- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
Начальникам регіональних
митниць, митниць
(крім Енергетичної
регіональної митниці
та Регіональної
інформаційної митниці)
Про надання інформації
Направляємо для використання в роботі інформацію щодо процесу купівлі та реєстрації автомобілів на території США та їх експорту до України, отриману від Міністерства економіки України.
Заступник директора Департаменту | Г.М.Чорна |
Додаток
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА
щодо процесу купівлі та реєстрації автомобілів на території США та подальшого експорту їх за межі країни
1) Процес купівлі автомобіля
Процес купівлі автомобіля на території США можна характеризувати як повністю вільний та необмежений з боку державних установ. Єдиним органом, який регулює діяльність автомобільних дилерів, здійснює їх реєстрацію та перевірку дотримання відповідним вимогам законодавству штату, а також здійснює реєстрацію автомобілів на території штатів є Відділ транспортних засобів (Department of Motor Vehicle). У кожному штаті існують окремі вимоги до дилерів, але всі вони включають спільні та загальні питання такі як реєстрація дилера, реєстрація продавців, видача спеціальних ліцензій та дозволів на продаж нових чи старих автомобілів та інші. Також Відділ встановлює окремі вимоги щодо процесу реєстрацію купленого автомобіля, сплату податків та відповідних зборів.
Підчас купівлі автомобіля у офіційного дилера або у іншого посередника, покупець веде переговори щодо його вартості та інших питань таких як додання окремих опцій та вибору варіанту фінансування та оплати автомобіля. У цьому процесі фактична вартість автомобілів, які були придбані у одного і того ж дилера різними покупцями може відрізнятися та не мати однакової ціни. Під час переговорів щодо вартості автомобіля продавець сам вирішує на скільки йому занизити вартість автомобіля, щоб здійснити його продаж та отримати розумний прибуток.
Після купівлі автомобіля продавець оформляє відповідні документи. До обов'язкового переліку документів, які видаються у разі купівлі автомобіля входять: купча ("bill of sale" або "purchase order") (Додаток 1), в якому зазначається марка автомобіля, вартість автомобіля, ідентифікаційний номер автомобіля (vehicle identification number) та інші позначки фінансової сторони купівлі; звіт щодо показника лічильника ("odometer disclosure statement") (Додаток 2), в якому реєструється фактичний показник лічильника автомобіля; свідоцтво на право власності ("certificate of title for a vehicle"), у разі купівлі старого автомобіля (Додаток 3) або свідоцтво походження автомобіля ("certificate of origin for a vehicle") (Додаток 4), у разі купівлі нового автомобіля. Свідоцтво походження автомобіля видається тільки компанією - виробником, в якому зазначається дата придбання автомобіля, ідентифікаційний номер автомобіля, рік випуску, марка автомобіля, назва дилера, який продав зазначений автомобіль, назва компанії - виробника та підпис уповноваженого представника.
Виходячи з того, що процес купівлі автомобіля у США майже вільний і не регулюється державними структурами, то окремі обмеження та рамки процесу продажу автомобілів встановлює компанія-виробник. Так, компанією-виробником встановлюються ціни на нові автомобілі за якими рекомендується дилерам їх продавати. Така ціна називається - рекомендована роздрібна ціна виробника (Manufacturer's Suggested Retail Price - MSRP), як правило дилер для зацікавлення покупця занижує свою ціну у порівнянні з ціною MSRP, але не менше фактурної ціни (invoice price). Фактурною ціною вважається ціна, за яку дилер купує автомобілі у компанії-виробника, як правило вона складає на 4 000 - 6 000 дол. США нижче MSRP.
Додатково існують ціни на опції, які також мають рекомендований виробником розмір та фактурну ціну для дилера.
Отже, сам процес купівлі автомобіля складається з переговорів між покупцем та продавцем про взаємоприйняту ціну, яка знаходиться між фактурною ціною товару та рекомендованою ціною виробника. Підтвердженням фактичної ціни, за яку був придбаний новий автомобіль у дилера є купча.
Останнім часом, у зв'язку із захистом ринків продажу автомобілів на території СІЛА та інших країн світу деякі компанії-виробники посилили обмеження щодо експорту нових автомобілів за межі СІЛА. Так, деякі компанії забороняють дилерам продавати автомобілі, які купуються навмисно для експорту та з метою їх подальшого перепродажу в інших країнах. Для цього висуваються вимоги, щоб дилер самостійно надсилав всі документи необхідні для реєстрації проданого автомобіля на адресу Відділу транспортних засобів. У разі виявлення компанією-виробником фактів шахрайства у деяких випадках з дилера стягується штраф. Прямих обмежень з боку держави щодо експорту нових автомобілів та обмежень стосовно експортної ціни не існує.
................Перейти до повного тексту