1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.08.2000 № 1660
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 серпня 2000 р.
за № 551/4772
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна № 496 від 10.04.2018 )
Про затвердження Порядку проведення спеціалізованих аукціонів за гроші
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Фонду державного майна № 141 від 08.02.2011 № 399 від 21.03.2012 № 210 від 17.02.2015 № 1858 від 12.10.2016 )
Відповідно до підпункту 3 пункту 60 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України "Про Державну програму приватизації", та з метою підвищення ефективності процесу приватизації державного майна
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення спеціалізованих аукціонів за гроші (надалі - Порядок), що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна № 399 від 21.03.2012 )
2. Директору департаменту систем продажу акцій В. Красовському:
2.1. У п'ятиденний термін з дня прийняття цього наказу забезпечити подання Порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. У десятиденний термін з дня державної реєстрації наказу в Міністерстві юстиції України забезпечити опублікування Порядку в Державному інформаційному бюлетені "Про приватизацію".
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Фонду О.Бондар
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України
09.08.2000 № 1660
(у редакції наказу Фонду
державного майна України
21.03.2012 № 399
)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 серпня 2000 р.
за № 551/4772
ПОРЯДОК
проведення спеціалізованих аукціонів за гроші
( У тексті Порядку слова "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" замінено словами "Про депозитарну систему України" згідно з Наказом Фонду державного майна № 210 від 17.02.2015 )
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Законів України "Про Державну програму приватизації", "Про внесення змін до деяких Законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012-2014 роки", "Про приватизацію державного майна", "Про депозитарну систему України", "Про цінні папери та фондовий ринок".
1.2. Цей Порядок визначає механізм організації та проведення спеціалізованих аукціонів за гроші, об’єктом продажу яких є не продані на фондових біржах акції акціонерних товариств (далі - АТ), створених у процесі приватизації на базі об’єктів державної власності, віднесених до групи "B".
1.3. Спеціалізований аукціон за гроші (далі - аукціон) - це конкурентний спосіб продажу за гроші через суб’єкта господарювання, залученого до робіт з проведення зазначеного аукціону відповідно до абзацу другого пункту 1 частини шостої статті 23 Закону України "Про приватизацію державного майна" (далі - організатор торгів), не проданих на фондових біржах акцій АТ, створених у процесі приватизації на базі об’єктів державної власності, віднесених до групи "B", фізичним та юридичним особам, під час якого всі переможці отримують акції за ціною, яка розраховується на підставі співвідношення попиту і пропозиції та відповідно до процедури розрахунку аукціонної ціни акцій та ціни допродажу акцій, наведеної в розділі VII цього Порядку.
1.4. Аукціон проводиться державними органами приватизації спільно з організатором торгів у кілька етапів у такій послідовності:
підготовка до продажу на аукціоні пакетів акцій АТ, випущених у бездокументарній формі;
( Абзац другий пункту 1.4 розділу І в редакції Наказу Фонду державного майна № 210 від 17.02.2015 )
опублікування інформаційного повідомлення про проведення аукціону;
подання заяв фізичними та юридичними особами про участь в аукціоні;
обробка заяв та перевірка надходження коштів, заявлених для участі в аукціоні;
підбиття та затвердження підсумків аукціону;
опублікування підсумків аукціону;
проведення розрахунків з Державним бюджетом України за продані на аукціоні пакети акцій та підготовка звітності;
видача витягів з протоколу аукціонної комісії про підсумки аукціону;
передача організатором торгів Фонду державного майна України (далі - ФДМУ) переліків фізичних та юридичних осіб, які придбали акції бездокументарної форми випуску, в паперовому вигляді та у формі DBF-файлів на дискетах або засобами електронної пошти.
ІІ. Підготовка аукціону
2.1. Рішення про продаж акцій АТ на аукціоні приймає відповідний державний орган приватизації.
2.2. До продажу на аукціоні пропонуються пакети акцій АТ згідно із затвердженим планом розміщення акцій.
На поточний аукціон може бути запропоновано до продажу тільки один пакет акцій окремого АТ.
2.3. Державний орган приватизації не пізніше ніж за два тижні до опублікування інформаційного повідомлення про проведення аукціону:
складає інформаційне повідомлення про продаж пакета акцій АТ на аукціоні, яке підписується керівником та скріплюється печаткою відповідного державного органу приватизації;
передає до ФДМУ для опублікування інформаційне повідомлення про продаж пакета акцій АТ на аукціоні, копії інформації про випуск акцій та свідоцтва про випуск акцій, план розміщення акцій, копію балансу АТ за останній звітний період, копію довідки про включення АТ до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, відомість індексації вартості основних засобів, розрахунок початкової ціни акції.
2.4. До інформаційного повідомлення про продаж пакета акцій (часток, паїв) господарського товариства включаються відомості про:
ідентифікаційний код товариства згідно з ЄДРПОУ;
найменування товариства;
місцезнаходження товариства;
розмір статутного капіталу товариства;
кількість акцій (розмір паю, частки), запропонованих до продажу (в тому числі у відсотках статутного капіталу);
номінальну вартість однієї акції (паю, частки);
площу земельної ділянки;
середньооблікову чисельність працівників;
обсяг реалізації продукції господарського товариства за підсумками останніх трьох років;
монопольне (домінуюче) становище на товарних ринках;
показники економічної діяльності, у тому числі баланс активів і пасивів, рентабельність, вартість власного капіталу, величину чистого прибутку за останні три роки;
обсяги викидів та скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, утворення і розміщення відходів, стан земельної ділянки, природоохоронного обладнання та споруд, інформація про сплату екологічних зборів та платежів (у разі їх наявності) тощо;
дату, час та місце проведення продажу;
початкову ціну об’єкта, умови продажу;
розмір пакета акцій, що підлягає закріпленню (закріплено) в державній власності;
зберігача, у якого відкрито рахунок у цінних паперах органу приватизації, та акції АТ, зараховані на цей рахунок, а саме: код згідно з ЄДРПОУ; найменування та місцезнаходження зберігача; номер рахунка у цінних паперах державного органу приватизації; дату відкриття рахунка;
групу, до якої належить підприємство;
інші відомості (за рішенням державного органу приватизації).
2.5. Інформаційне повідомлення про проведення аукціону повинне містити номер поточного рахунка організатора торгів для перерахування грошей та реквізити відповідного банку, порядок здійснення оплати за акції та порядок повернення грошей за підсумками аукціону, а також інформацію про необхідність отримання погодження органів Антимонопольного комітету України (далі - АМКУ) на придбання пакета акцій згідно із законодавством про захист економічної конкуренції.
2.6. Інформація про проведення аукціону публікується в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації та розміщується на офіційному сайті ФДМУ не пізніше ніж за двадцять календарних днів до початку приймання заяв.
2.7. ФДМУ на підставі одержаних від відповідних державних органів приватизації документів про об'єкти приватизації, пакети акцій яких виставляються на аукціоні, виконує такі дії:
перевіряє інформаційні повідомлення про продаж акцій АТ на аукціоні на їх відповідність інформації, отриманої від державних органів приватизації і зазначеної в пункті 2.4 цього розділу;
надає організатору торгів перелік підприємств, акції яких виставляються для продажу на аукціоні, та інформацію, необхідну для проведення цих аукціонів, не пізніше ніж за два тижні до початку приймання заяв;
забезпечує опублікування в офіційних друкованих виданнях державних органів приватизації інформації про продаж акцій АТ на аукціоні та про строки прийняття заяв для участі в аукціоні.
ІІІ. Умови участі в аукціоні
3.1. Право на участь в аукціоні мають фізичні та юридичні особи з урахуванням обмежень, встановлених статтею 8 Закону України "Про приватизацію державного майна".
( Пункт 3.1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна № 1858 від 12.10.2016 )
3.2. Для участі в аукціоні фізичним та юридичним особам необхідно мати відкритий поточний рахунок у банківських установах України. Цей рахунок повинен зберігатися протягом строків проведення та підбиття підсумків аукціону і використовуватися у разі потреби для повернення грошей за підсумками проведеного аукціону.
Заявникам необхідно надати відомості про відкритий у депозитарній установі рахунок у цінних паперах.
( Абзац другий пункту 3.2 розділу IIІ в редакції Наказу Фонду державного майна № 210 від 17.02.2015 )
3.3. Для акумуляції грошей організатор торгів відкриває в банку, який обслуговує організатора торгів, рахунок "2604 Цільові кошти до запитання суб'єктів господарської діяльності" (далі - рахунок організатора торгів).
Порядок використання організатором торгів рахунка, на якому акумульовані гроші, що надійшли від заявників для участі в аукціоні, визначається договором між організатором торгів та обслуговувальним банком, який узгоджується з ФДМУ. Підставою для перерахування грошей із зазначеного рахунка організатора торгів є наказ ФДМУ про затвердження підсумків відповідного аукціону.
3.4. Для участі в аукціоні заявник подає заяву, в якій зазначає суму грошей, на яку він бажає придбати акції відповідного АТ, та перераховує заявлену суму з власного поточного рахунка, указаного в заяві, на рахунок організатора торгів не пізніше кінцевого строку прийняття заяв.
Сума заявлених грошей повинна бути цілим числом і становити не менше десяти гривень.
Разом із заявою для участі в аукціоні подаються:
( Пункт 3.4 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Фонду державного майна № 1858 від 12.10.2016 )
інформація про потенційних покупців об'єктів приватизації або осіб, в інтересах яких придбаваються державні об'єкти, їх засновників, учасників, у тому числі фізичних осіб - кінцевих бенефіціарних власників (контролерів);
( Пункт 3.4 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Фонду державного майна № 1858 від 12.10.2016 )
для потенційних покупців - фізичних осіб - довідка органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію);
( Пункт 3.4 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Фонду державного майна № 1858 від 12.10.2016 )
для потенційних покупців - юридичних осіб - інформація про фінансово-майновий стан;
( Пункт 3.4 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Фонду державного майна № 1858 від 12.10.2016 )
інформація щодо пов'язаних з потенційним покупцем осіб, що визначаються такими відповідно до Податкового кодексу України.
( Пункт 3.4 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Фонду державного майна № 1858 від 12.10.2016 )
За недостовірність, неповноту поданих документів, а також обов'язок довести відсутність ознак, передбачених частиною третьою статті 8 Закону України "Про приватизацію державного майна" , відповідає покупець.
( Пункт 3.4 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Фонду державного майна № 1858 від 12.10.2016 )
3.5. Указана в пункті 3.4 цього розділу сума грошей повинна бути перерахована окремим платіжним документом не пізніше кінцевого строку прийняття заяв на поточний аукціон та зарахована на рахунок організатора торгів не пізніше ніж на третій банківський день з дати завершення прийняття заяв. Підтвердженням зарахування грошей є банківська виписка з рахунка організатора торгів.
3.6. До участі в аукціоні не допускаються учасники, якщо:
заявлені гроші не було зараховано на рахунок організатора торгів у зазначений в пункті 3.5 цього розділу строк;
сума, зазначена в заяві, більша від фактично перерахованої платіжним документом.
У разі перерахування грошей в обсязі, який перевищує зазначену в заяві суму, до розрахунку приймається сума, зазначена в заяві, а залишок грошей повертається заявнику в установленому законодавством порядку після затвердження результатів аукціону.
3.7. Кількість заяв, поданих заявником на одне або декілька АТ, не обмежується. Гроші сплачуються за кожною заявою окремим платіжним документом.
Подані заяви та сплачені гроші на придбання акцій на аукціоні не можуть бути відкликані заявником після закінчення кінцевого строку прийняття заяв на участь в аукціоні.
3.8. Заявник забезпечує правильність та своєчасність перерахування зазначених грошей на рахунок організатора торгів у встановлений цим Порядком строк.
3.9. Прийняття заяв здійснюється в робочий час організатором торгів протягом десяти календарних днів з дати, зазначеної в інформаційному повідомленні, опублікованому на офіційному сайті та в офіційному друкованому виданні державного органу приватизації.
3.10. Заявники мають право отримати безкоштовно від працівників організатора торгів інформацію та консультації з таких питань:
умови проведення аукціону;
строки проведення аукціону, відомості про АТ, акції яких запропоновано для продажу;
підсумки вже проведених аукціонів;
порядок подання та складання заяви на придбання акцій;
вимоги до документів, які заявник повинен подати;
порядок перерахування грошей для участі в аукціоні;
порядок отримання інформації про результати аукціону.
3.11. Організатор торгів забезпечує рівні умови участі всіх заявників в аукціонах та дотримання конфіденційності щодо інформації про прийняті заяви і заявлені суми грошей.
3.12. При поверненні грошей заявнику вони перераховуються на власний поточний рахунок заявника.
IV. Порядок подання заяв
4.1. Для придбання акцій на аукціоні заявник - фізична особа (або її представник) чи уповноважена особа заявника - юридичної особи заповнює заяву (додатки 1, 2) у двох примірниках українською мовою.
Заява фізичної особи підписується цією особою або її представником. Заява юридичної особи підписується керівником юридичної особи та засвідчується печаткою юридичної особи. У заяві зазначається сума грошей, що заявляється на аукціон. Заявник заздалегідь дає згоду купити будь-яку кількість акцій за ціною, що склалася за підсумками аукціону.
4.2. Під час подання заяви організатору торгів їй присвоюється неповторюваний 13-значний номер, що містить інформацію про організатора торгів, до якого була подана заява, номер аукціону, на який вона подається, а також порядковий номер заяви.
Номер заяви обов'язково вказується у платіжних документах при перерахуванні заявниками заявлених грошей на рахунок організатора торгів.
4.3. У заяві заявника - фізичної особи зазначаються:
прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання заявника, реквізити документа, що посвідчує особу заявника;
код платника податків згідно з ЄДРПОУ АТ, акції якого має намір придбати заявник, його повне найменування та місцезнаходження;
сума грошей, що заявляється на аукціон;
згода заявника на виконання умов участі в аукціоні;
інформація про представника заявника, якщо заяву подає його представник;
реквізити поточного рахунка заявника;
інформація щодо безпосереднього або опосередкованого володіння, користування, управління акціями АТ, щодо якого подається заява.
4.4. Якщо зазначена в заяві сума перевищує п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, заявник - фізична особа подає копію декларації про доходи.
При поданні заяви фізична особа пред'являє паспорт або документ, що посвідчує особу.
4.5. Представником заявника - фізичної особи вважається фізична особа, яка є її законним представником (батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники) або діє за довіреністю від заявника.
Представник заявника подає із заявою паспорт або документ, що посвідчує особу, та довіреність від заявника на подання заяви. Замість довіреності законні представники пред'являють один з таких документів:
свідоцтво про народження заявника, якщо заявник є неповнолітнім (для батьків, усиновителів);
документ, що підтверджує повноваження представника (для опікуна, піклувальника).
4.6. Заява від заявників, які мають фізичні вади, може бути заповнена на їх прохання іншою особою, у тому числі консультантами пункту приймання заяв, за умови особистого подання заявником цієї заяви та засвідчення заяви його власноручним підписом або підписом його представника.
4.7. Довіреність від заявника на подання заяви повинна бути нотаріально посвідчена.
4.8. Уповноваженою особою заявника - юридичної особи є фізична особа, яка на підставі довіреності від юридичної особи-заявника безпосередньо представляє інтереси заявника згідно з вимогами цього Порядку.
4.9. У заяві заявника - юридичної особи вказуються:
код платника податків згідно з ЄДРПОУ, повне найменування заявника, його місцезнаходження, частка державної власності в його майні (за наявності);
код платника податків згідно з ЄДРПОУ АТ, акції якого має намір придбати заявник, його повне найменування та місцезнаходження;
сума грошей, що їх заявляють на аукціон за обраним об'єктом;
інформація про уповноважену особу заявника;
згода заявника на виконання умов участі в аукціоні;
реквізити поточного рахунка заявника;
інформація щодо безпосереднього або опосередкованого володіння, користування, управління акціями об'єкта приватизації, щодо якого подається заява.
4.10. Разом із заявою уповноважена особа заявника - юридичної особи подає організатору торгів такі документи:
копію виписки юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
копію довідки юридичної особи про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
довідку про розмір частки держави Україна в статутному капіталі заявника, підписану керівником, головним бухгалтером та засвідчену печаткою юридичної особи (за наявності);

................
Перейти до повного тексту