- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
01.04.2003 N 19-44/494
Процедура запиту цінових пропозицій
Відповідно до статті 32 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" від 22.02.2000 р.
N 1490-III, замовник може здійснювати закупівлю шляхом застосування процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) для закупівель вже готових для вжитку товарів чи послуг, які не виробляються спеціально або за окремими специфікаціями замовника і для яких є постійно діючий ринок, та за умов, що вартість закупівлі не перевищує суму, еквівалентну 10 тис. євро (для робіт - 40 тис. євро).
Під час застосування процедури запиту цінових пропозицій (далі - процедура) при здійсненні закупівлі замовник подає запит щодо цінових пропозицій не менш ніж трьом виконавцям (стаття
32 Закону). При цьому замовник може для вивчення ринку продукції, що є предметом закупівлі, користуватись публікаціями у спеціалізованих виданнях, прайсами фірм тощо.
Однак рішення щодо визначення переможця процедур закупівлі має прийматись винятково на підставі тендерної пропозиції потенційного постачальника, направленої на адресу замовника та завіреної печаткою, у вигляді листів, прайсів, рахунків-фактур. Кожен виконавець має право подати лише одну цінову пропозицію, яка в подальшому не може змінюватись. Пропозиція подається у запечатаному конверті чи в іншій формі, визначеній замовником, не пізніше встановленого ним терміну.
Пропозиції розкриваються у визначений замовником час. До розкриття тендерних пропозицій запрошуються всі виконавці, що подали свої пропозиції. Замовник протягом шести календарних днів інформує про результати здійснення процедури усіх виконавців, що подали свої цінові пропозиції, але не були присутні під час їхнього розкриття.
У пункті 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2000 р.
N 1469 "Про організаційні заходи щодо функціонування системи державних закупівель" встановлено, що звіт про результати здійснення процедури закупівлі відповідно до процедур, передбачених Законом України
"Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", обов'язково пред'являється у відповідні фінансові органи для здійснення оплати укладених договорів разом з платіжними документами, якщо вартість закупівлі товарів і послуг рівна або перевищує еквівалент 5 тис. євро (для робіт - 100 тис. євро). До цієї межі замовник не пред'являє звіт відповідним фінансовим органам, а лише зберігає звітні документи разом з іншими документами щодо закупівлі.
................Перейти до повного тексту