1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Департамент митного контролю в пунктах пропуску
Л И С Т
30.01.2009 N 09/193-ЕП
Начальникам регіональних
митниць,
Начальникам митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 11/1-10.09/920-ЕП від 01.02.2010 )
Про використання ЗПП
Отримані від митних органів проблемні питання щодо використання одноразових запірно-пломбувальних пристроїв (далі - ЗПП), опрацьовані Департаментом організації митного контролю у пунктах пропуску.
Надаємо додаткові роз'яснення щодо застосування зазначених засобів ідентифікації.
ЗПП застосовуються з метою посилення контролю за увезенням товарів на митну територію України автомобільним транспортом через пункти пропуску для автомобільного та морського сполучення. Їх використання повинно забезпечити виявлення митними органами фактів несанкціонованого доступу до товарів, що переміщуються автомобільним транспортом під митним контролем, або вантажних відділень цих транспортних засобів.
Випадки, у яких застосовуються ЗПП визначені у наказі Держмитслужби від 13.11.08 N 1270 та конкретизовані у листах Держмитслужби від 25.12.08 N 11/1-9/11468-ЕП та від 30.12.08 N 09/3067-ЕП.
Таким чином, на даний час ЗПП застосовуються митним органами при переміщенні товарів автомобільним транспортом через пункти пропуску для автомобільного та морського сполучення під час здійснення операцій, пов'язаних з увезенням товарів на митну територію України, у тому числі, переміщенням їх митною територією України транзитом. Зазначаємо при цьому, що під час увезення товарів транспортними засобами, що не мають свідоцтва про допущення дорожніх транспортних засобів до перевезень вантажів під митними печатками і пломбами, а конструкція транспортного засобу дозволяє здійснити пломбування вантажного відділення, митниця відправлення у цьому випадку повинна здійснити накладення ЗПП.

................
Перейти до повного тексту