1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 148/32 від 20.05.93
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 червня 1993 р.
за N 71
Про затвердження Типового положення про навчально-курсовий комбінат професійного навчання робітників
З метою підвищення якості професійного навчання робітників на виробництві Міністерство освіти України і міністерство праці України,
наказують:
Затвердити Типове положення про навчально-курсовий комбінат професійного навчання робітників
Міністр освіти України
М.П.Таланчук
Міністр праці України
М.Г.Каскевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міносвіти України,
Мінпраці України
20.05.1993 N 148/32
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 червня 1993 р.
за N 71
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про навчально-курсовий комбінат (центр, пункт) професійного навчання робітників
1. Загальні положення
1.1. Навчально-курсовий комбінат (центр, пункт) професійного навчання робітників (надалі -навчально-курсовий комбінат) є навчальним закладом системи освіти з професійного навчання робітничих кадрів на виробництві.
1.2. Основними завданнями навчально-курсового комбінату є:
- підготовка робітників початкового рівня кваліфікації (розряду, класу, категорії);
- перепідготовка, навчання робітників іншим (суміжним) професіям;
- підвищення кваліфікації робітників відповідно до вимог наукового, культурного, технологічного прогресу і ринкової економіки;
- методична допомога підприємствам, організаціям, фірмам у здійсненні професійно-орієнтаційної роботи та організації навчання робітників на виробництві.
1.3. Навчально-курсові комбінати створюються міністерствами, відомствами, підприємствами, іншими державними, кооперативними, громадськими організаціями, установами, приватними особами відповідно до соціально-економічних потреб у них галузей господарства, регіонів і відкриваються при наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази та висококваліфікованих педагогічних кадрів.
1.4. Навчально-курсовий комбінат знаходиться у підпорядкуванні засновника, здійснює свою діяльність під його керівництвом, звітується перед ним.
1.5. Підготовка нових робітників, перепідготовка, підвищення кваліфікації працюючих та вивільнюваних працівників і незайнятого населення навчально-курсовим комбінатом здійснюється за державним замовленням, договорами з підприємствами, організаціями, установами, громадянами.
Приорітет у професійному навчанні робітничих кадрів надається засновникам навчально-курсового комбінату.
1.6. Навчально-курсовий комбінат є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банку, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
1.7. Структура і штати навчально-курсового комбінату визначаються засновником відповідно до потреб його функціонування і виконання навчально-виховних завдань.
1.8. У своїй діяльності навчально-курсовий комбінат керується Законом України "Про освіту", іншим чинним законодавством, нормативними актами центрального органу державного управління освітою, міністерства, відомства, підприємства, організації у підпорядкуванні яких він знаходиться, цим Положенням та власним Статутом.
2. Навчально-матеріальна база та фінансування навчально-курсового комбінату
2.1. Для забезпечення якісної професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації робітників з кожної професії чи групи професій у розпорядженні навчально-виробничого комбінату мають бути відповідні навчальні кабінети, лабораторії, майстерні (дільниці, полігони), оснащені необхідними засобами навчання, верстатами, машинами, механізмами, тренажерами, електронно-обчислювальною технікою, інструментами, тощо, а також бібліотека, культурно-побутові, адміністративні та інші приміщення.
2.2. Навчально-матеріальна база навчально-курсового комбінату створюється його засновником. Споруди, навально-виробничі, культурно-побутові приміщення навчально-курсового комбінату обладнуються і експлуатуються відповідно до санітарно-гігієнічних норм, правил охорони праці та протипожежної безпеки.
2.3. Будівлі, комунікації, транспорт та інше майно державного навчально-курсового комбінату є державною власністю і перебуває у розпорядженні навчального закладу. Суб'єктом власності недержавного навчально-курсового комбінату є його засновник.
2.4. Засновники навчально-курсових комбінатів, засновники на професійне навчання робітничих кадрів мають право передавати їм техніку, прилади, інструменти, транспортні засоби, фінансові та матеріально-технічні ресурси, забезпечувати їх ремонт, господарське обслуговування, робочі місця для виробничого навчання.
2.5. Фінансово-господарська діяльність навчально-курсового комбінату здійснюється на основі власного бюджету. Джерелами формування бюджету є:
- кошти, що надходять від галузевих міністерств і відомств, підприємств, організацій, приватних осіб - засновників навчально-курсового комбінату;
- кошти одержані за підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації робітників відповідно до укладених договорів;
- доходи від реалізації продукції, виготовленої у навчальних майстернях, оренди приміщень, споруд, обладнання;
- кредити і позики банків;
- добровільні грошові внески, матеріальні цінності, одержані від підприємств, організацій, установ, окремих громадян, іноземних юридичних і фізичних осіб.
Фінансування навчально-курсового комбінату має здійснюватися у розмірі не нижчому від нормативів фінансування державних професійних навчальних закладів системи освіти.
2.6. Професійне навчання робітників у навчально-курсових комбінатах здійснюється за рахунок підприємств, організацій, установ, що направили їх на навчання відповідно укладених договорів, або за власні кошти громадян.
Перепідготовка, підвищення кваліфікації вивільнюваних працівників підприємств, організацій, установ і незайнятого населення, а також їх матеріальне забезпечення у період навчання здійснюється за рахунок державного фонду сприяння зайнятості відповідно укладеного договору із місцевими службами зайнятості.
3. Організація навчального процесу
3.1. Професійне навчання робітників у навчально-курсовому комбінаті може здійснюватися за денною, вечірньою формами навчання, з відривом і без відриву від роботи, а також у формі екстернату.
3.2. Навчально-курсовий комбінат незалежно від його статусу і незалежності забезпечує якість і рівень професійної кваліфікації осіб, які пройшли повний курс навчання в обсязі державних вимог.
3.3. Навчальний процес, який включає теоретичне і виробниче навчання, здійснюється за навчальними планами і програмами розробленими навчально-курсовим комбінатом і підприємствами, організаціями, установами, для яких здійснюється професійне навчання робітників, на основі типових навчальних планів і програм, схвалених Міністерством освіти України, відповідними галузевими міністерствами і відомствами.
3.4. Форми, терміни і зміст навчання визначаються навчально-курсовим комбінатом за погодженням із замовником на професійне навчання кадрів у відповідності до вимог навчальних планів і програм.
Термін навчання при підготовці нових робітників, перепідготовці на інші (суміжні) професії встановлюється до 6 місяців, при підвищенні кваліфікації робітників до 6 місяців без відриву і до 3 місяців з відривом від роботи. Терміни навчання можуть бути збільшені за згодою замовника на професійне навчання робітників.

................
Перейти до повного тексту