1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
12.11.2009 N 11/4-10.14/10983-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Про класифікацію культуральних середовищ
У зв'язку з виникненням ускладнень при класифікації товарів "середовища культуральні для вирощування клітин людського походження" та з метою застосування єдиного підходу щодо класифікації цих товарів повідомляємо наступне.
Класифікація середовищ культуральних для вирощування мікроорганізмів врегульована Поясненнями до товарної позиції 3821 Пояснень до УКТЗЕД, де зокрема зазначено наступне, що до згаданої товарної позиції включаються різні суміші, в яких можуть живитися і розмножуватися бактерії, грибки, мікроби, віруси та інші мікроорганізми, використовувані в медичній промисловості (наприклад, для одержання антибіотиків), а також для наукових чи промислових цілей (наприклад, у виробництві оцту, молочної кислоти, бутилового спирту).
Їх зазвичай виготовляють з м'ясних екстрактів, свіжої крові чи сироватки крові, яєць, картоплі, альгінатів, агар-агару, пептонів, желатину і т.д. і часто містять додаткові інгредієнти, такі як глюкоза, гліцерин, хлорид натрію, цитрат натрію чи барвники. До них можуть бути додані кислоти, травні ферменти чи луги, щоб створити необхідний ступінь кислотності чи лужності середовища, і т.д.
З літературних джерел відомо, що до мікроорганізмів відносять: віруси, мікроплазми, рикетсії, бактерії, актиноміцети, дріжджі, плісеневі гриби мікроскопічні водорості та найпростіші мікроорганізми.

................
Перейти до повного тексту