1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
11.09.2002 N 271
Про порядок електронного обміну інформацією "SIGL" про видані ліцензії на експорт текстильних виробів походженням з України до країн - членів ЄС
З метою впровадження в Україні системи електронного обміну інформацією "SIGL" між Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України та Європейською комісією про видані ліцензії на експорт текстильних виробів до країн - членів ЄС
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок здійснення електронного обміну інформацією між Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України та Європейською комісією про видані ліцензії на експорт текстильних виробів до країн - членів ЄС, що додається.
2. Покласти функції щодо електронного обміну інформацією на управління нетарифного регулювання та контрактного обліку.
3. Управлінню інформаційних технологій надати окреме спеціальне комп'ютерне робоче місце в управлінні нетарифного регулювання та контрактного обліку для забезпечення електронного обміну інформацією та окрему електронну адресу (e-mail).
4. Покласти обов'язки щодо технічного супроводження програмного забезпечення системи "SIGL" на управління інформаційних технологій.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Стеценка В.О.
Міністр економіки та
з питань європейської
інтеграції України


О.Шлапак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економіки та з питань
європейської інтеграції
України
11.09.2002 N 271
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок здійснення електронного обміну інформації між Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України та Європейською комісією про видані ліцензії на експорт текстильних виробів до країн - членів ЄС
1. Призначення і склад інформаційної системи "Оформлення, реєстрація та видача ліцензій на експорт текстилю в країни ЄС"
Інформаційна система "Формування і передача інформації про видані ліцензії на текстиль в країни ЄС" (далі - система "Передача інформації в ЄС") призначена для рішення задач інформаційного обміну про ліцензії на текстиль з комісією ЄС. Вона функціонує в складі глобальної інформаційної системи "Дозвільні документи Міністерства економіки України".
2. Середовище функціонування системи
Середовищем функціонування системи "Передача інформації в ЄС" є операційне середовище, у якій працює базова інформаційна система. Нею є система керування базами даних MSSQL7, орієнтована на технологію "Клієнт-сервер".
Система працює на мережній операційній системі Windows NT. На робочих станціях користувачів установлені клієнтські частини MSSQL7, що працюють під керуванням операційних систем Windows NT4 і Windows 2000.
Як засіб розроблення прикладного програмного забезпечення даної системи використовувалися засоби мови "Delpht 5" і ряд додаткових бібліотек спеціального призначення.
Робота системи організована в інструментальному середовищі глобальної інформаційної системи "Дозвільні документи Міністерства економіки України" з інформаційними ресурсами виконавчої системи "Ліцензії Текстиль ЄС".
Для доступу до ресурсів виконавчої системи "Ліцензії Текстиль ЄС" через систему "Передача інформації в ЄС" необхідно спочатку забезпечити вхід в інструментальну оболонку глобальної інформаційної системи, а потім уже працювати з документами даної виконавчої системи.
3. Запуск системи
Запуск інформаційної системи "Передача інформації в ЄС" здійснюється за допомогою активізації ярлика програми, виведеного на "робочий стіл" монітора користувача, подвійним натисканням оператором лівої клавіші "Мишки". Система завантажується в оперативну пам'ять машини й активізує доступ до сервера баз даних.
На екрані користувача з'являється інтерфейс, зображений на малюнку 1.
Малюнок 1 (має графічне зображення, див.)
Для входу в систему необхідно ввести "Ім'я користувача" і привласнений йому "Пароль". Неправильні значення хоча б одного з даних параметрів не дозволять користувачу почати роботу із системою і користатися обчислювальними ресурсами, наданими з її допомогою.
Правильно введені значення "Імені користувача" і "Пароля" забезпечують доступ до режимів системи. У цьому випадку заставка введення паролів приймається з екрана користувача і він може почати роботу із системою.
Складові інформаційної системи (виконавчі модулі) відображаються клавішами у лівій частині екрана користувача.
На екрані користувача з'являється основний інтерфейс інформаційної системи "Передача інформації в ЄС" як показано на малюнку 2.
У правій частині екрана за замовчуванням відображається список усіх файлів, відправлених у Комісію ЄС, що має на сьогодні в інформаційних масивах системи "Ліцензії Текстиль ЄС". Відображений на екрані список має такі атрибути:
Назва файла
Назва файла відповідає вимогам, запропонованим приймаючою стороною (Комісією ЄС), до назви переданого файла з інформацією про видані ліцензії на текстиль у країни ЄС (абревіатура - TX, порядковий номер файла - 6 знаків, абревіатура країни - UA - Україна і порядковий номер файла, що посилається в цей день).
Малюнок 2 (має графічне зображення, див.)
"Назва користувача"
Реквізит, що привласнюється файлу автоматично, несе в собі дані про користувача, що формував файл-посилку.
"Статус"
Статус документа характеризує його стан у системі і може набувати одне з двох значень: відправлений (файл підготовлений і уже відправлений, при цьому реквізит "дата відправлення" сформовано) і невідправлений (файл сформований, але не відправлений одержувачу).
"Дата файла"
Дата файла - є атрибутом, що фіксує дату створення файла-посилки і формується системою автоматично.
"Дата відправлення"
Реквізит практично всіх дозвільних документів - "Дата видачі".
Цей основний інтерфейс інформаційної системи має три клавіші у лівій частині екрана. Ці клавіші є функціональними можливостями даної системи. Перша клавіша відповідає режиму формування вихідної посилки, інша ініціює режим прийому відповідного файла з Комісій ЄС, третя реалізує режим опитування поштових надходжень у дану систему.
4. Режим формування і відправлення файла
При натисканні маркером маніпулятора "Миша" на значок з написом "Вхідні файли" на екрані користувача з'являється інтерфейс, вигляд якого показано на малюнку 2. У лівій частині екрана (під клавішею основного режиму) розташовуються такі клавіші:
список файлів;
новий файл;
перегляд/редагування файла;
видалення файла;
відіслати файл.
"Список файлів"
Натискання маркером маніпулятора "Миша" на значок з написом "Список файлів" ініціює команду вибірки з масиву документів типу "Ліцензії Текстиль ЄС", що знаходяться в стадії оформлення, тобто з статусом "заявки". У цьому випадку в правій частині екрана виводиться список ще тільки оформлюваних ліцензій на текстиль у країни ЄС. Відзначивши маркером маніпулятора "Миша" рядок у виведеному списку документів, користувач може перейти в режим роботи з наявними в системі заявками.
"Новий файл"
Натисканням маркером маніпулятора "Миша" на значок з написом "Новий файл" спеціаліст ініціює початок виконання режиму формування нового файла-посилки. У цьому випадку інтерфейс користувача набуває вигляд, як показано на малюнку 3 із заголовком "Формування нового файла". У правій частині екрана виводиться інтерфейс, що забезпечує роботу користувача з формування і наповнення нового файла-посилки. У верхній частині такого інтерфейсу виводяться базові характеристики файла, що відповідають реквізитам списку з попереднього режиму:
назва файла;
дата створення файла;
користувач;
статус файла.
Розташована в правому верхньому куті клавіша "Сформувати файл" буде знаходитися в активному режимі тільки при натисканні на неї маркером маніпулятора "Миша". Після цього в заголовку інтерфейсу будуть
Малюнок 3 (має графічне зображення, див.)
сформовані атрибути нового файла, ця кнопка перейде в неактивний стан, тобто повторно до закінчення дій зі сформованим файлом натиснути її буде неможливо.
Нижче розташовуються чотири інформаційних вікна:
список ліцензій;
інформація про відправлені файли з обраною ліцензією;
інформація про прийняті файли з обраною ліцензією;
файл, що формується.
Список ліцензій
У першому інформаційному вікні "Список ліцензій", що розташовується ліворуч у верхній частині основного інформаційного поля інтерфейсу, користувачу виводиться повний список зареєстрованих системою ліцензій і що знаходяться в архівній частині системи.
У списку ліцензії зазначаються такі реквізити:
N документа;
дата підписання документа;
статус документа;
рік складання документа;
категорія товару, зазначеного у документі.
N документа
Обов'язковий реквізит кожної ліцензії, формований на основі правил, обумовлених наказом про порядок видачі "Ліцензій на текстиль у країни ЄС".
Дата підписання документа
Цей реквізит визначає дату появи документа, тобто момент його підписання.
Статус документа
У системі передбачено кілька видів статусу документа: заявка (З), ліцензія (Л), відмова у видачі, анульований документ (А). У даному конкретному випадку цей реквізит буде мати практично завжди одне і те ж значення - Л, що означає, що він уже є ліцензією. Це служить винятково для того, щоб користувач міг переконатися, що в підготовлений для відправлення файл введено інформацію про готові документи, а не про заявки.
Рік документа
Цей реквізит визначає значення "квотового року".
Категорія товару, описуваного документом
На сьогодні при формуванні ліцензії в ній зазначаються не коди товарів по Єдиним європейським класифікатором, а тільки номер категорії. Номер категорії є класифікаційним об'єднанням товарів, до якого входять групи товарів зі своїми кодами, визначеними ознаками, розробленими і прийнятими Комісіями ЄС. Необхідно зазначити, що один і той же товар може входити до кількох категорій.
Для полегшення орієнтування оператора в списку, виведеному системою в даному інформаційному вікні інтерфейсу, застосовується додаткове позначення рядків, які відповідають наявним документам. Для цього використовується колір. Прийнято три види розфарбування записів списку:
білий (нерозфарбований);
зелений;
бузковий.
Узагалі не розфарбовується (чи відзначаються білим кольором) запис про документи, дані яких ніколи не відправлялися в складі файлів з даної системи.
Зеленим кольором виділяють записи про документи, дані яких уже відправлялися в складі інформаційних файлів і системою отримано відповідну інформацію з Комісій ЄС.
Бузковим кольором виділяють рядки, що відповідають документам, інформація про які вже була відправлена в складі файлів у Комісії ЄС, але ще не отримана.
Для збільшення ефективності роботи з переліком документів, виведеного в даному інформаційному вікні, системою передбачені додаткові режими фільтрації списку наявних у системі документів.
Для переходу до режимів фільтрації документів користувачу необхідно натиснути маркером маніпулятора "Миша" на кнопку з зображенням "лупи", яка розташована над правим верхнім кутом розглянутого інформаційного вікна. У результаті цієї дії інтерфейс на екрані користувача зміниться і матиме вигляд, як показано на малюнку 4.
Малюнок 4 (має графічне зображення, див.)
Інформаційне вікно "Список ліцензій" замінюється вікном "Пошук документів".
Вікно "Пошук документів" призначене для введення обмежувальних умов, необхідних для пошуку та виведення переліку документів в інформаційному вікні "Список ліцензій".
Завдання обмежувальних умов здійснюється за допомогою оцінки одного із семи типів документів, що може захотіти побачити користувач в інформаційному вікні:
усі документи;
не відіслані документи;
документи, повернуті з позначкою про помилку, що має код 99;
документи, повернуті з позначкою про помилку, що має код 03;
документи, повернуті з позначкою про помилку, що має код 04;
документи, прийняті в Комісії ЄС без помилок;
документи, що знаходяться в процесі відправлення.
Тип "Усі документи" означає повний список ліцензій на текстиль у країни ЄС, що є у системі
Тип "Не відіслані документи" - це ті документи, інформації про які немає у жодному вихідному файлі.
До типу "Документи, повернуті з позначкою про помилку, що має код 99" відносяться такі документи, інформація про які була відіслана адресату, але відповідний файл-підтвердження мав код помилки 99. Цей код означає наявність невідповідностей у переданих даних щодо ліцензії.

................
Перейти до повного тексту