1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
10.02.2003 N 11/6-20-1900-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Начальникам митниць прямого
підпорядкування
Щодо контрабанди наркотичних речовин
Для використання в роботі надаємо аналітичну довідку про можливі канали надходження наркотичних речовин на територію України.
Інформаційні матеріали, використані в зазначеній довідці, надані митними та правоохоронними органами зарубіжних країн.
Заступник Голови Служби Ю.М.Дьомін
Додаток
Довідка про можливі канали надходження наркотичних речовин на територію України
Управлінням організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил проведено аналіз інформації, наданої митними та правоохоронними органами зарубіжних країн, щодо випадків затримання у країнах Європи "важких" наркотиків та психотропних речовин протягом 2002 та початку 2003 років.
За результатами проведеної роботи можна зробити наступні висновки.
Протягом останнього часу в країнах Європи відмічено ряд затримань митними та правоохоронними органами значних партій наркотичних речовин, які незаконно переміщувались через кордони країн, як правило, з використанням спеціально обладнаних тайників, виявлення яких ставало можливим лише за допомогою рентгенапаратів та іонних сканерів.
Але при цьому слід зазначити, що такі виявлення дуже часто відбувалися завдяки аналітичній роботі митників, аналізу критеріїв ризиків. Особливо відзначаються в цьому напрямі співробітники митних органів у міжнародних аеропортах м. Лондона (зокрема аеропорту "Хітроу").
Так, зважаючи на те, що останнім часом значно збільшилась кількість наркокур'єрів європейської раси (оскільки до афроамериканців, арабів, громадян азіатських країн митники завжди ставилися з підозрою), офіцери митних органів вказаних аеропортів почали приділяти більше уваги саме європейцям, звертати увагу на такі факти: новий паспорт пасажирів; квиток на літак, куплений за готівку за декілька днів (або годин) до відльоту; малооплачувана робота пасажира (при цьому квиток на авіарейс коштує дуже дорого) тощо. І звичайно, що прискіплива увага приділяється вантажам, транспортним засобам та громадянам, які прибувають із "країн ризику". І така аналітична робота дає певні позитивні результати.
Наприклад:
03.07.2002 року співробітниками митної служби Великобританії (аеропорт "Лондон") у результаті митного огляду пасажирів, що прибули з Ямайки, виявлено 11 кг гашишу, який був прихований від митного контролю у дорожніх валізах. Затримано жінку - гр. Великобританії. Приводом до митного огляду став квиток на літак, куплений за готівку та нещодавно отриманий паспорт.
Також необхідно зазначити, що останнім часом почастішали випадки переміщення наркотичних та психотропних речовин міжнародними поштовими відправленнями. Можливо це відбувається завдяки тому, що такому виду транспортування раніше приділяли недостатньо уваги, а також у зв'язку з тим, що кількість посилок, бандеролей та листів, які щоденно проходять через міжнародні поштові служби, занадто велика для детального митного огляду.
Як приклад:

................
Перейти до повного тексту