1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ХЕРСОНСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
26.12.2005 N 684
Зареєстровано в Херсонському
обласному управлінні юстиції
16 січня 2006 р.
за N 04/854
Про затвердження Положення про визначення меж зон митного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України та їх функціонування в зоні діяльності Херсонської митниці
Відповідно до статей 48-52 Митного кодексу України та з метою здійснення структурними підрозділами Херсонської митниці митних процедур щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, проведення заходів, пов'язаних з виявленням, запобіганням і припиненням контрабанди та порушень митних правил,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про визначення меж зон митного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України та їх функціонування в зоні діяльності Херсонської митниці, що додається.
2. Начальнику юридичного сектору Кирилову В.В. забезпечити:
2.1. Подання у 5-денний термін цього наказу на державну реєстрацію до Херсонського обласного управління юстиції.
2.2. Направлення завіреної копії цього наказу, після його державної реєстрації, в редакцію газети Херсонської області "Наддніпрянська правда" для офіційного оприлюднення.
2.3. Своєчасне надіслання копій цього наказу, після його державної реєстрації, до адміністрацій Херсонського морського торговельного порту, Скадовського морського торговельного порту, Херсонського річкового порту, Відкритого акціонерного товариства "Херсонський суднобудівний завод", Херсонського державного заводу "Палада" та коменданта прикордонної комендатури "Херсон".
3. Цей наказ набирає чинності через 5 днів з дня офіційного опублікування в газеті Херсонської області "Наддніпрянська правда".
4. Вважати такими, що втратили чинність, наступні накази Херсонської митниці:
- від 03.11.2000 року N 248 "Про затвердження Положення про зону митного контролю", держреєстр N 132/366 від 07.11.2000 року;
- від 18.02.2002 року N 59 "Про внесення доповнень до наказу Херсонської митниці від 03.11.2000 р. N 248", держреєстр N 33/564 від 22.02.2002 року;
- від 05.12.2002 року N 389 "Про внесення доповнень до наказу Херсонської митниці від 03.11.2000 р. N 248", держреєстр N 105/635 від 06.12.2002 року;
- від 04.07.2003 року N 266 "Про внесення доповнень до наказу Херсонської митниці від 03.11.2000 р. N 248", держреєстр N 47/691 від 04.07.2003 року;
- від 22.10.2003 року N 425 "Про внесення доповнень до наказу Херсонської митниці від 03.11.2000 р. N 248", держреєстр N 67/711 від 23.10.2003 року.
5. Начальникам підрозділів митного оформлення митниці:
5.1. Ознайомити особовий склад з наказом під особистий розпис.
5.2. Забезпечити неухильне виконання цього наказу особовим складом.
6. Головному інспектору канцелярії Раковській Ж.М. забезпечити розсилку цього наказу в структурні підрозділи митниці.
7. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на заступників начальника митниці згідно їх функціональних обов'язків.
Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник Херсонської митниці В.Г.Василенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Херсонської митниці
26.12.2005 N 684
Зареєстровано в Херсонському
обласному управлінні юстиції
16 січня 2006 р.
за N 04/854
ПОЛОЖЕННЯ
про визначення меж зон митного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України та їх функціонування в зоні діяльності Херсонської митниці
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок визначення меж зон митного контролю та їх функціонування в зоні діяльності Херсонської митниці (далі - митниця) і розроблено відповідно до ст. 48-52, 114 і 122 Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 року N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функціонування і Порядку надання дозволу на розміщення у зонах митного контролю споруд та об'єктів інфраструктури, що належить іншим, ніж митні, органам державної влади, які здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України"; спільного наказу Державної митної служби України, Адміністрації Державної прикордонної служби України та Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.06.2005 року N 457/438/270 "Про затвердження Переліку пунктів пропуску (пунктів контролю) через державний кордон України, у межах яких створюються або можуть створюватися зони митного контролю", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за N 710/10990 від 04.07.2005 року.
1.2. У пунктах пропуску (пунктах контролю) для морського і річкового сполучення межі зон митного контролю визначаються - у залах митного огляду: на суднах, на час здійснення митних процедур; на контейнерних терміналах та інших місцях, визначених у портах.
1.3. Споруди та об'єкти інфраструктури, що належать іншим, ніж митним, органам державної влади, які здійснюють під час переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України, зазначені в ст. 27 Митного кодексу України види контролю, розміщуються в таких зонах на підставі дозволу, наданого в порядку, встановленому законодавством України.
1.4. Перелік службових приміщень, забезпечених необхідним обладнанням, засобами зв'язку, для створення належних умов здійснення митних процедур, визначаються адміністраціями морського, річкового портів на підставі укладеного договору з митницею.
1.5. Митниця здійснює інженерно-технічні заходи щодо облаштування зон митного контролю, створених у межах пунктів пропуску через державний кордон для морського, річкового сполучення за погодженням з підрозділом державної прикордонної служби України у Херсонській області.
1.6. Контроль за переміщенням товарів, транспортних засобів та громадян через зони митного контролю здійснюється митними органами.
1.7. В цьому Положенні всі терміни і поняття вживаються у тому ж значенні, що і в Митному кодексі.
2. Встановлення зон митного контролю
2.1. Зони митного контролю у межах пунктів пропуску (пунктів контролю) через державний кордон створюються митницею за погодженням з прикордонною службою та адміністрацією підприємства, на балансі якого перебуває пункт пропуску (пункт контролю), з метою здійснення митницею митних процедур щодо товарів та транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, проведення заходів, пов'язаних із виявленням, запобіганням і припиненням контрабанди та порушень митних правил.
Межі території пункту пропуску (пункту контролю) затверджуються наказом відповідного підприємства, установи чи організації, за погодженням з підрозділами органів прикордонного та митного контролю.
2.2. При визначенні меж зон митного контролю митниця враховує: габарити; кількісні та якісні показники об'єкта, що знаходяться під митним контролем; наявність вільного майданчика для здійснення технологічного процесу роботи, в тому числі розвантажувально-навантажувальні роботи; упередження доступу в зону сторонніх осіб тощо.
2.3. На території підприємства встановлюються зони митного контролю на термін, необхідний для здійснення митного контролю товарів та інших предметів, та час їх знаходження під митним контролем.
2.4. Межі зон митного контролю визначаються митницею у пунктах пропуску через державний кордон України:
Херсонський морський торговельний порт (далі - ХМТП);
Херсонський річковий порт (далі - ХРП);
Скадовський морський торговельний порт (далі - СМТП), у пунктах контролю:
ВАТ "Херсонський суднобудівний завод";
Херсонський державний завод "Палада".
2.5. Для забезпечення функціонування пункту пропуску може створюватися зона обслуговування (торговельні точки, пункти надання медичної допомоги, місця технічного обслуговування автомобільного транспорту тощо), які розміщуються поблизу пункту пропуску або прилягають до нього.
2.6. У пунктах пропуску на причалах, де здійснюється прикордонний, митний та інші види контролю, для службових осіб будуються приміщення, які обладнані засобами зв'язку, засобами рятування на воді та іншим відповідним обладнанням, а також приміщення для здійснення контролю пасажирів перед посадкою на судна або після сходження їх із суден: технологічні - для контрольного огляду пасажирів, службові - для розміщення персоналу контрольних підрозділів.
2.7. На території порту для зберігання затриманих вантажів створюються спеціальні огороджені майданчики поблизу місця стоянки суден, які підлягають контролю, а також обладнується місце для приладів радіаційного контролю.
2.8. Пункти пропуску для поромного сполучення залежно від виду транспортних засобів та вантажів, що перевозяться поромами (автотранспортні засоби, залізничні вагони, контейнери), облаштовуються згідно з вимогами, встановленими для облаштування пунктів пропуску для автомобільного, залізничного, морського та річкового сполучення.
2.9. На в'їзді до пункту пропуску поблизу зони (місця) оформлення вантажних транспортних засобів на "відхід" передбачається будівництво майданчика для попереднього огляду вантажних автомобілів.
2.10. У пунктах пропуску (пунктах контролю) визначаються наступні межі тимчасових зон митного контролю:
- у пункті пропуску через державний кордон України "Херсонський морський торговельний порт" біля причалів N 2-6 ХМТП, біля причалів порту-елеватору N 8-10, біля причалів затонів N 1, 2 (додаток 2, 3, 4);
- у пункті пропуску через державний кордон України "Херсонський річковий порт", біля причалів N 1-7 ХРП(додаток 5);
- на території оглядової зали в приміщенні річково-морського вокзалу(додаток 6);
- на суднах закордонного плавання під час здійснення митних процедур на рейдах ХМТП (верхньому, середньому, нижньому) (додаток 1);
- у пункті контролю відкритого акціонерного товариства "Херсонський суднобудівний завод" (додаток 7);
- у пункті контролю Херсонського державного заводу "Палада"(додаток 8);
- у пункті пропуску "Скадовський морський торговельний порт" (додаток 9): на оглядовому майданчику поромного комплексу та біля причалу N 2 (додаток 10); в залі митного огляду (додаток 11); біля причалів порту N 1, 3, 4, 5 та на суднах закордонного плавання під час здійснення митних процедур (додатки 12, 13, 14, 15); в місті прибуття транспортних засобів (додаток 16); в місці прибуття автотранспортних засобів (додаток 17).
2.11. Для зберігання та накопичення вантажів, які знаходяться під митним контролем у межах території підприємства, тимчасові зони митного контролю можуть встановлюватися:
у Херсонському морському торговельному порту:
- на складах N 1, N 2, N 3, N 5, N 6, N 7, N 8, N 9 при наявності товарів, які знаходяться під митним контролем;
- на відкритих складських майданчиках N 1-12 в межах території порту при наявності товарів, які знаходяться під митним контролем;
- на відкритих складських майданчиках в затонах N 1, N 2 при наявності товарів, які знаходяться під митним контролем;
у Херсонському річковому порту:
- на складах N 4, складі тарноштучних вантажів - "Модуль", складі для зберігання обладнання, складі тарноштучних вантажів біля причалу N 7, при наявності товарів, які знаходяться під митним контролем;
- на відкритих складських майданчиках вздовж причалів N 3-7, при наявності товарів, які знаходяться під митним контролем;
- на відкритому майданчику біля складу тарноштучних вантажів - "Модуль", при наявності товарів, які знаходяться під митним контролем у відкритому акціонерному товаристві "Херсонський суднобудівний завод":
- на відкритих складських майданчиках вздовж причальної лінії, при наявності товарів, які знаходяться під митним контролем;
- на складах N 1-8, при наявності товарів, які знаходяться під митним контролем;
- на суднах закордонного плавання під час здійснення митних процедур.
У Херсонському державному заводі "Палада":
- на відкритих складських майданчиках вздовж причальної лінії, при наявності товарів, які знаходяться під митним контролем;
- на складах, при наявності товарів, які знаходяться під митним контролем;
- на судах закордонного плавання під час здійснення митних процедур;
2.12. На території підприємства межі тимчасових зон митного контролю позначаються табличками розміром не менш як 50 х 40 см на підставках висотою 1,5 м з написом: "ЗОНА МИТНОГО КОНТРОЛЮ. СТОРОННІМ ВХІД ЗАБОРОНЕНО. CUSTOMS ZONE" на українській та англійській мовах. Такі таблички розміщуються вповноваженими особами підприємства по периметру зони митного контролю на відстані 30-50 м одна від одної. Виготовлення табличок забезпечує підприємство.
3. Режим зон митного контролю
3.1. Режим зон митного контролю встановлюється з метою заборони доступу осіб, не причетних до здійснення митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу митниці.
3.2. Режимні правила у зонах митного контролю є обов'язковими для виконання.
3.3. З метою забезпечення порядку дотримання режиму зон митного контролю митниця має право встановлювати відповідно до законодавства правила щодо дотримання режиму зони митного контролю.

................
Перейти до повного тексту