1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
28.02.2003 N 41
Про підсумки роботи цивільної оборони Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції у 2002 році та основні завдання на 2003 рік
Основні завдання з цивільної оборони Міністерства у 2002 році в основному виконано. Завдяки конкретним заходам з розбудови та вдосконалення системи цивільної оборони Міністерства, її органів управління, сил і засобів підвищено рівень захисту особового складу Міністерства у можливих випадках надзвичайних ситуацій.
Значних успіхів досягнуто в несенні чергової служби відповідальними черговими.
Проведено інвентаризацію позаміських запасних пунктів управління.
Виконано коригування планів з питань цивільної оборони, ураховуючи зростання вимог до захисту цивільного населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню та реагування на них як у мирний час, так і в особливий період. Крім того, продовжувалося навчання керівного складу та працівників Міністерства в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту і в навчальних групах.
Проте при загальних позитивних результатах роботи низка завдань цивільної оборони вирішується повільно, а в деяких випадках формально, зокрема:
на низькому рівні проводиться навчання з цивільної оборони в структурних підрозділах Міністерства;
є проблеми з налагодженням зв'язку із запасними пунктами управління, з ремонтом та укомплектуванням їх необхідним майном тощо;
фінансування заходів з питань цивільної оборони залишається на низькому рівні;
потребує вдосконалення система оповіщення керівного складу Міністерства та зв'язку;
потребує поліпшення робота з питань цивільної оборони на підприємствах, установах і організаціях, які підпорядковані Міністерству, де не оновлюються індивідуальні засоби захисту, інформаційно-довідкові тематичні експозиції, не вдосконалюється навчально-матеріальна база тощо;
повільно створюються резерви матеріально-технічних засобів для забезпечення виконання заходів з цивільної оборони. Особливо незадовільний стан із забезпеченням придатними до використання засобами індивідуального захисту (забезпечення працівників Міністерства протигазами становить лише 60 відсотків).
З метою забезпечення виконання вимог Указів Президента України від 09.02.01 N 80 "Про заходи щодо підвищення рівня захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру" і від 25.07.02 N 664 "Про Державну програму перетворення військ Цивільної оборони України у Державну службу цивільного захисту", Плану комплексних заходів, спрямованих на ефективну реалізацію державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання та оперативного реагування на них, на період до 2005 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.01 N 122, а також підвищення готовності органів управління і сил цивільного захисту до функціонування в умовах надзвичайних ситуацій мирного часу та в особливий період, усунення зазначених вище недоліків
НАКАЗУЮ:
1. Головним завданням цивільної оборони (далі - ЦО) Міністерства, головних управлінь економіки обласних і міст Києва та Севастополя державних адміністрацій, підпорядкованих підприємств, установ та організацій на 2003 рік вважати забезпечення їх готовності до дії за призначенням в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та в умовах можливих терористичних проявів, організованого переведення системи ЦО з мирного на воєнний стан.
2. Затвердити план основних заходів з ЦО Міністерства на 2003 рік (додаток 1), розклад занять з особовим складом невоєнізованих формувань ЦО (додаток 2), розклад занять з працівниками, які не входять до складу невоєнізованих формувань ЦО (додаток 3).
3. Керівникам структурних підрозділів Міністерства поновити до 28.03.03 схему оповіщення своїх підлеглих як у робочий, так і в неробочий час.
4. Штабу ЦО Міністерства зосередити основну увагу під час виконання головного завдання ЦО України на:
удосконаленні управління, інформаційного забезпечення і механізму приведення в готовність системи ЦО Міністерства до функціонування в кризових ситуаціях мирного часу, в особливий період та в разі виникнення можливих терористичних і диверсійних актів;
продовженні підготовки керівного складу, працівників Міністерства до дій у надзвичайних умовах;
розвитку раніше створеного потенціалу засобів захисту працівників Міністерства, накопиченні необхідних матеріальних резервів та підтриманні їх у готовності до застосування;
удосконаленні стану готовності запасних пунктів управління;
з доопрацюванні плану евакуації Міністерства.
5. Відповідальність за проведення підготовки підприємств, установ та організацій до роботи в кризових ситуаціях мирного часу, особливий період та в разі виникнення можливих терористичних і диверсійних актів покласти на керівників підприємств, установ та організацій, які підпорядковані Міністерству.
6. Підготовку керівного, командно-начальницького складу, фахівців ЦО працівників до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру залежно від ступеня участі у виконанні завдань ЦО проводити відповідно до директиви Начальника Цивільної оборони України від 05.02.03 N 148-СК/96 "Про основні завдання Цивільної оборони України у 2003 році", постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.01 N 874 "Про удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту", наказу МНС від 23.04.01 N 97 "Про затвердження Порядку здійснення підготовки населення на підприємствах, установах та організаціях до дій при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру", наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 04.01.03 N 6 "Про порядок та організацію контролю за підготовкою особового складу Міністерства з цивільної оборони на 2003 рік".
7. Підготовку працівників, які входять до складу невоєнізованих формувань ЦО і аварійно-рятувальних служб на об'єктах господарської діяльності, проводити згідно з відповідною тематикою спеціальної підготовки загальним обсягом 15 годин. Загальну тематику (9 годин) опрацювати під час підготовчого періоду до комплексних об'єктових навчань (тренувань). Спеціальну тематику (6 годин) використовувати під час тактико-спеціальних навчань (тренувань) (під час проведення комплексних об'єктових навчань (тренувань)).
8. Підготовку працівників, які не увійшли до складу невоєнізованих формувань ЦО і аварійно-рятувальних служб на об'єктах господарської діяльності, проводити згідно з розкладом на планових заняттях у складі навчальних груп за тематикою загальної підготовки (12 годин) працівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності.
9. Для проведення занять запрошувати викладачів і фахівців територіальних курсів і навчально-методичних центрів ЦО.
10. Комплексні об'єктові навчання (тренування) проводити згідно з Рекомендаціями щодо організації та проведення комплексних навчань з ЦО, затвердженими наказом МНС від 14.10.98 N 317, та відповідно до листа МНС від 22.04.98 N 01-1979/12.
Штабні тренування органів управління проводити щороку з керівним складом, який входить до складу комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, штабів ЦО, командно-начальницького складу формувань ЦО.
Тактико-спеціальні навчання з формуваннями ЦО тривалістю 4-8 годин проводити раз на три роки під час проведення комплексних об'єктових навчань (тренувань).
11. Для просвітницької роботи та пропаганди знань серед працівників з питань захисту та дій у надзвичайних ситуаціях обладнати у кожному департаменті центрального апарату Міністерства, головних управліннях економіки обласних і міст Києва та Севастополя державних адміністрацій, на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери управління Міністерства, куточки ЦО, інформаційні щити, де висвітлювати правила поведінки у надзвичайних ситуаціях, стан техногенної і екологічної безпеки на територіях відповідних регіонів.
12. Начальникам головних управлінь економіки обласних. Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства:
підбити до 07.03.03 підсумки роботи з ЦО у 2002 році та визначати завдання на 2003 рік;
розробити і затвердити до 07.03.03 плани заходів з підготовки ЦО на 2003 рік і їх копії надіслати до управління справами Міністерства;
завершити протягом першого півріччя інвентаризацію всіх засобів індивідуального захисту органів дихання, приладів радіаційної, хімічної розвідки і дозиметричного контролю за марками виготовлення, забезпечити вилучення тих, які за своїми технічними характеристиками не придатні до подальшого використання за призначенням або строк експлуатації яких закінчився;
розробити за рекомендаціями МНС єдині плани дій у надзвичайних ситуаціях мирного часу і переведення системи ЦО з мирного на воєнний стан;
звіти про виконання заходів ЦО подавати до управління справами Міністерства у терміни, передбачені витягом з табеля термінових та строкових донесень МНС.
13. Керівнику адміністративного департаменту - начальнику штабу ЦО Міністерства до 07.03.03 підбити підсумки роботи з ЦО Міністерства за 2002 рік і визначити завдання на поточний рік.
14. Збір керівного складу Міністерства з питань підбиття підсумків роботи з ЦО в 2003 році та визначення завдань на 2004 рік провести в грудні 2003 року.
15. Контроль за виконанням цього наказу покласти на керівника адміністративного департаменту - начальника штабу ЦО Міністерства Дробного В.В.
Міністр - начальник цивільної оборони Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України В.Хорошковський
Додаток 1
до наказу Міністерства
економіки та з питань
європейської інтеграції
України
28.02.2003 N 41
ПЛАН
основних заходів з ЦО на 2003 рік
---------------------------------------------------------------------------------
| N | Найменування заходів | Хто бере участь від | Термін |
|п/п| | Міністерства | проведення |
| | | | |
|-------------------------------------------------------------------------------|
| Збори та наради керівного складу Міністерства |
|-------------------------------------------------------------------------------|
| 1 |Збір керівного складу ЦО України з |начальник ЦО |листопад - |
| |питань підбиття підсумків |Хорошковський В.І. |грудень |
| |роботи у 2003 році та визначення | |(за окремим |
| |основних завдань на 2004 рік | |рішенням) |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| 2 |Розширене засідання Державної комісії |начальник ЦО |лютий |
| |з питань техногенно-екологічної |Хорошковський В.І. |(за окремим |
| | безпеки та надзвичайних |представник |рішенням) |
| |ситуацій щодо стану |Міністерства | |
| |готовності до весняного паводка і |(за окремим списком) | |
| |льодоходу | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| 3 |Розширене засідання Державної комісії |начальник ЦО |березень- |
| |з питань техногенно-екологічної |Хорошковський В.І. |квітень |
| | безпеки та надзвичайних |представник |(за окремим |
| |ситуацій щодо забезпечення |Міністерства |рішенням) |
| |санітарно-епідеміологічної безпеки та |(за окремим списком) | |
| |протидії масовим лісовим | | |
| |пожежам у весняно-літній період | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| 4 |Розширене засідання Державної комісії |начальник ЦО |за окремим |
| |з питань техногенно-екологічної |Хорошковський В.І. |рішенням |
| | безпеки та надзвичайних |представник | |
| |ситуацій щодо проблемних |Міністерства | |
| |питань, пов'язаних із знешкодженням |(за окремим списком) | |
| |або захороненням | | |
| |застарілих та не придатних до | | |
| |використання засобів захисту | | |
| |рослин, пестицидів і агрохімікатів | | |
| |відповідно до Закону України | | |
| |"Про пестициди і агрохімікати" | | |
| |( 86/95-ВР) | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| 5 |Нарада з питань створення концепції |представник |січень |
| |медичної служби ЦО та опрацювання |Міністерства (за | |
| |проекту Положення про медичну службу |окремим списком) | |
| |ЦО України | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| 6 |Нарада з питань стану виконання |начальник ЦО |травень |
| |постанов Кабінету Міністрів України від |Хорошковський В.І. | |
| |29.03.01 N 308 ( 308-2001-п ) "Про |представник | |
| |Порядок створення і використання |Міністерства (за | |
| |матеріальних резервів для запобігання, |окремим списком) | |
| |ліквідації надзвичайних ситуацій техно- | | |
| |генного і природного характеру та їх | | |
| |наслідків та від 19,08,02 N 1200 | | |
| |( 1200-2002-п ) "Про затвердження Поря- | | |
| |дку забезпечення населення і особового | | |
| |складу невоєнізованих формувань засобами| | |
| |радіаційного та хімічного захисту" | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| 7 |Спільна нарада з питань виконання |представник |друге |
| |Указу Президента України від 08.07.02 |Міністерства (за |півріччя |
| |N 624 ( 624/2002 ) "Про вдосконалення |окремим списком) |(за окремим |
| |системи інформування про стан Збройних | |рішенням) |
| |Сил України та інших військових | | |
| |формувань" | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| 8 |Навчально-методичний збір з питань |представник |протягом |
| |формування та ведення страхового фонду |Міністерства |року (за |
| |документації |(за запрошенням) |окремим |
| | | |рішенням) |
|-------------------------------------------------------------------------------|
| Командно-штабні, штабні, спеціальні навчання (тренування) |
| та інші навчання з ЦО |
|-------------------------------------------------------------------------------|
| 9 |Штабне тренування штабу ЦО Міністерства |начальник штабу ЦО |листопад |
| |з питань дії органів управління |Міністерства штаб ЦО | |
| |Міністерства у разі переводу |Міністерства | |
| |Міністерства з мирного на воєнний час | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
|10 |Комплексне навчання з гасіння лісових |представник |квітень |
| |(торф'яних) пожеж (на базі об'єднання |Міністерства (за |(за окремим |
| |"Житомирліс") |окремим списком) |рішеням |
| | | |Держкомліс- |
| | | |госпу) |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
|11 |Навчання з питань реагування на |начальник ЦО |друге |
| |надзвичайні ситуації, у тому числі в |Хорошковський В.І. |півріччя |
| |умовах надзвичайного та воєнного стану |представник |(за окремим |
| | |Міністерства (за |рішення) |
| | |окремим списком) | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
|12 |Навчання керівного складу та |керівний склад та |протягом |
| |співробітників Міністерства в Інституті |працівники |року |
| |державного управління у сфері цивільного|Міністерства | |
| |захисту відповідно до розпорядження | | |
| |Кабінету Міністрів України від 18.01.03 |заступники державного|7-11 квітня |
| |N 24-р ( 24-2003-р ) "Про затвердження |секретаря | |
| |планів комплектування слухачами | | |
| |Інституту державного управління у сфері |начальники управлінь,|27-31 січня |
| |цивільного захисту на 2003 рік" і наказу|відділів та їх |17-21 |
| |Міністерства від 04.01.03 N 6 |заступники |березня, |
| |"Про порядок та організацію | |19-23 травня|
| |контролю за підготовкою особового складу| |17-20 червня|
| |Міністерства з цивільної оборони на 2003| | |
| |рік" | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| | |головні спеціалісти |24-28 лютого|
| | | |14-18 квітня|
| | | |8-12 вересня|
| | | |13-17 жовтня|
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
|13 |Навчання співробітників Міністерства на |начальники управлінь,|перша |
| |планових заняттях з ЦО згідно з наказом |відділів, працівники |середа |
| |Міністерства від 04.01.03 N 6 |Міністерства |місяця |
| |"Про порядок та організацію | | |
| |контролю за підготовкою особового складу| | |
| |Міністерства з цивільної оборони на 2003| | |
| |рік" | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
|14 |Комплексне тренування працівників |начальники |17 квітня |
| |підрозділів зв'язку ЦО |позаміських запасних |18 вересня |
| | |пунктів управління | |
| | |штаб ЦО Міністерства | |
| | |(Тесленко А.В. | |
| | |Ахметьянов Р.Р.) | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
|15 |Загальне тренування щодо вирішення |начальник ЦО |за планом |
| |питань управління протиаварійними діями |Хорошковський В.І. |Мінпалив- |
| |та організації взаємодії в рамках єдиної|представник |енерго та |
| |державної системи запобігання і |Міністерства (за |НАЕК |
| |реагування на надзвичайні ситуації |окремим списком) |"Енергоатом"|
| |техногенного та природного характеру у | | |
| |разі виникнення ядерної (радіаційної) | | |
| |аварії на АЕС | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
|16 |Тренування з протидії диверсіям та |представник |травень, |
| |терористичним актам у військових |оперативної групи |листопад |
| |частинах, на арсеналах, базах та складах|Міністерства (за |(за окремим |
| |зберігання ракет, боєприпасів, озброєння|окремим списком) |рішенням |
| |і військової техніки | |Міноборони) |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
|17 |Тренування керівного складу та |начальник ЦО |вересень |
| |співробітників Міністерства з питань |Хорошковський В.І. | |
| |оповіщення та збору як у робочий, так і |штаб ЦО Міністерства | |
| |в неробочий час з уточненням списків |державні секретарі та| |
| |осіб, що оповіщаються |їх заступники | |
| | |керівники | |
| | |департаментів та їх | |
| | |заступники керівники | |
| | |структурних | |
| | |підрозділів | |
|-------------------------------------------------------------------------------|
| Перевірка стану ЦО, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій |
| техногенного та природного характеру, готовності органів управління сил і |
| засобів до дій за призначенням, підсумкові та інші перевірки |
|-------------------------------------------------------------------------------|
|18 |Комплексні перевірки стану ЦО, захисту |штаб ЦО Міністерства | |
| |працівників від надзвичайних |(Ахметьянов Р.Р.) | |
| |ситуацій техногенного | | |
| |та природного характеру, готовності | | |
| |органів управління, сил і засобів до дій| | |
| |за призначенням: | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| |Державного автотранспортного | |3-4 квітня |
| |підприємства: | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| |Тернопільського державного підприємства | |3-5 червня |
| |"Галант" | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| | Управління економіки | | |
| | облдержадміністрацій: | | |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| | Одеської | |21-23 травня|
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| | Волинської | |24-26 |
| | | |вересня |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| | Закарпатської | |21-23 жовтня|
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
| | Луганської | |19-21 |
| | | |листопада |
|---+----------------------------------------+---------------------+------------|
|19 |Перевірка та удосконалення стану |штаб ЦО Міністерства |згідно з |
| |готовності позаміських запасних |(Леськов П.А., |окремим |
| |пунктів управління: |Тесленко А.В. |планом |
| | провести ремонт робочих приміщень |Ахметьянов Р.Р.) |(графіком) |
| | об'єктів; |Державне підприємство| |
| | провести регламентні роботи із |"Управління | |
| | забезпечення надійної |будівництва при | |
| | роботи систем; |Міністерстві | |
| | енергозабезпечення; |економіки та з питань| |
| | фільтровентиляції; |європейської | |
| | водопроводу; |інтеграції" | |
| | каналізаційної системи; |(Чичук П.А.) | |
| | опалювальної системи |начальники | |
| | |позаміських запасних | |
| | |пунктів управління | |
|-------------------------------------------------------------------------------|
| Конференції та інші заходи з питань ЦО |
|-------------------------------------------------------------------------------|

................
Перейти до повного тексту