1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 09/1-227-ЕП від 28.01.99
м.Київ
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Щодо методики визначення маси транзитних нафтопродуктів, що переміщуються залізничним транспортом
У відповідь на численні запити митниць стосовно визначення маси нафтопродуктів, що переміщуються залізничним транспортом у митному режимі транзиту, особливо під час переміщення танкерних партій нафтопродуктів, інформуємо про таке.
За повідомленням Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації (лист від 19.02.98 N 560/5-3) згідно з чинними в Україні правилами вимірювання нафтопродуктів, що перевозяться наливом у залізничних цистернах, здійснюються відповідно до ГОСТ 26976-86 "Нефть и нефтепродукты. Методы измерения массы".
Як правило, на практиці вимірювання нафтопродуктів здійснюється об'ємно-масовим методом (п. 2.3.1 ГОСТ 26976-86), при якому вимірюється рівень і щільність продукту з застосуванням градуювальних таблиць за однакових або приведених до однакових умов (температура і тиск).
У свою чергу об'ємно-масовий метод залежно від способу вимірювань поділяють на динамічний і статичний методи.
Динамічним методом вимірюються нафтопродукти безпосередньо на потоці у нафтопродуктопроводах, як правило, за допомогою лічильників.
Статичним методом вимірюється маса нафтопродуктів у градуйованих місткостях (вертикальних і горизонтальних резервуарах, транспортних ємностях тощо). Об'єм продукту визначається за градуювальними таблицями резервуарів, погодженими в установленому порядку, по значенням рівня заповнення, які вимірюються рівнеміром, метроштоком або металевою вимірювальною рулеткою з лотом.
Відповідно до ГОСТ 26976-86 гранична відносна похибка при вимірюванні маси об'ємно-масовим статичним методом становить:
1) +- 0,5 % - при вимірюванні маси нетто нафти, нафтопродуктів і відпрацьованих нафтопродуктів від 100 тонн і більше;
2) +- 0,8 % - при вимірюванні маси нетто нафтопродуктів до 100 тонн.
При двократному вимірюванні кількості транзитних нафтопродуктів (наприклад, під час ввезення їх на митну територію України або завантаження у залізничні цистерни з нафтотерміналу та під час вивезення за межі митної території України або зливання у нафтотермінал) допускаються такі граничні розходження у результатах визначення маси нетто нафтопродуктів:

................
Перейти до повного тексту