1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
09.06.2008 N 619
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо механізму взаємодії підрозділів митних органів при виконанні положень частини шостої статті 172 Митного кодексу України в частині реалізації товарів і транспортних засобів з урахуванням розміру несплачених податків та зборів
З метою удосконалення механізму взаємодії підрозділів митного органу при визначенні розміру несплачених податків і зборів (обов'язкових платежів), що повинні бути включені в оціночну вартість товарів (у тому числі конфіскованих за рішенням суду) при їх реалізації,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо механізму взаємодії підрозділів митних органів при виконанні положень частини шостої статті 172 Митного кодексу України в частині реалізації товарів і транспортних засобів з урахуванням розміру несплачених податків та зборів, що додаються.
2. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Служби Гутника А.Є.
Голова Служби В.І.Хорошковський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
09.06.2008 N 619
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо механізму взаємодії підрозділів митного органу при виконанні положень частини шостої статті 172 Митного кодексу України в частині реалізації товарів і транспортних засобів з урахуванням розміру несплачених податків та зборів
1. Загальні положення
Ці Методичні рекомендації розроблено з метою врегулювання питань, які виникають в митних органах при виконанні положень частини шостої статті 172 Митного кодексу України.
2. Рекомендації щодо визначення бази оподаткування
1. Для своєчасного визначення попереднього розміру суми податків і зборів (обов'язкових платежів), що включається в оціночну вартість товарів при їх реалізації, посадова особа підрозділу контролю за майном, що перейшло у власність держави, готує запит з переліком товарів і копіями наявної документації на ці товари та направляє його разом з примірним розрахунком суми податків і зборів (обов'язкових платежів), яка підлягала би сплаті в разі оформлення товарів з метою вільного обігу на митній території України (далі - розрахунок), з попередньо внесеною до граф 1 - 4 інформацією, до підрозділу, який здійснює контроль за класифікацією товарів. Форма розрахунку наведена в додатку до цих Методичних рекомендацій.
2. Перелік товарів містить такі відомості:
назва, номер документа, на підставі якого товар було розміщено на складі
митного органу, і дата розміщення;
напрям переміщення цих товарів через митний кордон України;
інформація щодо розміщення цих товарів у відповідний митний режим (чи визначалися при цьому суми податкових зобов'язань платником самостійно у митній декларації);
відомості щодо застосування до цих товарів митних процедур і сплати при цьому сум відповідних податків і зборів;
найменування товару, його відмінні ознаки, кількість;
інформація щодо раніше визначеної митної вартості, коду за УКТЗЕД і відповідно нарахованих податків і зборів (у разі реалізації ідентичних та/або аналогічних (подібних) товарів митним органом протягом останнього місяця).
3. Посадова особа підрозділу, який здійснює контроль за класифікацією товарів, у разі наявності інформації про код товару за УКТЗЕД протягом одного робочого дня підтверджує правильність його визначення.
4. У разі відсутності інформації про код товару за УКТЗЕД посадова особа підрозділу, який здійснює контроль за класифікацією товарів, протягом двох робочих днів визначає його.
5. За потреби посадова особа підрозділу, який здійснює контроль за класифікацією товарів, може проводити огляд зазначених у переліку товарів з метою підтвердження (визначення) правильності визначення коду товару за УКТЗЕД.
6. Строк розгляду запиту може бути збільшено, якщо при вирішенні питання класифікації товару виникає в цьому потреба (залучення митної лабораторії, митного органу вищого рівня тощо).
7. Після визначення (підтвердження) коду товару за УКТЗЕД посадова особа підрозділу, який здійснює контроль за класифікацією товарів, уносить відповідну інформацію до графи 5 розрахунку, після чого передає його разом з усіма наявними документами до підрозділу, який здійснює контроль за правильністю визначення митної вартості.
8. Посадова особа підрозділу, який здійснює контроль за правильністю визначення митної вартості, за наявності інформації про митну вартість товарів (у раніше оформленій ВМД на ці товари або ВМД, за якою оформлення товарів не було завершене тощо) на підставі отриманих даних протягом одного робочого дня приймає рішення щодо правильності визначення митної вартості та вносить відповідну інформацію до графи 6 розрахунку.
9. У разі відсутності інформації про митну вартість товарів підрозділ, який здійснює контроль за правильністю визначення митної вартості, протягом п'яти робочих днів (при значних обсягах майна - протягом десяти робочих днів) вживає заходів щодо визначення митної вартості відповідно до вимог статей 268-270 Митного кодексу України та Методичних рекомендацій із застосування окремих положень Митного кодексу України, що стосуються питань визначення митної вартості товарів, які імпортуються на митну територію України, затверджених наказом Держмитслужби від 31.01.07 N 74.
10. Перелік товарів разом з розрахунком і копіями наявної документації надається підрозділом, який здійснює контроль за правильністю визначення митної вартості, до підрозділу митного органу, який контролює нарахування податків і зборів, для визначення суми податків і зборів (обов'язкових платежів), які мали б бути сплачені в разі здійснення митного оформлення цих товарів з метою випуску у вільний обіг (згідно із законодавством України з питань оподаткування, що діє на момент здійснення розрахунку).
3. Рекомендації щодо визначення сум податків і зборів, які включаться в оціночну вартість товарів при їх реалізації
1. Посадова особа підрозділу, який контролює нарахування податків і зборів, на підставі отриманого розрахунку та наявної документації на товари протягом двох робочих днів визначає суму податків і зборів (обов'язкових платежів), які мали б бути сплачені в разі здійснення митного оформлення цих товарів з метою випуску у вільний обіг (згідно із законодавством України з питань оподаткування, що діє на момент здійснення розрахунку).

................
Перейти до повного тексту