1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 801 від 08.12.99
м.Київ
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державної митної служби N 578 від 19.10.2000 )
Про затвердження Загальних вимог Державної митної служби щодо облаштування територій та об'єктів митної інфраструктури спеціальних (вільних) економічних зон
На виконання законів України та указів Президента України, які визначають порядок утворення та функціонування спеціальних (вільних) економічних зон в окремих регіонах України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Загальні вимоги Державної митної служби щодо облаштування територій та об'єктів митної інфраструктури спеціальних (вільних) економічних зон (додаються).
2. Начальникам митниць:
2.1. Довести цей наказ до органів господарського розвитку й управління спеціальних (вільних) економічних зон.
2.2. Затвердити склад комісій з обстеження територій та об'єктів митної інфраструктури спеціальних (вільних) економічних зон з метою визначення можливості запровадження в них режиму спеціальної митної зони.
2.3. Своєчасно інформувати Держмитслужбу про дату остаточного обстеження територій та об'єктів митної інфраструктури спеціальних (вільних) економічних зон.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя І.М.
В.о. Голови Служби О.Б.Єгоров
Затверджено
наказом Держмитслужби України
від 8 грудня 1999 р. N 801
Загальні вимоги Державної митної служби щодо облаштування територій та об'єктів митної інфраструктури спеціальних (вільних) економічних зон
Загальні вимоги Державної митної служби щодо облаштування територій та об'єктів митної інфраструктури спеціальних (вільних) економічних зон (далі - Загальні вимоги) розроблено відповідно до Закону України від 13.10.92 N 2673-XII "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон", законів України та указів Президента України про спеціальні (вільні) економічні зони в окремих регіонах, Митного кодексу України та інших законодавчих актів з метою дотримання митними органами під час затвердження акта про здавання-приймання Державною митною службою України об'єктів митної інфраструктури спеціальних (вільних) економічних зон.
Організація робіт з облаштування території та об'єктів митної інфраструктури спеціальної (вільної) економічної зони (далі - СЕЗ) і фінансування цих робіт здійснюється органом господарського розвитку й управління СЕЗ.
Підставою для роботи комісії Держмитслужби з обстеження території та об'єктів митної інфраструктури СЕЗ вважається повідомлення органу господарського розвитку й управління СЕЗ про готовність цих об'єктів до встановлення на території СЕЗ режиму спеціальної митної зони.
Акт здавання-приймання об'єктів митної інфраструктури СЕЗ (далі - акт) складається органом господарського розвитку й управління СЕЗ, підписується головою та членами комісії, керівником органу господарського розвитку та управління СЕЗ, погоджується з місцевою облдержадміністрацією та затверджується Державною митною службою України або уповноваженою нею регіональною митницею.
До моменту затвердження акта повинні бути завершені всі роботи з облаштування території, об'єктів митної інфраструктури, отримані необхідні дозволи державних контрольних органів.
Комісією Держмитслужби (або за її дорученням - регіональної митниці, у зоні діяльності якої розміщуються об'єкти СЕЗ) може проводитися попередня перевірка стану готовності об'єктів СЕЗ до експлуатації. За результатами перевірки складається протокол, у якому мають бути відображені виявлені недоліки з питань, які вноситимуться до акта.
З дня затвердження зазначеного акта на території СЕЗ запроваджується режим спеціальної митної зони. Реєстрація затверджених актів про здавання-приймання здійснюється в Держмитслужбі за єдиним реєстром.
Акт здавання-приймання в експлуатацію території та об'єктів митної інфраструктури СЕЗ затверджується Держмитслужбою в разі дотримання таких вимог:
1. Територія СЕЗ повинна бути огороджена по периметру таким чином, щоб забезпечувати запобігання несанкціонованому і неконтрольованому проникненню і переміщенню на територію СЕЗ або за її межі фізичних осіб, транспортних засобів, вантажів та інших предметів. З урахуванням характеру виробництва, особливостей розташування на місцевості, режиму пропуску на територію зони і т.п. регіональна митниця може встановлювати додаткові вимоги до обладнання огорожі та забезпечення охорони СЕЗ (наявність договору зі службою охорони, якщо у підприємства відсутні підрозділи, що здійснюють охорону території; освітлення в нічний час; застосування електронної системи охорони та спостереження; мобільний контроль; установлення вишок для візуального спостереження).

................
Перейти до повного тексту