- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1693 від 14.08.2000 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 вересня 2000 р. за N 596/4817 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду
державного майна
N 439 від 02.04.2012 )
Про затвердження Положення про порядок приватизації об'єктів групи Ж
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Фонду державного
майна
N 25 від 11.01.2001
N 1627 від 05.08.2004
N 2992 від 16.11.2005
N 1245 від 10.08.2006 )
На виконання Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України
"Про державну програму приватизації", та з метою впорядкування процесу приватизації об'єктів групи Ж
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок приватизації об'єктів групи Ж, що додається.
2. Департаменту індивідуального продажу у триденний термін із дня прийняття цього наказу забезпечити подання Положення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Надати регіональним відділенням ФДМУ та Фонду майна Автономної Республіки Крим повноваження на здійснення приватизації об'єктів групи Ж, які перебувають у державній власності України та розташовані на території відповідних областей та Автономної Республіки Крим.
4. Визнати таким, що втратило чинність, Положення про приватизацію майна об'єктів соціальної сфери, віднесених
Державною програмою приватизації на 1998 рік до групи Ж, затверджене наказом ФДМУ від 6 травня 1998 р.
N 888 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 4 червня 1998 р. за N 366/2806, із змінами і доповненнями, внесеними наказом ФДМУ від 15 квітня 1999 р.
N 687 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 29 квітня 1999 р. за N 272/3565.
5. Відповідальність за виконання наказу покласти на начальників регіональних відділень ФДМУ та директора Департаменту індивідуального продажу.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду Л. Кальніченка.
Затверджено
Наказ Фонду державного
майна України
14.08.2000 N 1693
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 вересня 2000 року
за N 596/4817
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок приватизації об'єктів групи Ж
Розділ 1
Загальна частина
1.2. Першочерговій приватизації підлягають об'єкти групи Ж, які використовуються не за призначенням, перебувають в оренді або не функціонують.
Приватизація дитячих дошкільних закладів здійснюється з урахуванням вимог Закону України
"Про дошкільну освіту".
Приватизація санаторно-курортних закладів здійснюється з урахуванням вимог Закону України
"Про курорти".
1.5. Приватизація об'єктів групи Ж здійснюється регіональним відділенням тієї області, на території якої розташований об'єкт, або відповідно до наказів Фонду державного майна України центральним апаратом. Для узгодженості роботи органів приватизації накази Фонду державного майна України про приватизацію об'єктів групи Ж у п'ятиденний термін з дня підписання доводяться до відома регіональних відділень тих областей, на території яких розташовані такі об'єкти (далі - органи приватизації).
( Пункт 1.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна
N 1245 від 10.08.2006 )
1.6. Приватизація об'єктів групи Ж здійснюється шляхом:
продажу за некомерційним конкурсом,
продажу на аукціоні,
викупу.
У випадках, передбачених чинним законодавством, приватизація об'єктів групи Ж здійснюється шляхом продажу акцій, що належать державі в господарських товариствах.
Для запобігання виникненню невдоволеного попиту населення адміністративних одиниць, на території яких розташовано об'єкти групи Ж, на товари (роботи, послуги), які виробляються цими об'єктами, та для забезпечення населення послугами на рівні соціальних стандартів, передбачених законодавством, приватизація таких об'єктів переважно здійснюється зі збереженням профілю.
1.7. Приватизація майна об'єктів групи Ж здійснюється переважно конкурентними способами.
Об'єкти групи Ж, для забезпечення діяльності яких згідно з їх цільовим призначенням необхідна реконструкція, модернізація і т. ін., що вимагає внесення інвестицій, підлягають приватизації шляхом продажу за некомерційним конкурсом.
1.8. Підприємство, яке більше ніж 5 років утримує за рахунок власних коштів у належному стані об'єкт групи Ж, має першочергове право на викуп цього об'єкта.
1.9. Викуп об'єктів групи Ж та порядок проведення аукціонів з продажу об'єктів групи Ж здійснюється відповідно до Закону України
"Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" та Положення про порядок визначення та застосування способів приватизації щодо об'єктів малої приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 30.07.98
N 1511, з урахуванням такої особливості: інформація про об'єкти, що підлягають продажу на аукціоні, публікується в інформаційних бюлетенях органів приватизації, місцевій пресі, інших друкованих виданнях, визначених органами приватизації, не менш як за 50 днів до дати проведення аукціону.
1.10. Створення на базі майна об'єкта групи Ж відкритого акціонерного товариства та продаж його акцій здійснюється відповідно до Закону України
"Про приватизацію державного майна" та чинної Державної програми приватизації.
1.11. Ціна продажу об'єкта групи Ж, що підлягає приватизації шляхом викупу, та початкова вартість продажу об'єкта групи Ж на аукціоні або за некомерційним конкурсом установлюються в порядку, установленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оцінну діяльність.
( Пункт 1.11 в редакції Наказів Фонду державного майна
N 2992 від 16.11.2005,
N 1245 від 10.08.2006 )
Розділ 2
Формування переліків об'єктів групи Ж, які підлягають приватизації
2.1. Органи, уповноважені управляти майном об'єктів групи Ж, подають до державних органів приватизації переліки об'єктів, що пропонуються до приватизації.
2.2. Орган, уповноважений управляти майном об'єкта групи Ж, одночасно з поданням пропозицій на включення до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, подає до державного органу приватизації пропозиції щодо збереження профілю об'єкта або щодо можливості його перепрофілювання, реструктуризації. Неподання органом, уповноваженим управляти майном об'єкта групи Ж, зазначених пропозицій розглядається як їх відсутність.
Орган, уповноважений управляти майном об'єкта групи Ж, зобов'язаний забезпечити здійснення заходів, необхідних для підготовки об'єкта до приватизації: проведення інвентаризації майна такого об'єкта, виділення об'єкта групи Ж з балансу підприємства та складання розподільчого балансу (якщо об'єкт не є окремою юридичною особою), надання органам приватизації технічної документації на об'єкти приватизації та інше.
2.3. Включення об'єктів соціально-побутового призначення, які не ввійшли до статутних фондів підприємств, створених у процесі приватизації, до переліку об'єктів групи Ж, що підлягають приватизації, здійснюється з ініціативи органів приватизації, покупців та господарських товариств, на балансах яких перебувають об'єкти групи Ж.
2.4. Ініціатива щодо включення об'єктів групи Ж до переліку об'єктів, що підлягають приватизації, може виходити, крім органів, уповноважених управляти майном об'єктів групи Ж, також від державних органів приватизації, покупців та підприємств, на балансі яких об'єкти перебувають.
Орган приватизації погоджує ці пропозиції з органами, уповноваженими управляти майном таких об'єктів.
2.5. Державні органи приватизації формують переліки об'єктів групи Ж, що підлягають приватизації. Перелік повинен містити: назву об'єкта, його місцезнаходження, спосіб приватизації, умову приватизації - збереження профілю діяльності або відомості щодо його можливого перепрофілювання. Сформований перелік, але не затверджений органом приватизації, разом з документами, які містять пропозиції щодо подальшого використання об'єктів, подається на погодження відповідній державній адміністрації, на території якої розташований об'єкт. При цьому об'єкти, що розташовані на території міст обласного підпорядкування, підлягають погодженню обласною державною адміністрацією.
Приватизація об'єктів, що займають монопольне становище на загальнодержавному або регіональному ринках, здійснюється за погодженням з відповідними органами Антимонопольного комітету України в Порядку, затвердженому спільним наказом Фонду державного майна України та Антимонопольного комітету України від 08.09.2000
N 1877/13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.09.2000 за N 651/4872.
2.6. Державна адміністрація протягом 3 тижнів розглядає подані документи та за результатами розгляду погоджує їх.
У разі незгоди із запропонованим до приватизації переліком або з окремими об'єктами в ньому, деякими умовами продажу державна адміністрація подає обґрунтовані зауваження.
2.7. Переліки об'єктів, які не функціонують більше 3 років або перебувають в аварійному стані та умовою продажу яких передбачається можливість їх перепрофілювання, крім погодження місцевою державною адміністрацією, для підтвердження забезпечення населення послугами на рівні соціальних стандартів, передбачених законодавством, підлягають погодженню місцевим органом самоврядування у частині зазначеної умови протягом 3 тижнів. Переліки таких об'єктів направляються на погодження до зазначених органів одночасно.
В інших випадках переліки об'єктів групи Ж державної форми власності погодженню органами місцевого самоврядування не підлягають.
2.8. Якщо місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування не дають згоди на приватизацію об'єктів групи Ж, то зазначені органи надають державному органу приватизації інформацію про джерела фінансування об'єкта та відповідні гарантії щодо надходження коштів.
Гарантії полягають у поданні письмових зобов'язань щодо обсягів та терміну фінансування. Фінансування такого об'єкта не є підставою для набуття права власності особою, що здійснює його фінансування. Контроль за надходженням зазначених коштів здійснює орган, уповноважений управляти майном такого об'єкта. Мінімальні обсяги фінансування таких об'єктів визначаються органами, уповноваженими управляти майном цих об'єктів.
Якщо до державного органу приватизації протягом трьох тижнів з дати надходження відповідного звернення до органу місцевого самоврядування не надходять гарантії щодо його подальшого фінансування, орган приватизації зобов'язаний ініціювати перед місцевою державною адміністрацією повторний розгляд питання про приватизацію такого об'єкта. При невиконанні зобов'язань щодо фінансування об'єкта групи Ж орган, уповноважений управляти майном таких об'єктів, повторно ініціює приватизацію об'єкта групи Ж.
2.9. У разі ненадходження протягом трьох тижнів з дати надходження до відповідної державної адміністрації, відповідного місцевого органу самоврядування відповіді щодо погодження переліку об'єктів, що підлягають приватизації, поданий перелік вважається погодженим.
2.10. Орган приватизації розглядає подані зауваження державної адміністрації та в разі приватизації об'єктів, зазначених у пункті 2.7 цього Положення, зауваження органу місцевого самоврядування і в п'ятиденний строк після одержання переліку або відповідно до п.2.9 затверджує його з урахуванням зауважень, які не суперечать чинному законодавству.
Копія наказу про включення об'єкта в перелік об'єктів групи Ж, що підлягають приватизації, протягом 5 днів надсилається органом приватизації центральному органу виконавчої влади, у сфері управління якого перебуває цей об'єкт.
................Перейти до повного тексту