- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
КРИМСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
Зареєстровано у Головному
управлінні юстиції
Міністерства юстиції України
в Автономній Республіці Крим
9 червня 2005 р.
за N 14/492
Про затвердження Технологічної схеми організації здійснення митного контролю і митного оформлення суден закордонного плавання та товарів, що переміщуються ними, на причалах Ялтинського морського торговельного порту
З метою удосконалення митного контролю відповідно до статті 112 Митного кодексу України від 11 липня 2002 р.
N 92-IV, постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2003 р.
N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними", наказу Державної митної служби України від 17 вересня 2004 р.
N 678 "Про затвердження Інструкції про організацію митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються ними", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 8 жовтня 2004 р. за N 1286/9885, та приведення у відповідність порядок дій посадових осіб митного поста "Ялта" до чинного законодавства України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Технологічну схему організації здійснення митного контролю і митного оформлення суден закордонного плавання та товарів, що переміщуються ними, на причалах Ялтинського морського торговельного порту (додається).
2. Т.в.о. начальника митного поста "Ялта" Яценко О.В. забезпечити вивчення даної Технологічної схеми підлеглим особовим складом і її неухильне виконання.
3. Начальнику загального відділу Шилову Є.Є. ознайомити з даним наказом причетних осіб під підпис. Забезпечити його тиражування та розсилку.
4. Начальнику юридичного відділу Удоду В.І. забезпечити реєстрацію даного наказу в Міністерстві юстиції Автономної Республіки Крим.
Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Т.в.о. начальника Кримської регіональної митниці | Є.Б.Самсонов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Кримської регіональної
митниці
11.04.2005 N 175
Зареєстровано у Головному
управлінні юстиції
Міністерства юстиції України
в Автономній Республіці Крим
9 червня 2005 р.
за N 14/492
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
організації здійснення митного контролю і митного оформлення суден закордонного плавання та товарів, що переміщуються ними, на причалах Ялтинського морського торговельного порту
1. Загальні положення
1.1. Дана Технологічна схема (далі - схема) розроблена на виконання вимог Митного кодексу України від 11.07.2002
N 92-IV, Закону України від 13.09.2001
N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподатковування особистих речей, товарів і транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України", постанов Кабінету Міністрів України від 15.07.97
N 748 "Про перелік відомостей, що заявляються громадянами за установленою формою у випадку переміщення ними через митний кордон України товарів і інших предметів", від 29.08.2002
N 1274 "Про затвердження Порядку пропуску яхт через державний кордон", від 24.12.2003
N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними", від 18.01.2003
N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення військової техніки та військових транспортних засобів, які перетинають митний кордон України", наказів Державної митної служби України від 17.09.2004
N 678 "Про затвердження Інструкції про організацію митного контролю і митного оформлення суден і товарів, що переміщаються ними", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.10.2004 за N 1286/9885, від 08.10.99
N 645 "Про затвердження Порядку митного оформлення несупроводжуваного багажу, що переміщається через митний кордон України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.10.99 за N 739/4032, від 22.11.2001
N 763 "Про затвердження Порядку декларування валютних цінностей, цінностей, предметів, що переміщуються через митний кордон України громадянами, і оформлення митної декларації і про внесення змін у наказ ДМС України від 08.10.99 N 645", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.12.2001 за N 1020/6211, з метою визначення порядку дій посадових осіб митного поста "Ялта" Кримської регіональної митниці (далі - митного поста) при здійсненні митного контролю та митного оформлення за переміщенням у пункті пропуску через державний кордон України, розташованому на причалах Ялтинського морського торговельного порту (далі - порт), суден закордонного плавання, товарів та інших предметів, що ними перевозяться.
1.2. У випадку зміни митного законодавства України, що регламентує порядок митного контролю та митного оформлення суден закордонного плавання (далі - судно) та товарів і інших предметів (далі - вантажі), що на них перевозяться, дана схема застосовується в частині, що не суперечить цим документам до внесення в неї необхідних змін.
1.3. Судна і товари, що переміщуються ними через митний кордон України, підлягають митному контролю та митному оформленню.
Митний контроль та митне оформлення суден і вантажів, що на них перевозяться, здійснюється на пасажирських причалах порту (причали N 1, 2, 4, 5), та вантажно-пасажирському комплексі порту (причал N 3) у міру їхнього прибуття.
1.4. Судна, які заходять у порт для поповнення запасів води, палива, продовольства, проведення термінових ремонтних робіт на строк до двох діб, митному оформленню не підлягають, але знаходяться під митним контролем до їх відправлення. Вантажі, що завантажуються на ці судна, підлягають митному оформленню на загальних підставах.
Митний контроль та митне оформлення пасажирських круїзних суден здійснюється в міру їхнього прибуття на пасажирських причалах NN 1, 2. Можливо оформлення пасажирських круїзних суден на причалах NN 4, 5 на умовах узгодження такого оформлення з Відділенням прикордонного контролю "Ялта" (далі - ВідПК).
1.5. Контроль суден при їх переміщенні через митний кордон України здійснюється комісією, що складається з представників органу охорони державного кордону, митного органу, агентської організації (морського агента) та адміністрації порту, а в передбачених законодавством випадках - інших контрольних органів. Керівництво комісією здійснює старший наряду органу охорони державного кордону.
При здійсненні контролю наливних суден до складу комісії можуть включатися представники державної пожежної охорони.
З дозволу митного органу та органу охорони державного кордону до складу комісії у разі потреби включаються представники інших органів, установ та організацій.
Члени комісії та особи, яким дозволено відвідування судна під час здійснення контролю, не повинні вносити на судно та виносити з нього предмети, крім тих, що використовуються ними для виконання своїх службових обов'язків.
Митний контроль предметів, валютних та інших цінностей осіб, яким дозволено відвідування судна під час здійснення контролю комісією, провадиться шляхом усного або письмового декларування.
1.6. Митний контроль суден і товарів, що переміщуються ними через митний кордон України, здійснюється митним постом "Ялта", як правило, біля причалів, в акваторіях Ялтинського морського торговельного порту або на місці якірної стоянки на рейді.
Митний контроль в акваторіях Ялтинського морського торговельному порту та на місці якірної стоянки на рейді здійснюється за погодженням з ВіПК.
1.7. Місце стоянки судна під час проведення митного контролю та митного оформлення, вивантаження або навантаження, а також посадки й висадки пасажирів визначається адміністрацією Ялтинського морського торговельного порту за погодженням з митним постом "Ялта" та ВідПК. Зміна такого місця стоянки судна проводиться з відома митного поста та ВідПК, за винятком випадків аварії та стихійного лиха, при цьому адміністрація порту негайно повідомляє про це митний орган.
1.8. Якщо судно внаслідок аварії, стихійного лиха або інших обставин, що мають характер непереборної сили, не в змозі досягти одного з місць здійснення митного контролю на митній території України, вивантаження з нього товарів допускається в місцях, де немає митних органів. У таких випадках капітан судна повинен вжити всіх необхідних заходів для забезпечення зберігання цих товарів та пред'явлення їх найближчому митному органу.
1.9. Судна протягом усього часу стоянки в порту перебувають під митним контролем. Судна каботажного плавання перебувають під митним контролем протягом усього часу каботажу.
Під час перебування судна під митним контролем причалювання до нього будь-яких плавучих засобів здійснюється за наявності дозволу митного поста та ВідПК.
1.10. Митний контроль та митне оформлення судна, що прибуває на митну територію України або вибуває за її межі, здійснюються, як правило, на його борту. Огляд судна контролюючими органами проводиться після узгодження з ВідПК та митним постом. Митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються членами екіпажів цих суден, можуть здійснюватися безпосередньо на борту судна.
Митний контроль та митне оформлення іноземних суден можуть здійснюватись документально за умови їх постійного перебування під контролем митного органу в зонах митного контролю на причалах Ялтинського морського торговельного порту. Митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються членами екіпажів та пасажирами цих суден, здійснюються біля борту судна або в іншому місці у межах зони митного контролю, яке визначено адміністрацією порту та погоджено з митним органом та органом охорони державного кордону.
Якщо є підстави вважати, що судно і товари переміщуються через митний кордон з порушенням норм
Митного кодексу України та інших законодавчих актів з питань митної справи, то здійснюється їх митний огляд.
1.11. Митний контроль та митне оформлення суден здійснюються цілодобово в порядку їх прибуття (вибуття).
Митний контроль та митне оформлення пасажирських суден здійснюються позачергово відповідно до графіка їх руху, завчасно погодженого з начальником Кримської регіональної митниці.
Митний контроль та митне оформлення військових кораблів здійснюються в першочерговому порядку.
1.12. Капітан судна або агентська організація (морський агент) особисто або через адміністрацію порту не пізніше ніж за 4 години до прибуття (вибуття) судна подає до митного органу заявку на здійснення митного контролю судна з наступним уточненням її змісту за 1 годину до початку митного контролю.
Заявка подається у довільній формі і повинна містити таку інформацію:
назва судна, його тип, національна належність;
дата та час прибуття (вибуття);
місце стоянки;
характер та кількість товарів;
кількість членів екіпажу та пасажирів (із зазначенням кількості громадян України);
останній порт заходження (порт прямування);
агентська організація (морський агент) (за наявності).
1.13. Капітан судна або агентська організація (морський агент) забезпечує доставку членів комісії на судно з метою виконання покладених на них функцій, а також повернення їх до своїх установ.
1.14. На судно, що прибуло з-за кордону, комісія піднімається після завершення санітарного контролю з дозволу представника санітарно-епідеміологічної служби.
1.15. Митний контроль та митне оформлення суден, що прибули з-за кордону, здійснюються після проведення прикордонного контролю, а суден, що вибувають за кордон - до початку прикордонного контролю.
1.16. На будь-якому етапі здійснення митного контролю і митного оформлення судна, а також вантажів, які перевозяться на ньому, у випадку виявлення порушень митних правил або інших порушень діючого законодавства України посадова особа митного поста зобов'язана вжити заходів, передбачених чинним законодавством або в передбачених законодавством випадках інформувати про виявлене правопорушення інші компетентні органи.
1.17. Посадові особи митного поста несуть персональну відповідальність за дотримання вимог діючого митного законодавства України, в обсязі своїх посадових обов'язків, на всіх етапах митного контролю і митного оформлення судна, пасажирів та вантажів, які на ньому перевозяться, згідно вимог даної технологічної схеми.
1.18. Посадові особи підрозділів по боротьбі з контрабандою і порушеннями митних правил митниці, по узгодженню з начальником митного поста, можуть брати участь у процесі митного контролю суден, пасажирів та вантажів, які на ньому перевозяться, на будь-якій його стадії.
2. Митний контроль і митне оформлення судна
2.1. Підготовка до митного контролю і митного оформлення судна
2.1.1. Митний контроль та митне оформлення суден та вантажів, що прибувають (вибувають) на них, проводиться оперативною зміною згідно графіку змін, затвердженому начальником митного поста.
2.1.2. Черговий по митному посту при одержанні від диспетчера порту заявки на здійснення митного контролю судна (заявка повинна бути подана не пізніше чим за 4 години до прибуття (вибуття) судна, з наступним уточненням інформації про судно за 1 годину до початку митного оформлення):
записує отриману інформацію в "Робочий журнал оперативного чергового";
доповідає про зміну оперативної обстановки начальнику митного поста (заступнику начальника митного поста) старшому оперативної зміни (далі - старший зміни) і оперативному черговому Кримської регіональної митниці;
у випадку надходження заявки на оформлення судна закордонного плавання не включеного до графіку руху суден на місяць, погоджує прийняття заявки на оформлення з начальником митного поста (у його відсутності - заступником начальника митного поста). Начальник митного поста погоджує прийняття заявки на оформлення з начальником Кримської регіональної митниці.
2.1.3. Старший зміни, як правило, є старшим митного наряду.
При надходженні від чергового по митному посту інформації про одержання заявки на оформлення судна старший зміни:
перевіряє наявність оперативної інформації, орієнтувань на це судно, останній порт заходження та вантаж, який воно перевозить;
погоджує з начальником митного поста особливості оформлення судна й участь в ньому посадових осіб Відділення по боротьбі з контрабандою і порушеннями митних правил (далі - ВБК і ПМП) митниці;
перевіряє готовність посадових осіб митного поста, які входять до складу оперативної зміни, до проведення митного контролю та митного оформлення судна (наявність робочого одягу, технічних засобів митного контролю, ліхтарів, інструментів, необхідних для більш ретельного огляду об'єктів), перевіряє наявність у них особистого митного забезпечення, пломб, дроту, бланків квитанцій форми
МД-1, інших документів, необхідних для митного оформлення судна;
проводить розподіл посадових осіб і фіксує його в наряді на оформлення судна (додаток 1), а також проводить інструктаж під час якого ставить завдання по проведенню митного огляду, доводить необхідні орієнтування, звертає увагу на конструктивні особливості судна;
призначає особу, відповідальну за здійснення митного оформлення суднових документів і дає йому необхідні вказівки щодо особливостей оформлення;
призначає посадову особу підрозділу митної варти (за узгодженням з начальником винесеного сектору митної варти на митному посту), відповідальну за дотримання режиму в зоні митного контролю (далі - чергового по ЗМК), дає йому необхідні вказівки щодо особливостей пропуску осіб до зони митного контролю.
2.1.4. Особа, відповідальна за здійснення митного оформлення суднових документів:
роздруковує бланк "Наряду на оформлення судна";
готує інші документи, необхідні для митного оформлення судна.
2.1.5. Черговий по ЗМК:
здійснює огляд зони митного контролю на готовність для проведення митного оформлення (цілісність огородження, закриття воріт і хвірток, відсутність сторонніх осіб, транспортних засобів і плавзасобів);
доповідає старшому зміни про виявлені недоліки, які неможливо усунути на місці і які можуть мати значення для організації дотримання режиму зони митного контролю.
2.1.6. Одержує у старшого зміни документацію чергового по КПП зони митного контролю, ключ від КПП зони митного контролю, журнал прийому-передач чергувань по зоні митного контролю (додаток 2), журнал обліку виїзду транспортних засобів із зони митного контролю (додаток 3), засоби радіозв'язку.
2.1.7. До складу митного наряду для здійснення митного контролю та митного оформлення судна за рішенням керівництва Кримської регіональної митниці можуть залучатися співробітники різних структурних підрозділів митниці. Загальне керівництво діями митного наряду у всіх випадках здійснює старший зміни.
2.2. Порядок митного контролю та митного оформлення судна, що прибуває на митну територію України
2.2.1. Після прибуття судна з-за кордону і завершення санітарного контролю, з дозволу представника санітарно-епідеміологічної служби за узгодженням зі старшими митного і прикордонного нарядів, дозволяється сходження пасажирів з борта судна для проходження прикордонного і митного контролю в оглядовому залі. Уся ручна поклажа й багаж пасажирів, не включені в суднові вантажні документи, підлягають митному оформленню в оглядовому залі. Схема проведення контролю в оглядовому залі приведена в додатку 4.
2.2.2. Старший зміни:
- установлює радіозв'язок з керівництвом митного поста;
- установлює порядок взаємодії з представниками інших контрольних органів;
- створює оптимальні умови проведення митного контролю речей і багажу пасажирів в оглядовому залі:
- забезпечує доведення оперативної інформації щодо пасажирів до інспекторського складу зміни;
- регулює рух пасажирів в оглядовому залі, призначає інспекторів для проведення митного контролю й оформлення пасажирів, забезпечуючи рівномірний розподіл навантаження на інспекторський склад зміни;
- забезпечує ефективне застосування технічних засобів митного контролю;
- здійснює контроль за роботою підлеглого особового складу.
2.2.3. Інспектор, призначений старшим зміни для роботи на рентген-апараті:
здійснює підготовку рентген-апарата до роботи;
проводить тестування рентген-апарата;
за вказівкою старшого зміни, разом з інспектором, призначеним для здійснення митного контролю і митного оформлення, робить візуальний контроль ручної поклажі і багажу пасажирів.
2.2.4. Інспектор, одержавши вказівку старшого зміни на митне оформлення речей і багажу пасажира:
- здійснює одночасне митне оформлення речей і багажу одного пасажира, за винятком дітей до 16 років (інших категорій недієздатних осіб), оформлення речей яких провадиться одночасно з їхніми батьками (особами, які їх супроводжують);
- пропонує пасажирові пройти до місця огляду і зробити декларування у порядку, передбаченому чинним законодавством;
- по пред'явленню митної декларації інспектор здійснює усне опитування пасажира по всіх пунктах декларації, попереджає про відповідальність за заяву невірних або неповних відомостей, при необхідності вимагає уточнення відомостей, внесення необхідних пояснень до митної декларації;
- обводить відомості, зазначені в пунктах 2.2, 3.1, 4.1, 4.2 митної декларації і завіряє пред'явлену митну декларацію відбитком особистої номерної печатки й особистим підписом;
- здійснює огляд місць багажу і ручної поклажі;
- у разі потреби здійснює стягнення митних платежів з товарів, які переміщуються у ручній поклажі і багажі при цьому:
перевіряє у пасажира, документи, необхідні для нарахування і стягнення митних платежів (митну декларацію, чеки, рахунки-фактури, інвойси), при ввезенні товарів вартістю до 1000 євро і (або) вагою до 100 кг;
робить нарахування платежів і оформлення необхідних платіжних документів;
після пред'явлення документа про оплату робить випуск даних товарів і інших предметів у вільний обіг;
вказує на митній декларації пасажира серію і номер квитанції форми
МД-1, суму по видах оплачених платежів, робить відмітку про випуск через оглядовий зал предметів, заявлених у митній декларації, із вказівкою в якому обсязі зроблений випуск товарів і інших предметів (цілком, частково з указівкою пропущених найменувань і кількості, відмовлено в пропуску);
у випадку якщо митна вартість товарів (предметів) перевищує 1000 євро і (або) їхня вага перевищує 100 кг, уживає заходів до повернення товарів на борт судна, для наступного митного оформлення в порядку, передбаченому для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності;
митне оформлення і стягнення митних платежів і зборів з товарів вартістю більш 1000 євро і (або) вагою більш 100 кг здійснюється інспектором, призначеним старшим зміни, по наданню пасажиром вантажної митної декларації на ввезені товари (предмети).
- у випадку виявлення предметів контрабанди, порушення митних правил або предметів, заборонених до переміщення через митний кордон України або потребуючих спеціальних дозволів доповідає старшому зміни, уживає заходів для збереження цих предметів й у разі наявності ознаку правопорушення складає протокол про порушення митних правил, а у разі необхідності за указівкою старшого зміни викликає посадову особу ВБК і ПМП;
- при відсутності зауважень по закінченню огляду багажу і ручної поклажі видає пасажирові на руки в'їздну митну декларацію і направляє його до виходу з оглядового залу.
При необхідності застосовуються технічні засоби митного контролю і залучається інспектор-кінолог зі службовим собакою.
Доцільність використання службового собаки при здійсненні митного контролю визначається начальником ВБК і ПМП, старшим зміни, а також начальником відділу по боротьбі з контрабандою наркотиків.
Підставою для використання спеціального службового собаки при проведенні митного контролю є:
указівки, розпорядження й орієнтування, що надходять з Управління організації боротьби з контрабандою і порушеннями митних правил ДМС України, одержання інформації від правоохоронних органів України з питань пов'язаних з незаконним обігом наркотиків;
виявлення посадовими особами митниці при проведенні митного контролю ознак контрабанди;
результати аналізу оперативної обстановки в зоні діяльності Кримської регіональної митниці й основних показників боротьби з контрабандою наркотиків, отриманих структурними підрозділами на пріоритетних напрямках;
наявність у спеціальній базі даних відомостей, що громадянин, який перетинає митний кордон України, обгрунтовано підозрюється у вживанні наркотичних речовин або в контрабанді наркотиків;
наявність достатніх підстав вважати, що громадянин переміщає через митний кордон України багаж (у тому числі особисті речі) або інші предмети, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини;
наявність достатніх підстав вважати, що у вантажах, які переміщуються через митний кордон України, містяться наркотичні засоби або психотропні речовини (у тому числі і по зовнішніх ознаках).
Кінологічна група в обов'язковому порядку залучається при митному оформленні товарів, що надходять з "країн ризику" або "вантажів ризику" (товари, що використовуються для міжнародного незаконного обігу наркотиків).
Огляд здійснюється тільки в присутності власника товарів і інших предметів або його уповноваженого представника. Власник або його уповноважений представник пред'являє для огляду всі місця ручної поклажі.
2.2.5. При наявності достатніх підстав вважати, що громадянин, який перетинає митний кордон України або знаходиться в зоні митного контролю, приховує при собі предмети контрабанди або предмети, що є безпосередніми об'єктами порушення митних правил, або предмети, заборонені для транзиту через територію України, як виняткова форма митного контролю, може здійснюватися особистий огляд. Особистий огляд здійснюється тільки за письмовим рішенням начальника митниці (особи, яка його заміщує) або начальника митного поста (особи, яка його заміщує), у відповідності зі статтею
57 Митного кодексу України.
2.2.6. Після оформлення речей і багажу пасажирів митний наряд за розпорядженням старшого зміни, підіймається на борт судна.
2.2.7. Старший зміни після прибуття на борт судна:
- встановлює радіозв'язок з оперативним черговим митного поста;
- опитує капітана (одного з помічників капітана) про події в рейсі, наявність пасажирів з неадекватним поводженням;
- погоджує з адміністрацією судна кандидатури членів екіпажа, що будуть супроводжувати посадових осіб митниці при проведенні митного огляду;
- розподіляє інспекторів митного наряду по об'єктах огляду і закріплює за ними супровідних осіб зі складу екіпажа;
- заповнює "Наряд на оформлення судна".
2.2.8. Особа, призначена старшим зміни за оформлення суднових документів, здійснює перевірку та оформлення суднових документів у такому порядку:
2.2.8.1. Перевіряє представлені в необхідній кількості судновою адміністрацією документи:
- генеральна декларація - 1 екземпляр;
- декларацію про вантаж - 2 екземпляра;
- додаток до вантажної декларації - 1 екземпляр;
- суднова роль - 1 екземпляр;
- список пасажирів - 1 екземпляр;
- виїзні митні декларації членів екіпажа судна - громадян України (при наявності);
- в'їзні митні декларації членів екіпажа судна - громадян України, заповнені в випадках, передбачених діючим законодавством;
- загальна декларація про особисті речі іноземних членів екіпажа судна - 2 екземпляра;
- список суднових запасів - 2 екземпляра;
- довідка капітана судна про наявність на борту судна наркотичних засобів, зброї і боєприпасів - 2 екземпляра;
- довідка про наявність у судновій касі валюти - 1 екземпляр;
- вантажні документи (коносаменти - на усі вантажі, вантажобагаж, багаж, що знаходяться на борту судна закордонного плавання на момент його митного оформлення, вантажний маніфест);
- зобов'язання капітана українського судна про невинесення з судна закуплених за кордоном запасів споживання без дозволу митниці - 1 екземпляр;
- копія документа, що підтверджує національну приналежність судна;
- копія документа, що підтверджує право власності на судно.
У разі потреби подаються інші документи, передбачені законодавством України.
Усі подані документи мають бути засвідчені судновою печаткою та підписом капітана судна, за винятком митних декларацій членів екіпажу судна, які є громадянами України.
2.2.8.2. Перевіряє комплектність, проводить звірення відомостей взаємопов'язаних документів (наприклад, відомостей вантажної декларації і відомостей маніфесту або коносамента тощо), про що робить відповідні відмітки в перевірених документах:
- відбиток особистої номерної печатки "В'їзд" (за винятком вантажних документів і зобов'язання капітана про не знесення із судна запасів споживання);
- відбиток штампа "Під митним контролем" із указівкою відповідного митного режиму на вантажних документах і зобов'язанні капітана про не знесення з судна запасів споживання.
Якщо до митного оформлення подається більше одного екземпляра документа, то на екземплярі, що залишається в справах митного органа, робиться запис про кількість оформлених екземплярів цього документа.
2.2.8.3. У процесі огляду судна накладає митне забезпечення на приміщення, у яких знаходяться товари (предмети), що не підлягають пропуску через митний кордон України, про що складає акт довільної форми в двох екземплярах про прийом-передачу товарів (предметів) на зберігання під митним контролем. Один екземпляр акта зберігається в судновій справі, інший - передається адміністрації судна.
2.2.8.4. Робить запис про митні обмеження і накладене митне забезпечення (додаток 5) на генеральній декларації. На іноземних судах записи робляться англійською мовою. Зазначені записи повинні бути завірені печаткою судна і підписом представника суднової адміністрації, що є підтвердженням ознайомлення з вимогами митниці і прийняття адміністрацією судна предметів в опломбованих приміщеннях на відповідальне зберігання, а також відбитком особистої номерної печатки й особистим підписом інспектора митниці призначеного старшим зміни відповідальним за документальне оформлення судна.
2.2.8.5. Вилучає для формування суднової справи по одному екземпляру наступних документів:
- генеральну декларацію;
- декларацію про вантаж;
- додаток до вантажної декларації;
- суднову роль;
- список пасажирів;
- загальну декларацію про особисті речі іноземних членів екіпажа судна;
- довідку про наявність у судновій касі валюти;
- довідку капітана судна про наявність на борту судна наркотичних (психотропних) засобів, зброї і боєприпасів;
- список запасів споживання;
- виїзні митні декларації членів екіпажа судна, які є громадянами України;
- в'їзні митні декларації членів екіпажа судна - громадян України;
- вантажні документи;
- зобов'язання капітана українського судна про невинесення з судна запасів споживання, закуплених за кордоном, без дозволу митниці;
- копію документа, що підтверджує національну приналежність судна;
- копію документа, що підтверджує право власності на судно;
- інші документи, що подавалися для здійснення митного контролю і митного оформлення.
2.2.9. Перед початком огляду судна старший зміни:
- інструктує посадових осіб митного наряду про порядок огляду судна, звертає увагу на об'єкти й осіб, що підлягають більш ретельному огляду;
- проводить інструктаж з дотримання правил техніки безпеки під час проведення огляду;
- дає вказівку адміністрації судна дати об'яву по судну про початок митного огляду і заборону пересування по судну і відкриття службових приміщень;
- оголошує розподіл посадових осіб митниці зі складу митного наряду і супровідних осіб по об'єктах огляду;
- встановлює орієнтований час закінчення огляду.
2.2.10. В процесі огляду судна старший зміни контролює і координує дії посадових осіб митниці.
2.2.11. Посадова особа митниці здійснює огляд закріпленої ділянки (об'єкта) у наступній послідовності:
2.2.11.1. Робить огляд закріпленої ділянки (об'єкта) з використанням технічних засобів митного контролю, у супроводі члена екіпажа. При необхідності зробити огляд ємностей, порожнин на об'єкті огляду, дає вказівку супровідному членові екіпажа на їхнє відкриття. Забороняється самостійно робити розкриття кришок, люків, панелей.
2.2.11.2. Робить огляд і оформлення речей і багажу членів екіпажа в наступному порядку:
- перевіряє правильність заповнення митних декларацій членів екіпажу - громадян України, робить усне опитування по всіх пунктах декларації, попереджає про відповідальність за заяву помилкових або неточних відомостей, завіряє митні декларації відбитком особистої номерної печатки й особистим підписом;
- у присутності супровідних і особи, що займає дане приміщення, робить огляд приміщення;
- при наявності товарів і інших предметів, що підлягають контролю з боку інших державних органів, або заборонених до ввезення на Україну, або підлягаючих обкладанню митними платежами і податками, а також при наявності підстав вважати, що в особистих речах і багажі присутні об'єкти порушення митних правил, робить огляд місць багажу і ручної поклажі. Огляд здійснюється тільки в присутності власника цих речей. При цьому він попереджається, що відповідно до вимог митного законодавства України власник зобов'язаний самостійно пред'явити для огляду всі місця багажу з їх розкриттям;
- після завершення огляду доповідає про його результати старшому зміни, передає митні декларації членів екіпажа (для українських членів екіпажа).
2.2.12. Особа, відповідальна за оформлення суднових документів, передає представнику суднової адміністрації з відмітками митниці наступні документи в одному екземплярі:
- декларацію про вантаж;
- список запасів споживання;
- загальну декларацію про особисті речі іноземних членів екіпажа судна;
- вантажні документи (коносаменти, вантажний маніфест, каргоплан).
2.2.13. Старший зміни, після надходження доповідей від усіх членів наряду про результати митного огляду й оформлення судна, повідомляє про закінчення огляду.
2.2.14. Митний контроль і митне оформлення суден закордонного плавання в залежності від їхньої водотоннажності й призначення проводяться в такі строки (год.):
|
Пасажиромісткість, чол. |
до 300 |
до 500 |
понад 500 |
Пасажирське судно, що прибуває на митну територію України або вибуває за її кордон. |
3,0 |
3,5 |
4,0 |
|
Водотоннажність, тонн |
до 5000 |
до 20000 |
понад 20000 |
Інші (крім пасажирських) судна, що прибувають на митну територію України або вибувають за її кордон. |
1,5 |
2,5 |
3,0 |
Зазначена тривалість не може бути скорочена на шкоду проведенню митного контролю і митного оформлення.
При виявленні контрабанди або порушення митних правил уповноважена посадова особа митниці має право продовжити строк перебування судна під митним контролем.
Часом початку роботи митного наряду вважається момент подання адміністрацією судна всіх документів відповідно до пункту 2.2.8.1 дійсної технологічної схеми.
2.2.15. Після завершення митного оформлення судна:
2.2.15.1. Старший зміни:
- повідомляє черговому митного поста про завершення митного оформлення судна;
- визначає (при необхідності) час винесення особистих речей членів екіпажа з борта судна;
- доповідає начальнику митного поста про проведення митного оформлення судна, виконання поставлених завдань, зауваження, порушення виявлені в процесі митного оформлення;
- дає дозвіл адміністрації судна на проведення розвантажувальних робіт.
2.2.15.2. Особа відповідальна за оформлення суднових документів робить необхідні записи в "Журналі реєстрації суден закордонного плавання" (Додаток 4 до наказу Державної митної служби України від 17 вересня 2004 року
N 678 "Про затвердження Інструкції про організацію митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються ними", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 8 жовтня 2004 р. за N 1286/9885);
2.2.15.3. Черговий по ЗМК:
- здійснює пропуск посадових осіб, що безпосередньо беруть участь у контролі суден закордонного плавання, співробітників спеціальних підрозділів органів міністерства внутрішніх справ і служби безпеки України за пред'явленням посвідчення особи, а також громадян, членів екіпажа, що перетинали митний кордон України, представників організацій, підприємств і установ, що одержують і відправляють товари й інші предмети по пред'явленню документів, що підтверджують повноваження цих осіб;
- здійснює контроль за винесенням із зони митного контролю особистих речей членів екіпажу;
- у випадку виявлення предметів контрабанди або предметів, що є об'єктами порушення митних правил, уживає заходів до їхньої затримки, забезпечує їх зберігання і негайно інформує про це старшого зміни.
- у випадках негативних проявів у зоні митного контролю негайно доповідає старшому зміни (або особі, яка його заміщає), вживає заходів для локалізації і нейтралізації цих проявів, взаємодіючи з посадовими особами прикордонної комендатури й органів внутрішніх справ України.
2.3. Порядок митного контролю та митного оформлення судна, що вибуває за межі митної території У країни
2.3.1. Після прибуття на судно старший зміни виконує дії, передбачені пунктом 2.2.7 даної технологічної схеми.
2.3.2. Посадова особа, призначена старшим зміни на оформлення суднових документів, здійснює перевірку та оформлення суднових документів у такому порядку:
2.3.2.1. Перевіряє представлені, в необхідній кількості, судновою адміністрацією документи:
- декларацію про вантаж - 2 екземпляра;
- суднова роль - 1 екземпляр;
- список пасажирів - 1 екземпляр;
- загальна декларація про особисті речі іноземних членів екіпажа судна - 2 екземпляра;
- виїзні митні декларації членів екіпажа судна - громадян України, заповнені в випадках, передбачених діючим законодавством;
- список запасів споживання - 2 екземпляра;
- довідка капітана судна про наявність на борту судна наркотичних (психотропних) засобів, зброї і боєприпасів - 1 екземпляр;
- довідка про наявність у судновій касі валюти - 1 екземпляр;
- вантажні документи (коносаменти - на усі вантажі, що знаходяться на борту судна закордонного плавання на момент його митного оформлення, вантажний маніфест);
- вантажні митні декларації або інші документи, що відповідно до законодавства України є підставою для переміщення товарів через митний кордон України;
- копія документа, що підтверджує національну приналежність судна;
- копія документа, що підтверджує право власності на судно.
У разі потреби подаються інші документи, передбачені законодавством України, необхідні для митного оформлення судна.
Усі представлені документи, крім митних декларацій членів екіпажу - громадян України, повинні бути завірені судновою печаткою і підписом капітана судна.
2.3.2.2. Перевіряє представлені судновою адміністрацією документи, відповідність відомостей взаємозалежних документів (наприклад, відомостей вантажної декларації і відомостей маніфесту і коносамента, відомостей доручення на навантаження і вантажні митні декларації і т.п.), і фіксує результати перевірки відповідними відмітками:
- відбитком штампа "Під митним контролем" на вантажних документах;
- відбитком особистої номерної печатки на всіх документах (крім вантажних).
2.3.3. Митний огляд судна проводиться до початку прикордонного контролю, у порядку, викладеному в пунктах 2.2.6 - 2.2.11.
2.3.4. При проведенні митного огляду судна інспектори митного наряду перевіряють: відомості, заявлені в суднових документах; наявність та збереження накладеного митного забезпечення на опломбованих приміщеннях судна; використання валюти із суднової каси іноземного судна; відповідність відомостей, заявлених у списку запасів споживання, фактичній їх наявності на борту судна.
2.3.5. Посадова особа призначена старшим зміни на оформлення суднових документів:
2.3.5.1. При відсутності зауважень за результатами огляду проставляє на вантажних документах відбиток особистої номерної печатки.
2.3.5.2. Вилучає для формування суднової справи по одному екземпляру наступних документів:
- декларацію про вантаж;
- суднову роль;
- список пасажирів;
- довідку про наявність у судновій касі валюти;
- загальну декларацію про особисті речі іноземних членів екіпажа судна;
- список запасів споживання;
- довідку про наявність на борту судна наркотичних засобів, зброї і боєприпасів;
- вантажні документи;
- вантажні митні декларації або інші документи, що відповідно до законодавства України є підставою для переміщення товарів через митний кордон України;
- доручення на навантаження;
- список вантажів (при наявності);
- копію документа, що підтверджує національну приналежності судна;
- копію документа, що підтверджує право власності на судно.
2.3.5.3. Передає представнику суднової адміністрації під розпис в описі на зворотній стороні "Суднової ролі" наступні документи в одному екземплярі:
декларацію про вантаж;
список суднових запасів;
декларацію про особисті речі членів екіпажа судна (для іноземних громадян);
вантажні документи (коносаменти, вантажний маніфест, каргоплан).
2.3.6. По завершенню митного оформлення судна здійснюється оформлення пасажирів у порядку, викладеному в пунктах 2.2.2. - 2.2.5. даної технологічної схеми, за винятком, коли вивезення громадянами товарів за межі митної території України здійснюється в сукупній сумі, що не перевищує еквіваленту 200 євро (у випадку якщо сукупна вартість перевищує еквівалент 200 євро, митне оформлення здійснюється в порядку і на умовах, установлених законодавством України).
2.3.7. Інспектор, який здійснював митне оформлення суднових документів на відхід судна, після його оформлення:
передає документи інспектору, який відповідає за прийом, підшивку і здачу в архів документів по оформленню суден;
робить необхідні записи в "Журналі реєстрації суден закордонного плавання" митного поста.
2.4. Порядок формування та реєстрації суднової справи судна
2.4.1. Формування суднової справи митного оформлення здійснюється інспектором, який відповідає за прийом, підшивку і здачу в архів документів по оформленню суден.
2.4.2. Документи приймаються від інспекторів відповідальних за оформлення суднових документів і формуються у справу в наступному порядку:
2.4.2.1. Судна, що прибуло на митну територію України:
наряд на оформлення судна;
генеральна декларація;
декларацію про вантаж;
додаток до вантажної декларації;
суднова роль;
список пасажирів;
митні декларації членів екіпажа судна (відхідні), що є громадянами України;
декларація про особисті речі членів екіпажа судна (для іноземних громадян);
список суднових запасів;
довідка капітана судна про наявність на борті судна наркотичних засобів, зброї і боєприпасів;
довідка про наявність у судновій касі валюти;
вантажні документи (коносаменти (крім коносаментів на НСБ і вантажні відправлення) - на усі вантажі, вантажобагаж, багаж, що знаходяться на борту судна закордонного плавання на момент його митного оформлення, вантажний маніфест, каргоплан);
зобов'язання капітана українського судна про не знесення із судна закуплених за кордоном запасів споживання без дозволу митниці;
копія документа, що підтверджує національну приналежність судна;
копія документа, що підтверджує право власності на судно;
митні декларації пасажирів (на виїзд для резидентів).
2.4.2.2. Судна, що вибуває за межі митної території України:
наряд на оформлення судна;
декларацію про вантаж (оформлені на прихід і відхід судна);
суднова роль;
список пасажирів;
декларації (оформлені на прихід і відхід судна) про особисті речі членів екіпажа судна (для іноземних громадян);
списки суднових запасів (оформлені на прихід і відхід судна);
довідка капітана судна про наявність на борті судна наркотичних засобів, зброї і боєприпасів;
довідка про наявність у судновій касі валюти;
вантажні документи (коносаменти - на усі вантажі, вантажобагаж, багаж, що знаходяться на борту судна закордонного плавання на момент його митного оформлення, вантажний маніфест);
вантажні митні декларації або інші документи, що відповідно до законодавства України є підставою для переміщення товарів через митний кордон України (або їхні копії);
копія документа, що підтверджує національну належність судна;
копія документа, що підтверджує право власності на судно.
2.4.3. Сформована справа прошивається, здійснюється нумерація аркушів, шнур скріплюється листком папера з відбитком масничної печатки митного поста. Вище відбитку печатки митного поста інспектором, що робив підшивку і нумерацію аркушів, робиться запис: "У даній папці, прошито, пронумеровано, і скріплено печаткою митного поста __ (кількість аркушів прописом) аркушів". Прізвище, підпис інспектора.
2.4.4. Справі привласнюється порядковий номер (індекс) відповідно до номенклатури справ митного поста та журналу реєстрації суден закордонного плавання. (Наприклад: 22/10/115. Де: 22 - порядковий номер номенклатури митного поста у номенклатурі Кримської регіональної митниці; 10 - порядковий номер справ з оформлення суден закордонного плавання у номенклатурі митного поста; 115 - порядковий номер суднової справи згідно з журналом реєстрації суден закордонного плавання).
2.4.5. Суднова справа зберігається на митному посту та передається до архіву в установлені строки.
3. Митний контроль та митне оформлення товарів, які переміщуються на суднах
3.1. При ввезенні з-за кордону
3.1.1. Вивантаження товарів із суден, що прибули з-за кордону, проводиться на підставі вантажних документів з дозволу старшого зміни й під його контролем. На вантажних документах посадові особи митного органу мають право робити написи із застереженнями, які забороняють або регулюють процес вивантаження і є обов'язковими для виконання всіма особами, що беруть участь у процесі вивантаження.
3.1.2. Вивантаження товарів здійснюється в зони митного контролю (склади, термінали, відкриті майданчики, причали), розташовані на території пункту пропуску "Ялтинський морський порт", або у транспортні засоби, що перебувають у цих зонах.
3.1.3. Старший зміни:
уточнює в адміністрації судна порядок розміщення вантажів на борту судна і послідовність їх вивантаження;
призначає інспекторів для здійснення митного контролю та митного оформлення вантажів (багажів) та контролює їхню роботу в ході розвантаження;
перевіряє документи, надані вантажоодержувачами на вантажі, дає інспекторському складу дозвіл на митний контроль та митне оформлення;
підписує перепустку на в'їзд автотранспорту в зону митного контролю під завантаження в залежності від послідовності вивантаження із судна;
перевіряє наявність усіх необхідних відміток про завершення митного оформлення у документах на вантаж (багаж);
дає черговому по ЗМК усний дозвіл на випуск автотранспорту з вантажем (багажем), у відношенні якого митне оформлення завершене, із зони митного контролю;
координує взаємодію посадових осіб митного поста з іншими структурними підрозділами митниці;
після завершення митного оформлення вантажів і багажу з судна, не пізніше наступного робочого дня доповідає начальнику митного поста про результати митного оформлення та виявлені недоліки.
3.1.4. Призначений старшим зміни для здійснення митного контролю та оформлення вантажу (багажу) інспектор:
перевіряє і приймає до митного оформлення за вказівкою старшого зміни документи, надані вантажоодержувачем (уповноваженою особою) на вантаж;
перевіряє наявність дозволів на ввезення (транзит) вантажу (багажу) контролюючих державних органів у вигляді проставлення необхідних відміток (штампів) на коносаментах, митних деклараціях та інших документах;
контролює відповідність заборон і дозволів на оформлення вантажів, що проставляються іншими контролюючими органами на вантажній декларації судна;
перевіряє та у випадку відсутності зауважень, приймає до оформлення вантажні митні декларації і документи, прикладені до них, на товари, ввезені громадянами на суму понад 1000 євро і (або) вагою більш 100 кг;
здійснює стягнення митних платежів і зборів по вантажній митній декларації, при ввезенні товарів громадянами на суму понад 1000 євро і (або) вагою більш 100 кг, через касу Євпаторійської філії АППБ "Аваль";
здійснює розрахунок і стягнення митних платежів і зборів, єдиного збору по квитанції
МД-1, при ввезенні товарів на суму до 1000 євро і вагою до 100 кг, через касу Євпаторійської філії АППБ "Аваль";
заносить необхідні відомості в "Журнал реєстрації товарів, що надходять на митну територію України на судах закордонного плавання" (Додаток 2 до наказу Державної митної служби України від 17.09.2004
N 678 "Про затвердження Інструкції про організацію митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються ними", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 8 жовтня 2004 р. за N 1286/9885);
дає дозвіл на завантаження товарів в транспортний засіб, проводить підрахунок фактичної кількості ввезених товарів, здійснює митний огляд вантажу (багажу) із застосуванням при необхідності технічних засобів митного контролю, залученням інспектора-кінолога зі службовим собакою, та в передбачених випадках складає "Акт про проведення митного огляду товарів та інших предметів" (Додаток N 3 до наказу Держмитслужби України від 14.10.2002
N 561 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.11.2002 за N 877/7165);
................Перейти до повного тексту