1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 94 від 14.04.93
м.Київ
Про введення в дію інструкції по використанню засобів радіозв'язку в митних органах
З метою визначення організації радіозв'язку в митних органах, придбання та використання радіоелектронних засобів в процесі експлуатації, відповідальності посадових осіб
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію з 15.04.93 року інструкцію по використанню засобів радіозв'язку в митних органах (додається).
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови ДМКУ Єгорова О.Б.
Голова Комітету А.Колос
Додаток до наказу ДМКУ
від 14.04.93 р. N 94
Узгоджено Затверджую
Начальник Державної Голова Державного
інспекції електрозв'язку митного комітету
України України
Г.Г.Амерханян А.В.Колос
12.04.93 р. 08.04.93 р.
Інструкція по використанню засобів радіозв'язку в митних установах
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок організації радіозв'язку внутрішньовідомчого використання, придбання та використання радіоелектронних засобів в процесі експлуатації, відповідальність посадових осіб та безпосередніх виконавців за додержанням вимог Інструкції.
Відповідальність за організацію телефонного радіозв'язку, технічну експлуатацію, ремонт, обслуговування, збереження радіостанцій та контроль за виконанням цієї Інструкції покладається на керівників митних закладів.
Представники Державної інспекції електрозв'язку України, в разі необхідності, мають право доступу на всі радіостанції по пред'явленню службового посвідчення.
2. З виданням цієї Інструкції вся документація, яка регламентує експлуатацію засобів телефонного радіозв'язку в митних закладах, повинна бути приведена відповідно з положеннями Інструкції.
II. Організація телефонного радіозв'язку в митних органах
1. Всі радіостанції, які використовуються в митних органах, відносяться до засобів оперативно-диспетчерського безпошукового радіозв'язку.
2. Керівники митних закладів, де використовується телефонний радіозв'язок, ЗОБОВ'ЯЗАНІ:
- забезпечити належним чином режим зберігання радіостанцій, який виключає доступ до них сторонніх осіб;
- затверджувати список осіб, яким надано право вести переговори по телефонному радіозв'язку.
3. Особи, включені в список та відповідальні за експлуатацію телефонного радіозв'язку, затверджуються наказом по митній установі, де експлуатуються радіостанції. Ці особи повинні бути проінструктовані про необхідність додержання дозволеного переліку відомостей при використанні, які можуть передаватись телефонним радіозв'язком та під підпис попереджені про відповідальність за додержання цих вимог.
4. Митна установа, яка передбачає організувати телефонний радіозв'язок, надсилає в ДМКУ лист з проханням дозволити використання телефонного радіозв'язку та вказує характер інформації, яку необхідно передавати.
5. При одержанні дозволу від ДМКУ на організацію телефонного радіозв'язку та переліку відомостей, які можуть передаватись по радіо, митна установа при необхідності узгоджує це питання з відповідними місцевими органами або їх підрозділами.
6. Керівники митних установ зобов'язані призначити наказом по митній установі осіб відповідальних за своєчасну реєстрацію радіостанцій, експлуатацію, обслуговування та ремонт.
7. Одержавший дозвіл по п.4 митна установа звертається в місцеву інспекцію електрозв'язку, при цьому представляються слідуючі документи:
- обгрунтування в необхідності радіозв'язку з вказанням причин по котрим не використовуються засоби зв'язку загального використання та не планується використання кабельного зв'язку;
- документальне підтвердження про узгодження радіозв'язку з відповідними місцевими організаціями (при необхідності);
- довідку про наявність відомчої інструкції, узгодженої з ДІЕ України;
- схему радіозв'язку з вказанням місць встановлення (знаходження) радіостанцій, відстані між кореспондентами, типи та кількість радіостанцій, необхідні режими роботи;
- копію наказу про призначення відповідальних осіб за реєстрацію радіостанцій, експлуатацію, обслуговування та ремонт.
8. Передача радіостанцій для експлуатації особами, не оформленим наказом, категорично заборонена.
9. Особа, відповідальна за експлуатацію радіостанцій та іншої радіоапаратури, проводить її прийом-передачу тільки по наказу начальника митної установи. При цьому складається відповідний акт.
10. Передача радіостанцій з однієї митної установи в іншу дозволяється тільки по письмовій вказівці Державного митного комітету України та дозволу місцевих інспекцій електрозв'язку.
11. Передача радіоелектронних засобів зв'язку в інші відомства після їх закриття по старому місцю роботи здійснюється за згодою органів інспекції електрозв'язку, які видали дозвіл на експлуатацію радіоелектронних засобів зв'язку та дозволу Державного митного комітету України.
III. Порядок реєстрації, встановлення та експлуатації радіостанцій в системі відомчої мережі радіозв'язку
1. Дозвіл на придбання, встановлення та експлуатацію УКХ радіостанцій, призначення робочих радіочастот та виділення позивних сигналів для них проводиться місцевими інспекціями електрозв'язку.
2. Митна установа на основі одержаного дозволу на придбання радіостанцій оформлює заявки на реєстрацію, встановлення та експлуатацію радіостанцій в термін, встановлений для подачі заявок.
3. В неробочий час радіостанції повинні зберігатись в шафах чи окремих кімнатах, закритих на замок, опечатаних та зданих під охорону черговому по митниці.
4. Всі параметри випромінювання експлуатуємих радіостанцій повинні відповідати радіоданим, вказаних в виданих дозволах Інспекції електрозв'язку.
5. Особи, за якими закріплені радіостанції, несуть матеріальну відповідальність за апаратуру. Вони зобов'язані забезпечити зберігання та правильну експлуатацію радіостанцій у відповідальності з інструкцією по експлуатації.
6. На кожну діючу радіостанцію повинна бути слідуюча документація:
- дозвіл Інспекції електрозв'язку на право експлуатації радіостанції, яка входить в дану радіомережу;
- список осіб, які мають право доступу до мікрофону радіостанції;
- перелік відомостей, дозволених до відкритої передачі по радіозв'язку в митних установах;
- схема радіозв'язку;
- достеменна інструкція.
IV. Обов'язки посадових осіб та обслуговуючого персоналу відповідальних за експлуатацію телефонного радіозв'язку*
1. Керівні особи, відповідальні за експлуатацію телефонного радіозв'язку, та обслуговуючий персонал зобов'язані забезпечити їх експлуатацію відповідно з присвоєними радіоданими (частота, позивний сигнал, потужність та тип випромінювання), діючими нормами на радіовипромінювання (стабільність частоти, ширина смуги випромінювання) та іншим вимогам, вказаним в дозволі.
2. При експлуатації радіостанції обслуговуючому персоналу та особам, які мають право користування засобами радіозв'язку, забороняється:
- робота на недозволених частотах та користування недозволеними позивними сигналами;

................
Перейти до повного тексту