1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
30.03.2005 N 83-24/217
Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України розглянуло Ваш запит <...> щодо надання роз'яснень з питань оформлення зовнішньоекономічних договорів і повідомляє наступне.
Відповідно до частини першої статті 181 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. N 436-IV господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Частиною другою пункту 2 статті 207 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. N 435-IV встановлено, що правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства, та скріплюється печаткою.
Статтею 6 Закону України від 16.04.91 р. N 959-XII "Про зовнішньоекономічну діяльність" визначено, що форма зовнішньоекономічної угоди визначається правом місця її укладання. Угода, яку укладено за кордоном, не може бути визнана недійсною внаслідок недодержання форми, якщо додержано вимог законів України.
Таким чином, законодавством України не встановлено чіткої вимоги щодо обов'язковості відтиску печатки юридичної особи - нерезидента на зовнішньоекономічному договорі, який укладається за кордоном, якщо така вимога не передбачена правом місця його укладання.
Одночасно повідомляємо, що листи та роз'яснення Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України не мають нормативно-правового характеру.
Заступник Міністра Д.Білокуров
Перейти до повного тексту