- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО
СЕРЕДОВИЩА ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 16/22 від 18.01.2000 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 березня 2000 р. за N 187/4408 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
екології та природних ресурсів
N 31/27 від 30.01.2014 )
Про затвердження Інструкції з проведення державної інвентаризації джерел іонізуючого випромінювання
Відповідно до пункту 3 Програми заходів щодо створення Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання і Положення про Державний регістр джерел іонізуючого випромінювання і порядок оплати послуг з їх реєстрації, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.97
N 847 (із змінами і доповненнями, унесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.99
N 1919,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію з проведення державної інвентаризації джерел іонізуючого випромінювання (далі - Інструкція), що додається.
2. Міністерству охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України в п'ятиденний термін після підписання подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Державній адміністрації ядерного регулювання України у 20-денний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити доведення Інструкції до Міністерства охорони здоров'я України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій через тиражування та розсилку.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на Міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України - Шевчука В.Я.
Міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України Міністр промислової політики України | В.Я.Шевчук В.М.Гуреєв |
Затверджено
Наказ Міністерства охорони навколишнього
природного середовища та ядерної безпеки
України, Міністерства промислової політики
України 18.01.2000 N 16/22
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 березня 2000 р.
за N 187/4408
Інструкція
з проведення державної інвентаризації джерел іонізуючого випромінювання
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до пункту 3 Програми заходів щодо створення Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання та Положення про Державний регістр джерел іонізуючого випромінювання і порядок оплати послуг з їх реєстрації, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.97
N 847 (із змінами і доповненнями, унесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.99
N 1919.
1.2. Інструкція визначає порядок організації та проведення державної інвентаризації джерел іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ) і встановлює процедуру збору та документування первинної інформації про власників ДІВ, а також про юридичні та фізичні особи, за якими ДІВ закріплені на праві повного господарського відання або оперативного управління чи знаходяться у їх володінні і користуванні на інших підставах; місцезнаходження ДІВ; кількість, активність і типи ДІВ; порядок передачі вказаної інформації до Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання (далі - Регістр).
Державна інвентаризація ДІВ проводиться з метою первісного заповнення бази даних Регістру і завершується 30 грудня 2000 року.
Державній інвентаризації підлягають ДІВ, що містять радіоактивну речовину.
1.3. Інструкція поширюється на підприємства, установи, організації, на фізичних осіб, що здійснюють діяльність з ДІВ, а також на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації (далі - місцеві державні адміністрації).
2. Організація проведення державної інвентаризації ДІВ
2.1. Державна інвентаризація ДІВ проводиться на всій території України, у юридичних та фізичних осіб, які використовують у своїй діяльності ДІВ, прилади, апарати й устаткування, що вміщують у собі ДІВ, на підприємствах, в установах і організаціях (крім ДІВ, які є у Збройних Силах).
2.2. Державна інвентаризація ДІВ не проводиться на підприємствах, в установах та організаціях, які використовують у рамках практичної діяльності тільки ті ДІВ, що звільнені від регулюючого контролю згідно з пунктом 9.4
Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97).
2.3. Мінекобезпеки здійснює організацію навчання представників місцевих державних адміністрацій та забезпечення методичної підтримки.
2.4. Місцеві державні адміністрації забезпечують проведення державної інвентаризації ДІВ на підпорядкованій їм території.
2.5. Місцеві державні адміністрації залучають до організації проведення державної інвентаризації ДІВ спеціалістів у галузі безпеки поводження з ДІВ, радіаційної безпеки та протирадіаційного захисту, представників Головної державної інспекції з нагляду за ядерною безпекою та територіальних органів (Республіканського комітету по охороні навколишнього середовища та природних ресурсів Автономної Республіки Крим, державних управлінь екологічної безпеки в областях, містах Києві і Севастополі) Мінекобезпеки, обласних органів Держсанепідемнагляду МОЗ.
2.6. При плануванні діяльності з проведення державної інвентаризації ДІВ місцеві державні адміністрації використовують відомості про підприємства, установи, організації, що розташовані на території адміністративно-територіальних утворень і діяльність яких пов'язана з використанням ДІВ, які одержують від територіальних органів Мінекобезпеки та обласних органів Держсанепідемнагляду МОЗ.
2.7. Роботи з організації проведення державної інвентаризації ДІВ місцевими державними адміністраціями рекомендується проводити в таких напрямах:
доведення до відома юридичних (керівників підприємств, установ, організацій) та фізичних осіб інформації щодо мети й завдань державної інвентаризації ДІВ та обов'язковості реєстрації ДІВ згідно з Програмою заходів щодо створення Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання та Положенням про Державний регістр джерел іонізуючого випромінювання і порядок оплати послуг з їх реєстрації, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.97
N 847 (із змінами і доповненнями, унесеними постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.99
N 1919;
складання графіка проведення державної інвентаризації ДІВ на підприємствах, в установах, організаціях;
ознайомлення юридичних та фізичних осіб з порядком проведення державної інвентаризації ДІВ, з формою ведення документації та графіком проведення інвентаризації;
надання розпоряджень керівникам підприємств, установ, організацій щодо проведення державної інвентаризації ДІВ;
організації навчання голів інвентаризаційних комісій підприємств, установ і організацій правилам заповнення документів за результатами державної інвентаризації ДІВ згідно з вимогами даної Інструкції та Формою реєстраційної картки (далі - Реєстраційна картка), затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України та Міністерства охорони здоров'я України від 18.01.2000
N 15/7, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.03.2000 за N 171/4392;
участі в роботі інвентаризаційних комісій підприємств, установ і організацій;
отримання документів, оформлених за результатами державної інвентаризації ДІВ, здійснення їх перевірки на відповідність вимогам даної Інструкції та вищезгаданої Реєстраційної картки;
здійснення вибіркової перевірки достовірності результатів державної інвентаризації ДІВ;
передачі документів підприємств, установ, організацій, а також фізичних осіб, складених за результатами державної інвентаризації ДІВ, до обласного реєстрового центру.
3. Обов'язки і відповідальність юридичних та фізичних осіб щодо дотримання встановленого порядку проведення державної інвентаризації ДІВ
3.1. Юридичні та фізичні особи, на підприємствах, в установах, організаціях та на об'єктах яких проводиться державна інвентаризація ДІВ, зобов'язані своєчасно надавати достовірну інформацію щодо обліку та контролю ДІВ, сприяти проведенню державної інвентаризації ДІВ, дотримуватися порядку оформлення та передачі даних за результатами проведення державної інвентаризації ДІВ.
3.2. Юридичні (в особі керівників підприємств, установ і організацій) та фізичні особи, які порушують порядок проведення державної інвентаризації ДІВ, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
4. Порядок проведення державної інвентаризації ДІВ на об'єктах юридичних та фізичних осіб
4.1. Проведення державної інвентаризації ДІВ на об'єктах юридичних осіб (на підприємствах, в установах і організаціях) проводиться інвентаризаційними комісіями.
4.2. До складу інвентаризаційних комісій обов'язково входять:
посадова особа, відповідальна за радіаційну безпеку на підприємстві, в установі, організації;
посадова особа, відповідальна за приймання, зберігання і видачу ДІВ;
посадова особа, відповідальна за організацію та проведення радіаційного контролю;
представник бухгалтерії.
4.3. Голови інвентаризаційних комісій підприємств, установ і організацій проходять навчання правилам заповнення документів за результатами державної інвентаризації ДІВ, яке організовує місцева державна адміністрація.
4.4. Інвентаризаційні комісії підприємств, установ, організацій проводять:
перевірку даних прибутково-видаткових документів з обліку ДІВ та супровідні документи ДІВ;
перевірку наявності ДІВ у місцях використання та зберігання;
оформлення документів за результатами державної інвентаризації ДІВ;
передачу документів за результатами державної інвентаризації ДІВ до місцевої державної адміністрації.
4.5. Державна інвентаризація джерел іонізуючого випромінювання на АЕС проводиться за участю представників Головної державної інспекції з нагляду за ядерною безпекою.
5. ДІВ, які підлягають державній інвентаризації
5.1. Державній інвентаризації підлягають ДІВ, які перебувають або вироблені на території України, а також ті джерела, які ввезені чи вивезені через державний кордон України, за винятком транзиту ДІВ через територію України.
5.2. Державній інвентаризації підлягають закриті й відкриті радіонуклідні ДІВ, які відповідають таким умовам:
активність ДІВ вище рівня звільнення від регулюючого контролю згідно з додатком 3 Порядку реєстрації джерел іонізуючого випромінювання (далі - Порядок реєстрації), затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України та Міністерства охорони здоров'я України від 18.01.2000
N 15/7, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.03.2000 за N 171/4392;
................Перейти до повного тексту