- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Про порядок перевірки митними органами сертифікатів походження товару (форми А)
На виконання пункту 1.3.3 наказу Держмитслужби України від 05.10.09 N 922 "Про затвердження Плану діяльності Державної митної служби України на IV квартал 2009 року" та з метою впорядкування порядку направлення відповідей митних органів України до країн Європейського Співтовариства стосовно перевірки сертифікатів походження товару (форми А) та підвищення ефективності роботи відділів митних платежів з визначення країни походження товарів, які експортуються до країн, що надають Україні преференції в рамках Генеральної Системи Преференцій (далі - ГСП) повідомляємо наступне.
Перевірка сертифікатів походження товару (форми А) здійснюється митними органами відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.02
N 1861 "Про затвердження Порядку верифікації сертифікатів про походження товарів з України" та Регламенту (ЄЕК) N 2454/93, зі змінами й доповненнями, унесеними Регламентами (ЄК) N 12/97, N 1602/2000 та N 881/2003 (далі - Регламент).
У Регламенті визначено товари, які вважається повністю виробленими в країні - бенефіціара. У графі 8 "Критерій походження" сертифіката походження товару (форми А) торгово-промисловими палатами України вноситься літера "Р".
При перевірці сертифікату походження товару (форми А) у графі 8, якого зазначено критерій походження "Р" необхідно отримати від уповноваженого органу, який видав сертифікат походження товару (форми А) інформацію про сировину та матеріали, з яких виготовлено товар та при підготовці відповіді до Держмитслужбі України цю інформацію викласти у Довідці про результати перевірки достовірності сертифіката походження товару (форми А).
Якщо у виробництві товару беруть участь дві й більше країни, походження товару визначається відповідно до критерію "достатньої переробки".
Критерієм оцінки "достатнього ступеня обробки або переробки" кінцевої продукції є:
а) зміна коду за Комбінованою номенклатурою ЄС (на рівні перших чотирьох знаків) у порівнянні з використаними у виробництві товару складовими;
б) для продукції, зазначеної в Додатку 15 до Регламенту (Перелік видів обробки або переробки, яку повинні пройти матеріали, що не походять з території країни, для набуття виробленою продукцією статусу походження) - умови стовпчика 3 або 4 Переліку. За умови виконання зазначених у Переліку операцій, продукції присвоюється статус української. Вартість матеріалів, що не походять з території України, використаних у виробництві товару може становити від 5% до 50% ціни франко-підприємство, залежно від виду виробленої продукції, і не повинна перевищувати відсоток, зазначений в колонці 3 або 4 Додатку 15;
- як загальне правило, не порушуючи вищевказаних умов, матеріали, що не походять, можуть бути використані у виробництві продукції за умови, що їхня загальна вартість не перевищує 10% ціни франко-завод готової продукції (за винятком
груп 50-63) . Якщо в Переліку для певного товару встановлений більший відсоток, то мають виконуватися умови Переліку;
- для текстильних товарів (
групи 50-63) у Додатку 15, у колонці 3 або 4 наведений перелік виробничих операцій, які повинні бути здійснені в процесі обробки або переробки, наприклад, прядіння, друк, відбілювання, промивання, мерсеризація, ворсування, декатирування, просочення й т.д., при виконанні яких сировині й компонентам, використаним у виробництві українських текстильних товарів, присвоюється статус українського походження. При цьому повинні бути дотримані умови пунктів 5 і 6 вступних приміток до Додатку 15.
................Перейти до повного тексту