1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Правила


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Національним банком України
28.01.1993
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 лютого 1993 р.
за N 5
( Правила втратили чинність на підставі Постанови Національного банку N 457 від 08.10.2010 )
ПРАВИЛА
про порядок проведення компенсації по вкладах населення, здійснення контролю за правильністю відміток у паспортах вкладників, а також відшкодування витрат Ощадному банку України відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 року
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Згідно з Декретом Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 року "Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення заощаджень в Ощадному банку України" проводиться компенсація вкладів населення в установах Ощадного банку України станом на 2 січня 1992 року.
1.2. Компенсується залишок вкладу в розмірі не більше 2000 карбованців, шляхом його збільшення на 200 відсотків по одній книжці кожному вкладнику - громадянину України при його явці в установу Ощадного банку.
Громадянами України згідно з Законом від 8 жовтня 1991 року "Про громадянство України" є:
а) особи, які на момент вступу (8 жовтня 1991 р.) в силу Закону про громадянство проживали в Україні;
б) особи, які працюють за державними направленнями, проходять військову службу або навчаються за межами України, при умові, якщо вони народились або довели, що постійно проживали на її території, не значаться у громадянстві інших держав і не пізніше ніж через два роки після вступу в силу цього Закону виявили бажання стати громадянами України;
в) особи, які набули громадянство України відповідно до указаного Закону України.
1.3. Компенсація проводиться до 1 липня 1993 року. Після закінчення указаного строку робота по нарахуванню компенсації вкладів громадянам України припиняється. Про компенсацію вкладів обов'язково робиться відмітка у паспорті вкладника - громадянина України, або в документі, що його замінює. Особа військовослужбовців установлюється на підставі посвідчення особи або військового білета, виданих командуванням військових частин або військових установ, у неповнолітніх - свідоцтва про народження.
У зв'язку з цим відмітка про нарахування (одержання) суми компенсації робиться:
- у паспорті - на стор.27;
- у посвідченні особи офіцера - на стор.17;
- у посвідченні особи прапорщика - на стор.14;
- у військовому білеті - на стор.23;
- у свідоцтві про народження та свідоцтві про смерть - під печаткою органу ЗАГСу, який видав ці документи;
- у загальногромадянському паспорті осіб, які виїжджають на постійне місце проживання за кордон - на останній сторінці.
При відсутності штампу відмітка робиться від руки з проставленням дати і підпису працівника Ощадбанку.
З метою здійснення контролю за правильністю одержання сум компенсації необхідно вимагати, щоб усі довідки, що видаються органами міліції, ЗАГСу, ЖЕКів при обміні (втраті) паспорту, мали реєстраційний номер.
Відмітки необхідно робити тільки в оригіналах документу або перших екземплярах довідок, виданих в установленому порядку. Повторно видані у період з 01.01.93 р. по 01.07.93 р. свідоцтва про народження і другі екземпляри довідок не є підставою для одержання суми компенсації.
1.4. В разі смерті вкладника в період дії Декрету виплата компенсації проводиться одному із спадкоємців по Закону або на підставі заповідального розпорядження. В цих випадках відмітка робиться в оригіналі свідоцтва про смерть. По дублікатах таких свідоцтв компенсація не виплачується.
1.5. Нарахування і виплата компенсації може також проводитись на підставі довіреності, оформленої в установленому порядку, при цьому довірена особа повинна пред'явити, крім довіреності, паспорт і ощадну книжку вкладника-довірителя, в паспорті якого повинна бути зроблена відмітка, що підтверджує виплату компенсації.
1.6. Відповідальність посадових осіб за невнесення в паспорти або посвідчення особи вкладників відміток про виплату компенсації установлюється відповідно до діючого законодавства.
2. ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ОПЕРАЦІЙ
2.1. Компенсаційні нарахування проводяться по будь-якому із наявних видів вкладів населення станом на 2 січня 1992 року, крім сум, які знаходяться на об'єднаному рахунку, безпроцентних розрахункових рахунках, на які зараховані видані позички, а також спеціальних рахунках, відкритих у зв'язку з компенсацією вкладів населення згідно з Указом Президента СРСР від 22 березня 1991 року.
2.2. Для обчислення компенсації за основу приймається залишок вкладу з прирахованими процентами на 2 січня 1992 року. Для контрольної перевірки можуть використовуватись спеціальні приватизаційні відомості NN 1 і 2, складені для обчислення компенсації по вкладах населення згідно з Указом Президента України від 6 березня 1992 року.
2.3. Компенсація нараховується в розмірі 200 відсотків залишку вкладу станом на 2 січня 1992 року, але не більше 4000 карбованців і тільки по одному рахунку вкладника. Так, наприклад, якщо по рахунку на 2.01.92 р. значився залишок вкладу 500 карбованців, то сума нарахованої компенсації буде складати 1000 карбованців; якщо залишок вкладу складав 3500 карбованців, то сума компенсації становитиме 4000 карбованців, тобто в розрахунок приймається залишок вкладу в межах 2000 карбованців.

................
Перейти до повного тексту