- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
N 3/6 від 18.01.2000 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 березня 2000 р. за N 147/4368 |
Затверджено
Наказ Державного департаменту
України з питань виконання
покарань та Міністерства
охорони здоров'я України
18.01.2000 N 3/6 ( z0143-00 )
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції
N 1348/5/572 від 15.08.2014 )
Інструкція з проведення протипедикульозних заходів
1. Виявлення педикульозу у плановому порядку здійснюється під час медогляду прибулих до установи, перед відправленням до другої установи, а також не рідше 1 разу на місяць у період повної санітарної обробки.
З метою запобігання появ вошей і їх поширенню серед засуджених проводяться профілактичні (гігієнічні) заходи, що включають: регулярне миття - не рідше 1 разу на 7 днів, зміну натільної білизни в день миття з подальшим пранням.
2. При виявленні вошей у будь-якій стадії розвитку (яйце, личинка, доросла комаха) дезінсекційні заходи проводять, одночасно знищуючи воші безпосередньо як на тілі людини, так і на його білизні, одязі.
3. Дезінсекційні заходи з боротьби з вошами включають: механічний, фізичний і хімічний методи знищення комах та їх яєць.
4. При незначному ураженні вошами (від 1 до 10 екземплярів, включаючи яйця) доцільно використовувати механічний засіб видалення комах і їх яєць шляхом вичісування їх густим гребінцем, стрижки або зголювання волосся. Для збирання волосся підкладають клейонку або папір, що разом з волоссям і комахами спалюють. Перед вичісуванням гнид з волосся голову миють, ополіскують теплим столовим оцтом або теплим 5 - 10% розчином оцтової кислоти. Голову пов'язують хусткою або рушником. Через 30 - 60 хвилин гниди вичісують густим гребінцем, попередньо зануривши гребінець в оцет.
5. При виявленні вошей на тілі людини проводять санітарну обробку, тобто миття тіла гарячою водою з милом і мочалкою, з одночасною зміною білизни, в разі потреби за висновком медпрацівників, зголювання волосся.
6. При незначному ураженні людей платтяним педикульозом або відсутності педикулоцидів застосовують кип'ятіння білизни, прасування гарячою праскою швів, складок, поясів білизни і одягу, що не підлягає кип'ятінню.
7. При середній і великій ураженості (від 10 екземплярів і більше, включаючи комах і яйця) рекомендується використовувати інсектициди - педикулоциди. Забороняється обробка інсектицидами дітей до 2 років, годувальниць і вагітних жінок, осіб з пошкодженою шкірою (мікротравми, дерматити, екземи тощо).
Для обробки волосяних частин тіла вживають такі інсектициди: 0,15% водну емульсію карбофосу (витрати препарату на обробку волосся однієї людини становлять 10 - 50 мл), 20% водно-мильну суспензію бензилбензоату (10 - 30 мл), 5% борну мазь (10 - 25 г), лосьйон "Нітіфор" (50 - 60 мл), 10% водно-мильно-гасову емульсію (5 - 10 мл) та інші (згідно з переліком Міністерства охорони здоров'я України). Експозиція при вказаних засобах становить 20 - 30 хвилин, при використанні лосьйону "Нітіфор" - 40 хвилин. У випадку відсутності перерахованих препаратів допускається використання порошку піретрума (15 г). Експозиція цих препаратів становить не менше як 1 - 2 години. Після обробки та миття волосся його прополіскують теплим 5 - 10% водним розчином оцтової кислоти.
8. На білизні, одязі та інших речах воші знищують у залежності від їх виявлення. Завошивлену білизну кип'ятять у 2% розчині кальцинованої соди протягом 15 хвилин, прасують праскою з обох боків; піддають камерній обробці згідно з чинною Інструкцією про дезінфекцію і дезінсекцію одягу, постільних речей, взуття та інших об'єктів у пароповітряно-формалінових, парових і комбінованих дезінфекційних камерах.
................Перейти до повного тексту