1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.02.2018 № 221
Про затвердження Положення про наглядову раду державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів"
Відповідно до абзацу шостого пункту 3 Порядку утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради державного унітарного підприємства та її комітетів , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 142 "Деякі питання управління державними унітарними підприємствами та господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про наглядову раду державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів", що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Перший
віце-прем'єр-міністр України -
Міністр


С.І. Кубів
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економічного розвитку
і торгівлі України
19.02.2018 № 221
ПОЛОЖЕННЯ
про наглядову раду державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів"
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає правовий статус, кількісний склад, строк повноважень, порядок формування та організації роботи наглядової ради, а також права, обов'язки та відповідальність членів наглядової ради державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів" (далі - Підприємство).
1.2. Терміни, що вживаються у цьому Положенні, застосовуються у значенні, визначеному у Статуті Підприємства.
2. Правовий статус наглядової ради Підприємства
2.1. Наглядова рада Підприємства (далі - наглядова рада) є органом управління Підприємством, що в межах компетенції, визначеної законом і цим Статутом, контролює та регулює діяльність директора Підприємства.
2.2. Компетенція наглядової ради визначається законом та Статутом Підприємства.
2.3. Наглядова рада щороку звітує перед Уповноваженим органом управління за результатами її діяльності, загальний стан Підприємства та вжиті нею заходи, спрямовані на досягнення мети Підприємства.
2.4. Склад наглядової ради становить п'ять осіб, з яких три члени є незалежними (далі - незалежні члени), два - представниками держави.
Незалежні члени наглядової ради обираються шляхом конкурсного відбору в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Представники держави призначаються до наглядової ради в порядку, установленому Кабінетом Міністрів України.
До складу наглядової ради входять голова та члени наглядової ради.
2.5. Наглядову раду очолює голова, який обирається членами наглядової ради з їх числа простою більшістю голосів від її загального складу на першому після обрання засіданні. Голову наглядової ради може бути переобрано в будь-який час за ініціативою більшості членів наглядової ради від її загального складу.
2.6. Член наглядової ради повинен відповідати вимогам, установленим Законом України "Про управління об'єктами державної власності" та Статутом Підприємства протягом усього строку здійснення ним повноважень члена наглядової ради. Незалежний член наглядової ради додатково повинен відповідати вимогам до незалежного члена наглядової ради державного унітарного підприємства, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
3. Призначення членів наглядової ради та припинення їх повноважень
3.1. Строк повноважень члена наглядової ради становить три роки. Незалежний член наглядової ради не може входити до складу наглядової ради як незалежний член понад три строки підряд.
3.2. З членами наглядової ради після призначення укладається цивільно-правовий договір, у якому передбачаються порядок здійснення повноважень, права, обов'язки, відповідальність члена наглядової ради, умови оплати послуг та порядок виплати винагороди, підстави дострокового припинення та наслідки розірвання договору тощо.
3.3. Цивільно-правовий договір з членом наглядової ради підписує особа, уповноважена на таке підписання Уповноваженим органом управління.
3.4. Уповноважений орган управління може прийняти рішення про дострокове припинення повноважень членів наглядової ради. Повноваження члена наглядової ради можуть бути достроково припинені у випадках, передбачених Статутом Підприємства, а також за ініціативою Уповноваженого органу управління у разі, якщо:
член наглядової ради має конфлікт інтересів, який Підприємство, діючи обґрунтовано, не визнало прийнятним, або член наглядової ради прямо або опосередковано бере участь у діяльності, що конкурує з Підприємством;
член наглядової ради є винним у скоєнні будь-якого шахрайства або зловживанні довірою чи діяв у будь-який спосіб, який, на обґрунтовану думку Підприємства, завдає або може завдати шкоди його репутації або репутації Підприємства чи є істотно несприятливим з огляду на інтереси Підприємства;
член наглядової ради звинувачується в шахрайстві, розкраданні, крадіжці або у вчиненні іншого кримінального правопорушення;
член наглядової ради істотно порушив свої зобов'язання за цивільно-правовим договором, укладеним з ним, і таке порушення не було усунуто протягом 30 (тридцяти) календарних днів після дати письмового звернення Підприємства щодо усунення такого порушення;
член наглядової ради - представник держави не повідомив Підприємство та Уповноважений орган управління протягом 5 (п'яти) робочих днів про призначення його на посаду державної служби, іншу посаду особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначених у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" протягом дії цивільно-правового договору, укладеного з ним.
3.5. З припиненням повноважень члена наглядової ради одночасно припиняється дія цивільно-правового договору, укладеного з ним.
4. Права та обов'язки членів наглядової ради
4.1. Члени наглядової ради мають право:
1) отримувати будь-яку інформацію та документацію (крім інформації, що становить державну таємницю, у разі відсутності відповідного допуску) про Підприємство, якщо така інформація (документація) необхідна для виконання функцій члена наглядової ради;
2) ознайомлюватися з документами Підприємства, отримувати їх копії;
3) вимагати скликання позачергового засідання наглядової ради, унесення пропозицій до порядку денного засідань наглядової ради;
4) подавати в письмовій формі зауваження щодо рішень наглядової ради;
5) інші права, передбачені законодавством, Статутом Підприємства, цим Положенням та внутрішніми документами Підприємства.
4.2. Члени наглядової ради зобов'язані:
1) особисто або через засоби дистанційного зв'язку, які забезпечують усім учасникам можливість чути один одного та спілкуватися між собою, брати участь у засіданнях наглядової ради та в роботі комітетів наглядової ради, якщо їх було обрано до складу відповідного комітету наглядової ради;
2) голосувати з усіх питань порядку денного засідання наглядової ради;
3) у разі розгляду питань, згідно з якими члени наглядової ради не мають права голосувати, але за якими Уповноважений орган управління або директор Підприємства вимагають їх консультації, надавати таку консультацію та висловлювати свою думку;
4) завчасно повідомляти про неможливість участі в засіданнях наглядової ради із зазначенням причини відсутності. Інформація про присутність члена наглядової ради на її засіданнях фіксується корпоративним секретарем Підприємства;
5) діяти в інтересах Підприємства добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень;
6) керуватися у своїй діяльності законодавством, Статутом Підприємства, цим Положенням, внутрішніми документами Підприємства;
7) виконувати рішення, прийняті Уповноваженим органом управління;
8) дотримуватись установлених законодавством правил та процедур щодо надання згоди на вчинення Підприємством господарського зобов'язання, щодо якого є заінтересованість, і значного господарського зобов'язання;
9) дотримуватись установлених на Підприємстві правил, пов'язаних з режимом обігу, безпеки та збереження інформації з обмеженим доступом. Не розголошувати конфіденційну інформацію та інформацію, яка стала відомою у зв'язку з виконанням функцій члена наглядової ради, особам, які не мають доступу до такої інформації, а також не використовувати її у своїх інтересах або в інтересах третіх осіб;
10) утримуватися від дій, які можуть призвести до втрати незалежним членом своєї незалежності;
11) виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством, Статутом Підприємства, цим Положенням та внутрішніми документами Підприємства.
4.3. Члени наглядової ради несуть відповідальність перед Підприємством за збитки, завдані Підприємству своїми діями (бездіяльністю), згідно із законом та укладеними з ними цивільно-правовими договорами.
4.4. Наглядова рада щороку переглядає та оцінює свою роботу і роботу кожного члена наглядової ради. На підставі результатів такого перегляду та оцінки голова наглядової ради може запропонувати заходи, які необхідно вжити для вдосконалення або виправлення ситуації.
5. Порядок роботи наглядової ради
5.1. Засідання наглядової ради можуть бути плановими та позаплановими.
5.2. Планові засідання наглядової ради проводяться не менше одного разу на квартал відповідно до плану, затвердженого наглядовою радою.
5.3. Позапланові засідання наглядової ради можуть скликатися в будь-який час за ініціативою голови наглядової ради, будь-кого з членів наглядової ради або Уповноваженого органу управління у триденний строк з моменту отримання наглядовою радою письмової вмотивованої вимоги від ініціатора позапланового засідання разом з копіями документів / проектами рішень, що будуть розглядатися наглядовою радою.
Вимога про скликання позапланового засідання наглядової ради складається, підписується і подається у письмовій формі безпосередньо на ім'я голови наглядової ради та корпоративного секретаря.
5.5. Особа, яка виступила з ініціативою скликання позапланового засідання наглядової ради, зобов'язана разом з вимогою про скликання подати:

................
Перейти до повного тексту