1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
26.05.2003 N 353
Про внесення змін до Положення про Оперативну митницю та до її структури
З метою забезпечення виконання завдань, покладених на Оперативну митницю, і керуючись пунктом 8 Положення про Державну митну службу України, затвердженого Указом Президента України від 24.08.2000 N 1022/2000,
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Положення про Оперативну митницю та до її структури, затверджених наказом Держмитслужби України від 02.03.99 N 126 "Про створення Оперативної митниці", виклавши їх у редакції, що додається.
2. Начальнику Управління справами Карпенку В.П. забезпечити тиражування й розсилку цього наказу до митних органів.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Дьоміна Ю.М.
Голова Служби М.М.Каленський
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державної митної
служби України
02.03.1999 N 126
(у редакції наказу
Держмитслужби України
26.05.2003 N 353)
ПОЛОЖЕННЯ
про Оперативну митницю
1. Загальні положення
1.1. Оперативна митниця (далі - митниця) уходить до системи митних органів України й у встановленому законодавством порядку безпосередньо здійснює митну справу.
1.2. Митниця безпосередньо підпорядковується Голові Держмитслужби України.
1.3. Митниця при виконанні своїх функцій керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Держмитслужби України, а також цим Положенням.
1.4. Реорганізація, ліквідація митниці здійснюються в установленому законодавством порядку.
1.5. Структура, штатний розпис, кошторис на утримання митниці затверджуються Головою Державної митної служби України, гранична чисельність - наказом Держмитслужби України.
1.6. Зоною діяльності митниці є митна територія України.
1.7. Митниця є юридичною особою, має юридичну адресу, гербову печатку, бланк і відповідні рахунки в банку, визначені Державною митною службою України.
1.8. Посадові інструкції посадових осіб митниці затверджуються начальником митниці.
1.9. Посадові особи митниці мають свої особисті митні забезпечення, що зберігаються в окремому сейфі в приміщенні митниці й видаються в установленому порядку начальником митниці або особою, ним уповноваженою, кожній посадовій особі під підпис на термін виконання службового завдання.
1.10. Митниця під час виконання службових завдань взаємодіє в установленому порядку з підрозділами Державної митної служби України та іншими державними органами.
2. Основні завдання митниці
Основними завданнями митниці є:
2.1. Захист економічних інтересів України, забезпечення виконання громадянами та суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності митного законодавства України.
2.2. Забезпечення контролю за дотриманням законодавства України з питань митної справи шляхом здійснення комплексних контрольних заходів у всіх митних органах України.
2.3. Здійснення митного контролю товарів, валюти, цінностей, предметів, речей і транспортних засобів (далі - товари), що переміщуються через митний кордон України, виявлення при цьому порушень з боку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, фізичних осіб, а також посадових осіб митних органів, припинення порушень, проведення митного огляду та переогляду з наступним митним оформленням товарів і транспортних засобів відповідно до законодавства.
2.4. Виявлення фактів порушень при нарахуванні податків, зборів (обов'язкових платежів), а також випадків недотримання вимог законодавства, що регулюють ці питання. Забезпечення своєчасності та повноти перерахування коштів від справляння податків, зборів (обов'язкових платежів) до Держбюджету України.
2.5. Виявлення під час здійснення контрольних заходів порушень митних правил.
2.6. Здійснення системної інформаційно-аналітичної роботи згідно з методикою визначення системи ризиків, розробленою митницею, на підставі узагальненої інформації, отриманої з різних джерел.
2.7. Взаємодія зі структурними підрозділами Держмитслужби України з метою комплексного усунення недоліків, виявлених у діяльності митних органів. Отримання довідок відповідного змісту та аналітичних матеріалів, потрібних для проведення цієї роботи.
2.8. Контроль за провадженням та прийняттям рішень у справах про порушення митних правил, заведених митницею.
2.9. Здійснення в установленому законодавством порядку спільних із митними органами суміжних держав заходів, спрямованих на відвернення та припинення контрабанди й порушень митних правил.
2.10. Здійснення спільно з іншими компетентними органами заходів щодо захисту інтересів споживачів товарів із метою недопущення ввезення на територію України неякісних товарів або товарів, що не відповідають чинним в Україні вимогам і стандартам.
2.11. Ведення згідно із законодавством бухгалтерського обліку, а також здійснення фінансово-господарської діяльності митниці.
3. Основні функції митниці
Оперативна митниця:
3.1. Здійснює в зонах і поза зонами митного контролю перевірку відповідності відомостей, заявлених у вантажних митних деклараціях, наявному товару й даним документів, потрібних для проведення митного контролю, а також правильності справляння податків, зборів (обов'язкових платежів), нарахування та стягнення яких покладено на митні органи, контроль за правильним застосуванням митними органами заходів тарифного й нетарифного регулювання.
3.2. Здійснює митний контроль (за участю чергової зміни митного органу, який перевіряється, або з повною її заміною) шляхом перевірки документів, потрібних для такого контролю, або за допомогою інформації, що міститься в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби України, проведення митного огляду та переогляду товарів, які переміщуються через митний кордон України, особистого огляду фізичних осіб, а також в інших формах, що не суперечать законодавству України.
3.3. Здійснює перевірку законності ввезення/вивезення товарів та їх митного оформлення, якщо є достатні підстави вважати, що мають місце порушення положень законодавства України, контроль за дотриманням яких покладено на митні органи.
3.4. Перевіряє дотримання режиму зони митного контролю.
3.5. Відповідно до Митного кодексу України проводить заходи щодо розташування тимчасових постів (тимчасових зон митного контролю) на будь-яких ділянках місцевості, відбору зразків товарів, накладення митних забезпечень, складення актів про здійснення митного огляду та переогляду. Примусово повертає в зони митного контролю транспортні засоби, товари й громадян для проведення переогляду за наявності підстав для сумнівів у дотриманні законодавства під час здійснення митного контролю. Надає вказівки про розміщення для зберігання в зоні митного контролю або на складі контрольованого митного органу товарів та інших предметів і про їх охорону тощо.
3.6. Використовує в порядку, передбаченому нормативно-правовими актами, митні забезпечення, системи й форми захисту результатів митного оформлення: накладає пломби, інші митні забезпечення на транспортні засоби, приміщення, контейнери та інші місця, де містяться товари, що переміщуються або перебувають під митним контролем.
3.7. Складає протоколи про порушення митних правил відповідно до вимог Митного кодексу України в разі виявлення під час здійснення контрольних заходів таких порушень, допущених при проведенні митного контролю й пропуску товарів через митний кордон України, передає в установлені терміни за актом про прийняття-передання всі матеріали до відділення або служби по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил контрольованої митниці для проведення провадження в справі та прийняття рішення згідно із законодавством.
3.8. Проводить у рамках законодавства опитування осіб, митне оформлення яких (або їх товарів) здійснюється, і отримує від них особисті пояснення в разі порушення ними митних правил, а також від співробітників митних органів, що допустили порушення та зловживання під час виконання своїх службових обов'язків.
3.9. Отримує копії рішень у справах про порушення митних правил, заведених посадовими особами митниці, та копії процесуальних рішень, прийнятих у кримінальних справах, порушених за матеріалами перевірок, проведених митницею, у триденний термін після їх надходження до митного органу, у провадженні якого перебуває справа.
3.10. Аналізує результати провадження в справах про порушення митних правил, заведених посадовими особами митниці, і прийняті по них рішення.
3.11. Реалізує спільно з органами державної влади заходи, спрямовані на відвернення незаконного вивезення за кордон предметів, що становлять національне, історичне й культурне надбання держави.
3.12. Здійснює перевірку дотримання контрольованими митними органами вимог до розпорядження товарами, що перебувають під митним контролем і за якими не звернувся власник до закінчення передбачених термінів зберігання.
3.13. Направляє керівництву митного органу, у якому проводилася перевірка, документ, що містить перелік виявлених порушень митного законодавства і перелік заходів, ужиття яких потрібне для усунення цих порушень (далі - документ реагування). Контролює терміни та повноту виконання цього документа.
3.14. За результатами аналізу заходів, ужитих згідно з вимогами документа реагування, у разі неадекватності прийнятих керівництвом перевіреного митного органу рішень щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення контрольних заходів, подає керівництву Держмитслужби України конкретні пропозиції.

................
Перейти до повного тексту