- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 165 від 16.10.2000 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 листопада 2000 р. за N 771/4992 |
Затверджено
Наказ Міністерства екології та
природних ресурсів України
16.10.2000 N 165 ( z0770-00 )
Інструкція щодо заповнення повідомлення
Інструкція розроблена відповідно до Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2000 р.
N 1120. Вона визначає порядок заповнення повідомлення про транскордонне перевезення небезпечних відходів, форма якого наведена в додатку 3 до зазначеного Положення.
1. Блоки з 1 до 23 заповнюються експортером чи іншим органом, який бере на себе зобов'язання представляти повідомлення (виробник/компетентний орган країни експорту).
2. Блок 24 заповнюється компетентними органами країн імпорту і транзиту.
3. Блоки 25 і 26 заповнюються компетентними органами країн експорту, імпорту і транзиту в разі прийняття рішення щодо запропонованого транскордонного перевезення відходів.
4. Для забезпечення належного виконання положень
Базельської конвенції доцільно застосовувати таку послідовність щодо заповнення і розсилання повідомлення:
Повідомлення, як правило, готується експортером за участю компетентного органу країни експорту.
Після заповнення блоків з 1 до 23 експортер робить потрібну кількість копій повідомлення, кожна з яких підписується окремо:
два підписані примірники для компетентного органу країни експорту;
два підписані примірники для компетентного органу країни імпорту;
три підписані примірники для компетентного органу кожної із країн транзиту, якщо транзит передбачається.
Експортер направляє всі підписані примірники повідомлення компетентному органу країни експорту, який пересилає або доручає експортеру надіслати ці повідомлення компетентним органам заінтересованих держав.
Номер повідомлення у правому верхньому кутку форми проставляється компетентним органом при підготовці повідомлення згідно із системою, яка застосовується. Цей номер заздалегідь друкується в формі.
Повідомлення має заповнюватися мовою, прийнятною для країни імпорту.
Блок 1. Експортер/повідомник указує повну назву, адресу і адресу компанії, що експортує відходи, а також номери телефону і телефаксу особи, з якою можна встановити зв'язок у будь-який час у разі виникнення будь-якої непередбаченої ситуації в ході перевезення вантажу. У цьому блоці потрібно також зазначити причини експорту відходів.
Блок 2. Експортер/повідомник указує повну назву, адресу компанії, що імпортує відходи, а також прізвище, номери телефону і телефаксу особи, з якою можна встановити зв'язок в будь-який час у разі виникнення будь-якої непередбаченої ситуації в ході перевезення вантажу. Звичайно імпортером є особа, яка відповідає за утилізацію/видалення і зазначена в блоці 8. У цьому разі вкажіть "той самий, що й у блоці 8". Якщо імпортер і особа, відповідальна за утилізацію/видалення, різні особи, то потрібно заповнити як блок 2, так і блок 8.
Блок 3. У цьому блоці вказується, про який вид повідомлення ідеться. Укажіть: чи призначене це повідомлення для однієї партії вантажу [(i) разове перевезення] чи для кількох партій [(ii) загальне повідомлення)] і чи призначається даний вантаж для операції видалення без утилізації (iii) (додаток 1 А до Положення) чи для операції з утилізації (iv)
(додаток 1 Б до Положення).
Блок 4. Укажіть загальну кількість запланованих поставок (відвантажень) за період, протягом якого намічено експортувати відходи.
Блок 5. Укажіть загальну кількість відходів і передбачувану кількість у кожній окремій партії відходів, бажано в кілограмах чи, якщо це неможливо, у літрах.
Блок 6. Укажіть передбачувану(і) дату(и) кожного відвантаження або, якщо це невідомо, період часу, протягом якого відходи будуть експортуватися.
Блок 7. Укажіть повну назву, адресу, номер телефону і телефаксу перевізника, а також ім'я, адресу, номер телефону і телефаксу особи, з якою можна встановити зв'язок у будь-який час у разі виникнення будь-якої непередбаченої ситуації в ході перевезення вантажу. Якщо в перевезенні бере участь більше ніж один перевізник, укажіть "див. перелік, що додається" і долучіть перелік, що містить потрібну інформацію щодо кожного перевізника.
Блок 8. Укажіть повну назву, адресу, номер телефону і телефаксу особи, яка відповідає за утилізацію/видалення, а також ім'я, адресу, номер телефону і телефаксу особи, до якої слід звертатися. Наведіть інформацію про фактичне місце утилізації/видалення, якщо воно не збігається з міцезнаходженням особи, що відповідає за утилізацію/видалення.
Блок 9. Укажіть метод(и) утилізації/видалення (коди див. на зворотному боці форми), а також опишіть технологію, яка застосовується, і надійність, з екологічної точки зору, методу(ів), що застосовується. У разі потреби наведіть додаткову інформацію.
Блок 10. Укажіть повну назву, адресу, номер телефону і телефаксу виробника відходів, а також ім'я, адресу, номер телефону і телефаксу особи, з якою можна встановити зв'язок у будь-який час у разі виникнення будь-якої непередбаченої ситуації в ході перевезення вантажу. Крім того, наведіть інформацію про процес, у ході якого утворюються відходи, і про місце утворення відходів. Якщо виробником є експортер, то вкажіть "той самий, що й у блоці 1". Якщо відходи утворюються в результаті діяльності більш ніж одного виробника, то вкажіть "див. перелік, що додається" і прикладіть перелік, що містить потрібну інформацію стосовно кожного окремого виробника.
................Перейти до повного тексту