1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЧЕРНІГІВСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
24.04.2007 N 182
Зареєстровано
в Чернігівському обласному
управлінні юстиції
14 травня 2007 р.
за N 12/635
Про введення в дію "Порядку здійснення митного контролю та митного оформлення товарів на складах тимчасового зберігання в зоні діяльності Чернігівської митниці"
Відповідно до статей 99-109 Митного кодексу України та на виконання вимог "Положення про склади тимчасового зберігання", затвердженого наказом Державної митної служби України від 07.10.2003 р. N 674 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.11.2003 р. за N 1061/8382, наказу ДМСУ "Про внесення змін до деяких наказів Держмитслужби" від 07.12.2006 р. N 1088, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12.2006 р. за N 1339/13213, -
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити "Порядок здійснення митного контролю та митного оформлення товарів на складах тимчасового зберігання в зоні діяльності Чернігівської митниці" (далі - Порядок) (додається).
2. Начальнику юридичного відділу забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Головного управління юстиції у Чернігівській області.
3. Головному інспектору зв'язків з громадськістю забезпечити офіційне опублікування цього наказу.
4. Установити, що цей наказ набирає чинності через 45 днів після його офіційного опублікування.
5. Начальнику Служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності - головному бухгалтеру митниці виділити кошти для забезпечення офіційного опублікування цього наказу.
6. Начальнику загального відділу забезпечити доведення наказу до начальника Служби фінансів, бухгалтерського обліку та звітності - головного бухгалтера митниці, начальників митних постів "Ніжин", "Енергія", "Прилуки", "Щорс", відділу митного оформлення N 1 митниці, начальника юридичного відділу, головного інспектора зв'язків з громадськістю.
7. Начальникам підрозділів митного оформлення, зазначеним в п. 6 цього наказу, забезпечити вивчення Порядку особовим складом та контроль виконання.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника митниці Песляка О.Г.
Начальник митниці С.І.Ярмольський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Чернігівської митниці
24.04.2007 N 182
ПОРЯДОК
здійснення митного контролю та митного оформлення товарів на складах тимчасового зберігання в зоні діяльності Чернігівської митниці
1. Загальні положення
1.1. Даний "Порядок здійснення митного контролю та митного оформлення товарів на складах тимчасового зберігання в зоні діяльності Чернігівської митниці" (далі - Порядок) розроблений відповідно до статей 99-109 Митного кодексу України, наказу Держмитслужби України від 07.10.2003 р. N 674 "Про затвердження Положення про склади тимчасового зберігання", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.11.2003 р. за N 1061/8382, з метою визначення порядку розміщення товарів на складах тимчасового зберігання (далі - СТЗ) та видачі їх з СТЗ після проведення митного оформлення, та вимог наказу ДМСУ "Про внесення змін до деяких наказів Держмитслужби" від 07.12.2006 р. N 1088, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12.2006 р. за N 1339/13213, з метою забезпечення механізму розміщення і зберігання товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги на складах організацій - отримувачів гуманітарної допомоги (далі - СГД).
1.2. У цьому Порядку терміни вживаються відповідно до норм чинного законодавства.
2. Розміщення товарів на СТЗ
2.1. У разі наміру розміщення товару на СТЗ, представник підприємства або особа, яка здійснює декларування на підставі договору, після його фактичного надходження до місця прибуття у зону митного контролю підрозділу митного оформлення (далі - ПМО) звертаються з письмовою заявою (Додаток 1) на ім'я начальника ПМО (далі - Заява) з вказанням терміну зберігання.
2.2. До Заяви додаються:
- копія облікової картки суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності;
- зовнішньоекономічний контракт;
- товаросупровідні документи, що дають можливість ідентифікувати цей товар;
- рахунок-фактура;
- договір підприємства з власником СТЗ (для СТЗ відкритого типу);
- попереднє повідомлення (далі - ПП) або попередня декларація (далі - ПД) або внутрішній транзитний документ (далі - ВТД);
- інші документи, що підтверджують законні підстави знаходження цих товарів у особи, яка бажає користуватися послугами складу;
- копія відповідної довідки Державної податкової адміністрації про реєстрацію місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів у разі розміщення на СТЗ зазначених товарів.
2.3. У разі виконання вимог п.п. 2.1, 2.2 Порядку начальник підрозділу митного оформлення або особа, яка його заміщує надає дозвіл на розміщення товарів на СТЗ шляхом накладання відповідної резолюції на Заяві.
2.4. Розміщення товарів на СТЗ здійснюється у присутності посадової особи митного органу, уповноважених осіб підприємства - одержувача товару, представника власника СТЗ (для СТЗ відкритого типу) та фіксується в Акті про розміщення товарів на тимчасове зберігання під митним контролем на СТЗ (далі - Акт). Форму Акту наведено в Додатку 2.
Реєстраційний номер Акта складається з 15 знаків та присвоюється за схемою:
знаки 1-9 - перші дев'ять цифр - код підрозділу митниці відповідно до Класифікатора митних органів України та їх структурних підрозділів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 26.04.2006 р. N 335;
знак 10 - остання цифра року, в якому складено Акт, відокремлена з обох боків скісною лінією;
знаки 11-14 - порядковий номер заяви за журналом (у порядку зростання протягом року, починаючи з одиниці).
2.5. У випадку розміщення товару на СТЗ відкритого типу Акт заповнюється у трьох примірниках:
- перший примірник залишається у справах ПМО;
- другий примірник призначається для власника СТЗ;
- третій примірник призначається для одержувача товару (уповноваженої особи одержувача товару).
2.6. У випадку розміщення товару на СТЗ закритого типу Акт заповнюється у двох примірниках:
- перший примірник залишається у справах ПМО;
- другий примірник призначається для власника СТЗ та товару.
2.7. Форми Заяви та Акта виготовляються за допомогою комп'ютера або друкарським способом.
2.8. У разі розміщення товару на СТЗ у присутності представників інших органів виконавчої влади (Держстандарту, Служби державного ветеринарного контролю, Державної санітарно-епідеміологічної служби, Головної державної інспекції з карантину рослин, Державної служби з охорони навколишнього природного середовища, Торгово-промислової палати та ін.) відомості про цих осіб (прізвище, ім'я, по батькові, місце роботи, посада) заносяться інспектором ПМО до Акта. При цьому, присутність зазначених посадових осіб на СТЗ погоджується з керівництвом ПМО.
2.9. За умови відсутності зауважень з боку посадових осіб ПМО, товар розміщується на СТЗ. Документи, зазначені у п. 2.2, разом з першим екземпляром Акта знаходяться на контролі у справах ПМО. Після здійснення митного оформлення товару у заявленому митному режимі згадані документи разом з ВМД залишаються у справах ПМО. Форму Журналу обліку товарів на СТЗ наведено в Додатку 3. Екземпляри документів для перевізника (CMR, ТТН, залізнична накладна, Carnet TIR, ПП або ПД) оформлюються у повному обсязі та передаються перевізнику.
2.10. Посадовим особам ПМО, в разі розміщення на СТЗ товарів перелік яких визначено в додатках 1, 2 Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 28.02.2003 р. N 129, (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.06.2003 р. за N 424/7745), забезпечити щоденне формування в електронному вигляді Звіту про рух товарів через склад тимчасового зберігання (далі - Звіт) та надання згаданої інформації виключно за запитом ДМСУ. Форма й приклад заповнення Звіту наведено в додатку 5.
3. Зберігання товарів на СТЗ
3.1. З дозволу ПМО на СТЗ можуть здійснюватись наступні операції:
навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, упакування, перепакування товарів, зміна ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах або їх упаковці.
Крім вказаних операцій товари, що знаходяться на СТЗ, можуть бути піддані:
- огляду та вимірюванню власником складу, іншою особою, яка розмістила товари на СТЗ, або її представником у присутності посадової особи ПМО;
- операціям, необхідним для забезпечення зберігання товарів у незмінному стані;
- з дозволу ПМО зі СТЗ можуть братися проби та зразки товарів, для проведення досліджень або сертифікації.
3.2. Користування та розпорядження товарами і транспортними засобами, митне оформлення яких не закінчено та які знаходяться під митним контролем, забороняються.
3.3. Переміщення товарів зі СТЗ на митний ліцензійний склад (далі - МЛС) у зоні діяльності Чернігівської митниці здійснюється на підставі листа про погодження між відповідними ПМО (Додаток 4).
Після отримання дозволу за листом про погодження посадова особа ПМО здійснює видачу товару з СТЗ для доставлення на МЛС. Переміщення товару здійснюється під митним контролем із забезпеченням необхідних заходів гарантування доставки. Комплект копій документів, на підставі яких товар був розміщений на СТЗ, зшивається посадовою особою ПМО СТЗ, завіряється ОНП та разом з листом про погодженням видається одержувачу товару або уповноваженій ним особі для доставлення в інше ПМО для розміщення на МЛС.
Переміщення товару до МЛС контролюється ПМО, що здійснює видачу товару з СТЗ для доставлення на МЛС і знімається з контролю після одержання копії ВМД ІМ74.
Відповідальним за доставлення товару до МЛС є підприємство - одержувач товару.
У разі розташування СТЗ та МЛС в зоні діяльності одного ПМО, переміщення товару здійснюється без надання листа про погодження під контролем посадової особи ПМО.
3.4. Відповідальність за декларування товарів зі сплатою всіх належних платежів, у тому числі митного збору за перебування товарів під митним контролем, несе підприємство, що розмістило товари на зберігання.
3.5. Відповідальність за зберігання на СТЗ товарів під митним контролем несе власник СТЗ, крім випадків дії обставин непереборної сили.
4. Завершення митного оформлення
4.1. Товари, що зберігаються на СТЗ, оформлюються відповідно до обраного митного режиму. Обраний митний режим не може змінюватись власником товару або уповноваженою ним особою до закінчення строку зберігання на СТЗ без погодження з керівництвом відповідного ПМО.
4.2. Товари, що зберігаються на СТЗ, вважаються оформленими відповідно до обраного при розміщенні митного режиму, при наявності оформленої належним чином ВМД. При митному оформленні вантажів з СТЗ в графі "D" ВМД робиться запис "Під митним контролем з <дд-мм-рр> (дата початку перебігу строку перебування товарів під митним контролем). Відомості про Акт вносяться в установленому порядку до графи 44 ВМД. При цьому зазначаються розділ документа "9" та код документа "9008". У графу 49 ВМД вноситься номер Дозволу на право використання складського приміщення, резервуара, майданчика як СТЗ.
4.3. Після проведення митного оформлення у справах ПМО залишаються документи, зазначені у п. 2.2 Порядку, ВМД та інші документи згідно яких було проведено митне оформлення.
4.4. Переміщення товарів із СТЗ на склад митниці здійснюється з дозволу керівництва митниці, за письмовою заявою власника СТЗ відповідно до вимог р. 6 наказу ДМСУ від 05.12.2003 р. N 835. Таке переміщення здійснюється під контролем посадової особи ПМО у присутності представника підприємства або уповноваженої особи.
5. Порядок розміщення, зберігання на СГД, обліку товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги й видачі їх із СГД
5.1. У разі наміру розміщення товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги на СГД керівник організації або особа, яка здійснює декларування на підставі договору, після фактичного надходження товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги у зону митного контролю ПМО в митний орган за місцезнаходженням організації звертаються з письмовою Заявою (додаток 6 ) на ім'я начальника ПМО про потребу розмістити такі товари та транспортні засоби на СГД.
5.2. До Заяви додаються:
- товаротранспортні документи;
- документа контролю за доставкою (повідомлення про транзитне переміщення);
- документів, що підтверджують право власності на СГД або право користування ним.
5.3. У разі виконання вимог п. 5.2 та забезпечення СГД цілодобовою охороною, засобами пожежогасіння та двома засобами забезпечення (ідентифікації) начальник ПМО або особа, що його заміщує, надає дозвіл на розміщення товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги на СГД шляхом накладання відповідної резолюції на Заяві.
5.4. Відомості, наведені в Заяві, заносяться до журналу обліку товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги, що зберігаються на СГД (далі - Журнал), форму якого наведено в додатку 5 до цього Положення.
5.5. Розміщення товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги на СГД здійснюється у присутності посадової особи митного драгун, уповноважених осіб підприємства - одержувача товару та фіксується в Акті про проведення огляду територій і приміщень складів тимчасового зберігання, митних ліцензійних складів, спеціальних митних зон, магазинів безмитної торгівлі та інших місць, де перебувають або можуть перебувати товари й транспортні засоби, що підлягають митному контролю, чи провадиться діяльність, контроль за якою покладено законом на митні органи, форма якого визначена наказом Державної митної служби України від 04.07.2003 р. N 435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.07.2003 р. за N 625/7946 (далі - Акт про проведення огляду).
Номер Акта про проведення огляду складається з 8 знаків:
знаки 1-4 - порядковий номер Акта про проведення огляду за журналом (у порядку зростання номерів протягом поточного року, починаючи з одиниці);
знак 5 - остання цифра року, у якому складено Акт про проведення огляду, відокремлена з обох боків скісною лінією;
знаки 6-8 - літерна ознака СГД (проставляється "СГД").
5.6. При розміщенні товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги на СГД закритого типу Акт про проведення огляду заповнюється у двох примірниках:
- перший примірник залишається у справах ПМО;
- другий примірник призначається для власника СГД та товарів і транспортних засобів.
Акт про проведення огляду знаходиться на контролі в ПМО.
5.7. Підставою для відмови в розміщенні товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги на СГД може бути:
невиконання вимог пунктів 5.2, 5.3 цього Положення;
перевищення строків зберігання товарів, зазначених у частинах першій, другій статті 108 Митного кодексу України, над кінцевим терміном користування СГД;
недотримання власником СГД вимог статті 108 Митного кодексу України протягом року, що передує даті подання заяви.
5.8. Якщо в ході перевірки виявлено підстави для відмови в розміщенні товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги на СГД, то про це письмово повідомляється заявник.
Відомості про відмову в розміщенні товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги на СГД посадова особа підрозділу митного органу, який здійснює митний контроль і митне оформлення товарів гуманітарної допомоги (далі - ПМО), уносить до графи "Примітки" журналу.
5.9. Товари гуманітарної допомоги можуть зберігатися на СГД у транспортному засобі, яким вони були переміщені через митний кордон України.
5.10. Якщо власник СГД звертається із заявою про потребу розмістити товари та транспортні засоби гуманітарної допомоги на СГД, на якому вже перебувають під митним контролем товари та транспортні засоби гуманітарної допомоги, то огляд СГД не здійснюється.
5.11. Оформлена вантажна митна декларація є підставою для видачі з СГД заявлених у ній товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги.
5.12. Перевезення товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги із СГД на інший склад (СГД, СТЗ) у зоні діяльності того самого митного органу здійснюється за рішенням керівника митного органу або особи, що його заміщує, чи вповноваженого ними керівника ПМО на підставі письмової заяви керівника організації - отримувача гуманітарної допомоги або вповноваженої ним особи.
Перевезення здійснюється під контролем посадової особи ПМО. Документ контролю за доставкою товарів при цьому не оформлюється.
При розміщенні товарів і транспортних засобів гуманітарної допомоги на зберігання під митним контролем на іншому складі оформлюється відповідний акт.
6. Заключні положення
6.1. Керівництво ПМО забезпечує дотримання вимог даного Порядку посадовими особами, які беруть участь у процедурах митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що розміщуються на СТЗ.
6.2. Посадові особи ПМО несуть відповідальність за порушення вимог даного Порядку згідно чинного законодавства.
Додаток 1
до наказу Чернігівської
митниці
24.04.2007 N 182
Начальнику _________________
(назва митного органу)
____________________________
(прізвище, ім'я, по батькові
керівника підприємства,
його місцезнаходження)
ЗАЯВА
Прошу надати відповідно до ______________________________________
(положення нормативно-правових актів)
дозвіл на ______________________________________________________,
(найменування підприємства)
код за ЄДРПОУ / номер за ДРФО ___________,
місцезнаходження
________________________________________________________________.
1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНУ ОПЕРАЦІЮ:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
2. ДОКУМЕНТИ, ЩО ДОДАЮТЬСЯ ДО ЗАЯВИ:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
3. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ПІДПРИЄМСТВА:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Керівник підприємства ________________ ______________________
(підпис, дата) (ініціали, прізвище)
М.П.
Зворотний бік заяви
РІШЕННЯ МИТНОГО ОРГАНУ:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
СТРОК ДІЇ ДОЗВОЛУ / ОСОБЛИВІ УМОВИ ДОЗВОЛУ / ПРИЧИНИ ВІДМОВИ:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________ ________________ ______________________
(посада посадової особи (підпис, дата) (ініціали, прізвище)
митного органу)
М.П.
Додаток 2
до наказу Чернігівської
митниці
24.04.2007 N 182
АКТ
про розміщення товарів на тимчасове зберігання під митним контролем на СТЗ
N _________ "___"___________ 200__ р.
Мною, ___________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи
митного органу; назва митного органу)
у присутності ___________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
представника підприємства (або посередника) _____________________
(назва підприємства)

................
Перейти до повного тексту