
1.2. Пункт 3.5 після слів "від 19.05.94" додати посиланням на наступний нормативний документ:
"і Порядку проведення робіт із сертифікації продукції іноземного виробництва, що виготовляється серійно, затвердженого наказом Держстандарту України від 18.08.98
N 633 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.10.98 за N 657/3097".
1.3. Восьму, дев'яту та одинадцяту позиції пункту 3.6 викласти в такій редакції:
"- аналіз одержаних результатів та прийняття рішення про можливість надання сертифіката відповідності";
"- надання сертифіката відповідності та занесення сертифікованої продукції до Реєстру Системи";
"- технічний нагляд".
1.4. Розділ 3 доповнити пунктом 3.7 такого змісту:
"3.7. Сертифікат відповідності на продукцію, що виготовляється серійно, надається органом із сертифікації на підставі позитивних результатів експертизи документації, наданої заявником, та сертифікаційних випробувань".
1.5. Другий абзац підпункту 4.1.1 викласти в новій редакції:
"На сертифікацію серійної продукції іноземного виробництва заявка подається в порядку, установленому наказом Держстандарту України від 18.08.98
N 633 і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 14.10.98 за N 657/3097".
1.6. Підпункт 4.1.1 доповнити абзацами такого змісту:
"Заявник подає до органу із сертифікації письмове повідомлення про те, що його продукцію не заявлено на сертифікацію до інших органів із сертифікації України. Заявником на сертифікацію одиничних виробів або партій продукції може бути будь-яка юридична чи фізична особа. Заявником на сертифікацію продукції, що випускається серійно, може бути виробник продукції, що діє від свого імені або через уповноважену особу. В останньому разі одночасно із заявкою подається документ про підтвердження повноважень.
Розмір та інші ідентифікаційні ознаки партії продукції наводяться заявником у заявці на сертифікацію. У сертифікаті відповідності на партію ДТЗ має зазначатись повний ідентифікаційний номер кожного ДТЗ з партії".
1.7. У підпункт 4.2.1 внести такі зміни:
1.7.1. Четвертий абзац, що починається словами "- визначають: схему сертифікації", викласти в новій редакції:
"- визначають схему сертифікації продукції за поданою заявкою, причому залежно від обраної схеми може бути застосована одна з нижченаведених процедур:
а) обстеження виробництва згідно з вимогами ДСТУ 3957 з подальшим технічним наглядом в період дії сертифіката відповідності та проведенням контрольних випробувань зразків продукції, що відбираються з виробництва, у постачальника або з торгівлі в порядку, у терміни та в кількості, установлені програмою технічного нагляду;
б) атестація виробництва з подальшим технічним наглядом в період дії сертифіката та проведенням контрольних випробувань зразків продукції, що відбираються з виробництва, у постачальника або з торгівлі в порядку, у терміни та в кількості, установлені програмою технічного нагляду;
в) сертифікація (оцінка) системи якості підприємства-виробника продукції, яка сертифікується, з подальшим технічним наглядом за системою якості та проведенням контрольних випробувань зразків продукції, що відбираються з виробництва, у постачальника або з торгівлі в порядку, у терміни та в кількості, установлені програмою технічного нагляду".
1.7.2. Доповнити підпункт 4.2.1 такими абзацами:
"Орган із сертифікації доручає проведення випробувань сертифікованої продукції з метою технічного нагляду (згідно з галуззю акредитації) лише випробувальним лабораторіям, що акредитовані в Системі.
У разі отримання заявником сертифіката відповідності на одне чи декілька найменувань продукції одного типу сертифікати відповідності на інші найменування продукції того самого типу, якщо вони складені на тому самому виробництві, надаються органом із сертифікації без повторного обстеження або атестації виробництва чи сертифікації системи якості".
1.8. Підпункти 4.4.1, 4.4.3 та 4.4.4 викласти в новій редакції:
"4.4.1. Обстеження виробництва проводиться з метою встановлення його відповідності до вимог документації, підтвердження можливості підприємства виробляти продукцію відповідно до вимог чинних нормативних документів, надання рекомендацій щодо періодичності та форм проведення технічного нагляду за виробництвом сертифікованої продукції".
"4.4.3. Обстеження виробництва проводиться згідно з вимогами ДСТУ 3957-2000 і складається з таких етапів:
- попередня оцінка;
- перевірка й оцінка виробництва;
- оформлення результатів обстеження виробництва.
4.4.4. За результатами обстеження виробництва комісія складає акт обстеження виробництва у двох примірниках. Акт підписується членами комісії і затверджується керівником органу із сертифікації".
1.9. Підпункти 4.4.5 та 4.4.6 з тексту вилучити.
1.10. У підпункті 4.6.8 слова "має термін дії три роки" замінити на слова "видається на термін дії до п'яти років".
1.11. Пункт 4.7 доповнити підпунктом 4.7.3 такого змісту:
"4.7.3. Кількість та тип (модель, версія) зразків продукції для випробувань зазначається у рішенні за заявкою або в програмі технічного нагляду".
1.12. Перший абзац підпункту 4.8.2 викласти в новій редакції:
"4.8.2. Ідентифікація проводиться для встановлення:
- походження наданого на ідентифікацію зразка;
- приналежності до класифікаційної групи, типу, даної партії;
- відповідності загальної конструкції та комплектації зразка до технічного опису;
- відповідності маркування зразка (маркування ДТЗ та його систем, агрегатів та складових частин) до документації (технічним умовам, технічним описам, протоколам випробувань та ін.), що представлений для сертифікації та технічного нагляду".
1.13. Пункт 4.8 доповнити підпунктом 4.8.6 такого змісту:
"4.8.6. Заявник забезпечує необхідні умови для проведення ідентифікації зразків (зразки продукції, робоче місце, устаткування, інструмент, технічна документація)".
1.14. У підпункті 4.11.3 слова "попереднє обстеження" замінити на слово "обстеження".
1.15. У пункті 4.12 внести наступні зміни:
................Перейти до повного тексту