1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
ЛИСТ-РОЗ'ЯСНЕННЯ
07.03.2012 № 3302-04/8710-12
Міністерствам, іншим центральним
органам виконавчої влади, Раді міністрів
АР Крим, обласній державній
адміністрації, державній адміністрації
у містах Києві та Севастополі, органам
місцевого самоврядування, установам,
організаціям, підприємствам
Щодо надання методологічної допомоги
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) у зв'язку з численними зверненнями суб'єктів сфери державних закупівель щодо закупівлі товарів і послуг, визначених частиною четвертою статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (зі змінами) (далі - Закон), зокрема електричної енергії, послуг з її постачання, передачі та розподілу; централізованого постачання теплової енергії; природного і нафтового газу та послуг з його транспортування, розподілу і постачання; послуг з централізованого водопостачання та водовідведення надає методологічну допомогу щодо орієнтовного поетапного порядку проведення процедури закупівлі в одного учасника вищезазначених товарів і послуг.
1. Формування (складання) та затвердження Замовником річного плану закупівель (внесення змін до нього) відповідно до статті 4 і частини четвертої статті 11 Закону .
Довідково:
Річний план закупівель затверджується рішенням комітету з конкурсних торгів (далі - комітет), яке оформлюється протоколом засідання комітету.
Річний план складається та заповнюється відповідно до форми та інструкції до неї, які затверджені наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 922 "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" у редакції наказу Мінекономрозвитку від 27.12.2011 № 428 .
У річному плані вказується очікувана вартість закупівлі відповідно до потреб замовника. В подальшому очікувана вартість може бути скоригована шляхом внесення відповідних змін.
Річний план та додаток до нього не підлягає оприлюдненню у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель (далі - Вісник державних закупівель) та на веб-порталі Уповноваженого органу за адресою www.tender.me.gov.ua (далі - веб-портал).
Річний план, зміни до нього надсилаються Державній казначейській службі та Уповноваженому органу протягом 5 робочих днів з дня затвердження.
2. Рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника на підставі пункту 2 частини другої статті 39 Закону та результати проведених попередніх переговорів оформлюються протоколом засідання комітету.
Довідково:
У протоколі засідання комітету зазначається найменування предмету закупівлі, підстава застосування процедури закупівлі відповідно до пункту 2 частини другої статті 39 (відсутність конкуренції (у тому числі з технічних причин) на товари, роботи чи послуги, які можуть бути поставлені, виконані чи надані тільки певним постачальником (виконавцем) за відсутності при цьому альтернативи), очікувана вартість, найменування учасника, а також посилання на проведення попередніх переговорів з учасником (якщо переговори проведені в цей же день). Якщо попередні переговори проведені після прийняття рішення про застосування процедури в одного учасника (до публікації інформації про застосування процедури закупівлі в одного учасника), результати попередніх переговорів оформлюються окремим протоколом засідання комітету.
Обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника може містити посилання на нормативно-правові акти, зокрема статтю 5 Закону України "Про природні монополії" та пункт 6.4 розпорядження Антимонопольного комітету України від 12.12.2006 № 537-р "Про затвердження Положення про складання та ведення переліку суб'єктів природних монополій" , яким встановлено, що перелік суб'єктів природних монополій (далі - Перелік) в установленому порядку розміщується на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України.
Як приклад відповідно до пункту 6 Переліку , ПАТ "Київенерго" займає монопольне становище на ринку постачання теплової енергії у місті Києві.
Частиною другою статті 5 цього Закону передбачено, що перелік суб'єктів природних монополій складається та ведеться Антимонопольним комітетом України.
Зазначений перелік суб'єктів природних монополій розміщено на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету в установленому порядку.
При цьому, відповідно до статті 13 вказаного Закону національні комісії регулювання природних монополій, зокрема складають і ведуть реєстри суб'єктів природних монополій, діяльність яких регулюється відповідно до цього Закону.
3. Протягом трьох робочих днів з моменту прийняття рішення про застосування процедури закупівлі в одного учасника Замовник забезпечує публікацію інформації про застосування процедури закупівлі в одного учасника у Віснику державних закупівель та оприлюднення на веб-порталі зазначеної інформації, а також одночасне оприлюднення обґрунтування про застосування вказаної процедури на веб-порталі.
Довідково:
Відповідно до частини першої статті 39 Закону Замовник забезпечує публікацію у Віснику державних закупівель і розміщення на веб-порталі необхідної інформації про застосування процедури закупівлі у одного учасника та розміщення на веб-порталі обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника.
Забезпеченням опублікування/оприлюднення є надсилання та реєстрація інформації та обґрунтування у ДП "Зовнішторгвидав України" протягом трьох робочих днів з дати засідання комітету з конкурсних торгів (наприклад, комітет прийняв рішення 1 числа, забезпечити опублікування необхідно - до 4 числа включно).
Форми складання та інструкції щодо заповнення інформації та обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника затверджені наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 922 у редакції наказу Мінекономрозвитку від 27.12.2011 № 428 .
У пунктах 6 та 7 обґрунтування вказується, що учасника включено до переліку суб'єктів природних монополій, який розміщено на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету відповідно до Закону України "Про природні монополії" .
Якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:
для товарів - 200 тис. євро;
для послуг - 300 тис. євро;
для робіт - 500 тис. євро,
інформація про застосування процедури закупівлі в одного учасника додатково розміщується у міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель.
4. Проведення остаточних переговорів з учасником щодо узгодження основних умов договору, за результатами чого складається протокол переговорів.

................
Перейти до повного тексту