1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
25.09.2003 N 633
Про затвердження Положення про Управління власної безпеки Державної митної служби України та підрозділи власної безпеки митних органів України та внесення змін до наказу Держмитслужби від 25.01.2002 N 43
Керуючись Указом Президента України від 06.02.2003 N 84/2003 "Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією" та на виконання пункту 7 наказу Державної митної служби України від 27.06.2003 N 420 "Про заходи щодо поліпшення попереджувально-профілактичної роботи в митних органах"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Управління власної безпеки Державної митної служби України та підрозділи власної безпеки митних органів України (додається).
2. Визнати такими, що втратили чинність, Положення про Управління власної безпеки, затверджене наказом Державної митної служби України від 02.12.2002 N 670, примірні положення про відділ та сектор власної безпеки митного органу, затверджені наказом Державної митної служби України від 14.04.2003 N 237.
3. Пункт 1.1.6 наказу Державної митної служби України від 25.01.2002 N 43 "Про розподіл особового складу митних органів за номенклатурами посад" викласти в такій редакції: "Посадові особи підрозділів власної безпеки".
4. Покласти персональну відповідальність на керівників митних органів за створення в підрозділах власної безпеки належних умов роботи, забезпечення їх службовим автотранспортом з метою своєчасного реагування на зміни обстановки та вжиття заходів профілактично-попереджувального спрямування в зоні діяльності митного органу (підпорядкованих митних органах).
5. Начальникам структурних підрозділів Управління власної безпеки Державної митної служби України та підрозділів власної безпеки митних органів у місячний термін привести посадові інструкції співробітників цих підрозділів у відповідність до цього наказу та подати їх до 10.11.2003 на затвердження начальнику Управління власної безпеки Державної митної служби України.
6. Начальникам митних органів, у разі необхідності, в місячний термін внести зміни у нормативно-правові акти митного органу з метою приведення їх у відповідність до цього наказу.
7. Начальнику Управління справами Держмитслужби Карпенку В.П. забезпечити доведення цього наказу до митних органів.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Служби М.М.Каленський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
25.09.2003 N 633
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО УПРАВЛІННЯ ВЛАСНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВНОЇ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ТА ПІДРОЗДІЛИ ВЛАСНОЇ БЕЗПЕКИ МИТНИХ ОРГАНІВ УКРАЇНИ
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає правовий статус Управління власної безпеки Державної митної служби України (далі - Управління) та підрозділів власної безпеки митних органів України (далі - підрозділи власної безпеки), а саме їх компетенцію (права, завдання, функції) та організаційну структуру.
1.2. Управління є структурним підрозділом Державної митної служби України (далі - Держмитслужба), підпорядкованим, підконтрольним та підзвітним Голові Служби.
Управління здійснює загальне керівництво, контроль і координацію роботи підрозділів власної безпеки, якими є відділи й сектори власної безпеки митних органів, а також головні інспектори власної безпеки відповідних митних органів (Господарсько-експлуатаційне митне управління, Оперативна митниця, Центральна митна лабораторія).
Відділ власної безпеки митного органу (далі - відділ) є самостійним структурним підрозділом митного органу (регіональних, Центральної енергетичної та Бориспільської митниць), що здійснює відповідні заходи й забезпечує виконання покладених на нього завдань і функцій в зонах діяльності митного органу, до штатної структури якого він уходить, та підпорядкованих йому митних органів.
Відділ регіональної митниці здійснює загальний контроль та координацію роботи секторів власної безпеки, що входять до структур митних органів, підпорядкованих цій регіональній митниці.
Сектор власної безпеки митного органу (далі - сектор) є самостійним структурним підрозділом митного органу (крім регіональних, Центральної енергетичної та Бориспільської митниць), що здійснює відповідні заходи й забезпечує виконання покладених на нього завдань і функцій в зоні діяльності митного органу, до штатної структури якого він уходить.
Головний інспектор власної безпеки митного органу (далі - головний інспектор) здійснює відповідні заходи й виконує службові обов'язки в зоні діяльності митного органу, до штатної структури якого він уходить, та згідно із своєю посадовою інструкцією.
Відділи, сектори та головні інспектори, у межах їх компетенції, виконують окремі доручення начальника митного органу, до штатної структури якого вони уходять.
З питань виконання покладених на них завдань і функцій відділи, сектори та головні інспектори безпосередньо підпорядковуються Управлінню.
1.3. Управління та підрозділи власної безпеки у своїй діяльності керуються Конституцією України і законами України, актами Президента України й Кабінету Міністрів України, наказами Держмитслужби, а також цим Положенням.
1.4. Управління при виконанні покладених на нього завдань і функцій взаємодіє з іншими структурними підрозділами Держмитслужби, митними органами, правоохоронними органами та органами державної влади і прокуратури України, а підрозділи власної безпеки з їх структурними підрозділами на місцях.
1.5. Діловодство в Управлінні та підрозділах власної безпеки ведеться самостійно згідно з порядком, установленим законодавством.
1.6. Перевірка діяльності Управління та підрозділів власної безпеки здійснюється згідно з наказом Держмитслужби або за дорученням Голови Служби.
2. Основні завдання Управління та підрозділів власної безпеки
2.1. Основними завданнями Управління є:
2.1.1. Участь у забезпеченні реалізації державної політики в сфері митної справи за такими напрямами як правотворча, правозастосовча, правоохоронна діяльність з питань запобігання проявам корупції та інших зловживань з боку посадових осіб митних органів та забезпечення безпеки в Держмитслужбі.
2.1.2. Контроль за дотриманням митними органами норм законодавства України.
2.1.3. Співпраця з правоохоронними органами, планування та впровадження заходів, спрямованих на запобігання, виявлення та припинення проявів корупції та інших зловживань з боку співробітників митних органів, забезпечення їх всебічної й об'єктивної перевірки, внесення пропозицій щодо реагування на них, усунення наслідків корупційних діянь.
2.1.4. Здійснення профілактичних заходів, спрямованих на попередження інших порушень з боку співробітників митних органів, аналіз і прогнозування стану законності у митній системі та своєчасне інформування про нього керівництва Держмитслужби.
2.1.5. Розроблення заходів, спрямованих на вдосконалення перевірки кандидатів на роботу в митній системі України та запобігання, у співпраці з правоохоронними органами, проникненню до особового складу митних органів України осіб, які не відповідають вимогам до державних службовців.
2.1.6. Розгляд та надання керівництву Держмитслужби пропозицій щодо організації захисту таємної й конфіденційної інформації в митних органах.
2.1.7. Участь в розробці та реалізації системи заходів, які проводяться у взаємодії з правоохоронними органами, щодо захисту посадових осіб митних органів і членів їх сімей від злочинних посягань на життя та здоров'я у зв'язку з їх службовою діяльністю.
2.1.8. Ініціювання, організація й проведення службових розслідувань і перевірок з питань, віднесених до компетенції Управління.
2.1.9. Розгляд звернень юридичних та фізичних осіб з питань, віднесених до компетенції Управління.
2.2. Основними завданнями відділу є:
2.2.1. Здійснення профілактичних та інших заходів, спрямованих на попередження правопорушень з боку посадових осіб митного органу (підпорядкованих митних органів), аналіз і прогнозування стану законності у митній системі та своєчасне інформування про нього Управління й начальника митного органу.
2.2.2. Запобігання, у співпраці з правоохоронними органами, проявам корупції та інших зловживань з боку посадових осіб митного органу (підпорядкованих митних органів), забезпечення їх всебічної й об'єктивної перевірки, внесення пропозицій начальнику митного органу щодо реагування на них.
2.2.3. Планування та впровадження заходів, спрямованих на запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів у митному органі (підпорядкованих митних органах).
2.2.4. Здійснення заходів, спрямованих на запобігання, у співпраці з правоохоронними органами, проникненню до особового складу митного органу (підпорядкованих митних органів) осіб, які не відповідають вимогам, що висуваються до державних службовців. Розгляд та погодження кандидатур на призначення на посади в митному органі.
2.2.5. Розгляд та надання пропозицій щодо організації захисту таємної й конфіденційної інформації в митному органі (підпорядкованих митних органах).
2.2.6. Участь в розробці та реалізації системи заходів, які проводяться у взаємодії з правоохоронними органами, спрямованих на захист посадових осіб митного органу (підпорядкованих митних органів) і членів їх сімей від злочинних посягань на життя та здоров'я у зв'язку з їх службовою діяльністю.
2.2.7. Ініціювання, організація й проведення службових розслідувань і перевірок з питань, віднесених до компетенції відділу.
2.2.8. Розгляд звернень юридичних та фізичних осіб з питань, віднесених до компетенції відділу.
2.2.9. Накопичення інформації з питань профілактики проявів корупції та посадових злочинів, на підставі якої ведеться статистична та аналітична робота для з'ясування причин, тенденцій і шляхів, що призводять до протиправних дій з боку посадових осіб митного органу (підпорядкованих митних органів).
2.3. Основними завданнями сектору є:
2.3.1. Здійснення профілактичних та інших заходів, спрямованих на попередження правопорушень з боку посадових осіб митного органу, аналіз і прогнозування стану законності у митній системі та своєчасне інформування про нього Управління, відділу та керівника митного органу.
2.3.2. Запобігання, у співпраці з правоохоронними органами, проявам корупції та інших зловживань з боку посадових осіб митного органу, забезпечення їх всебічної й об'єктивної перевірки, внесення пропозицій начальнику митного органу щодо реагування на них.
2.3.3. Планування та впровадження заходів, спрямованих на запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів у митному органі.
2.3.4. Здійснення заходів, спрямованих на запобігання, у співпраці з правоохоронними органами, проникненню до кадрового складу митного органу осіб, які не відповідають вимогам, що висуваються до державних службовців. Розгляд та погодження кандидатур на призначення на посади в митному органі.
2.3.5. Розгляд та надання пропозицій щодо організації захисту таємної й конфіденційної інформації в митному органі.
2.3.6. Участь в розробці та реалізації системи заходів, які проводяться у взаємодії з правоохоронними органами, спрямованих на захист посадових осіб митного органу і членів їх сімей від злочинних посягань на життя та здоров'я у зв'язку з їх службовою діяльністю.
2.3.7. Ініціювання, організація й проведення службових розслідувань і перевірок з питань, віднесених до компетенції сектору.
2.3.8. Розгляд звернень юридичних та фізичних осіб з питань, віднесених до компетенції сектору.
2.3.9. Накопичення інформації з питань профілактики проявів корупції та посадових злочинів, на підставі якої ведеться статистична та аналітична робота для з'ясування причин, тенденцій і шляхів, що призводять до протиправних дій з боку посадових осіб митного органу.
3. Функції Управління та підрозділів власної безпеки
3.1. Управління згідно з покладеними на нього завданнями виконує регулятивну, нормотворчу, правозастосовчу, контрольну, організаційну, координувальну, аналітичну функції.
Відповідно до цього Управління:
3.1.1. Представляє інтереси Держмитслужби в державних та інших органах.
3.1.2. Бере участь у забезпеченні гласності в діяльності митних органів.
3.1.3. Бере участь у підготовці проектів нормативно-правових актів з питань боротьби з корупцією й забезпечення безпеки в митних органах та подає керівництву Держмитслужби пропозиції щодо вдосконалення митного законодавства з метою усунення причин і умов, що сприяють вчиненню правопорушень.
3.1.4. Організує роботу щодо профілактики проявів корупції, інших зловживань з боку посадових осіб митних органів, узагальнює практику і результати цієї роботи, розробляє пропозиції щодо її вдосконалення.
3.1.5. Організує та контролює діяльність підрозділів власної безпеки з питань, віднесених до компетенції Управління.
3.1.6. Бере участь у перевірці кандидатів на роботу в митних органах.
3.1.7. Бере участь у профілактичній роботі серед працівників митних органів, направленій на запобігання порушенням режиму таємності, втратам спеціальної та оперативної техніки, зброї, боєприпасів, документів суворої звітності.
3.1.8. Бере участь у розгляді звернень юридичних і фізичних осіб з питань, віднесених до компетенції Управління.
3.1.9. Аналізує інформацію про можливі протиправні дії щодо працівників митних органів, їх близьких родичів та розробляє спільно з правоохоронними й іншими органами державної влади відповідні заходи захисту.
3.1.10. Здійснює інформаційно-аналітичну роботу та веде відповідні обліки.
3.1.11. Організує та проводить наради й семінари з особовим складом підрозділів власної безпеки з питань, віднесених до компетенції Управління, а також підготовки й перепідготовки їх особового складу. Подає методичну та практичну допомогу підрозділам власної безпеки.
3.1.12. Готує проекти документів для прийняття управлінських рішень з питань власної безпеки в митних органах.
3.1.13. Взаємодіє з правоохоронними та іншими державними органами при вирішенні питань боротьби з корупцією й забезпечення безпеки в митних органах.
3.1.14. Бере участь у проведенні комплексних і тематичних перевірок діяльності митних органів з питань, віднесених до компетенції Управління, а також організує й проводить цільові перевірки з окремих питань діяльності митних органів.
3.1.15. Ініціює, організує та бере участь у службових розслідуваннях стосовно посадових осіб митних органів, причетних до фактів розголошення державної таємниці, втрат документів і матеріалів, що містять державну таємницю, інших порушень режиму секретності та надзвичайних випадків, пов'язаних з порушенням вимог цього режиму.
3.1.16. Взаємодіє з аналогічними підрозділами митних органів зарубіжних країн.
3.1.17. Формує кадровий резерв підрозділів власної безпеки, враховуючи пропозиції керівництва митних органів та цих підрозділів, а також вживає заходи щодо контролю та забезпечення дисципліни й законності в їх діяльності.
3.1.18. Проводить разом з відповідними управліннями Держмитслужби роботу з фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності підрозділів власної безпеки, правового й соціального захисту їх працівників.
3.1.19. Розробляє пропозиції щодо внесення змін у структуру й штатний розпис підрозділів власної безпеки.
3.1.20. Вносить пропозиції Голові Держмитслужби щодо заохочення або накладення дисциплінарних стягнень на працівників підрозділів власної безпеки.
3.1.21. Бере участь в організаційно-кадрових заходах з метою оцінки ділових якостей керівників митних органів та працівників структурних підрозділів Держмитслужби.
3.2. Відділ згідно з покладеними на нього завданнями виконує контрольну, організаційну, координувальну та аналітичну функції.
Відповідно до цього відділ:
3.2.1. Бере участь у забезпеченні гласності в діяльності митного органу (підпорядкованих митних органів).
3.2.2. Вносить пропозиції Управлінню та керівництву митного органу (підпорядкованих митних органів), організує та безпосередньо проводить роботу з профілактики проявів корупції та інших зловживань з боку посадових осіб у митному органі (підпорядкованих митних органах).
3.2.3. Організує, координує та контролює діяльність секторів з питань, віднесених до компетенції відділу.
3.2.4. Бере участь у перевірці кандидатів на роботу в митному органі (підпорядкованих митних органах). Розглядає та погоджує кандидатури на призначення на посади в митному органі.
3.2.5. Бере участь у профілактичній роботі серед посадових осіб митного органу (підпорядкованих митних органів), направленій на запобігання порушенням режиму таємності, втратам спеціальної та оперативної техніки, зброї та боєприпасів до неї, документів суворої звітності.
3.2.6. Бере участь у розгляді звернень юридичних і фізичних осіб з питань, віднесених до компетенції відділу, здійснює аналіз причин та умов, що призвели до надходження звернень.
3.2.7. Аналізує інформацію про можливі протиправні дії щодо посадових осіб митного органу (підпорядкованих митних органів), їх близьких родичів та розробляє спільно з правоохоронними й іншими органами державної влади відповідні заходи захисту.
3.2.8. Здійснює інформаційно-аналітичну роботу з питань, віднесених до компетенції відділу, та надає до Управління відповідну інформацію в установлені терміни.
3.2.9. Узагальнює практику і результати роботи щодо профілактики проявів корупції та інших зловживань з боку посадових осіб митних органів регіону, розробляє та надає пропозиції Управлінню та керівництву митного органу щодо її вдосконалення.
3.2.10. Взаємодіє з правоохоронними та іншими державними органами регіону з питань запобігання проявам корупції й забезпечення безпеки посадових осіб митного органу (підпорядкованих митних органів).
3.2.11. Бере участь у перевірці фактів розголошення державної таємниці, втрат документів і матеріалів, що містять державну таємницю, інших порушень режиму секретності та надзвичайних випадків, пов'язаних з порушенням вимог цього режиму.
3.2.12. Бере участь в організаційно-кадрових заходах з метою оцінки ділових якостей особового складу митного органу (підпорядкованих митних органів).
3.2.13. Розробляє проекти планів роботи відділу та подає на затвердження начальнику Управління, попередньо погодивши їх з керівником митного органу.
3.2.14. Готує звіти про виконання заходів плану, окремих завдань, доручень та надає до Управління в установлений термін.
3.2.15. Отримує, аналізує й узагальнює звіти секторів, готує підсумкові матеріали про стан законності в митних органах регіону з висвітленням причин і умов, що сприяли скоєнню правопорушень, пропозиції начальнику митного органу щодо їх усунення, вжиття відповідних заходів до порушників, а також інформацію про досвід роботи відділу і секторів щодо запобігання проявам корупції та інших зловживань з боку посадових осіб митних органів регіону.
3.2.16. Організує та проводить наради й семінари з особовим складом секторів з питань, віднесених до компетенції відділу. Подає їм методичну та практичну допомогу.
3.3. Сектор згідно з покладеними на нього завданнями виконує контрольну, організаційну та аналітичну функції.
Відповідно до цього сектор:
3.3.1. Бере участь у забезпеченні гласності в діяльності митного органу.
3.3.2. Вносить пропозиції Управлінню, відділу та керівництву митного органу, організує та безпосередньо проводить роботу з профілактики проявів корупції й зловживань з боку посадових осіб митного органу.
3.3.3. Бере участь у перевірці кандидатів на роботу в митному органі, а також розглядає й погоджує кандидатури на призначення на посади в ньому.
3.3.4. Бере участь у профілактичній роботі серед посадових осіб митного органу, направленій на запобігання порушенням режиму таємності, втратам спеціальної та оперативної техніки, зброї та боєприпасів до неї, документів суворої звітності.
3.3.5. Бере участь у розгляді звернень юридичних і фізичних осіб з питань, віднесених до компетенції сектору, здійснює аналіз причин та умов, що призвели до надходження цих звернень.
3.3.6. Аналізує інформацію про можливі протиправні дії щодо посадових осіб митного органу, їх близьких родичів та розробляє спільно з правоохоронними й іншими органами державної влади відповідні заходи захисту.
3.3.7. Здійснює інформаційно-аналітичну роботу з питань, віднесених до компетенції сектору, та надає до Управління й відділу відповідну інформацію в установлені терміни.
3.3.8. Узагальнює практику і результати роботи щодо профілактики проявів корупції та інших зловживань з боку посадових осіб митного органу, розробляє та надає пропозиції Управлінню, відділу і керівництву митного органу щодо вдосконалення цієї роботи.
3.3.9. Взаємодіє з правоохоронними та іншими органами державної влади на місцях з питань запобігання проявам корупції й забезпечення безпеки посадових осіб митного органу.
3.3.10. Бере участь у перевірці фактів розголошення державної таємниці, втрат документів і матеріалів, що містять державну таємницю, інших порушень режиму секретності та надзвичайних випадків, пов'язаних з порушенням вимог цього режиму.
3.3.11. Бере участь в організаційно-кадрових заходах з метою оцінки ділових якостей особового складу митного органу.
3.3.12. Розробляє проекти планів роботи сектору та подає на затвердження начальнику Управління, попередньо погодивши їх з керівником митного органу.
3.3.13. Готує звіти про виконання заходів плану, окремих завдань, доручень та надає їх до Управління й відділу в установлений термін.
3.3.14. Отримує, аналізує й узагальнює інформацію, готує підсумкові матеріали про стан дотримання законності в митному органі з висвітленням причин і умов, що сприяли скоєнню правопорушень, пропозиції начальнику митного органу щодо їх усунення, вжиття відповідних заходів до порушників, а також інформацію про досвід роботи сектору щодо запобігання проявам корупції й забезпечення безпеки посадових осіб митного органу.
4. Права Управління та підрозділів власної безпеки
4.1. Управління має право:
4.1.1. Запитувати й отримувати від посадових осіб центрального апарату Держмитслужби, інших митних органів документи й необхідну інформацію, консультації, висновки фахівців митної справи, а також запитувати й отримувати зазначене від спеціалістів інших державних органів з питань, що потребують спеціальних знань, необхідних для виконання покладених на Управління завдань і функцій.
4.1.2. Залучати за згодою керівників структурних підрозділів Держмитслужби фахівців цих підрозділів для вирішення покладених на Управління завдань.
4.1.3. Вимагати від керівників митних органів та їх структурних підрозділів дотримання вимог законодавства.
4.1.4. Вносити на розгляд керівництва Держмитслужби пропозиції щодо застосування заохочень або стягнень до особового складу митних органів України.
4.1.5. Користуватися системами телевізійного спостереження митних органів, інформаційними системами центрального апарату Держмитслужби та інших митних органів України, створювати й використовувати в інтересах власної безпеки митних органів локальні інформаційні мережі.
4.2. Працівники Управління мають право:
4.2.1. Безперешкодного доступу в приміщення підрозділів центрального апарату Держмитслужби та інших митних органів, на територію пунктів пропуску через державний кордон України, до зон митного контролю та інших митних об'єктів.
4.2.2. Отримувати усні та письмові пояснення від посадових осіб митних органів з питань, що належать до компетенції Управління, проводити огляд і переогляд транспортних засобів, несупроводжуваного багажу, товарів та інших предметів в зоні митного контролю, а також поза зоною митного контролю спільно з відповідними підрозділами митних органів у встановленому законом порядку. Брати участь у проведенні особистого огляду громадян.
4.2.3. Запрошувати посадових осіб митних органів до службових приміщень Управління та підрозділів власної безпеки для опитування й отримання необхідних відомостей з питань, що стосуються інтересів власної безпеки митних органів України.
4.2.4. Отримувати в кадрових підрозділах Держмитслужби та митних органів необхідні для службової діяльності відомості.

................
Перейти до повного тексту