1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


УКРАЇНСЬКИЙ СОЮЗ ОБ'ЄДНАНЬ, ПІДПРИЄМСТВ І ОРГАНІЗАЦІЙ
ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ
Н А К А З
N 46 від 16.12.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2000 року
за N 25/4246
Про затвердження Порядку надання у тимчасове користування громадянам предметів культурно-побутового призначення та господарського вжитку
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Укрсоюзсервіс N 6 від 23.02.2000 )
Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 10.07.99 N інд.21 та згідно з повноваженнями, наданими Укрсоюзсервісу постановами Кабінету Міністрів України від 18.09.93 N 750 і 04.10.94 N 681, а також з метою створення правової бази регулювання відносин між наймодавцями і наймачами предметів прокату згідно з чинним законодавством України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок надання у тимчасове користування громадянам предметів культурно-побутового призначення та господарського вжитку (далі - Порядок), що додається.
2. Начальнику відділу юридичного забезпечення і кадрової роботи Ковганич В.В. забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України наказ "Про затвердження Порядку надання у тимчасове користування громадянам предметів культурно-побутового призначення та господарського вжитку" та сам Порядок.
3. Начальнику управління справами Турчаніну В.І. в 10-денний термін після державної реєстрації наказу "Про затвердження Порядку надання у тимчасове користування громадянам предметів культурно-побутового призначення та господарського вжитку" та самого Порядку забезпечити тиражування їх та надсилання обл(міськ)держадміністраціям і Автономній Республіці Крим.
4. Уважати такими, що не застосовуються, Правила надання у тимчасове користування громадянам предметів культурно-побутового призначення та господарського вжитку, які були затверджені наказом Міністерства побутового обслуговування населення УРСР від 30.06.87 N 189.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о.голови президії
Укрсоюзсервісу

В.В.Овсієнко
Затверджено
Наказ Укрсоюзсервісу
16.12.99 N 46
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2000 року
за N 25/4246
Порядок надання у тимчасове користування громадянам предметів культурно-побутового призначення та господарського вжитку
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає єдиний механізм і єдині на території України умови та вимоги видачі, користування і повернення предметів культурно-побутового призначення та господарського вжитку, які є власністю суб'єктів підприємницької діяльності (наймодавців) і перебувають на території України, у тимчасове користування громадянам (наймачам) через мережу підрозділів прокату: пунктів (підприємств, організацій) прокату, будинків побутових послуг, комплексних приймальних пунктів.
1.2. Надання послуг прокату регулюється Законами України "Про підприємництво", "Про підприємства в Україні", "Про захист прав споживачів", "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", "Про застосовування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Правилами побутового обслуговування населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.94 N 313 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.99 N 974, а також цим Порядком.
2. Порядок надання предметів прокату
2.1. Предмети прокату надаються громадянам за пред'явлення ними паспорта громадянина України з відміткою про прописку і за оплату відповідно до діючих тарифів та вимог цього Порядку.
Військовослужбовцям предмети прокату видаються за наявності посвідчення особи чи документа, який його замінює, і довідки з місця служби. Представникам підприємств, організацій та установ предмети прокату видаються за пред'явлення довіреності і документа про оплату рахунку за найм предметів прокату.
2.2. Надання у тимчасове користування громадянам предметів прокату оформляється договором (замовленням-зобов'язанням) за формою ПО-П1, яка затверджена наказом Укрсоюзсервісу від 29.09.95 N 8, із змінами, внесеними наказом Укрсоюзсервісу від 03.09.98 N 25 та зареєстрованими Мін'юстом України 18.09.98 за N 581/3021.
2.3. Пункти прокату, розміщені в місцях масового відпочинку, видають предмети прокатного фонду на погодинний, разовий (у межах доби) термін за пред'явлення паспорта громадянина України чи під заставу майна, яка має бути не вище вартості предмета прокату.
2.4. Громадянам, що відпочивають у санаторіях, будинках відпочинку, предмети прокату видаються на термін їх перебування в цих установах за пред'явлення паспорта громадянина України і санаторно-курортної книжки.
2.5. Наймачам, які мають у паспорті відмітку про тимчасову прописку, предмети прокату видаються на термін, що не перевищує терміну прописки. Особам, що перебувають у відрядженні, предмети прокату можуть видаватися під заставу майна на термін, який не перевищує строку тимчасової реєстрації (відрядження). У цьому разі в договорі прокату (замовленні-зобов'язанні) указується постійна і тимчасова адреса проживання наймача.
2.6. Видавання предметів прокату наймачам проводиться за погодженням сторін на будь-який термін, крім випадків, обумовлених у пунктах 2.3; 2.4; 2.5 цього Порядку.
За згодою сторін користування предметом прокату може бути продовжене на новий термін шляхом унесення змін (доповнень) до договору прокату (замовлення-зобов'язання).
2.7. Наймодавець зобов'язаний видавати предмети прокату, придатні для експлуатації. Перевірка справності предметів, що видаються, здійснюється у присутності наймача.
2.8. При видаванні предметів прокату наймодавець ознайомлює наймача з правилами їх експлуатації або видає йому керівництво з експлуатації. Надаючи в тимчасове користування предмети прокату, наймодавець ознайомлює наймача з цим Порядком, попереджує його про відшкодування збитків за псування, втрату предметів або повернення предметів з порушенням визначеного строку і не в комплекті.
Радіоелектронна апаратура, холодильники, пральні машини та інші предмети побутової техніки, що видаються на прокат, повинні мати на відповідних вузлах, деталях, агрегатах пломби, за цілісність яких при поверненні відповідає наймач.
Транзисторні приймачі, магнітофони, програвачі, електронно-обчислювальні машини та інша апаратура, яка працює на сухих елементах живлення (батарейках), видаються на прокат повністю укомплектованими новими елементами живлення, що забезпечують їх нормальну роботу.
Якщо в період прокату апаратури, який перевищує двотижневий термін, елементи живлення вийшли з ладу, наймач замінює їх за свій рахунок.
2.9. Наймодавець забезпечує безкоштовну установку, технічне обслуговування і ремонт предметів прокату на протязі всього періоду прокату.
2.10. М'який інвентар, одяг видаються на прокат тільки після дезінфекційної обробки, хімічного чищення або прання, що повинно бути підтверджено відповідними документами при видачі предмета прокату наймачу.
2.11. Постільна і столова білизна видається наймачу чистою і без дефектів. У разі тривалого користування білизна підлягає заміні через кожні 10 днів протягом усього терміну прокату без додаткової оплати.
2.12. Наймодавець може пред'явити наймачу вимогу в достроковому поверненні ним предмета прокату, якщо:
наймач навмисно або з необережності погіршує технічний стан предмета, порушує (пошкоджує) пломби;
наймач не вніс належної оплати протягом одного місяця з установленого договором дня платежу;
наймач порушує вимоги цього Порядку.
2.13. У пунктах прокату (підприємстві, організації) у зручному для огляду місці повинні бути:
правила побутового обслуговування населення;
цей Порядок або виписка з нього;
тарифи на прокат предметів культурно-побутового призначення та господарського вжитку, які затверджені у встановленому порядку;
асортимент (перелік) предметів прокату;
журнал обліку запиту та пропозицій на предмети прокату;
перелік осіб, які мають право позачергового і першочергового обслуговування;
зразки заповнення бланків установленої форми;
повне найменування суб'єкта підприємницької діяльності, прізвище, ім'я та по батькові керівника (власника), інформація про персонал, який обслуговує замовників, номери телефонів місцевих органів виконавчої влади та відповідних державних органів, які здійснюють захист прав споживачів;
книга заяв і пропозицій;
витяг із Закону України "Про захист прав споживачів" у частині надання послуг.
2.14. На фасаді приміщення наймодавця повинно бути зазначено державною мовою його назву, найменування власника або уповноваженого ним органу.
Режим роботи пунктів (підприємств, організацій) прокату встановлюється за погодженням з місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування і повинен забезпечувати максимальну зручність населенню в користуванні послугами прокату.
Із зовнішнього боку вхідних дверей вивішується на державній мові інформація про режим роботи, а також дислокацію, місце розташування (адресу) і час роботи найближчих пунктів (підприємств, організацій) прокату.

................
Перейти до повного тексту