- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
(витяг)
N 8т/020/08 від 16.02.2000 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 березня 2000 р. за N 118/4339 |
Про затвердження положень щодо управління Єдиною національною системою зв'язку
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про порядок координації будівництва споруд електричного зв'язку Єдиної національної системи зв'язку, що додається.
Голова Державного комітету зв'язку та інформатизації України Голова Служби безпеки України Міністр оборони України | О.Б.Шевчук Л.В.Деркач О.І.Кузьмук |
Затверджено
Наказ Державного комітету зв'язку
та інформатизації України, Служби
безпеки України та Міністерства
оборони України 16 лютого 2000 року
N 8т/020/08
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 березня 2000 р.
за N 118/4339
Положення про порядок координації будівництва споруд електричного зв'язку Єдиної національної системи зв'язку
Положення про порядок координації будівництва споруд електричного зв'язку Єдиної національної системи зв'язку (далі - Положення) розроблене на виконання вимог Закону України
"Про зв'язок", Указу Президента України від 3 червня 1999 року N 601/99 "Про Положення про Державний комітет зв'язку та інформатизації України", постанови Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 1998 року N 1708-060 "Про управління Єдиною національною системою зв'язку та її використання в особливий період" та з метою забезпечення реалізації державної політики щодо розвитку управління Єдиною національною системою зв'язку (далі - ЄНСЗ) в ході розбудови мереж зв'язку всіх форм власності.
1. Загальні положення
1.1. Положення визначає порядок координації будівництва нових, реконструкції та технічного переоснащення діючих споруд мереж зв'язку загального користування, відомчих мереж зв'язку та мереж зв'язку подвійного призначення, незалежно від форм їх власності, з метою забезпечення загальнодержавних інтересів, їх взаємного резервування.
1.2. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:
Єдина національна система зв'язку - сукупність мереж зв'язку загального користування, відомчих та подвійного призначення, які забезпечують задоволення потреб споживачів (підприємств, установ і організацій, населення та інших) у послугах зв'язку;
мережа зв'язку загального користування - мережа зв'язку, що експлуатується підприємствами зв'язку для забезпечення потреб у послугах зв'язку всіх споживачів;
відомча мережа зв'язку - мережа зв'язку, що експлуатується юридичною або фізичною особою для задоволення власних потреб;
мережа зв'язку подвійного призначення - мережа зв'язку, що експлуатується юридичною або фізичною особою для задоволення власних потреб та надання на умовах ліцензування послуг усім споживачам послуг зв'язку.
1.3. Вимоги Положення є обов'язковими для виконання міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать мережі зв'язку, що входять у ЄНСЗ, та підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, мережі зв'язку яких входять до цієї системи (далі - власники мереж зв'язку). Дія Положення не поширюється на мережі зв'язку Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Державного комітету в справах охорони державного кордону України, Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
1.4. Забезпечення потреб Збройних сил та інших військових формувань, функціонування господарства та життєзабезпечення населення України в засобах зв'язку здійснюються мережами ЄНСЗ.
Будівництво та експлуатація споруд електрозв'язку, які входять до складу відомчої мережі зв'язку, допускається, якщо виробничі потреби або спеціальні вимоги окремих власників мереж зв'язку не можуть бути задоволені існуючими спорудами зв'язку мережі загального користування та тими, які будуються та проектуються.
1.5. Розвиток мереж зв'язку всіх форм власності повинен здійснюватися з урахуванням вимог щодо забезпечення якісного зв'язку та оповіщення в умовах надзвичайного стану, а також вимог щодо можливості використання мереж зв'язку для забезпечення потреб оборони та безпеки держави в особливий період.
1.6. Під час проектування споруд мереж зв'язку загального користування повинні враховуватися потреби в каналах зв'язку всіх зацікавлених власників мереж зв'язку, які, в свою чергу, повідомляють про це Державний комітет зв'язку та інформатизації України (далі - Держкомзв'язку України).
1.7. У разі будівництва споруд відомчих мереж зв'язку та мереж подвійного призначення повинно забезпечуватися їх сполучення з мережею зв'язку загального користування, з урахуванням потреб у них інших власників мереж зв'язку відповідно до вимог ЄНСЗ.
Під час проектування та будівництва відомчих кабельних та радіорелейних ліній зв'язку має бути передбачена можливість використання частини їх ємності (каналів зв'язку) у мережі зв'язку загального користування. Умови та обсяг передачі ємності ліній (каналів зв'язку) визначаються зацікавленими власниками мереж зв'язку спільно з Держкомзв'язку України.
1.8. Для забезпечення спільного використання кабельних та радіорелейних ліній мереж зв'язку, а також можливості їх взаємного резервування власники мереж зв'язку в проектах цих ліній повинні передбачати з'єднувальні лінії від вузлів зв'язку відомчих мереж та мереж подвійного призначення до найближчих вузлів електрозв'язку мережі зв'язку загального користування.
1.9. Потреби власників мереж зв'язку під час будівництва споруд електрозв'язку повинні забезпечуватися на основі пайової участі (крім Міністерства оборони і Служби безпеки). Терміни проектування, будівництва та введення в експлуатацію мають бути узгоджені з усіма власниками мереж зв'язку, які беруть участь у пайовому будівництві.
................Перейти до повного тексту