1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 269 від 15.08.2000
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 вересня 2000 р.
за N 589/4810
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 649 від 07.12.2004 )
Про затвердження форм державної статистичної звітності:
N 1 - приватизація, додатків до неї, а також Інструкції для їх заповнення
Відповідно до статті 12 Закону України "Про державну статистику" та з метою удосконалення чинної державної статистичної звітності про хід приватизації державного та комунального майна об'єктів відповідно до Закону України "Про Державну програму приватизації" від 18.05.2000 N 1723-III
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі документи (додаються):
форми державної статистичної звітності: N 1 - приватизація "Інформація про приватизацію майна підприємства, установи, організації", квартальна; "Кількість та вартість майна об'єктів незавершеного будівництва, приватизованих у складі цілісного майнового комплексу або структурного підрозділу", квартальна (додаток 1); "Розміщення акцій акціонерного товариства", квартальна (додаток 2);
Інструкцію для заповнення форми державної статистичної звітності N 1-приватизація "Інформація про приватизацію майна підприємства, установи, організації" та форм додатків до неї.
2. Увести в дію, починаючи зі звіту за I квартал 2001 року, вищевказані форми державної статистичної звітності та Інструкцію для їх заповнення.
3. Управлінню статистики фінансів (Жук І.М.):
3.1. Довести наказ до Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики, а також до органів місцевого самоврядування, які подають звіти про хід відчуження майна об'єктів комунальної власності шляхом приватизації.
3.2. Визначити потрібний тираж та передати управлінню справами з метою організації тиражування оригінали бланків форми державної статистичної звітності N 1 - приватизація та форми додатка 1 до неї, а також оригінал Інструкції для їх заповнення.
3.3. Організувати зведення та видання вихідної інформації про хід приватизації майна об'єктів державної та комунальної форм власності.
3.4. Щокварталу видавати економічну доповідь про хід приватизації майна підприємств, установ, організацій різних галузей економіки країни.
3.5. Разом з державним підприємством "Головний міжрегіональний інформаційний центр" (далі - ДП ГМІЦ) Держкомстату (Сидоренко М.М.) внести відповідні зміни до постановки задачі комплексу електронної обробки інформації державної статистичної звітності за формою N 1 - приватизація.
3.6. Здійснювати разом з Фондом державного майна України методологічне керівництво заповненням звіту за формою N 1 - приватизація та разом з управлінням статистики інвестицій та будівництва Головного управління статистики виробництва Держкомстату - звіту за формою додатка 1 до неї.
4. Узяти до відома, що Фонд державного майна України:
4.1. Надсилає цей наказ Фонду майна Автономної Республіки Крим, регіональним відділенням та представництвам у районах та містах.
4.2. Забезпечує виготовлення та розсилання звітувальникам бланків звіту за формою додатка 2 до форми державної статистичної звітності N 1 - приватизація, а також методологічне керівництво його заповненням.
4.3. Продовжує в подальшому організацію збирання від місцевих органів самоврядування та подання територіальним органам державної статистики звітів про відчуження майна об'єктів комунальної власності шляхом приватизації, за формами, що затверджені пунктом 1 цього наказу, Фондом майна Автономної Республіки Крим, регіональними відділеннями у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській, Сумській, Черкаській областях та в містах Києві та Севастополі, де, за інформацією територіальних органів державної статистики, ця робота вже налагоджена.
4.4. Буде здійснювати спільну з органами місцевого самоврядування Житомирської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Харківської, Чернівецької областей роботу з організації збирання та подання регіональними відділеннями до органів державної статистики звітів за ф. N 1 - приватизація про відчуження майна об'єктів комунальної власності.
5. ДП ГМІЦ Держкомстату (Сидоренко М.М.):
5.1 Згідно з постановкою задачі внести відповідні зміни до програмного забезпечення комплексу електронної обробки інформації державної статистичної звітності за формою N 1 - приватизація та довести їх до територіальних органів державної статистики.
5.2. Дотримуючись термінів, установлених Планом статистичних робіт, здійснювати обробку та зведення даних звітів за формою N 1 - приватизація та формою додатка 1 до неї, одержаних від Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики.
5.3. Надавати галузевим управлінням Держкомстату відповідні вихідні таблиці про хід приватизації майна, використовуючи для цього засоби локальної обчислювальної мережі комітету.
6. Галузевим управлінням Держкомстату здійснювати систематичний аналіз даних про хід приватизації майна об'єктів державної та комунальної форм власності у певній галузі економіки.
7. Фінансово-економічному управлінню (Сорокіна Т.В.) забезпечити фінансування робіт, пов'язаних із запровадженням державної статистичної звітності за формою N 1 - приватизація та формою додатка 1 до неї, затвердженими пунктом 1 цього наказу.
8. Управлінню справами (Москот В.Ф.) забезпечити контроль за своєчасним тиражуванням та розсиланням бланків форми державної статистичної звітності N 1 - приватизація та форми додатка 1 до неї Головному управлінню статистики в Автономній Республіці Крим, обласним, Київському та Севастопольському міським управлінням статистики.
9. Начальникам Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики забезпечити:
9.1. Розсилання Фонду майна Автономної Республіки Крим, реґіональним відділенням Фонду державного майна України, його представництвам у районах та містах, а також органам місцевого самоврядування областей:
бланків звітів за формою N 1 - приватизація та формою додатка 1 до неї, а також Інструкції для їх заповнення, затверджених цим наказом, для звітування, починаючи з I кварталу 2001 року;
цього наказу до органів місцевого самоврядування.
9.2. Збирання та передання щоквартально ДП ГМІЦ Держкомстату України в установлені терміни звітів за формою N 1 - приватизація та формою додатка 1 до неї, затвердженими цим наказом.
10. Визнати такими, що втратили чинність, наказ Мінстату України від 22.02.96 N 58 "Про вдосконалення статистичної звітності щодо ходу приватизації державного майна", зареєстрований в Мін'юсті України від 26.07.96 за N 402/1427, та наказ Держкомстату України від 13.08.97 N 1 "Про затвердження Інструкції до форми державної статистичної звітності N 1 - приватизація", зареєстрований в Мін'юсті України від 29.08.97 за N 360/2164.
11. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
В.о. Голови комітету В.А. Головко
Затверджено
Наказ Держкомстату України
15.08.2000 N 269
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 вересня 2000 р.
за N 589/4810
Інструкція для заповнення форми державної статистичної звітності N 1 - приватизація "Інформація про приватизацію майна підприємства, установи, організації" та форм додатків до неї
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Державні статистичні звіти за формою N 1 - приватизація звітувальники щоквартально подають в 1 примірнику:
відповідним органам державної статистики:
щодо об'єктів державної власності - Фонд державного майна України, Фонд майна Автономної Республіки Крим, регіональні відділення Фонду державного майна України та представництва в районах і містах;
щодо об'єктів комунальної власності - місцеві органи самоврядування або регіональні відділення Фонду державного майна України;
Фонду державного майна:
Фонд майна Автономної Республіки Крим, регіональні відділення Фонду державного майна України та представництва у районах і містах;
місцеві органи самоврядування.
1.2. Якщо звітує Фонд державного майна України, то поряд з назвою та адресою звітувальника в прямокутнику проставляється його ознака 0.
1.3. До об'єктів державної і комунальної власності, що підлягають приватизації, належать:
майно підприємств, цехів, виробництв, дільниць, інших підрозділів, які є єдиними (цілісними) майновими комплексами, якщо в разі їх виділення у самостійні підприємства не порушується технологічна єдність виробництва з основної спеціалізації підприємства, із структури якого вони виділяються;
об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти;
акції (частки, паї), що належать державі у майні господарських товариств та інших об'єднань.
Будівлі (споруди, приміщення) за бажанням покупця приватизуються разом із розташованими в них об'єктами малої приватизації, якщо на це немає прямої заборони Фонду державного майна України або Верховної Ради Криму чи місцевої Ради відповідного рівня.
Не можуть бути об'єктами малої приватизації будівлі (споруди, приміщення) або їх окремі частини, які становлять національну, культурну та історичну цінність і перебувають під охороною держави.
1.4. Щодо об'єктів малої приватизації (об'єкти групи А) звіт складається і подається окремо на будівлю, споруду, нежитлове приміщення, якщо на них укладено договір купівлі-продажу.
1.5. При акціонуванні об'єктів звіт складається і подається після:
державної реєстрації відкритого акціонерного товариства (далі - ВАТ), для об'єктів, щодо яких затверджується план приватизації;
затвердження плану розміщення акцій ВАТ.
1.6. При інших способах приватизації звіт складається і подається після нотаріального засвідчення договору купівлі-продажу. При повній безоплатній передачі майна об'єктів АПК (крім ВАТ) звіт складається і подається після підписання акта передачі майна.
1.7. При створенні акціонерного товариства повна назва об'єкта після приватизації та його код з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ) проставляється зі свідоцтва про державну реєстрацію цього ВАТ.
1.8. Для об'єктів, приватизованих іншими способами (крім акціонування), включаючи й об'єкти незавершеного будівництва (код категорії 3), повна назва об'єкта після приватизації може не вказуватися, оскільки на момент подання звіту об'єкт можливо ще не встиг пройти перереєстрацію.
1.9. Якщо звіт складається про приватизацію окремого індивідуально визначеного майна (у рядку 136 вказано 4), на титульній сторінці звіту заповнюються тільки "Дата прийняття рішення про приватизацію" та "Наказ щодо прийняття рішення про приватизацію".
1.10. Значення показників розділів 3 та 5 звіту розподіляються згідно з пунктом 4 статті 18 та пункту 1 статті 25 Закону України від 19 лютого 1997 року N 89/97-ВР "Про внесення змін до Закону "Про приватизацію майна державних підприємств".
1.11. Вартісні показники проставляються в тис. гривень з одним десятковим знаком.
1.12. При заповненні звіту про окреме індивідуально визначене майно (у рядку 136 вказано 4) вартісні показники проставляються в тис. гривень з трьома десятковими знаками.
Розділ 2. Порядок заповнення загальних відомостей про об'єкт до приватизації
2.1. У рядку 110 у графі Б указується повна назва об'єкта, яку він мав до початку процесу приватизації; для акціонерного товариства, яке починає процес приватизації після корпоратизації, - назва об'єкта, яку він мав до корпоратизації.
При поданні звіту про структурний підрозділ обов'язково указується, що це за об'єкт (цех, дільниця, філія, завод тощо) та підрозділом якого саме об'єкта він є.
Якщо звіт подається про об'єкт незавершеного будівництва, то в повній назві об'єкта відображається безпосередньо його призначення. Наприклад, "Незавершене будівництво дитячого садка" тощо.
Якщо звіт складається про приміщення, будівлю або споруду (це має бути тільки об'єкт класифікаційної групи А, при цьому в рядку 173 в графі 1 проставляється 5), то в рядку 110 у графі Б указується, наприклад, "Приміщення магазину "Мрія", "Будівля магазину "Мрія".
Якщо звіт подається про окреме індивідуально визначене майно (це має бути тільки об'єкт класифікаційної групи А, при цьому в рядку 136 у графі 1 повинно указуватися 4), то в графі 1 рядка 110 указується, наприклад, "Майно ліквідованого (збанкрутілого) заводу "Промінь" або "Майно комбінату "Ватра" чи "Майно, що не увійшло до статутного фонду ЗАТ "Універмаг Луцьк".
Якщо звіт подається про радгосп, то в графі 1 рядка 110 проставляється його ознака 1.
У звітах про об'єкти групи Е в рядку 110 має бути вказано "Державна частка в майні СП або ВАТ, або МГО", тобто підприємства (СП, ВАТ, МГО), назва якого вказана на титульній сторінці.
2.2. У рядку 111 у графі 1 код за ЄДРПОУ указується тільки для об'єктів, які приватизуються в цілому (код категорії об'єкта 1).
Якщо звіт складається про приватизацію окремого індивідуально визначеного майна (у рядку 136 указано 4), то в рядку 111 указується ідентифікаційний код самостійного підприємства, майно якого приватизується.
2.3. У рядку 115 у графі Б указується поштовий індекс, область, район, місто, вулиця, N будинку об'єкта приватизації, де він розташований, та телефон.
Якщо звіт складається про приватизацію окремого індивідуально визначеного майна (у рядку 136 указано 4), то у рядку 115 указується юридична адреса та телефон підприємства, майно якого приватизується.
2.4. У рядку 116 у графі 1 указується код території, на якій розташовано об'єкт, за Державним класифікатором об'єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ), затвердженим та введеним у дію наказом Держстандарту України від 31 жовтня 1997 р. N 659 "Щодо затвердження Державного класифікатора України "Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України".
Якщо звіт складається про приватизацію окремого індивідуально визначеного майна (у рядку 136 указано 4), то в рядку 116 указується інформація про підприємство, майно якого приватизується.
2.5. У рядку 120 у графі Б дається повна назва центрального органу виконавчої влади, до системи якого належав об'єкт (міністерство, відомство, МДО, концерн тощо), а в рядку 121 у графі 1 указується його код відповідно до Системи позначень органів державного управління (СПОДУ).
Якщо звіт складається про приватизацію окремого індивідуально визначеного майна (у рядку 136 указано 4), то в рядках 120 та 121 указується інформація про підприємство, майно якого приватизується.
2.6. У рядку 125 у графі Б дається назва вищестоящої організації об'єкта, до якої він належав до початку процесу приватизації, а в рядку 126 у графі 1 - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ цієї організації.
2.7. У рядку 130 у графі Б указується класифікаційна група (А, В, Г, Д, Е, Ж), до якої, відповідно до діючої Державної програми приватизації, належить об'єкт приватизації.
При складані звіту про приватизацію окремого індивідуально визначеного майна (у рядку 136 указано 4), у рядку 130 завжди має бути указано "група А".
Відповідно до Державної програми приватизації на 2000 - 2002 роки, затвердженої Законом України "Про державну програму приватизації" від 18 травня 2000 N 1723-III, класифікація об'єктів така:
Група А - цілісні майнові комплекси державних, орендних підприємств та структурні підрозділи підприємств, виділені у самостійні підприємства (далі - цілісні майнові комплекси підприємств), у тому числі у процесі реструктуризації державних підприємств із середньообліковою чисельністю працюючих до 100 осіб включно або понад 100 осіб, але вартість основних фондів яких недостатня для формування статутних фондів ВАТ, а також готелі, об'єкти санаторно-курортних закладів та будинків відпочинку, які перебувають на самостійних балансах; окреме індивідуально визначене майно (у тому числі таке, яке не увійшло до статутних фондів ВАТ, будівлі, споруди та нежилі приміщення, майно підприємств, ліквідованих за рішенням арбітражного суду, та майно підприємств, що ліквідуються за рішенням органу, уповноваженого управляти державним майном); майно підприємств, які не були продані як цілісні майнові комплекси.
Група В - цілісні майнові комплекси підприємств з середньообліковою чисельністю понад 100 осіб, та вартість основних фондів яких достатня для формування статутних фондів ВАТ; акції ВАТ, випуск яких зареєстрований або продаж акцій яких розпочався до набрання чинності цією Програмою (крім підприємств групи Г); акції ВАТ, створених на базі підприємств агропромислового комплексу, в разі якщо вартість основних фондів достатня для формування статутного фонду ВАТ.
Група Г - цілісні майнові комплекси підприємств або пакети акцій ВАТ, що на момент прийняття рішення про приватизацію займають монопольне становище на загальнодержавному ринку відповідних товарів і послуг або мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.
Група Д - об'єкти незавершеного будівництва, законсервовані об'єкти.
Група Е - акції (частки, паї), що належать державі у статутних фондах господарських товариств (у тому числі підприємств з іноземними інвестиціями), розташованих на території України або за кордоном.
Група Ж - незалежно від вартості об'єкти охорони здоров'я, освіти, культури, мистецтва та преси, фізичної культури і спорту, телебачення та радіомовлення, видавничої справи, а також об'єкти санаторно-курортних закладів, профілакторії, будинки і табори відпочинку (за винятком об'єктів санаторно-курортних закладів і будинків відпочинку, які перебувають на самостійних балансах), у тому числі об'єкти соціально-побутового призначення, що перебувають на балансі підприємств, у разі їх невключення до складу майна, що передається у комунальну власність або приватизуються, крім об'єктів які не підлягають приватизації відповідно до статті 5 Закону України "Про приватизацію державного майна".
2.8. У рядку 131 у графі 1 указується код цієї групи, а саме:
Група А - цілісні майнові комплекси державних, орендних підприємств та структурні підрозділи підприємств, виділені у самостійні підприємства (далі - цілісні майнові комплекси підприємств), у тому числі у процесі реструктуризації державних підприємств із середньообліковою чисельністю працюючих до 100 осіб включно або понад 100 осіб, але вартість основних фондів яких недостатня для формування статутних фондів ВАТ, а також готелі, об'єкти санаторно-курортних закладів та будинків відпочинку, які перебувають на самостійних балансах; окреме індивідуально визначене майно (у тому числі таке, яке не увійшло до статутних фондів ВАТ, будівлі, споруди та нежилі приміщення, майно підприємств, ліквідованих за рішенням арбітражного суду, та майно підприємств, що ліквідуються за рішенням органу, уповноваженого управляти державним майном); майно підприємств, які не були продані як цілісні майнові комплекси - 1; група В - 3; група Г - цілісні майнові комплекси підприємств, що на момент прийняття рішення про приватизацію займають монопольне становище на загальнодержавному ринку відповідних товарів та послуг - 4; група Г - цілісні майнові комплекси підприємств, що на момент прийняття рішення про приватизацію мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави - 45; група Г - цілісні майнові комплекси підприємств, що на момент прийняття рішення про приватизацію мають одночасно монопольне та стратегічне становище на загальнодержавному ринку - 46; група Д - 8; група Ж - 10. При складані звіту про об'єкт групи Е (у рядку 130 у графі Б вказано "Е") у рядку 131 у графі 1 проставляється 91.
2.9. У рядку 136 у графі 1 проставляється код категорії об'єкта, а саме: 1 - якщо звіт подається про об'єкт, що приватизується в цілому, 2 - якщо про певний структурний підрозділ та об'єкт групи Е, 3 - якщо про об'єкт незавершеного будівництва; 4 - якщо про окреме індивідуально визначене майно (у тому числі таке, яке не увійшло до статутних фондів ВАТ, майно підприємств, ліквідованих за рішенням арбітражного суду, та майно підприємств, що ліквідуються за рішенням органу, уповноваженого управляти державним майном); майно підприємств, які не були продані як цілісні майнові комплекси.
2.10. У рядку 140 у графі Б дається повна назва та місцезнаходження підприємства, на балансі якого перебував об'єкт, про який наданий звіт, а в рядку 141 у графі 1 - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ цього підприємства. Цей рядок не заповнюється, якщо звіт подається про об'єкт, що приватизується в цілому (код категорії об'єкта 1).
2.11. У рядку 145 у графі Б указується назва конкретного способу приватизації, а в рядку 146 у графі 1 - код цього способу приватизації, а саме: викуп об'єкта приватизації - 1; викуп об'єкта приватизації за альтернативним планом приватизації - 2; викуп державного майна, зданого в оренду з викупом, - 3; продаж на аукціоні - 4; продаж за некомерційним конкурсом - 5; продаж за комерційним конкурсом - 6; продаж акцій відкритих акціонерних товариств - 7.
2.12. При приватизації радгоспів шляхом передачі частки майна трудовим колективам безоплатно, коли друга частина приватизована конкретним способом, в рядку 145 у графі Б указується назва цього способу приватизації, а в рядку 146 у графі 1 - код цього конкретного способу приватизації.
2.13. При повній або частковій передачі частки майна трудовому колективу безоплатно у графі 1 рядка 147 проставляється код виду безоплатної передачі майна, а саме: 2 - повна безоплатна передача, 3 - часткова безоплатна передача. У разі відсутності безоплатної передачі майна проставляється код - 1.
2.14. У рядках 150 та 155 у графі Б указується повна назва галузі (основного виду діяльності об'єкта приватизації) до здійснення і після здійснення приватизації, а в графі 1 - код галузі (основного виду діяльності) за Загальним класифікатором галузей народного господарства (ЗКГНГ), затвердженим наказом Мінстату України від 24.01.94 N 21.
Галузь економіки України, до якої належить об'єкт, якщо він приватизований в цілому, визначається за основним видом його діяльності або за переважним обсягом виконаних робіт у загальній їх кількості на підставі даних відповідної державної статистичної звітності, яка подавалась органам статистики протягом року.
Галузь економіки України структурного підрозділу та об'єкта групи Ж визначається за основним видом його безпосередньої діяльності, а не підприємства, на балансі якого він перебував.
Галузь економіки об'єкта незавершеного будівництва визначається відповідно до його призначення.
Галузь економіки ремонтно-транспортного підприємства визначається за переважним обсягом робіт, які здійснює це підприємство. Так, якщо воно надає переважно послуги населенню, то галузь - побутове обслуговування населення; якщо транспортні перевезення - автомобільне господарство, якщо ремонт тракторів - ремонт машин та обладнання тощо.
2.15. У рядку 160 у графі Б указується назва форми власності об'єкта до початку процесу приватизації, а в графі 1 - її код згідно з Класифікацією форм власності (КФВ): державна - 31, комунальна - 32.
2.16. У рядку 165 у графі Б указується назва форми власності об'єкта, до якої він перейшов у процесі приватизації, а в графі 1 - її код згідно з Класифікацією форм власності (КФВ): приватна - 10, колективна - 20, власність міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав - 50.
2.17. У рядку 170 у графі Б пишеться назва організаційно-правової форми господарювання об'єкта до приватизації, а в рядку 171 у графі 1 указується її код за Класифікацією організаційно-правових форм господарювання (КОПФГ).
2.18. Якщо в складі цілісного майнового комплексу або структурного підрозділу (рядок 110) приватизовані об'єкти незавершеного будівництва, то значення показника рядків 172 або 174 має дорівнювати кількості об'єктів незавершеного будівництва, приватизованих у складі конкретного цілісного майнового комплексу або структурного підрозділу, проставлених у графі 1 рядка 01 додатка 1 до форми N 1 - приватизація "Кількість та вартість майна об'єктів незавершеного будівництва, приватизованих у складі цілісного майнового комплексу або структурного підрозділу".
2.19. Якщо звіт подається про окреме приміщення, будівлю або споруду групи А, то в графі 1 рядка 173 проставляється 5.
2.20. У рядках 175 та 176 у графі Б указується повна назва виду економічної діяльності об'єкта до початку процесу приватизації і після приватизації, а в графі 1 - код виду економічної діяльності об'єкта відповідно до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД), затвердженої і введеної в дію наказом Держстандарту України від 22.10.96 N 441.
Розділ 3. Порядок заповнення характеристики об'єкта
3.1. У графі 1 рядка 210 указується показник за даними табельного обліку працівників (якщо такі є) об'єкта: для груп А і Ж (крім об'єктів, що акціонуються) та Д - на дату затвердження акта оцінки вартості майна; для груп А і Ж (для об'єктів, що акціонуються) та В, Г, Е - на дату реєстрації акціонерного товариства.
3.2. У графі 1 рядка 220 проставляється вартість майна цілісного майнового комплексу з відповідного акта оцінки вартості майна, зразок якого міститься в Методиці оцінки вартості майна під час приватизації, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 1998 року N 1114 "Про затвердження Методики оцінки вартості майна під час приватизації". Зразок акта оцінки вартості майна цілісного майнового комплексу орендного підприємства затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 1998 року N 2035 "Про внесення змін і доповнень до Методики оцінки вартості майна під час приватизації".
3.3. У графі 1 рядка 230 значення показника указується відповідно до пункту 17 акта оцінки вартості майна цілісного майнового комплексу, а щодо орендного підприємства - відповідно до пункту 19 акта оцінки вартості майна цілісного майнового комплексу орендного підприємства.
3.4. Значення показників рядків 220 і 240 у графі 1 щодо цілісного майнового комплексу заповнюються відповідно до пунктів 15 і 18 акта оцінки вартості майна цілісного майнового комплексу, а щодо орендного підприємства - відповідно до пунктів 15 і 22 акта оцінки вартості майна цілісного майнового комплексу орендного підприємства.
3.5. Значення показників рядків 241 та 242 у графі 1 заповнюються з плану приватизації об'єкта.
3.6. Якщо об'єкт приватизовано конкретним способом приватизації (наприклад, викуп - 1, викуп державного майна, зданого в оренду з викупом, - 3, продаж на аукціоні - 4, продаж акцій відкритих акціонерних товариств - 7 тощо), тобто відсутня безоплатна передача майна об'єкта, то значення показників рядків 241 та 242 не заповнюються. При цьому в графі 1 рядка 147 проставляється 1.
Якщо об'єкт у цілому передано безоплатно трудовому колективу, то значення показника рядка 240 дорівнює значенню показника рядка 241, а рядок 242 не заповнюється. У цьому разі не заповнюються розділи звіту 3 та 5. При цьому в графі 1 показника рядка 147 проставляється 2.
Якщо безоплатно передано частку державного майна об'єкта, а інша частка залишається тимчасово у власності держави, то значення показника рядка 240 більше значення показника рядка 242 на величину вартості державної частки, значення якої проставляється в рядку 430 розділу 4 звіту, а значення показника рядка 241 не заповнюється. При цьому в графі 1 показника рядка 147 проставляється 3.
Якщо трудовому колективу безоплатно передано частку державного майна об'єкта, а залишок приватизовано іншим способом, тобто шляхом продажу акцій, то значення показника рядка 240 дорівнює сумі значення показника рядка 242 та вартості державної частки майна, що приватизується шляхом акціонування (рядок 420). У цьому випадку рядок 241 не заповнюється. При цьому в графі 1 показника рядка 147 проставляється 3.
При заповненні звіту про акціонерне товариство, у разі відсутності безоплатної передачі, значення показника рядка 240 дорівнює значенню показника рядка 420.
3.7. Значення показника рядка 250 у графі 1 заповнюється відповідно до пункту 16 акта оцінки вартості цілісного майнового комплексу, а для орендного підприємства - відповідно до пункту 18 акта оцінки вартості майна цілісного майнового комплексу орендного підприємства.
3.8. Значення показника рядка 260 у графі 1 проставляється з балансу підприємства (ряд. 031), що складений за період, в якому затверджений акт оцінки вартості майна, - для груп А і Ж (крім об'єктів, що акціонуються) та Д, план приватизації або план розміщення акцій - для груп А і Ж (для об'єктів, що акціонуються), В, Г, Е.
Коли об'єкт здає в оренду майно, первісна вартість основних засобів указується без вартості майна, яке придбане орендарем за час оренди об'єкта.
3.9. При складані звіту про приватизацію окремого індивідуально визначеного майна (у рядку 136 вказано 4) у цьому розділі заповнюється тільки значення показника рядка 240 з акта оцінки вартості індивідуально визначеного майна, зразок якого міститься в Методиці оцінки вартості майна, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 1998 року N 2035 "Про внесення змін і доповнень до Методики оцінки вартості майна під час приватизації".
3.10. Значення показника рядка 270 у графі 1 проставляється з відповідного вищезгаданого балансу підприємства (ряд. 030).
Розділ 4. Порядок заповнення даних про очікуване надходження коштів від продажу об'єкта
4.1. Значення показників рядків 320, 325 проставляється з відповідного договору купівлі-продажу об'єкта.
4.2. Значення показника рядка 330 у графі 3 дорівнює підсумку значень показників рядків 320, 325, а також граф 1 - 2.
4.3. При складані звіту про приватизацію окремого індивідуально визначеного майна (у рядку 136 вказано 4) у цьому розділі заповнюються тільки значення показників рядків 320 та 330 з відповідного договору купівлі-продажу.
Розділ 5. Порядок заповнення характеристики акціонерного товариства
5.1. Значення показників рядків 410 та 420 проставляються з акта оцінки вартості майна об'єкта приватизації. Якщо при перетворенні об'єкта в акціонерне товариство частка майна передана безоплатно, значення показника рядка 420 проставляється за вилученням вартості цієї частки.
5.2. Значення показника рядка 420 більше або дорівнює значенню показника рядка 510 розділу 5 звіту.
5.3. Значення показника рядка 430 проставляється з плану розміщення акцій.
5.4. У разі створення акціонерного товариства на базі кількох об'єктів звіт заповнюється на кожний з цих об'єктів за показниками рядків 110 - 171, 210, 260, 270. Значення інших показників щодо цих об'єктів містяться у звіті головного об'єкта, який заповнює звіт повністю.
5.5. У разі складання звіту про приватизацію окремого індивідуально визначеного майна (у рядку 136 вказано 4) показники цього розділу звіту не заповнюються.
Розділ 6. Порядок заповнення даних про очікуване надходження коштів від розміщення акцій
6.1. Значення показників рядків 510, 512, 513 проставляються з плану розміщення акцій або плану приватизації.
6.2. Значення показника рядка 510 за графами 1, 2, 3 дорівнює сумі значень показників рядків 512, 513 за графами 1, 2, 3.
6.3. Значення показників рядків 510, 512, 513 за графою 3 дорівнює сумі значень показників цих рядків за графами 1, 2.
6.4. У разі складання звіту про приватизацію окремого індивідуально визначеного майна (у рядку 136 вказано 4) показники цього розділу звіту не заповнюються.
Розділ 7. Порядок заповнення додатка 1 до форми державної статистичної звітності N 1 - приватизація
7.1. Звіт за формою додатка 1 "Кількість та вартість майна об'єктів незавершеного будівництва, приватизованих у складі цілісного майнового комплексу або структурного підрозділу" до форми державної статистичної звітності N 1 - приватизація звітувальник подає разом зі статистичним звітом за ф. N 1 - приватизація відповідним органам державної статистики у двох примірниках та в одному примірнику - Фонду державного майна України.
7.2. Звіт за формою додатка 1 подається у випадку, коли до складу цілісного майнового комплексу або структурного підрозділу державної або комунальної форм власності, про які наданий статистичний звіт за формою N 1 - приватизація, входять і об'єкти незавершеного будівництва (при цьому код категорії об'єкта в графі 1 рядка 136 зазначеного статистичного звіту указано 1 або 2).
7.3. Об'єктом незавершеного будівництва, тобто одиницею обліку цього статистичного звіту (додаток 1), є будова або окремий об'єкт будівництва.

................
Перейти до повного тексту