1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХІДНА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
Харків
13.10.1998 N 671
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Східної регіональної митниці N 1120 від 31.12.2003 )
Про впровадження технологічної схеми анулювання вантажної митної декларації по Східній регіональній митниці
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Східної регіональної митниці N 278 від 15.06.2001 )
З метою упорядкування організації анулювання вантажної митної декларації та на виконання листів ДМКУ від 19.10.94 N 11/3-3608, від 20.10.94 N 11/3-3623, листа ДМСУ від 03.10.97 N 11/3-9441,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити технологічну схему анулювання вантажної митної декларації по Східній регіональній митниці (додається).
2. Встановити, що затверджена технологічна схема є обов'язковою для всіх оперативних підрозділів митниці, які здійснюють митне оформлення вантажів суб'єктів ЗЕД.
3. Відповідальність за виконання наказу покласти на начальників митних постів, відділів, начальників ВІАР та МС та ВМД і П.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників начальника Східної регіональної митниці Даниленка О.Г., Коржика В.І., Співакова В.В. та Приднікова М.І. в частині їх повноваженнь.
Начальник СРМ П.В.Пашко
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
анулювання вантажної митної декларації по Східній регіональній митниці
Ця схема розроблена з урахуванням вимог листів ДМКУ від 19.10.94 р. N 11/3-3608, від 20.10.94 р. N 11/3-3623, від 03.10.97 р. N 11/3-9441.
Вантажна митна декларація може бути анульована у наступних випадках:
- відбулося повернення товару з-за кордону внаслідок розторгнення контракту, технічним та іншим причинам (що відповідним чином підтверджується сторонами контракту або іншими відповідними державними органами), але не пізніше встановленого терміну повернення валютної виручки у відповідності з чинним законодавством;
- експортний вантаж повністю оформлений у митному відношенні, із будь-яких причин не перетнув митного кордону України (на підставі письмового звернення суб'єкта ЗЕД із зазначенням причин невивезення вантажу та обов'язкового його повернення митниці раніше оформлених товаросупровідних документів та екземплярів вантажної митної декларації);
- при зміні характеру угоди (контракту), належному документальному оформленні (при умові, що контракт ще не виконаний) і наявності звернення суб'єкта ЗЕД до митниці в межах терміну повернення валютної виручки на територію України, передбаченому чинним законодавством;
- в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
Процедура анулювання відбувається в наступній послідовності:
1. Суб'єкт ЗЕД листом на ім'я начальника митниці звертається з проханням про анулювання ВМД, із зазначенням у ньому причин необхідності анулювання. Разом надаються документи, які підтверджують вказані у ньому відомості та необхідні для прийняття рішення. В обов'язковому порядку до звернення додаються: екземпляр (екземпляри) оформленої ВМД; всі документи з відмітками митниці, які були використані при митному оформленні і заявлені в опису документів.
2. Згідно з резолюцією начальника (заступника начальника, до компетенції якого відноситься розгляд даного питання) митниці лист та пакет документів розглядається начальником вантажного відділу, митного посту, де провадилось митне оформлення ВМД. При необхідності (у разі відсутності окремих екземплярів документів, оформлених митницею при експорті), засобами оперативного зв'язку направляється запит до прикордонної митниці, яка оформила повернення вантажу.
3. Після розгляду начальником вантажного відділу (митного поста) рапорт із супроводжувальним листом (додаток N 2), лист суб'єкта ЗЕД та пакет документів для надання пропозицій щодо можливості анулювання розглядається:
3.1. начальником ВІАР та МС
3.2. начальником відділу митних доходів та платежів та з їх відмітками на рапорті про можливість (неможливість) анулювання даної ВМД, пакет документів надається начальнику (заступнику начальника, до компетенції якого відноситься розгляд даного питання) митниці.
4. Начальник (заступник начальника, до компетенції якого відноситься розгляд даного питання) митниці приймає остаточне рішення щодо анулювання ВМД, зазначеної у листі суб'єкта ЗЕД і з відповідною резолюцією направляє пакет документів:
4.1. Для анулювання:
4.1.1. начальнику ВІАР та МС;
4.1.2. начальнику ВМД і П;
4.1.3. начальнику вантажного відділу, митного посту, де відбувалося митне оформлення зазначеної ВМД;
4.2. Для відмови в анулюванні - начальнику оперативного підрозділу, де проводилося оформлення зазначеної ВМД для надання обгрунтованої відповіді суб'єкту ЗЕД.
5. У ВІАР та МС анулювання другого примірника ВМД провадиться наступним чином:
5.1. У графі "А" паперового примірника (примірника для статистики) вноситься запис такого змісту: "Анульовано за зверненням (рапортом) від ________________ N _______________ (зазначається вхідний реєстраційний номер звернення (рапорту) та дата реєстрації)", при цьому примірник ВМД перекреслюється хрест-нахрест.
5.2. У журналі анульованих ВМД (додаток N 1) робиться запис про анулювання з обов'язковим зазначенням: реєстраційного номеру ВМД, дати її оформлення, реєстраційного номеру листа-звернення підприємства (установи), його назви, реєстраційного номеру рапорту начальника підрозділу, де оформлювалась ВМД, причин анулювання та підпису особи, яка здійснила анулювання ВМД, на рапорті проставляється відмітка про анулювання ВМД у ВІАР та МС.
5.3. Електронна копія ВМД переводиться з режиму "Оформлені ВМД" до режиму "Анульовані ВМД" у загальній базі ВМД Східної регіональної митниці та у регіональній базі ВМД. Анульовані ВМД зберігаються в окремій базі ВМД.
5.4. Щомісячно:
- рекомендованим листом звичайної пошти не рідше одного разу на місяць (до 10 числа), повідомлення про анулювання ВМД передається до УБДІАМУ, в якому вказується причина анулювання, повний номер декларації, що підлягає анулюванню.
- до 22 числа місяця, наступного за звітним, передає у електронному вигляді до ДПА області перелік анульованих протягом останнього звітного місяця ВМД, де зазначається номер ВМД, дата випуску й відомості "не вивезено за межі України", якщо експортну ВМД анульовано внаслідок невивезення вантажу за межі України.
5.5. Паперовий примірник анульованої ВМД (примірник для статистики) зберігається у справах ВІАР та МС в окремій папці.
5.6. Пакет документів передається для анулювання до ВМДіП.
6. У ВМД і П анулюється третій примірник ВМД наступним чином:
6.1. У графі "А" ВМД вноситься запис такого змісту: "Анульовано за зверненням (рапортом) від _______________ N _________________ (зазначається вхідний реєстраційний номер звернення (рапорту) та дата реєстрації)", при цьому примірники ВМД та подані документи перекреслюються хрест-нахрест.
6.2. У журналі обліку анульованих ВМД (додаток N 1) робиться запис про анулювання, на рапорті проставляється відмітка про анулювання ВМД у ВМДіП.
6.3. Третій примірник анульованої ВМД зберігається у справах ВМД і П в окремій папці.
6.4. Пакет документів передається для анулювання до підрозділу, де було здійснено митне оформлення ВМД.
6.5. Сплачені по анульованій ВМД кошти повертаються у порядку та в терміни, визначені діючим законодавством.
7. У вантажному відділі (митному посту) анулюються всі примірники ВМД, що залишились, наступним чином:
7.1. У графі "А" вноситься запис такого змісту: "Анульовано за зверненням (рапортом) від _______________ N _________________ (зазначається вхідний реєстраційний номер звернення (рапорту) та дата реєстрації)", при цьому примірники ВМД та подані документи перекреслюються хрест-нахрест.
7.2. У журналі анульованих ВМД (додаток N 1) робиться запис про анулювання, на рапорті проставляється відповідна відмітка.
7.3. У журналі обліку ВМД робиться запис про анулювання.
7.4. Письмово повідомляється суб'єкт ЗЕД - власник вантажу, ДПА за місцем його акредитації та банк, відомості про який зазначені у гр. 28 ВМД, про анулювання ВМД.
7.5. Примірники анульованої ВМД перший; четвертий (якщо не був вилучений на прикордонній митниці), п'ятий; шостий (якщо оформлювався та повний пакет документів щодо анулювання зберігаються у справах оперативного підрозділу в окремій теці.
8. Термін розгляду пакету документів у кожному підрозділі для надання пропозицій щодо можливості анулювання не повинен перевищувати 3 діб з моменту надходження пакету документів, якщо потрібна додаткова інформація - до 5 діб; для анулювання - 1 доба з моменту надходження пакету документів.

................
Перейти до повного тексту