- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
16.07.2003 N 11/6-20-10757-ЕП |
Начальникам регіональних
митниць,
начальникам митниць та
митниць прямого
підпорядкування
Про експорт шкір ВРХ
Держмитслужбою проведено аналіз ситуації, що склалась з експортними поставками шкір великої рогатої худоби.
На підставі отриманої інформації можливо стверджувати, що переважна більшість даних вантажів, які експортуються з наданням пільг по сплаті вивізного мита на підставі міждержавних угод про вільну торгівлю, у подальшому реекспортуються до третіх країн.
При цьому, використовуються дві основні схеми:
1. Підприємство-отримувач, без узгодження з експортером - резидентом України, реекспортує шкіри ВРХ до третьої країни за іншим контрактом.
2. Підприємство-отримувач при реекспорті подає до митного оформлення додатковий контракт, укладений між ним, резидентом України та резидентом третьої країни, який змінює умови попередньої угоди, за якою шкіри ВРХ експортувались з України, зокрема анулює реекспортні застереження.
Найбільш поширенні такі правопорушення при експорті шкір ВРХ на адресу підприємств Молдови, які розташовані у вільній економічній зоні м. Кишинева.
Крім того, як правило, відразу після митного оформлення експорту шкір ВРХ, до легальних документів на товар відразу додаються інші документи, які прямо свідчать про подальшу переадресацію вантажу до третьої країни.
Насамперед, це стосується ветеринарних сертифікатів (вони є необхідною умовою для ввезення даного вантажу в будь-яку країну) та які у деяких випадках відразу виписуються на третю країну.
Крім зазначених вище операцій із застосуванням механізму вільної торгівлі, для безмитного вивезення використовуються операції з давальницькою сировиною, яка закуповується на території України.
Митне оформлення зазначених операцій, як давальницьких, також викликає сумнів щодо виконання вимог ст.
1 Закону України
"Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" у частині питомої ваги вартості давальницької сировини в готовій продукції (не менш 20 % на кожному етапі переробки). Вибіркова перевірка електронних копій ВМД показала відсутність в гр. 44
ВМД посилань на висновки Мінекономіки та з питань європейської інтеграції про віднесення даних операцій до давальницьких (можливість отримання таких висновків передбачена ст. 7 зазначеного Закону).
................Перейти до повного тексту