1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 131 від 30.04.2002
Про внесення змін до Статуту Тернопільського державного обласного підприємства "Галант"
У зв'язку зі зміною підпорядкування та частковим перепрофілюванням статутної діяльності, відповідно до пункту 20 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 р. N 740
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Статут Тернопільського державного обласного підприємства "Галант" у новій редакції, що додається.
2. Тернопільському державному обласному підприємству "Галант" забезпечити реєстрацію цього Статуту відповідно до законодавства.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 01.08.1994 N 141 "Про затвердження Статуту Тернопільського державного обласного підприємства "Галант".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Стеценка В.О.
Виконуючий обов'язки Міністра В.Першин
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
від 30.04.2002 N 131
Зареєстровано
Торгово-реєстраційною палатою
Тернопільської міської ради
Реєстраційний
N 25349301100020383 в Реєстрі
суб'єктів підприємницької
діяльності
Дата реєстрації
21 червня 2002 р.
Голова Торгово-реєстраційної
палати О.Й.Мигович
СТАТУТ
Тернопільського державного обласного підприємства "ГАЛАНТ"
Тернопільське державне обласне підприємство "Галант" (далі - підприємство) засноване на державній власності і підпорядковане Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції України (далі - орган управління майном) відповідно до Конституції України, Законів України "Про власність", "Про підприємництво", "Про підприємства в Україні", інших нормативно-правових актів України.
1. НАЙМЕНУВАННЯ ТА МІСЦЕ ЗНАХОДЖЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА
1.1. Найменування підприємства:
повне - ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ДЕРЖАВНЕ ОБЛАСНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ГАЛАНТ";
скорочене - ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ДОП "ГАЛАНТ".
1.2. Місцезнаходження підприємства: ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ДОП "ГАЛАНТ" буд. 16, вул. Збаразька, місто Тернопіль, Україна, поштовий індекс 46000.
2. МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ
2.1. Підприємство створено з метою одержання прибутку шляхом здійснення систематичної діяльності з торгівлі продовольчими, промисловими, парфумерно-косметичними товарами, товарами побутової хімії, іншими товарами груп повсякденного попиту; надання послуг, виконання робіт, виробництва продукції.
2.2. Предметом діяльності підприємства є:
оптова та роздрібна торгівля продовольчими товарами, товарами побутової хімії, парфумерно-косметичної, інших непродовольчих груп на території України та за її межами, комісійна торгівля, експортно-імпортні операції;
виробництво харчових концентратів, добавок, сумішей, товарів повсякденного попиту продовольчої, промислової, супутніх груп, виготовлення тари, реалізація їх через власну торгівельну та посередницьку мережі;
заготівельна діяльність, діяльність з переробки та реалізації сільськогосподарської продукції;
надання торгівельно-посередницьких, фінансових послуг, послуг з відповідального збереження матеріальних цінностей;
інвестиційна, лізингова діяльність, операції з цінними паперами;
створення автозаправних станцій, оптова та роздрібна торгівля нафтопродуктами;
організація автостоянок, надання транспортно-експедиційних послуг.
2.3. Підприємство має право здійснювати інші види діяльності, не заборонені законодавством України.
3. ПРАВОВИЙ СТАТУС ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Підприємство є юридичною особою - може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав і нести обов'язки щодо них, бути позивачем і відповідачем у судах загальної юрисдикції, господарських та третейських судах. Статусу юридичної особи підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
3.2. Підприємство має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, кутовий штамп і печатку зі своїм найменуванням, фірмовий бланк, знак для товарів і послуг.
3.3. Підприємство має право відкривати поточні, розрахункові, валютні та інші рахунки в установах банків, створювати філії, представництва, відділення, інші відокремлені структурні підрозділи на території України і за її межами з правом відкриття банківських рахунків за місцем знаходження структурного підрозділу.
3.4. Участь підприємства в асоціаціях, корпораціях, концернах та інших об'єднаннях здійснюється на добровільних засадах з дотриманням вимог антимонопольного законодавства. Створення спільних підприємств за участю підприємства здійснюється Фондом державного майна України за згодою органу управління.
3.5. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями всім належним йому майном, не відповідає за зобов'язаннями держави та органу управління майном.
3.6. Підприємство здійснює свою статутну діяльність на території України та за її межами відповідно до вимог Конституції, законів України, цього Статуту, інших внутрішніх документів та рішень органу управління підприємства.
4. МАЙНО ПІДПРИЄМСТВА
4.1. Майно підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображено на самостійному балансі підприємства.
4.2. Майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання. Здійснюючи своє право повного господарського відання, підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
4.3. Джерелами формування майна підприємства є:
майно, передане йому органами управління;
доходи, одержані від реалізації продукції, надання послуг, інших видів фінансово-господарської діяльності;
доходи від цінних паперів;
кредити банків та інших кредиторів;
капітальні вкладення та дотації з бюджетів;
надходження від роздержавлення та приватизації власності;
придбання майна іншого підприємства, організації;
безоплатні та благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
інше майно, набуте з підстав, не заборонених чинним законодавством.
4.4. Відчуження засобів виробництва, закріплених за підприємством, здійснюється у порядку, установленому законодавством.
4.5. Грошові кошти, одержані в результаті відчуження зазначеного в пункті 4.4 майна, направляються виключно на інвестиції.
4.6. Для здійснення своєї статутної діяльності підприємство має право набувати у власність, постійне користування, довгострокову та короткострокову оренду земельні ділянки, володіти і користуватися іншими природними ресурсами відповідно до чинного законодавства, своїх статутних завдань.
4.7. Вилучення в підприємства його основних фондів та оборотних коштів здійснюється виключно у випадках і з підстав, визначених законами України. Збитки, завдані підприємству порушенням його майнових прав, відшкодовуються за рішенням суду загальної юрисдикції, господарського суду.
5. ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
5.1. Підприємство самостійно планує свою господарську діяльність, визначає стратегію та пріоритетні напрями свого розвитку.
5.2. Основу планування становить система цивільно-правових договорів, укладених підприємством з виробниками і постачальниками продукції, надавачами послуг, посередниками.
5.3. Для здійснення своєї статутної діяльності підприємство має право:
входити до складу об'єднань підприємств за погодженням з органом управління майном та Антимонопольним комітетом;
створювати філії, представництва, відділення, інші відокремлені структурні підрозділи на території України і за її межами та затверджувати положення про них;
укладати будь-які не заборонені законодавством цивільно-правові угоди, спрямовані на досягнення статутних завдань підприємства, залучати на договірній основі майно та грошові кошти, інші матеріальні і нематеріальні активи;
самостійно визначати предмет, зобов'язання, будь-які інші умови господарських договорів підприємства;
набувати у власність, володіння і користування будь-яке майно, не заборонене законодавством на території України та за її межами;
користуватися кредитними ресурсами банків, іноземних партнерів, залучати на безоплатній основі грошові кошти інших підприємств і організацій, надавати банкам на комерційній основі дозволи на використання власних коштів для здійснення кредитування, установлювати на договірній основі відсотки за їх використання;
реалізовувати товари власного виробництва та набуті шляхом оптової, роздрібної, комісійної торгівлі, через посередницьку та власну мережі торгівельних підприємств;
поставляти товари, надавати послуги в кредит зі сплатою покупцями відсотків за користування цим кредитом, застосовувати в господарському обігу векселі;

................
Перейти до повного тексту