- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
СХІДНА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
Зареєстровано в Харківському
обласному управлінні юстиції
22 січня 2004 р.
за N 6/702
Про затвердження Порядку розміщення товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання у Східній регіональній митниці
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Східної регіональні
митниці
N 827 від 29.10.2004 )
Відповідно до статей 99-109 Митного кодексу України від 11.07.2002
N 92-IV та наказу Держмитслужби України від 07.10.2003
N 674 "Про затвердження Положення про склади тимчасового зберігання" (далі - Положення), зареєстрованого у Міністерстві юстиції 19.11.2003 за N 1061/8382,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розміщення товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання (далі - Порядок) (додається).
2. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Східної регіональної митниці від 24.06.99 N 394 "Про затвердження технологічної схеми видачі підприємствам товарів та інших предметів на відповідальне зберігання під митним контролем".
3. Виконуючому обов'язки начальника відділу організації митного контролю Мітяєву Г.Є. забезпечити виконання вимог Положення в частині видачі, анулювання або скасування дозволів на використання складських приміщень, резервуарів, майданчиків, як складів тимчасового зберігання, обліку складів тимчасового зберігання, подання звітності про товари, що зберігаються на них.
4. Начальнику відділу інформаційно-аналітичної роботи та митної статистики Аргунову В.А. доопрацювати відповідно до вимог Порядку програмне забезпечення "Вантаж" та забезпечити технічну можливість користування Єдиною автоматизованою інформаційною системою Держмитслужби працівникам відділу організації митного контролю.
5. Виконуючому обов'язки начальника відділу організації митного контролю Мітяєву Г.Є. та начальнику юридичного відділу Пузікову В.Ю. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Харківського обласного управління юстиції.
6. Начальнику відділу організаційно-контрольної роботи Філоненку О.А. забезпечити опублікування даного Порядку в засобах масової інформації.
7. Начальнику загального відділу Єльніковій О.П. забезпечити направлення даного наказу згідно з розсилкою.
8. Відповідальність за виконання даного наказу покласти на начальників підрозділів Східної РМ, які здійснюють митний контроль та митне оформлення товарів і транспортних засобів, та начальника відділу організації митного контролю.
9. Скасувати наказ Східної регіональної митниці від 25.12.2003 N 1081 "Про затвердження Порядку розміщення товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання у Східній РМ". Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
В.о. начальника Східної регіональної митниці | В.Г.Черепащук |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Східної регіональної
митниці
14.01.2004 N 21
Зареєстровано в Харківському
обласному управлінні юстиції
22 січня 2004 р.
за N 6/702
ПОРЯДОК
розміщення товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання у Східній регіональній митниці
1. Загальні положення
1.1. Даний Порядок розроблено відповідно до статей 99-109 Митного кодексу України (далі - Митний кодекс) від 11.07.2002
N 92-IV і Положення про склади тимчасового зберігання (далі - Положення), затвердженого наказом Держмитслужби України від 07.10.2003
N 674 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції 19.11.2003 за N 1061/8382, з метою впорядкування процедури розміщення товарів і транспортних засобів на складах тимчасового зберігання та з урахуванням вимог:
Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 30.06.98
N 380 (у редакції наказу Держмитслужби України від 14.10.2002
N 555, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 31.10.2002 за N 860/7148) (далі - Порядок заповнення граф ВМД);
Порядку справляння митних зборів, які нараховуються за вантажною митною декларацією, затвердженого наказом Держмитслужби від 23.06.98
N 363 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.07.98 за N 443/2883 (далі - Порядок справляння митних зборів).
1.3. Товари і транспортні засоби (далі - товари) з моменту пред'явлення митному органу і до їх випуску відповідно до обраного митного режиму можуть перебувати на тимчасовому зберіганні під митним контролем.
Такі товари до завершення митного оформлення з дозволу митного органу розміщуються на складах тимчасового зберігання (далі - СТЗ).
1.4. Митний режим щодо зазначених товарів обирається під час передачі цих товарів на тимчасове зберігання і не може змінюватися їх власником або уповноваженою ним особою без погодження з митним органом до закінчення строку тимчасового зберігання.
1.5. Строк тимчасового зберігання товарів на СТЗ починається з дня їх фактичного розміщення на СТЗ - дати оформлення Акта про прийняття-передання товарів на зберігання під митним контролем (далі - Акт). Форму Акта наведено в додатку 1.
1.6. До закінчення строків тимчасового зберігання під митним контролем на СТЗ, товари повинні бути:
задекларовані власником або уповноваженою ним особою відповідно обраного митного режиму;
або передані власником або уповноваженою ним особою для зберігання митному органу.
1.8. На СТЗ можуть розміщуватися будь-які товари. Товари, які можуть завдати шкоди іншим товарам, або ті, що потребують особливих умов зберігання, повинні розміщуватися в спеціально пристосованих приміщеннях складу тимчасового зберігання.
Не підлягають передачі на тимчасове зберігання підприємствам товари:
визначені Держмитслужбою України в переліку окремих видів товарів, які передаються на тимчасове зберігання під митним контролем лише на склади митних органів;
що ввозяться на митну територію України за договорами консигнації та в обов'язковому порядку заявляються до митного режиму митного складу.
1.9. Рішення про розміщення товарів на СТЗ приймає начальник підрозділу митного оформлення (далі - ПМО), розташованого на території СТЗ, або особа, яка виконує його обов'язки.
1.10. Взаємовідносини власника СТЗ відкритого типу з особами, які розміщують товари на складі, визначаються договором зберігання.
Власник СТЗ не може відмовити в розміщенні на СТЗ товарів, що перебувають під митним контролем, після прийняття посадовою особою митниці рішення про таке розміщення.
1.11. Відповідальним перед митними органами за втрату чи пошкодження товарів, розміщених на складі тимчасового зберігання, є власник СТЗ.
2. Порядок розміщення товарів на СТЗ
2.1. У разі необхідності розміщення товарів на зберігання під митним контролем на СТЗ, уповноважена особа підприємства звертається з письмовою Заявою за підписами керівника та головного бухгалтера цього підприємства на ім'я начальника ПМО митного органу (далі - Заява). Формою Заяви (додаток 2) передбачено надання підприємством зобов'язання, до закінчення терміну тимчасового зберігання заявити товари відповідно до обраного митного режиму або передати їх на склад митниці, а також подати декларацію-зобов'язання, заповнену відповідно до розділу 3.2 Порядку заповнення граф
ВМД, у встановлений строк.
Заява в обов'язковому порядку реєструється в ПМО.
2.2. До Заяви подаються документи, що дають змогу ідентифікувати ці товари і підтверджують законні підстави їх знаходження у особи, яка бажає користуватися послугами складу, та договір зберігання з власником СТЗ (у випадках розміщення товарів на СТЗ відкритого типу).
При цьому в разі залишення у справах митниці копій зазначених документів вони звіряються з оригіналами. Ксерокопії цих документів завіряються печаткою та підписом уповноваженої особи підприємства.
2.3. Дозволом на розміщення товарів і транспортних засобів на СТЗ є резолюція посадової особи митного органу, зазначеної в пункті 1.9 цього Порядку, на Заяві.
Митний орган має право не дозволяти розміщення товарів і транспортних засобів на СТЗ, якщо власник складу не забезпечує належних умов для діяльності на його території посадових осіб митного органу з метою проведення митного контролю за такими товарами і транспортними засобами.
2.4. Посадова особа, яка призначена начальником ПМО, розглядає документи, подані разом із Заявою, проводить митний догляд вантажу та транспортного засобу та розміщує товари на тимчасове зберігання під митним контролем на СТЗ.
2.5. Розміщення товарів посадовою особою ПМО на тимчасове зберігання під митним контролем обов'язково здійснюється у присутності:
на СТЗ закритого типу - власника СТЗ;
на СТЗ відкритого типу - власника СТЗ та уповноважених осіб підприємства.
Факт розміщення товарів на тимчасове зберігання під митним контролем фіксується в Акті, який реєструється у встановленому порядку. Посадова особа ПМО накладає митне забезпечення на складське приміщення або резервуар СТЗ. Разом з митним забезпеченням, на склад в обов'язковому порядку накладається забезпечення власника СТЗ.
Окремі категорії товарів (громіздкі, негабаритні, насипні тощо), а також транспортні засоби, за рішенням начальника ПМО, можуть розміщатися на критому чи відкритому майданчику СТЗ.
2.6. Акт заповнюється у трьох примірниках:
перший примірник залишається у справах ПМО митниці;
другий примірник призначається для власника СТЗ;
третій примірник призначається для підприємства (у випадках розміщення товарів на СТЗ відкритого типу).
Одержувачі другого та третього примірників Акта розписуються про факт отримання в першому примірнику.
Якщо підприємство є одночасно власником СТЗ, то Акт заповнюється в установленому порядку у двох примірниках. При цьому реквізити "підприємство, яке передає товари на зберігання під митним контролем" та "підприємство (власник складу), яке приймає товари на зберігання під митним контролем" збігаються.
Порядок присвоєння реєстраційних номерів Акта наступний:
99/99/999,
-- -- ----
1 2 3
де:
1-2 - значний код ПМО:
01-ВВ-1; 05-ВВ-7;
02-ВВ-3; 06-ПВ;
03-ВВ-4; 07-ВПВ-1;
04-ВВ-6; 08-ВПВ-2;
2 - останні дві цифри поточного року;
3-3 - значний порядковий номер Акта згідно обліку програми "Вантаж".
2.7. Оформлений у встановленому порядку Акт є підставою для зняття з контролю документа контролю за доставкою вантажу в митницю призначення.
2.8. Заява, Акт та всі подані документи, на підставі яких товари були розміщені на СТЗ, передаються відповідальній посадовій особі ПМО для подальшого контролю.
2.9. У разі виявлення під час розміщення товарів на зберігання під митним контролем порушення митних правил посадова особа митного органу, яка виявила правопорушення, складає відповідний протокол та виконує дії, передбачені чинним митним законодавством.
3. Оформлення декларації-зобов'язання
3.1. Відповідно до вимог розділу 3.2 Порядку заповнення граф
ВМД підприємством повинна бути подана декларація-зобов'язання.
3.2. У разі оформлення попередньої вантажної митної декларації відповідно або в разі надходження в Україну вантажів благодійної допомоги декларація-зобов'язання не подається.
3.3. У разі передання товарів на зберігання під митним контролем за Актом (тобто без одночасного оформлення декларації-зобов'язання) сплата митного збору за митне оформлення товарів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари, здійснюється відповідно до порядку, що встановлюється Держмитслужбою.
3.4. У разі передання товарів на зберігання під митним контролем за Актом разом з оформленням декларації-зобов'язання сума нарахованого митного збору за митне оформлення товарів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари, зазначається у графі 47 цієї декларації.
3.5. Відомості про Акт зазначаються в установленому порядку в графі 44 декларації-зобов'язання.
3.6. Декларація-зобов'язання не дає права на використання задекларованих товарів з будь-якою метою на території України і призначена для здійснення митного контролю.
4. Порядок контролю за товарами, які розміщені на СТЗ
4.1. З метою організації контролю за товарами, розміщеними на тимчасове зберігання під митним контролем на СТЗ в ПМО за допомогою програми "Вантаж" ведеться Електронний журнал реєстрації товарів, розміщених на тимчасове зберігання під митним контролем на СТЗ (далі - Журнал) (додаток 3) та формується окрема тека, де зберігаються зареєстровані Заяви, Акти та документи до них.
Ведення Журналу, контроль за відповідними документами та товарами, розміщеними на тимчасове зберігання під митним контролем на СТЗ, здійснює відповідальна посадова особа ПМО.
4.2. До 5 числа місяця, наступного за звітним, ПМО здійснюють передачу бази даних по обліку та контролю за товарами, розміщеними на тимчасове зберігання під митним контролем, до відділу ІАР та МС. Відділ ІАР та МС узагальнює надану інформацію, формує електронну базу даних та до 10 числа місяця, наступного за звітним, надає її в електронному вигляді для контролю до відділу організації митного контролю.
4.3. Не менш ніж за місяць до закінчення терміну тимчасового зберігання товарів під митним контролем, ПМО, за дозволом якого товари розміщено на СТЗ, на адресу підприємства надсилається лист-попередження про те, що визначений термін перебування товарів під митним контролем минає і вони повинні бути оформлені в митному відношенні або передані для зберігання митному органу, а також про те, що в разі невиконання встановлених вимог підприємство буде притягнуте до відповідальності згідно чинного законодавства.
4.4. Переміщення товарів згідно пункту 1.8 Положення з одного СТЗ, де вони розміщені на тимчасове зберігання під митним контролем, на інший СТЗ у зоні діяльності митного органу здійснюється за письмовою заявою підприємства зі складанням нового Акта відповідно до розділу 2 цього Порядку. При цьому питання переміщення погоджується з ПМО, за рішенням якого товари розміщено на тимчасове зберігання під митним контролем на СТЗ.
................Перейти до повного тексту