- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО МАШИНОБУДУВАННЯ, ВІЙСЬКОВО-ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ
І КОНВЕРСІЇ УКРАЇНИ
N 05-305 від 28.05.92
м.Київ
Інструкція про порядок створення і використання коштів Державного фонду сприяння конверсії
I. Джерела формування Державного фонду сприяння конверсії
1. Державний фонд сприяння конверсії (надалі - Фонд) створюється у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1992 року
N 79 "Про затвердження Положення про Державний фонд сприяння конверсії" за рахунок:
а) відрахувань у розмірі 3 процентів від собівартості товарної продукції (робіт, послуг), що випускається підприємствами оборонного комплексу, передбачених Програмою надзвичайних заходів щодо стабілізації економіки та виходу її з кризового стану;
б) 50 процентів сум виручки від продажу незавершених будівництвом об'єктів, що передбачались для виробництва і розробок військової техніки та озброєнь і які неможливо використати в цивільному виробництві;
в) 10 процентів амортизаційних відрахувань на повне відновлення основних фондів підприємств і організацій, що підлягають конверсії (за їх згодою);
г) частини коштів, одержаних від продажу військової техніки і озброєнь, які вивільнюються в процесі скорочення Збройних Сил;
д) цільових асигнувань з республіканського бюджету;
е) добровільних внесків українських та зарубіжних юридичних і фізичних осіб, інших надходжень.
II. Платники коштів до Фонду
2. Внески до Фонду коштів, зазначених у підпунктах "а" і "б" пункту 1 здійснюються підприємствами, об'єднаннями і організаціями оборонного комплексу, підпорядкованими Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії згідно переліку, який щорічно затверджується Мінмашпромом України.
3. Внески до Фонду коштів, вказаних в підпункті "в" пункту 1, здійснюють підприємства, об'єднання і організації, підпорядковані Мінмашпрому України, які письмово підтвердили свою згоду.
4. Розмір відрахувань до Фонду коштів, зазначених у підпункті "г" пункту 1, встановлюється у кожному конкретному випадку Кабінетом Міністрів України.
III. Порядок визначення і зарахування коштів, що спрямовуються до Фонду
5. Кошти Фонду зберігаються на окремому рахунку N 1263293 "Кошти Державного фонду сприяння конверсії", відкритому Мінмашпрому України в ОПЕРУ Промбудбанку України МФО 300012 м. Київ.
6. Суми внесків до Фонду визначаються платниками самостійно на підставі цієї інструкції.
Відрахування 3 процентів від собівартості товарної продукції, що випускається підприємствами оборонного комплексу, включаються щомісячно у витрати виробництва, виходячи із суми фактичної собівартості товарної продукції за минулий місяць.
Суми внесків в зазначений Фонд 10 процентів амортизаційних відрахувань на повне відновлення основних фондів визначаються виходячи з діючих норм амортизаційних відрахувань.
7. Сума виручки від продажу незавершеного будівництва об'єктів, що передбачались для виробництва і розробок військової техніки та озброєнь, а також від продажу військової техніки і озброєнь, які вивільняються в процесі скорочення Збройних Сил, визначається у відповідності з діючим законодавством.
8. Сума бюджетних асигнувань, що спрямовується до Фонду, щорічно затверджується в Державному бюджеті України окремим рядком.
9. Перерахування коштів до Фонду здійснюється щоквартально не пізніше 20 числа місяця, слідуючого за звітним, платіжними дорученнями, в яких зазначається рахунок одержувача коштів N 1263293 та цільове їх призначення - "Внески в Державний фонд сприяння конверсії".
10. Бухгалтерський облік операцій по відрахуваннях до Фонду підприємства ведуть на рахунку N 65 "Розрахунки по позабюджетних платежах" на відповідному субрахунку. По кредиту цього рахунку в кореспонденції з дебетом рахунку 26 "Загальногосподарські витрати" і 86 "Амортизаційний фонд" відображаються відповідно відрахування, що зазначені у підпунктах "а" і "в" пункту 1, по дебету у кореспонденції з рахунком 51 "Розрахунковий рахунок" відображається перерахування коштів до Фонду.
Правильність віднесення відрахувань у фонд конверсії на со- бівартість продукції перевіряється податковими інспекціями при проведені розрахункових перевірок.
IV. Напрямки використання коштів Фонду, облік і звітність
11. Розпорядником коштів Фонду є Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України.
12. Кошти Фонду спрямовуються на:
а) реконструкцію і технічне переозброєння військового виробництва на випуск цивільної продукції, в тому числі товарів народного споживання;
б) проведення науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт, пов'язаних з розробкою нових наукових зразків цивільної продукції (соціальний захист працівників, перепрофілювання дослідного виробництва);
в) здійснення заходів щодо соціального захисту працівників, зайнятих розробкою та виробництвом військової техніки і озброєнь;
г) відшкодування збитків від списання залишків товарно-матеріальних цінностей, незавершеного виробництва, комплектуючих виробів, готової спеціальної продукції, які не можуть бути реалізовані або використані в цивільному виробництві;
д) покриття збитків від списання основних фондів підприємств оборонного комплексу або їх конверсії, а також від утримання потужностей, необхідних для розробок і виробництва військової техніки і озброєнь.
13. Фінансування заходів, зазначених в підпунктах "а" і "б" пункту 12, здійснюється відповідно з розробленою і затвердженою Мінмашпромом України проектно-кошторисною або науково-технічною документацією та науковими розробками по об'єктах, які були обрані на конкурсній основі по пріоритетному розвитку за погодженням з Мінекономіки України.
14. Фінансування заходів щодо соціального захисту працівників, зайнятих розробкою та виробництвом військової техніки і озброєнь, здійснюються по слідуючих напрямках:
- виплата компенсацій працівникам при звільнені в результаті конверсії виробництва;
- фінансування видатків на перекваліфікацію кадрів у зв'язку з конверсією військового виробництва;
- утримання об'єктів соціально-культурної сфери підприємств, що підлягають конверсії.
15. Кошти Фонду можуть бути використані на інші витрати, щодо соціального захисту працівників конверсуємих підприємств - за рішенням Економічної Ради Мінмашпрому України та узгодженням Мінфіном України.
16. Фінансування заходів, зазначених в підпункті "г" пункту 12 в частині покриття збитків від списання основних фондів, здійснюється на підставі рішень спеціально створюваних комісій за участю представників Мінмашпрому України, Мінфіну України, Мінекономіки України, Мінресурсів України.
17. Перерахування коштів на консервацію основних фондів підприємств оборонного комплексу і покриття збитків від утримання потужностей, необхідних для розробок і виробництва військової техніки і об'єктів, здійснюється після подання підприємствами розрахунків згідно з додатком N 3.
18. Кошти Фонду можуть бути використані на інші цілі, не передбачені цією інструкцією, за пропозиціями Мінмашпрому України за узгодженням з Мінфіном України.
19. Кошти Фонду виділяються на фінансування вказаних заходів в межах сум, що фактично надійшли до цього Фонду.
20. Мінмашпром України здійснює переказ коштів підвідомчим підприємствам платіжними дорученнями з рахунку N 1263293 Мінмашпрому України.
Кошти, що надійшли з Фонду підприємствам і організаціям, зараховуються установами банків на їх рахунки по фінансуванню заходів, що проводяться за рахунок цього Фонду.
21. Облік коштів, одержаних з Фонду, ведеться підприємствами на рахунку 55 "Інші рахунки в банках" в кореспонденції з рахунком 96 "Цільове фінансування і цільове надходження". Витрати коштів, одержаних з Фонду, враховуються у відповідності з їх цільовим призначенням.
22. В квартальній бухгалтерській звітності про фінансові результати (форма 2) суми коштів, одержаних з Фонду, відображаються довідково у рядку 410 "Одержано з позабюджетних фондів".
23. Кошти Фонду, не використані у поточному (звітному) році, вилученню не підлягають.
V. Контроль за використанням коштів Фонду
24. Персональну відповідальність за цільове використання коштів Фонду несе керівник підприємства і головний бухгалтер.
Контроль за цільовим використанням коштів Фонду здійснює Міністерство фінансів України.
Мінмашпром України щоквартально до 20 числа місяця, слідуючого за кварталом, подає Мінфіну України довідку про використання коштів Фонду по цільових напрямках і в розрізі одержувачів.
В разі виявлення коштів, що використанні не за цільовим призначенням, підприємство в п'ятиденний строк з дня повідомлення фінансовим органам про виявлення порушення вносить ці кошти в доходи Державного (Республіканського) бюджету (розділ 12. 55. символ 62) у відповідності з діючим порядком. Пеня за несвоєчасний внесок вказаних коштів в доход бюджету нараховується в розмірі 0.05 процента за кожний день прострочки з моменту виявлення порушення.
................Перейти до повного тексту