- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 05/417 від 06.05.93 м.Київ |
Начальникам митниць
Щодо порядку переміщення автобусів українських та іноземних власників через державний кордон України
Направляємо для використання в роботі "Інструкцію про порядок переміщення автобусів українських та іноземних власників через державний кордон України в пунктах пропуску, відкритих для міжнародного сполучення", а також зразок перепустки Міністерства транспорту України.
Інструкція та перепустка вводяться в дію з 20 травня 1993 р. На першому етапі дія Інструкції та перепустки розповсюджується на власників усіх країн, крім СНД.
На автопереходах держкордону України, на яких немає працівників СМАП, контрольні функції відповідно до Інструкції тимчасово покладаються на інспекторів митниць.
Начальник Управління організації митного контролю | О.Петров |
Інструкція
про порядок переміщення автобусів українських та іноземних власників через державний кордон України в пунктах пропуску, відкритих для міжнародного автомобільного сполучення
1. Загальні положення і терміни
1.1. Дана Інструкція встановлює порядок спільних дій військовослужбовців контрольно-пропускних пунктів Прикордонних військ України (надалі КПП), працівників митниць, служб міжнародних автомобільних перевезень ЗО "Укртранс" (надалі СМАП), постів МВС України, які розташовані на під'їзних шляхах до режимних територій пунктів пропуску (надалі ПП), при здійсненні контролю автобусів українських та іноземних власників, що перетинають державний кордон України.
1.2. Інструкція розроблена на основі вимог міжурядових угод про автомобільне сполучення, які були заключені урядом колишнього Союзу РСР і по виконанню яких Україна прийняла на себе зобов'язання до заключення таких саме угод Урядом України (Закон України
"Про правонаступництво України", стаття 7).
1.3. Інструкція є обов'язковою до виконання українськими і іноземними власниками автобусів і їх водіями.
1.4. Автобуси - автотранспортні засоби, призначені для перевезень пасажирів та їх багажу, які відповідно до паспорту завода-виготовлювача мають більш як 9 місць для сидіння, включаючи місце водія.
1.5. Перевізники - підприємства усіх форм власності, розташовані на території України та інших країн, які мають у своєму складі автотранспортні засоби, а також фізичні особи (громадяни України та інших країн), які займаються підприємницькою діяльністю і мають у своїй власності автотранспортні засоби.
1.6. Регулярні міжнародні автобусні перевезення пасажирів - такі, що виконуються на підставі міждержавних угод по дозволах, узгоджених розкладах руху автобусів і затверджених тарифах, незалежно від категорії пасажирів, що перевозяться.
1.7. Нерегулярні міжнародні автобусні перевезення пасажирів - такі, що не підпадають під класифікацію регулярних (туристичні, що виконуються не рейсовими автобусами, перевезення в межах культурного, спортивного та ділового обміну, перевезення дітей на оздоровлення та інше).
2. Порядок перетинання автобусами, які здійснюють регулярні міжнародні перевезення пасажирів, державного кордону України
2.1. Українські та іноземні перевізники мають право здійснювати регулярні міжнародні перевезення пасажирів автобусами:
- українські перевізники - по дозволах компетентних органів країн, в яких знаходяться кінцеві пункти маршрутів;
- іноземні перевізники - по дозволах Міністерства транспорту України, якщо кінцеві пункти маршрутів знаходяться на території України.
Якщо автобуси іноземних перевізників прямують регулярним рейсом через територію України в інші країни, вони повинні мати дозвіл Мінтрансу України на транзит по території України.
Контроль за виконанням українськими та іноземними перевізниками вимог, викладених у цьому пункті, покладається на СМАП.
2.2. Мінтранс України погоджує з Держкомкордоном України і Державним митним комітетом України час перетинання автобусом міжнародного маршруту регулярного сполучення державного кордону України і тільки після цього, але не пізніше ніж за 15 днів, повідомляє їх про початок руху автобусів по маршруту, видає перевізникам перепустки єдиного для всіх ПП зразку (додаток N 1), які є документом на право позачергового перетинання рейсовим автобусом державного кордону України.
Перепустки підписуються Мінтрансом України, Держкомкордоном України, Державним митним комітетом України, МВС України і завіряються їх печатками.
2.3. Групи туристів, що прямують за кордон рейсовим автобусом по маршруту регулярного сполучення повинні мати вантажну митну декларацію на експорт послуг, оформлену належним чином у внутрішній митниці. Така декларація підлягає обов'язковому пред'явленню працівникам митниці на ПП державного кордону.
2.4. По пред'явленню водієм рейсового автобуса міжнародного маршруту регулярного сполучення дозволу, передбаченого пунктом 2.1. цієї інструкції, і перепустки, запуск автобуса на режимну територію ПП здійснюється старшим прикордонного наряду або за його наказом - складом наряду позачергово з дотриманням технології пропуску автотранспортних засобів.
Водії та пасажири автобуса регулярного сполучення повинні мати дійсні документи на право перетинання державного кордону.
2.5. Місця стоянки автобусів на території ПП визначаються ОКПП (КПП) Прикордонних військ за погодженням з митницею.
Тривалість стоянки автотранспортних засобів не може скорочуватись на шкоду здійснення всіх видів контролю.
2.6. СМАП, постам МВС України і митниці водієм рейсового автобуса міжнародного маршруту регулярного сполучення має бути подано для перевірки:
- посвідчення на право керування автотранспортним засобом;
- подорожній лист (для українських перевізників);
- білетно-облікова документація;
- дозвіл і перепустку;
- розклад руху автобуса.
Автобус повинен мати розпізнавальний знак країни реєстрації.
2.7. Працівники постів МВС України, розташованих на під'їзних шляхах до режимних територій ПП, повинні сприяти позачерговому під'їзду до ПП рейсових автобусів міжнародних маршрутів регулярного сполучення.
3. Порядок перетинання автобусами, які здійснюють нерегулярні міжнародні перевезення пасажирів, державного кордону України
3.1. Українські та іноземні перевізники мають право здійснювати нерегулярні міжнародні перевезення пасажирів автобусами:
- українські перевізники - на підставі Свідоцтва Міністерства зовнішньоекономічних зв'язків України про внесення перевізника до реєстру учасників зовнішньоекономічної діяльності та дозволів компетентних органів країн, в які ці перевезення здійснюються, та інших документів, передбачених діючим законодавством;
................Перейти до повного тексту