1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
14.11.2003 N 11/6-13-16265-ЕП
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Про класифікацію феросплавів
У зв'язку із запитами митниць та з метою однозначної класифікації товарів згідно з вимогами товарної номенклатури Митного тарифу України інформуємо.
В оригінальному тексті англійською мовою Гармонізованої системи опису та кодування товарів текст примітки 1 (с) до групи 72, у якій наводиться значення терміна "феросплави" у товарній номенклатурі ГС та якій відповідає примітка 1 (в) до групи 72 товарної номенклатури Митного тарифу України, викладено таким чином:
" 1(c) Ferro-alloys
Alloys in pigs, blocks, lumps or similar primary forms, in forms obtained by continious casting and also in granular or powder forms, whether or not agglomerated, commonly used as an additive in the manufacture of other alloys or as deoxidants, de-sulphurising agents or for similar uses in ferrous metallurgy and generally not usefully malleable, containing by weight 4 % or more of the element iron and one or more of the following:
- more than 10 % of chromium,
- more than 30 % of manganese,
- more than 3 % of phosphorus,
- more than 8 % of silicon,
- a total of more than 10 % of other elements, excluding carbon, subject to a maximum content of 10 % in the case of copper".
Враховуючи викладене, слова "і не придатні для кування" у примітці 1 (в) до групи 72 УКТЗЕД слід розуміти як слова "і, як правило, не придатні для кування".
В офіційному виданні Комітету по ГС Всесвітньої митної організації "EXPLANATORY NOTES" (перекладом на російську мову цього видання є видання ДМК РФ Пояснения к товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств (ТН ВЭД СНГ), Москва, 2000), яке містить коментар до кожної товарної позиції товарної номенклатури, зазначено, що феросплави, як правило, не піддаються прокатуванню, куванню або якійсь іншій обробці, навіть якщо деякі з них є придатними для кування.
З огляду на викладене придатність до кування не можна вважати визначальним критерієм при віднесенні феросплаву до товарної позиції 7202.
Класифікація феросплавів (сплавів заліза з іншими металами) повинна здійснюватися згідно з вимогами товарної номенклатури Митного тарифу України. А саме, враховуючи текстовий опис товарної позиції 7202 і відповідні примітки до розділу XV та групи 72.
Значення термінів у товарній номенклатурі як Митного тарифу України, так і ГС можуть відрізнятися від значення цих термінів у словниках, галузевих довідниках та інших документах (наприклад, ГОСТах, ОСТах, ТУ тощо).
Зокрема, значення терміну "феросплави", наведене в примітці 1 (в) до групи 72 товарної номенклатури Митного тарифу України, може відрізнятися від значень цього терміну в інших документах та виданнях.
Отже, при класифікації для цілей митного оформлення сплавів заліза з іншими металами, заявлених до митного оформлення за кодами товарної позиції 7202 та під назвою "феронікель", "ферохром" тощо, ці феросплави повинні відповідати вимогам, викладеним у примітці 1 (в) до групи 72 товарної номенклатури Митного тарифу України.
Назва ж товару "феросплав" у поданих до оформлення документах носить не визначальний, а інформативний характер при класифікації для цілей митного оформлення.
В "EXPLANATORY NOTES" у коментарі до товарної позиції 7202 зазначено, що феросплави визначено в примітці 1 (в) до групи 72.
Феросплави відрізняються від переробного чавуну тим, що вони містять нижчий відсоток заліза, яке є своєрідним "розчинником" для легувальних елементів (наприклад, марганцю, хрому, вольфраму, кремнію, бору чи нікелю), що складають високий відсоток, а також тим, що можуть містити за масою 2 % або менше вуглецю.
Феросплави, як правило, не піддаються прокатуванню, куванню або іншій обробці, принаймні в промислових цілях, навіть якщо деякі з них є придатними для кування. Вони використовуються в чавуно- чи сталеливарній промисловості переважно для введення визначених кількостей легувальних елементів у сталь або переробний чавун для надання їм особливих властивостей у тих випадках, коли застосування відповідних чистих елементів є неможливим чи нерентабельним. Деякі з феросплавів використовуються як розкиснювачі, десульфурати або для деазотування чи для заспокоєння сталі, у той час як інші використовуються у зварюванні або для нанесення металопокриттів.
Деякі феросплави можуть бути використані безпосередньо для лиття. Для включення до товарної позиції 7202 феросплави повинні бути у формі свинок, бабок, болванок, кусків або в аналогічних первинних формах, у гранулах чи порошкоподібній формі, або у формах, одержаних у результаті безперервного лиття (наприклад, заготовок).
Феросиліцій використовується також у формі сферичних гранул, поверхню яких зміцнено спеціальним обробленням, як під час гравітаційного збагачення металевих руд (селективна флотація); проте він залишається в цій товарній позиції.
До товарної позиції 7202 включаються також феросплави, попередньо подрібнені до гранул або порошку та агломеровані в брикети, циліндри, тонкі бруски і тощо, з використанням цементу чи інших зв'язувальних речовин, а в деяких випадках - із застосуванням екзотермічних добавок.
Хоча деякі феросплави (наприклад, феромарганець чи феросиліцій) можуть бути одержані в доменних печах, звичайно їх виготовляють в електричних печах чи тиглях методом металотермії і тощо.
До основних різновидів феросплавів належать такі:
1) феромарганець;
2) феросиліцій;
3) феросилікомарганець;
4) ферохром;
5) феросилікохром;
6) феронікель;
7) феромолібден;
8) феровольфрам і феросиліковольфрам;
9) феротитан і феросилікотитан;
10) ферованадій;
11) фероніобій;
12) феросилікомагній і феросилікокальцій.
До товарної позиції 7202 не включаються:
а) хімічні вироби, використовувані для тих же цілей і тим же способом, що й феросплави, наприклад оксид молібдену, молібдат кальцію й карбід кремнію, а також силіцид кальцію та силіцид марганцю, якщо сплави містять за масою менш як 4 % заліза (група 28);

................
Перейти до повного тексту