- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГАЛИЦЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
Зареєстровано в Львівському
обласному управлінні юстиції
15 вересня 2004 р.
за N 70/1030
Про внесення доповнень до Технологічної схеми митного контролю та митного оформлення транспортних засобів у Галицькій митниці
На виконання наказу ДМСУ від 06.08.2003 р.
N 523 "Про затвердження Примірного положення про відділ (сектор) оформлення транспортних засобів регіональної митниці (митниці)"
НАКАЗУЮ:
1. Розділ 4 Технологічної схеми митного контролю та митного оформлення транспортних засобів у Галицькій митниці, яку затверджено наказом Галицької митниці від 02.03.2004 р. N 69 та зареєстровано у Львівському обласному управлінні юстиції 12 березня 2004 р. за N 19/979, викласти в редакції, що додається.
2. Т. в. о. начальника юридичного сектору Кадикало Т.Г. та т. в. о. начальника відділу оформлення транспортних засобів Войтовичу П.В. забезпечити подання на державну реєстрацію наказу у Львівське обласне управління юстиції.
3. Даний наказ набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації у Львівському обласному управлінні юстиції.
4. Відмінити пункт 3 наказу Галицької митниці від 04.12.2003 р. N 585 "Про передачу справ відділом по оформленню вантажів учасників ЗЕД відділу оформлення транспортних засобів".
5. Начальнику відділу оформлення транспортних засобів Гринчуку І.Б., начальникам секторів оформлення транспортних засобів Васильченку М.І. та Маслею А.П. ознайомити підпорядкований особовий склад з внесеними доповненнями та забезпечити їх неухильне виконання.
6. Начальнику загального відділу служби організаційно-контрольної роботи забезпечити тиражування даного наказу.
7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника митниці - начальника м/п "Мостиська" Олійника О.В. та на т. в. о. заступника начальника митниці - начальника м/п "Краковець" Куценка В.В.
Начальник митниці | А.М.Цапів |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Галицької митниці
18.08.2004 N 313
Зареєстровано в Львівському
обласному управлінні юстиції
15 вересня 2004 р.
за N 70/1030
ДОПОВНЕННЯ ДО ТЕХНОЛОГІЧНОЇ СХЕМИ МИТНОГО КОНТРОЛЮ
ТА МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ У ГАЛИЦЬКІЙ МИТНИЦІ
4. МИТНИЙ КОНТРОЛЬ ТА МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ПІДПРИЄМСТВ В ПУНКТАХ ПРОПУСКУ ГАЛИЦЬКОЇ МИТНИЦІ
4.1. Порядок митного контролю та митного оформлення при переміщенні транспортних засобів юридичних осіб, що слідують на виїзд з України в якості товару
4.1.1. Запуск ТЗ, що переміщують уповноважені представники юридичних осіб на територію пункту пропуску при виїзді з України, здійснюється співробітниками прикордонної служби за погодженням диспетчера в'їзду ВПС. Водієві ТЗ ними видається картка проходження контролю, в якій заносяться відомості про дату і час в'їзду, реєстраційний номер ТЗ, марку ТЗ, кількість осіб, що в ньому слідують з подальшим направленням транспортного засобу для реєстрації в СМАП.
Митний контроль та митне оформлення автомобільних транспортних засобів здійснюється в три етапи.
4.1.2. Для здійснення митного контролю перевізник або експедитор чи уповноважена особа подають інспектору ВОТЗ (який згідно розподілу обов'язків працює на виїзді з України) для реєстрації документи на транспортний засіб. На зареєстрованих документах інспектором ВОТЗ проставляється відбиток штампа "під митним контролем", після чого здійснює перевірку комплектності поданих документів, цілісності накладеного митного забезпечення.
4.1.3. Інспектор ВОТЗ перевіряє на предмет відповідності чинному законодавству України та встановленому ДМСУ порядку дані, заявлені в митних деклараціях, товаросупровідних, товарно-транспортних та інших документах:
- перевіряє у ЦБД ЄАІС ДМСУ наявність електронної копії ВМД;
проставляє у ТСД та четвертому основному аркуші ВМД (в правому верхньому куті відбиток ОНП) та вчиняє напис "ТЗ надійшов";
перевіряє наявну оперативну інформацію (орієнтування), яка надійшла ВОТЗ у встановленому порядку;
- здійснює перевірку на предмет виявлення можливої заборгованості перевізника перед митними органами України, використовуючи при цьому комп'ютерне програмне забезпечення "Вантажні перевезення", а саме підпрограму "Перевізники-порушники".
4.1.4. У разі виявлення відсутності електронної копії ВМД, заборгованості перевізника про недоставлення до митниці призначення вантажів або здійснення ним іншого правопорушення - такий ТЗ не підлягає пропуску, про що інформується начальник сектору.
4.1.5. Інспектор, який прийняв до митного оформлення документи, при наявності підстав складає у встановленому порядку Картку відмови. За заявою уповноваженої особи непропущений ТЗ може бути зданим на склад митниці у встановленому порядку. Факт відмови у пропуску реєструється в Журналі реєстрації карток відмови у пропуску на митну територію України чи митному оформленні товарів та інших предметів (додаток), про що при необхідності повідомляється митниця відправлення. Даний факт знаходиться на контролі у секторі, про що повідомляється ВКДВ, при необхідності - Служба БК та ПМП.
4.1.6. Інспектор ВОТЗ проводить, при необхідності, звірку валюти та інших предметів щодо відповідності їх кількості заявленій в митних деклараціях перевізника (громадян, які прямують в ТЗ), після чого завіряє їх шляхом проставлення відтиску особистого митного забезпечення і приступає до митного контролю та огляду транспортного засобу, який здійснюється у такому порядку:
- проводиться митний контроль особистих речей, валютних цінностей тощо перевізника (громадян, що прямують в транспортному засобі);
- оглядається кабіна ТЗ, днище та ходова частина ТЗ, порожнини тощо.
4.1.7. При виявленні предметів контрабанди негайно повідомляє начальника сектору, чергового інспектора Служби БК та ПМП, викликає інспектора сектору дізнання.
При виявленні предметів, що є об'єктами порушення митних правил, оформляє протокол про порушення митних правил та провадить дії у відповідності до вимог ст. 329 - 355
Митного кодексу України.
Матеріали справи про порушення митних правил підлягають передачі для подальшого провадження до Служби БК та ПМП.
Другий етап - здійснення інших видів контролю
4.1.8. Якщо ТЗ та інші предмети, що переміщуються через митний кордон на виїзд з України, крім митного, підлягають контролю інших суміжних служб, то інспектор направляє перевізника для проходження вищезгаданих видів контролю.
4.1.9. Переміщення через пункт пропуску ТЗ та інших предметів, що підлягають контролю суміжних служб, завершується у разі позитивних висновків служб, що здійснюють ці види контролю. Результати такого контролю відображаються у вигляді відміток державних інспекторів цих служб на товаросупровідних документах та картці проходження контролю. Обов'язково вказується час початку і завершення контролю.
Третій етап - закінчення митного контролю
4.1.10. За відсутності зауважень при митному оформленні інспектор ВОТЗ приступає до завершення процедури митного оформлення у встановленому законодавством порядку, а саме:
- оформляє уніфіковану митну квитанцію форми
МД-1 та скеровує перевізника для сплати всіх необхідних платежів;
- проставляє відтиски особистих митних забезпечень на ВМД, аркушах книжки МДП, товаросупровідних та інших пред'явлених документах;
- здійснює реєстрацію оформленого ТЗ в журналах реєстрації транспортних засобів та заносить інформацію у відповідну комп'ютерну програму;
- здійснює пропуск ТЗ по електронній копії ВМД, транзит, експорт, відповідно до наказу ДМСУ, передає в оперативному режимі до ЦБД ЄАІС ДМСУ інформацію про пропуск ТЗ, а саме:
номер посвідчення та номер особистої номерної печатки інспектора, що здійснив митне оформлення і пропуск ТЗ;
дату і час перетину митного кордону;
вид, тип та номер ТЗ;
відомості про перевізника (гр. 50
ВМД).
4.1.11. Після проведення митного оформлення в справах ВОТЗ залишається оформлений 4-й аркуш ВМД (при експорті), 1-й аркуш ВМД (при транзиті), 1-й аркуш ВМД (при оформленні ТЗ під фінансову заставу), по одному примірнику оригіналів (завірених копій) наявних товаросупровідних документів (CMR, товаротранспортної накладної, фактури, рахунку тощо), документи контролю за доставкою ТЗ (відривний аркуш книжки МДП, провізну відомість, ВТД).
4.1.12. Товаросупровідні документи передаються по акту на початку наступного місяця в архів митниці, а зазначені вище примірники ВМД, відривних аркушів книжки МДП, провізних відомостей згідно реєстру здаються після кожної нічної зміни у ВКДВ (порядок однаковий, що на в'їзд в Україну, що на виїзд з України).
Митні декларації перевізників (громадян, що переміщуються в ТЗ), дозволи уповноважених банків на вивезення валюти, інші документи зберігаються у ВОТЗ, після чого підлягають передачі у архів митниці.
4.1.13. Після завершення митного оформлення інспектор ВОТЗ дозволяє виїзд ТЗ з зони митного контролю шляхом проставляння відтиску ОНП на картці контролю.
4.1.14. Після завершення митного контролю і митного оформлення ТЗ направляється в зону паспортного контролю.
4.1.15. Картка контролю вилучається на умовному кордоні співробітниками прикордонного наряду.
4.2. Порядок митного контролю та митного оформлення при переміщенні транспортних засобів юридичних осіб, що слідують на в'їзд в Україну в якості товару (в т.ч. з метою транзиту)
4.2.1. Запуск ТЗ, що переміщуються уповноваженими представниками юридичних осіб в якості товару, в зону прикордонно-митного контролю при в'їзді в Україну здійснює вартовий шлагбауму прикордонного наряду. Водієві ТЗ ним видається картка контролю автотранспорту, в якій заносяться відомості про дату і час в'їзду, реєстраційний N ТЗ, марку ТЗ, кількість осіб, що в ньому слідують.
4.2.2. Після завершення контролю ТЗ санітарно-епідеміологічною службою здійснюється прикордонний контроль, за результатами якого у картці контролю проставляється відповідна відмітка співробітником прикордонного наряду.
За режим, розстановку і переміщення ТЗ до початку зони митного контролю покладається на прикордонний наряд.
4.2.3. Інспектор сектору митного оформлення транспортних засобів приймає від прикордонників ТЗ і розміщує їх в зоні митного контролю для здійснення відповідних процедур з митного контролю та митного оформлення.
Перший етап - попередні операції
4.2.4. Посадова особа ВОТЗ приймає в уповноваженої особи документи на транспортний засіб;
- проводить загальний огляд ТЗ;
- видає водіям і іншим особам, що з ним слідують, митну декларацію у випадках, передбачених наказом ДМСУ від 22.11.2001 р.
N 763;
- складає реєстр документів, поданих до митного оформлення, підписує його і проставляє на ньому і на ТСД штамп "Під митним контролем";
- перевіряє комплектність ТСД;
- роз'яснює громадянам, що прямують у ТЗ, порядок проходження митного контролю та контролю в суміжних службах згідно картки контролю;
................Перейти до повного тексту