1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
01.12.2003 N 813
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства доходів і зборів N 396 від 08.07.2014 )
Про затвердження Положення про організацію і проведення навчання кінологічних команд у Кінологічному центрі Державної митної служби України
На виконання пункту 5 Плану заходів щодо покращення роботи Кінологічного центру, затвердженого наказом Державної митної служби України від 29.08.03 N 580,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про організацію і проведення навчання кінологічних команд у Кінологічному центрі Державної митної служби України (далі - Положення), що додається.
2. Кінологічному центру Державної митної служби України (далі - Центр) (Верко І.О.):
2.1. Забезпечити виконання вимог Положення під час організації навчання кінологічних команд.
2.2. Щорічно узагальнювати інформацію про потребу митних органів у навчанні кінологічних команд та надавати її для узгодження до Управління організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
2.3. Спільно з Управлінням організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил визначати завдання, напрями та обсяги підготовки кінологічних команд.
3. Управлінню організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил щорічно узгоджувати підготовлену Центром інформацію щодо потреби митних органів у підготовці кінологічних команд та у визначені строки направляти узагальнену заявку до Управління по роботі з особовим складом.
4. Управлінню по роботі з особовим складом (Корнійчук О.Т.) щорічно при формуванні Плану підвищення кваліфікації особового складу митної служби України враховувати потребу митних органів у навчанні кінологічних команд у Центрі.
5. Начальникам митних органів забезпечити:
5.1. Подання до Центру заявок на навчання кінологічних команд відповідно до строків, визначених наказом Держмитслужби України від 13.11.02 N 624.
5.2. Направлення кінологічних команд на навчання до Центру згідно з Планом підвищення кваліфікації особового складу, який щорічно затверджується наказом Державної митної служби України.
5.3. Проведення заходів з організації професійного навчання кінологічних команд без відриву від роботи згідно з рекомендаціями Центру.
6. Управлінню фінансів та бухгалтерського обліку (Олійник Д.С.) здійснювати фінансування витрат, пов'язаних з утриманням та навчанням кінологічних команд, у межах затверджених кошторисів митних органів та Центру.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Служби Лозка В.Я.
Голова Служби М.М.Каленський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держмитслужби України
01.12.2003 N 813
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ І ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАННЯ КІНОЛОГІЧНИХ КОМАНД У КІНОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ ДЕРЖАВНОЇ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
1. Загальні положення
1.1. Цим Положенням визначається порядок організації та проведення навчання інспекторів-кінологів митних органів зі службовими собаками (далі - кінологічні команди) у Кінологічному центрі Державної митної служби України.
1.2. Кінологічний центр Державної митної служби України (далі - Центр) є спеціалізованою митною установою, що входить в єдину систему органів митної служби України й підпорядковується Державній митній службі України.
1.3. Основні завдання Центру викладені в Положенні про Кінологічний центр Державної митної служби України, затвердженому наказом Держмитслужби від 14.10.03 N 693.
Відповідно до цих завдань Центром здійснюється спеціальна підготовка кінологічних команд з виявлення наркотиків, вибухових речовин, зброї та боєприпасів.
1.4. Метою спеціальної підготовки кінологічних команд у Центрі є забезпечення рівня, необхідного для виконання інспекторами-кінологами їх службових обов'язків, пов'язаних з використанням службових собак у боротьбі з контрабандою наркотиків, вибухівки та зброї при проведенні митного контролю.
1.5. Завдання і зміст спеціальної підготовки інспекторів-кінологів у Центрі визначаються Митним кодексом України, вимогами Положення про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації особового складу митної служби України, затвердженого наказом Держмитслужби України від 07.07.03 N 439, іншими нормативно-правовими актам з питань здійснення митної справи й відображаються у навчальних планах і програмах.
1.6. Дресирування та спеціальна підготовка службових собак носить безперервний характер і проводиться відповідно до Порядку організації службового собаківництва в митній службі, який затверджується наказом Держмитслужби.
1.7. Напрями та обсяги спеціальної підготовки кінологічних команд щорічно формуються Центром з урахуванням потреб митних органів і узгоджуються з Управлінням організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, Управлінням по роботі з особовим складом та Управлінням фінансів та бухгалтерського обліку.
1.8. Формування, розміщення і виконання державного замовлення на навчання у Центрі проводяться відповідно до Порядку формування обсягів підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників митної служби України, затвердженого наказом Держмитслужби України від 13.11.02 N 624.
2. Організація навчання кінологічних команд
2.1. Головним завданням навчання, що проводиться у Центрі, є теоретична та практична спеціальна підготовка кінологічних команд митних органів, у ході якої набуваються, вдосконалюються та розвиваються вміння, знання і навички, необхідні для ефективного вирішення завдань з пошуку наркотиків, вибухівки та зброї при митному контролі.
2.2. Спеціальна підготовка кінологічних команд митних органів організовується відповідно до Плану підвищення кваліфікації особового складу Держмитслужби України, який складається з урахуванням пропозицій митних органів і щороку затверджується наказом Держмитслужби України.
2.3. Спеціальна підготовка проводиться протягом всієї трудової діяльності інспектора-кінолога в митних органах України й включає у себе:
первинну підготовку кінологічних команд;
підвищення кваліфікації кінологічних команд;
інші види навчальних заходів.
2.3.1. Первинна підготовка кінологічних команд - це спеціальне навчання інспекторів-кінологів зі службовими собаками, які раніше не були кінологічною командою й не проходили первинної підготовки.
Первинна підготовка кінологічних команд спрямована на забезпечення відповідного рівня знань, вмінь та навичок, необхідного для продуктивної професійної діяльності з пошуку наркотиків, вибухівки та зброї при здійсненні митного контролю, і проводиться для працівників митних органів, які прийняті на посади інспекторів-кінологів у митних органах.
2.3.2. Підвищення кваліфікації кінологічних команд - навчання, у ході якого вдосконалюються та розвиваються вміння, знання і навички, здобуті в процесі практичної діяльності та під час проходження попереднього навчання.
При зміні складу кінологічної команди проводиться її первинна підготовка.
2.3.3. До інших видів навчальних заходів відносяться навчальні збори, змагання та показові заняття кінологічних команд.
Метою проведення цих заходів є підвищення ефективності роботи кінологічних команд шляхом обміну досвідом роботи, вивчення нових прийомів у дресируванні службових собак, участі кінологічних команд у змаганнях з пошуку наркотичних речовин, вибухівки та зброї.

................
Перейти до повного тексту