- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
25.12.2007 N 11/8-27/13089-ЕП |
Керівникам регіональних
митниць, митниць
Проведений Держмитслужбою України аналіз скарг, які надходили відповідно до процедури адміністративного оскарження від платників податків, рішень, ухвалених судовими органами, вказує на значну кількість проблемних питань при здійсненні донарахувань податків та зборів під час проведення камеральних перевірок платників податків.
З метою зменшення кількості судових рішень, винесених не на користь митних органів, в тому числі і за формальними ознаками (без розгляду справи по суті), Держмитслужба звертає увагу на те, що проведення камеральної перевірки призначається наказом митного органу, а при оформленні її результатів обов'язково складається відповідний акт.
Акт камеральної перевірки повинен містити такі відомості:
1. Назву документу (Акт про проведення камеральної перевірки платника податків (код ЄДРПОУ або номер ДРФО)), дату складання та номер, який формується за схемою, наведеною нижче.
Номер акта камеральної перевірки формується за наступним принципом:
/хххх/х/ххххххххх/00хххххххх/,
1 2 3 4
де,
1 - порядковий номер за журналом реєстрації актів перевірок (у порядку зростання протягом поточного року, починаючи з одиниці);
2 - остання цифра року, у якому проведено перевірку;
3 - дев'ятизначний код митного органу, посадові особи якого провели перевірку (код митного органу визначається відповідно до Класифікатора митних органів України та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженого наказом Державної митної служби України від 26.04.2006
N 335 (із змінами));
4 - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ / ідентифікаційний номер за ДРФО (перед 8-значним кодом за ЄДРПОУ проставляються два нулі).
2. Номер та дату наказу митного органу про призначення проведення камеральної перевірки.
3. Посади, прізвища, імена, по-батькові посадових осіб митного органу, уповноважених на проведення камеральної перевірки з зазначенням голови комісії.
4. Підстава для визначення податкового зобов'язання: посилання на підпункт "в" пункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України від 21.12.00
N 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
5. Номер та дата оформлення вантажних митних декларацій, які перевірялись та за якими здійснюється коригування суми податкового зобов'язання;
6. Інформація про наявні арифметичні або методологічні помилки (посилання на норми міжнародних договорів, законодавчих та нормативно-правових актів України, вимоги яких було порушено).
7. Суми податків та зборів, які підлягають донарахуванню або поверненню (в розрізі видів податків і зборів (обов'язкових платежів)). У випадку встановлення за результатами камеральної перевірки фактів завищення та/або заниження податкового зобов'язання неприпустимим є врахування суми переплати при визначенні суми донарахування.
Акт камеральної перевірки складається в 2-х примірниках:
- I - для митного органу, який здійснював перевірку;
- II - для суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, камеральну перевірку якого було проведено.
Акт камеральної перевірки з додатками (у разі їх складання) підписується посадовими особами митного органу, які провели камеральну перевірку, та посадовими особами суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, уповноваженими на підпис фінансових документів.
................Перейти до повного тексту