- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
03.01.2012 N 11.1/1.2-15.1/25-ЕП |
<...>
<...>
Державною митною службою України опрацьовано <...> щодо надання роз'яснення з питання нарахування пені при самостійному виявленні платниками податків заниження податкового зобов'язання, у тому числі минулих податкових періодів.
Інформуємо вас, що відповідно до підпункту "а" пункту 50.1 статті
50 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті, надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.
Підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті
129 Кодексу встановлено, що нарахування пені розпочинається у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Вказаний підпункт є загальним для визначення суми пені у разі виявлення заниження податкового зобов'язання для всіх випадків.
Спеціальною нормою - статтею
132 Кодексу передбачено звільнення від сплати пені лише у разі самостійного виявлення платником податків заниження податкового зобов'язання внаслідок порушення умов, за яких надавалося звільнення (умовне звільнення) від оподаткування при ввезенні товарів на митну територію України.
Таким чином, у разі самостійного виявлення факту заниження податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний сплатити пеню, визначену підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті
129 Кодексу, крім випадку, коли таке заниження виникло внаслідок порушення умов, за яких надавалося звільнення (умовне звільнення) від оподаткування при ввезенні товарів на митну територію України.
Щодо нарахування пені при самостійному виявленні платником податків заниження податкового зобов'язання, яке мало місце до вступу в дію
Кодексу, слід керуватися наступним.
................Перейти до повного тексту