- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЧЕРНІГІВСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
Зареєстровано
в Чернігівському обласному
управлінні юстиції
10 березня 2000 р.
за N 6/253
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Чернігівської митниці
N 380 від 01.09.2004 )
Про введення в дію Технології оформлення вантажів під митний контроль
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом
Чернігівської митниці
N 411 від 03.08.2001 )
У відповідності до Положення про Чернігівську митницю Державної митної служби України, затвердженого Головою Державної митної служби України 02.12.99 р., на виконання Порядку зберігання підприємствами товарів та інших предметів, увезених на митну територію України, під митним контролем, затвердженого наказом ДМСУ від 05.01.99 р.
N 4, з метою впорядкування дій особового складу при оформленні вантажів під митний контроль
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію з 22.03.2000 р. Технологію оформлення вантажів під митний контроль (додається).
2. Головному юрисконсульту Фисуну М.В. забезпечити державну реєстрацію цього наказу в управлінні юстиції в Чернігівській області.
3. Скасувати Тимчасову технологію оформлення вантажів під митний контроль, затверджену розпорядженням по митниці від 10.03.99 р. N 20.
4. Начальнику загального відділу Репеті Л.П. забезпечити доведення наказу до начальників оперативних підрозділів.
5. Вищезазначеним начальникам забезпечити вивчення Технології оформлення вантажів під митний контроль особовим складом та контроль виконання.
6. Начальнику вантажного відділу та начальникам митних постів "Ніжин", "Прилуки", "Енергія", "Щорс" забезпечити інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо Технології оформлення вантажів під митний контроль в частині, що їх стосується.
7. Загальний контроль покласти на заступника начальника митниці Суха М.І.
Начальник митниці | Є.М.Новіков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Чернігівської митниці
28.02.2000 N 85
Зареєстровано
в Чернігівському обласному
управлінні юстиції
10 березня 2000 р.
за N 6/253
ТЕХНОЛОГІЯ
оформлення вантажів під митний контроль
Технологія оформлення вантажів під митний контроль (далі - Технологія) розроблена враховуючи ст. ст.
86,
87 Митного кодексу України (далі - МКУ) та на виконання Порядку зберігання підприємствами товарів та інших предметів, ввезених на митну територію Україну, під митним контролем, затвердженого наказом Державної митної служби України від 05.01.99 р.
N 4.
1. Загальні положення
1.1. Якщо товари підлягають фітосанітарному, ветеринарному, екологічному, радіологічному та іншим видам контролю, то на момент вивантаження цих товарів подаються відповідні сертифікати та інші дозволи. У разі відсутності цих дозволів вантаж може зберігатись під митним контролем у транспортному засобі, який доставив їх на адресу одержувача.
1.2. Оперативні підрозділи митниці, здійснюючи митний контроль взаємодіють з Службою по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил митниці (далі - Служба БК та ПМП).
1.3. У цій Технології терміни вживаються в такому значенні.
Митний орган - митниця, митний пост.
Митний підрозділ - підрозділ митного органу, який здійснює безпосередній контроль за вивантаженням і зберіганням товарів та інших предметів під митний контроль на території підприємства.
Підприємство - українські підприємства, установи та інші організації, спільні підприємства, а також будь-які іноземні суб'єкти господарської діяльності, належним чином зареєстровані на території України, які є власниками товарів та інших предметів, увезених на митну територію України, та (або) стороною зовнішньоекономічного контракту, яка є одержувачем таких товарів відповідно до товаросупровідних документів.
Товаросупровідні документи - документи, які прибувають разом з вантажем. До основних товаросупровідних документів, зокрема, належать товарно-транспортна накладна, комерційний рахунок, відвантажувальна специфікація тощо.
Вантажна митна декларація (далі - ВМД) - заява, що містить відомості про товари та інші предмети і транспортні засоби та мету їх переміщення через митний кордон України або про зміну митного режиму щодо цих товарів, а також інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежів.
2. Порядок оформлення вантажів на власних складських приміщеннях підприємств під митний контроль
2.1. Підприємства при необхідності розміщення вантажу під митний контроль у власні складські приміщення, які відповідають вимогам пп. 4.1, 4.2, 4.3, 4.5 Порядку зберігання підприємствами товарів та інших предметів, ввезених на митну територію України, під митним контролем, затвердженого наказом ДМСУ від 05.01.99 р.
N 4, звертаються до вантажного відділу митниці (митного поста) за місцем акредитації підприємства з заявою (додаток 1).
До заяви при необхідності надаються наступні документи:
а) копії платіжного доручення про сплату податків та зборів, що стягуються при ввезенні товарів (за виключенням вантажів благодійної допомоги);
б) зовнішньоекономічний контракт;
в) товаросупровідні документи, що дають можливість ідентифікувати цей вантаж;
г) рахунок-фактура (invoice);
д) облікова картка підприємства;
є) лист-узгодження;
ж) договір оренди складу;
з) договір зі складом на зберігання вантажу;
і) копія паспорта особи, відповідальної за зберігання;
к) копія договору на декларування вантажу (у разі якщо вивантаження проводиться підприємством, що здійснює декларування на підставі договору);
л) декларація-зобов'язання;
м) попередня або попередня (акцизна) ВМД;
н) попереднє повідомлення;
о) копія довідки Державної податкової адміністрації про реєстрацію місць зберігання оптових партій алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
п) інші документи, необхідні для здійснення митного контролю.
У разі залишення у справах митного підрозділу копій зазначених документів інспектор митного органу, який здійснює прийом документів, звіряє їх з оригіналами. Ксерокопії цих документів завіряються печаткою підприємства.
2.2. Інспектор вантажного відділу (призначений інспектор митного поста), який здійснює прийом
ВМД, перевіряє наявність заборгованості у суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (далі - суб'єкта ЗЕД) (заявника) і робить на листі-зверненні відповідний запис.
2.3. Остаточне рішення вивантаження вантажу під митний контроль на склад підприємства приймається заступником начальника митниці (на митному посту - начальником митного підрозділу).
3. Порядок вивантаження вантажу на склади підприємств під митний контроль
3.1. При отриманні дозволу заступника начальника митниці (начальника митного поста) на розміщення вантажу під митний контроль та наявності реєстраційного номера загального відділу (митного поста) інспектор відповідного митного підрозділу виїжджає на огляд вантажу. Огляд вантажу здійснюється тільки у зонах митного контролю, які встановлюються митницею.
3.2. У разі невідповідності складу вимогам, зазначеним пп. 4.1 4.2, 4.4, 4.5 Порядку зберігання підприємствами товарів та інших предметів, ввезених на митну територію України, під митним контролем, затвердженого наказом ДМСУ від 05.01.99 р.
N 4, вивантаження не здійснюється (крім випадків, коли це обумовлено безпосередньо у резолюції заступника начальника митниці).
3.3. Розміщення вантажу на склад під митний контроль фіксується в Акті про прийняття-передання товарів (предметів) на зберігання під митним контролем (далі - Акт) (додаток 2) та реєструється в Журналі обліку товарів, що передаються на зберігання, під митним контролем (далі - Журнал) (додаток 3).
Акт заповнюється у трьох примірниках і розподіляється у наступному порядку:
перший примірник залишається у справах митного органу;
другий примірник призначається для власника складу (у відповідних випадках);
третій примірник призначається для підприємства (посередника).
Одержувачі другого та третього примірників Акта розписуються про факт отримання у першому примірнику.
Якщо підприємство є одночасно власником складських приміщень, то Акт заповнюється у двох примірниках.
3.4. Документи, які оформлені на вантаж, що знаходиться під митним контролем, зберігаються в окремих справах відповідних митних підрозділів.
3.5. Контроль за вантажем та оформленням декларації-зобов'язання здійснює інспектор митного підрозділу, призначений начальником відділу (митного поста), згідно зі своїми функціональними обов'язками.
3.6. Час виїзду на огляд (переогляд) та час приїзду з огляду (переогляду) вантажів проставляється інспектором митного підрозділу в Журналі реєстрації виїзду інспекторів для оформлення вантажів (додаток 4). У верхньому лівому кутку Акта інспектор записує кількість годин роботи (з врахуванням часу, витраченого на проїзд), ставку митних зборів та загальну суму цих зборів у доларах США та проставляє свій підпис. При оформленні
ВМД ці дані перевіряються інспектором митного підрозділу по гр. 47.
3.7. У Акті інспектором митного підрозділу обов'язково вказується країна походження товару по маркуванню. При неможливості визначення країни походження робиться відповідний запис.
3.8. У разі виявлення під час передання товарів на зберігання під митним контролем порушення митних правил (далі - ПМП) інспектор митного підрозділу, який виявив правопорушення, складає відповідний протокол.
4. Контроль за вантажами, що зберігаються під митним контролем
4.1. У випадках порушення терміну надання декларації-зобов'язання або умов зберігання вантажу інспектор оперативного підрозділу згідно зі своїми функціональними обов'язками складає протокол про ПМП у відповідності до вимог
МКУ та передає матеріали у Службу БК та ПМП.
4.2. З метою дотримання підприємствами правил зберігання вантажу під митним контролем начальник вантажного відділу (митного поста) встановлює Графік перевірки вантажів, які знаходяться під митним контролем, та здійснює заходи щодо перевірки цих вантажів підпорядкованим інспекторським складом.
4.3. Зразки вантажу можуть бути видані підприємству (або уповноваженій ним особі) для проведення сертифікації у Державних органах сертифікації на умовах подання до митниці листа-заяви та інших документів, передбачених діючим законодавством України та нормативними актами Держмитслужби. При видачі зразків інспектором митного підрозділу записується відповідна інформація у верхньому правому кутку Акта та у гр. "Примітки" Журналу, яка обов'язково підтверджується його підписом.
Для проведення сертифікацій з використанням руйнівних методів до вантажного відділу (митного поста) подається вантажна митна декларація, заповнена відповідно до митного режиму випуску у вільне використання, зі сплатою всіх належних митних платежів.
Для проведення сертифікації вантажів, що були ввезені незібраними (комплектний об'єкт), чи вантажів, які для проведення сертифікації потребують виконання монтажних робіт, до вантажного відділу (митного поста) подається
ВМД, заповнена відповідно до митного режиму випуск у вільне використання, зі сплатою всіх належних митних платежів. Підставою для оформлення такої ВМД є:
а) договір на проведення робіт із сертифікації товару між підприємством та Держстандартом;
б) довідка Держстандарту про укладення такого договору із зазначенням номера договору та дати його підписання.
4.4. За два тижні до закінчення терміну зберігання вантажу, визначеному ст.
89 МКУ, інспектор митного підрозділу, відповідальний за контроль за вантажами, що знаходяться на відповідальному зберіганні підприємства, готує та надсилає повідомлення за підписом заступника начальника митниці (на митному посту - начальника митного поста) на адресу підприємства з попередженням про необхідність митного оформлення вантажу згідно з вимогами діючого законодавства та про відповідальність у разі невиконання відповідних дій.
У разі непроведення підприємством митного оформлення вантажу або незаявлення його до іншого митного режиму у встановлений термін або непередачі вантажу до складу митниці для зберігання по закінченню шестимісячного строку інспектор вдруге направляє повідомлення на адресу підприємства з вимогою в триденний термін заявитися в митницю керівнику даного підприємства для складання протоколу про адміністративне правопорушення за ст.
158 МКУ. Складений протокол передається до головного юрисконсульта згідно з встановленим на митниці порядком. Інформація про такі вантажі надається начальником митного підрозділу рапортом начальнику митниці та начальнику Служби БК та ПМП митниці.
У разі, якщо підприємство не заявилось до митниці в визначений термін, інформація про порушників надається до юридичного сектору.
5. Контроль за надходженням коштів згідно з платіжними дорученнями при оформленні вантажів на відповідальне зберігання
5.1. За наданим суб'єктом ЗЕД (декларантом) платіжним дорученням відділ митних доходів та платежів (далі - ВМДП) (при оформленні на митному посту - безпосередньо митним постом) оперативно перевіряє факт надходження коштів на депозитний рахунок митниці та засвідчує штампом "Сплачено".
5.2. При нарахуванні (перевірці) платежів, які повинно сплатити підприємство, базою є ціна, вказана в рахунку-фактурі (інвойсі), з відмітками прикордонної митниці, у разі, якщо на даний товар Кабінетом Міністрів України встановлена мінімальна митна вартість, базою оподаткування є:
а) мінімальна митна вартість (якщо ціна вказана в рахунку-фактурі (інвойсі) менша мінімальної митної вартості);
б) ціна, вказана в інвойсі (у разі, якщо мінімальна митна вартість менше ціни, вказаної в рахунку-фактурі (інвойсі)).
5.3. Для оперативного здійснення митних процедур особа декларанта може самостійно нараховувати і надавати розрахунок митних платежів (додаток 5).
5.4. При вивантаженні вантажу на відповідальне зберігання під митним контролем на звороті примірника платіжного доручення інспектором вантажного відділу (митного поста) робиться запис "Згідно з актом N від "___" _______________ 2000 р. зарезервовано суму коштів _____", проставляється відтиск ОНП та підпис. Платіжне доручення повертається суб'єкту ЗЕД, інформація про фактично зарезервовану суму митних платежів по платіжному дорученню та номер акта надається до ВМДП (на митному посту - інспектору, який здійснює контроль за нарахуванням та стягненням митних платежів).
5.5. Призначений інспектор ВМДП (митного поста) в Журналі обліку коштів по актах на відповідальне зберігання робить відмітку про суму коштів, зарезервованих по платіжному дорученню (з зазначенням номера та дати Акта).
5.6. При оформленні
ВМД у повному обсязі кошти, зарезервовані за відповідним актом, підлягають списанню, а суми надміру перерахованих коштів знімаються з контролю. Після повного митного оформлення вантажу у Журналі обліку коштів по актах на відповідальне зберігання робиться відмітка про зняття з контролю зарезервованої суми митних платежів із зазначенням даних про ВМД.
6. Зняття з контролю вантажів, що знаходяться на відповідальному зберіганні
6.1. Вантаж, що знаходиться під митним контролем, знімається з контролю на підставі оформленої в повному обсязі
ВМД відповідно до обраного митного режиму або інших документів. Акт та документи на вантаж, який знаходився під митним контролем, залишаються з 1-м примірником ВМД. У Журналі інспектор митного підрозділу робить запис про оформлену ВМД.
6.2. У разі оформлення тільки частини вантажу, яка знаходиться по Акту під митним контролем, інспектор вантажного відділу (митного поста) обов'язково робить відповідний запис у Акті та Журналі (графа - Примітки) і повідомляє інспектора ВМДП (на митному посту - інспектора, який здійснює контроль за нарахуванням та стягненням митних платежів).
6.3. Перевезення товарів зі складу, де вони зберігались під митним контролем, на митний ліцензійний або на інший склад, який знаходиться у зоні діяльності Чернігівської митниці, здійснюється інспектором підрозділу у присутності представника підприємства, який має відповідні повноваження, тільки з дозволу заступника начальника митниці за письмовою заявою підприємства або особи, ним уповноваженої. Подрібнення партії товару в такому разі не допускається.
При перевезенні товарів зі складу, де вони зберігались під митним контролем, на митний ліцензійний склад строк перебування товарів під митним контролем закінчується датою митного оформлення
ВМД відповідно до п. 6 Порядку заповнення граф ВМД, затвердженого наказом Держмитслужби від 30.06.98 р.
N 380. При цьому сума митного збору за перебування товарів під митним контролем зазначається у графі 47 цієї ВМД.
7. Порядок надання листа-зобов'язання при оформленні попередньої ВМД
7.1. Декларація-зобов'язання на бажання підприємства може бути подана митному підрозділу впродовж п'ятнадцятиденного строку перебування товарів під митним контролем, у тому числі разом з Актом й у день передання товарів на зберігання під митним контролем.
7.1.1. Якщо підприємство передає товари на зберігання під митним контролем у складських приміщеннях, які не є його власністю, то разом з декларацією надається заява (додаток 6).
7.1.2. Якщо підприємство оформило товари на зберігання під митним контролем за Актом і надає декларацію-зобов'язання впродовж п'ятнадцятиденного строку або на 15-й день перебування товарів під митним контролем, то разом з декларацією надається лист-зобов'язання (додаток 7).
( Технологію доповнено Розділом 7 згідно з Наказом Чернігівської митниці
N 411 від 03.08.2001 )
8. Заключні положення
8.1. При надходженні вантажів із "нарконебезпечних країн" (Туреччина, Індія, Нідерланди, Пакистан, Іран, Нігерія, Ліван, Сірія, Таїланд, Малайзія, Тайвань, ОАЕ, Індонезія, держави Латинської Америки та Середньої Азії) їх огляд здійснюється, при необхідності, із залученням співробітників Служби БК та ПМП.
8.2. У разі змін діючого митного законодавства України щодо порядку оформлення вантажів під митний контроль Технологія діє в частині, яка не протирічить цим змінам.
8.3. Невиконання вимог, обумовлених положеннями Технології, є грубим порушенням функціональних обов'язків і інспектор митного підрозділу несе відповідальність відповідно до ст.
41 п. 1
Кодексу законів про працю України.
8.4. В зв'язку з удосконаленням положень Технології Технологія оформлення вантажів під митний контроль, затверджена розпорядженням по митниці від 10.03.99 р. N 20, втрачає чинність.
Заступник начальника митниці | М.І.Сух |
Додаток 1
до пункту 2.1 Технології
оформлення вантажів
під митний контроль
Начальнику Чернігівської
митниці
ЗАЯВА
Підприємство ____________________________________________________
(повна назва підприємства)
код за ЄДРПОУ ___________________________________________________
адреса: _________________________________________________________
тел. ____________________________________________________________
Банківські відомості:
Банк ____________________________________________________________
(назва банку, адреса)
р/р _____________________ МФО ______________
р/р _____________________ МФО ______________
в/р _____________________ МФО ______________
Акредитаційний N ______________ від "____ N ________ 2000 р.
просить Вашого дозволу на оформлення вантажу
________________________________________________________________,
(назва вантажу)
що надійшов на нашу адресу за:
- документом контролю доставки __________________________________
- контрактом ____________________________________________________
- товаросупровідними документами ________________________________
на зберігання під митним контролем на складі підприємства _______
_________________________________________________________________
(назва підприємства)
за адресою: ____________________________________________________,
у зв'язку з ____________________________________________________.
З правилами зберігання вантажів під митним контролем та, зокрема,
статтями 110, 111, 112, 118 ____ Митного кодексу України
ознайомлені.
Зобов'язуємося надати декларацію-зобов'язання на 15-й день
перебування товарів під митним контролем, якщо в цей термін товар
не буде заявлений у певний митний режим, а саме до "___"
................Перейти до повного тексту