1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 19-36/361 від 06.03.2002
Щодо надання роз'яснення стосовно застосування преференційної поправки до ціни тендерної пропозиції, поданої підприємствами Спілки організації інвалідів України
Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції отримує чисельні звернення щодо надання роз'яснення стосовно застосування преференційної поправки до ціни тендерної пропозиції, поданої підприємствами Спілки організації інвалідів України, у зв'язку з чим повідомляє наступне.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" преференційна поправка надається замовником лише вітчизняному виробнику при визначенні переможця процедур закупівель шляхом застосування відсоткової межі до ціни його тендерної пропозиції у порівнянні з найбільш вигідною серед поданих у розмірах, встановлених цим Законом. Разом з цим, цією ж статтею визначено, що вітчизняний виробник - це суб'єкт підприємництва - резидент, який здійснює виробництво товарів, виконує роботи чи надає послуги на території України.
Статтею 6 зазначеного Закону передбачаються умови захисту вітчизняного ринку. Частина перша статті однозначно розкриває зміст цих умови, вказуючи, що переваги під час закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти надаються тендерним пропозиціям саме вітчизняних виробників або шляхом застосування цінової преференційної, або шляхом обмеження кола учасників торгів виключно вітчизняними, знову ж таки, виробниками. Одночасно застережено, що переваги вітчизняним виробникам, передбачені цією статтею, можуть надаватись тільки до відповідної вартісної межі щодо очікуваної вартості предмета закупівлі, за виключенням підприємств УТОСу, УТОГу, Спілки інвалідів та підприємств пенітенціарної системи України, перевага яким надається незалежно від вартісної межі.

................
Перейти до повного тексту