1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Н А К А З
21.10.2003 N 372/99
Про розвиток галузі спеціалізованого м'ясного скотарства в Україні
З метою забезпечення збереження поголів'я худоби м'ясного напряму продуктивності та створення передумов для подальшого його розвитку, формування ринку м'ясних ресурсів для задоволення потреб внутрішнього ринку і експортного потенціалу
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити цільову програму "М'ясне скотарство", що додається.
2. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій забезпечити розробку відповідних регіональних програм та здійснити необхідні заходи по їх виконанню.
3. Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва (Лаврик О.М.) Мінагрополітики, Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій включати до переліку виконавців Програми по докорінному поліпшенню земель племінні господарства з розведення худоби м'ясних порід і типів.
4. Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб Г.І.), Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк Д.М.) Мінагрополітики, Відділенню зоотехнії УААН (Буркат В.П.) підготувати пропозиції щодо механізму фінансової підтримки сільськогосподарських підприємств, які розводять худобу м'ясних порід і типів.
5. Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики, Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики щорічно виділяти бюджетні кошти сільськогосподарським підприємствам усіх організаційно-правових форм господарювання, які розводять м'ясну худобу і є учасниками виконання програми селекції в тваринництві та птахівництві, в обсягах, передбачених Порядком використання коштів Державного бюджету України на фінансування програми селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу і в науково-дослідних господарствах.
6. Департаменту науково-технічної політики (Саченко В.І.) Мінагрополітики передбачати виділення з лізингового фонду та за умовами 30% погашення вартості техніки для заготівлі кормів сільськогосподарським товаровиробникам, які займаються розведенням великої рогатої худоби м'ясного напряму продуктивності.
7. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики, Відділенню зоотехнії УААН, національному об'єднанню по племінній справі у тваринництві "Укрплемоб'єднання" (Білозерський О.Л., за згодою), Українській галузевій виробничо-науковій асоціації "М'ясне скотарство" (Білозерський О.Л., за згодою) відновити в наступному році роботу контрольно-випробувальних станцій з оцінки бугаїв м'ясних порід за власною продуктивністю та якістю потемків.
8. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагронолітики, Відділенню зоотехнії УЛАН, Українській галузевій виробничо-науковій асоціації "М'ясне скотарство", Національній асоціації виробників м'яса та м'ясопродуктів України "Укрм'ясо" (Попов В.І., за згодою) із залученням провідних учених Української академії аграрних наук розробити в 2004 році систему розрубки туш м'ясної худоби за сортами відповідно до міжнародних стандартів.
9. Департаменту кадрової політики, аграрної освіти та науки (Бойко М.Ф.), Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Мінагрополітики, Відділенню зоотехнії УААН упродовж IV кварталу 2003 року підготувати і внести зміни до відповідних навчальних програм щодо підготовки в аграрних вищих навчальних закладах, виходячи з необхідності випуску, фахівців з м'ясного скотарства.
10. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра аграрної політики України Мельника Ю.Ф. та віце-президента УААН Ситника В.П.
Міністр аграрної політики України С.Рижук Президент Української академії аграрних наук М.Зубець
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
України та Української
академії аграрних наук
21.10.2003 N 372/99
ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА
"М'ясне скотарство"
Склад проблеми та об|рунтування необхідності її розв'язання програмним методом
Станом на 1 вересня 2003 р. у 403 виробничих структурах різних оргнізаційно-правових форм господарювання нараховувалося 121,9 тис. голів великої рогатої худоби м'ясного напряму продуктивності, в тому числі 52,6 тис. корів. В Україні на 100 молочних корів припадає 1,1 м'ясної, тоді як у США, Канаді, Франції - 200-300. Якщо у світі частка яловичини, одержаної від м'ясної худоби, становить 54%, то в Україні - 1,8%. Незважаючи на незначну кількість м'ясної худоби, її чисельність за останні 5 років зменшилася на 59,8 тис. голів (30,5%), в тому числі корів - на 31,1 тис. голів (33,3%). На 18,2% знизилася продуктивність тварин, внаслідок чого затрати кормів збільшилися на 19,6%. Це призвело до підвищення на 15,3% собівартості 1 ц живої маси. За вказаний період рівень реалізаційної ціни 1 ц живої маси знизився на 23,1%. Тому виручка, одержана від продажу м'ясної худоби, відшкодовує затрати на 65-70%. Відсутність власних коштів навіть для простого відтворення виробництва призводить до руйнування і втрати основних виробничих фондів. Зокрема, простоюють роками обладнання для механізації трудомістких процесів на фермах, кормозбиральна техніка, непридатними стають до використання культурні і природні пасовища. Зростають суми заборгованості із заробітної плати працівникам м'ясних ферм, що призводить до соціального напруження у трудових колективах. І як результат - середньорічна вартість основних виробничих фондів (включаючи вартість худоби) зменшилася з 1288 млн. грн. до 890 млн. грн. (30,9%).
Мета програми - забезпечення ринку високоякісною яловичиною шляхом збільшення чисельності поголів'я та підвищення продуктивності м'ясної худоби на основі зміцнення матеріально-технічної і племінної бази м'ясного скотарства галузі шляхом надання відчутної державної фінансової підтримки.
Об|рунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми
Для забезпечення рентабельного ведення м'ясного скотарства передбачається істотно підвищити економічну ефективність розведення м'ясної худоби шляхом підвищення її продуктивності (забезпечити середньодобовий приріст живої маси худоби всіх статевовікових груп до 775-800 г, вихід телят на 100 середньорічних корів 85-87 голів), що призведе до зниження витрат кормів на 1 ц виробленої живої маси (включаючи годівлю корів) до 14,0-14,2 ц к.од.
Вказаних параметрів раціонального використання виробничих ресурсів буде досягнуто на основі освоєння ресурсозберігаючих технологій виробництва кормів, науково об|рунтованої системи годівлі тварин, повнішого використання генетичного потенціалу порід, широкого застосування біотехнологічних методів інтенсифікації відтворення стада, раціональної організації праці та виробництва, матеріальної заінтересованості власників худоби і майна в ощадливому використанні виробничого потенціалу галузі та підвищенні якості виробленої продукції.
Основою стабілізації і нарощування чисельності м'ясної худоби, підвищення її продуктивності та ефективності розведення стане функціонування економічного механізму, який забезпечить окупність затрат її власникам, а саме:
- гарантовані мінімальні ціни на живу масу худоби;
- взаємовигідна система економічних відносин між виробниками, переробниками і реалізаторами яловичини (одержання кожним із учасників інтегрованих формувань однакової суми прибутку на вкладений капітал з урахуванням терміну його обороту);
- державна фінансова підтримка галузі;
- удосконалення кредитно-фінансової та податкової політики. На регіональному рівні увага буде зосереджена на:
залученні коштів місцевого бюджету для фінансування м'ясного скотарства;
розширенні інфраструктури мережі сервісних послуг з питань селекції та відтворення худоби, заготівлі, переробки і реалізації продукції скотарства;
освоєнні ресурсозберігаючих екологічно безпечних технологій у скотарстві, підготовці кадрів масових професій та підвищенні рівня їх кваліфікації, створенні сільських дорадчих служб.
На рівні сільськогосподарських формувань з розведення м'ясної худоби слід забезпечити необхідні обсяги виробництва кормів (72,8-75,6 ц к. од. на одну корову зі шлейфом), створити сприятливі умови утримання та годівлі тварин, підвищення ефективності селекційно-племінної роботи і рівня ветеринарного обслуговування.
Ринкові відносини у м'ясному скотарстві будуть формуватися на принципах ощадливості, конкуренції, захисту товаровиробників і споживачів. Прогнозується, що у 2012 році порівняно з 2003 роком обсяги пропонування високоякісної яловичини будуть збільшені у 3,9 раза.
Нарощування обсягів реалізації конкурентоспроможної екологічно безпечної продукції буде досягнуто шляхом:
- запровадження цін підтримки;
- спрямування інвестицій на розвиток ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств з розведення м'ясної худоби, переробної промисловості;
- формування інфраструктури ринку та стимулювання власників м'ясної худоби до участі в біржовій торгівлі через створення системи збуту продукції шляхом формування заготівельно-збутових кооперативів та кооперативних агроторгових домів, аукціонів живої худоби;
- формування оптових ринків;
- вжиття відповідних заходів щодо захисту внутрішнього ринку, які не суперечать правилам та вимогам СОТ;
- надання учасникам (операторам) ринку кон'юнктурної інформації щодо цін попиту та пропонування на яловичину;
- проведення моніторингу цін, аналізу та прогнозування стану справ на ринку яловичини.
Формування ринку продукції м'ясної худоби у намічених обсягах забезпечить безперебійне постачання високоякісною яловичиною її споживачів, стабільність процесу купівлі-продажу яловичини, одержаної від м'ясної худоби у зростаючих обсягах, а також досягнення такого рівня цін на високоякісну яловичину, який би задовольняв потреби суб'єктів ринку.
Основними напрямами племінної роботи з вітчизняними м'ясними породами визначено їх удосконалення за живою масою у 18 - місячних бугайців (550-650 кг), забійним виходом (60-65%), молочністю (250-280 кг), плодючістю 85-95% шляхом прилиття крові симентальської породи австрійської селекції та шароле (українська м'ясна), лімузинської породи (волинська м'ясна), шароле (поліська м'ясна). Передбачається формування заводських ліній і родин у створюваних симентальській і південній м'ясних породах. У абердин-ангуській породі буде створено вітчизняний масив худоби з трьома внутрішньопорідними типами - великим високорослим, великим компактним та дрібним компактним - на основі чистопорідного розведення, поглинального та відтворного схрещування формування заводських ліній.
Селекційна робота із зарубіжними породами, які розводяться в Україні (герефорд, лімузин, світла аквітанська, санта-гертруда), буде проводитися шляхом залучення кращого генофонду для оновлення стад, створення заводських ліній, поліпшення продуктивності та збільшення чисельності худоби.
Комплексом технологічних заходів щодо ведення селекційно-племінної роботи передбачається:
проведення двоетапної оцінки бугаїв: за власною продуктивністю, відгодівельними якостями, молочністю та легкістю отелень корів;
визначення спадкових якостей плідників шляхом порівняння параметрів продуктивності дочок бугая з матерями, ровесницями та середніми даними по стаду;
щорічне індивідуальне бонітування поголів'я м'ясної худоби;
збільшення обсягів штучного осіменіння до 50-60% парувального контингенту глибокозамороженою спермою бугаїв-поліпшувачів, оцінених за власною продуктивністю та якістю потомства;
створення на базі Головного селекційного центру України генофондного банку сперми кращих м'ясних порід вітчизняної селекції та зарубіжного походження;
створення на базі Головного селекційного центру України та Інституту розведення і генетики тварин УААН банку ембріонів високоцінних генотипів різних м'ясних порід;
застосування: нових методів синхронізації та стимуляції відтворної здатності маточного поголів'я з метою одержання двійнят, трансплантації ембріонів, новітніх методів біотехнології, ідентифікації походження та прижиттєвих методів оцінки м'ясності і якості м'яса;
запровадження в провідних племінних заводах комп'ютеризації;
розробка і впровадження сучасних інформаційних технологій нагромадження, обробки та використання даних племінного обліку.
З метою прискореного формування великих масивів м'ясної худоби, і збільшення обсягів виробництва високоякісної яловичини, дієтичної молочної телятини та високоякісних шкур у товарних господарствах намічено:
використовувати високопродуктивні спеціалізовані м'ясні породи й типи, які мають високу відтворну здатність не нижче 85-90%, забезпечують середньодобовий приріст живої маси всіх статевовікових груп м'ясної худоби 750-800 г і 450-500 кг яловичини в живій масі на корову за рік;
промислове, перемінне та ротаційне схрещування до 30% маток молочних і молочном'ясних порід з бугаями м'ясних порід, що забезпечить підвищення середньодобових приростів живої маси на 25-30%, зниження витрат кормів на 1 кг приросту на 30-35%, збільшення забійної маси на 10-15%, забійного виходу на 2-5%, поліпшення смакових якостей м'яса.
Ефективне ведення галузі м'ясного скотарства з урахуванням зональних особливостей буде базуватися на застосуванні сучасних ресурсозберігаючих технологій, а саме: безприв'язне утримання у зимово-стійловий період на глибокій підстилці усіх статевовікових груп тварин в приміщеннях полегшеного типу з вільним виходом на вигульні майданчики; пасовищне утримання худоби протягом 9-10 місяців в рік з комбінованим використанням пасовищ і кормів із сховищ; сезонні отелення корів у лютому - квітні, що забезпечить утримання підсисних корів з телятами на пасовищах до 300 днів; підсисний метод вирощування телят до 6-8 місячного віку; заключна відгодівля надремонтного молодняку до високих вагових кондицій.
Передбачено при продуктивності пасовища 40-50 ц/га кормових одиниць на одну дорослу голову виділяти 0,5 га, для молодняку віком до року - 25% (від потреби дорослих тварин), старше року - 60% та 15% резервної площі.
Годівля м'ясної худоби буде |рунтуватись на кормах власного виробництва при максимальному використанні дешевих грубих і соковитих кормів в зимово-стійловий період та пасовищних кормів в літній період при оптимальному вмісті в раціонах високобілкових зернових та інших кормів.
Основні вимоги до організації системи кормовиробництва та організації годівлі м'ясної худоби будуть зводитися до освоєння енергозберігаючих технологій шляхом оптимізації структури кормової бази і раціонів за критеріями максимального виходу обмінної енергії і протеїну з 1 га кормових угідь та мінімальних витрат сукупної енергії на 1 МДж обмінної енергії в кормах і 1 ц м'ясної продукції та розробки оптимізованих раціонів годівлі.
Наукове забезпечення розвитку м'ясного скотарства буде здійснюватись науковим координаційним центром з м'ясного скотарства - Інститутом розведення і генетики тварин УААН - за участю Інституту тваринництва. Інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф. Іванова "Асканія-Нова", Інституту сільського господарства Полісся, Інституту землеробства і тваринництва західного регіону, інститутів агропромислового виробництва Волинської, Кіровоградської, Рівненської, Тернопільської областей, Національного аграрного університету. Вони будуть розробляти та освоювати новітні технології виробництва і переробки продукції м'ясного скотарства, виводити нові високопродуктивні спеціалізовані м'ясні породи, забезпечувати реалізацію наявного генетичного потенціалу на основі впровадження досконалої системи годівлі.
Для реалізації переваг м'ясної худоби (високоякісна сировина для шкіряної, легкої і фармацевтичної промисловості) на м'ясопереробних підприємствах будуть впроваджені безвідходні технології переробки туш і раціональна технологія поділу туш за сортами. Нова технологія поділу туш передбачатиме виділення 5 сортів напівфабрикатів: екстра, відбірний, вищий, прима і товарний. Відповідно до цього будуть розроблені технічні умови і стандарти. Диференційоване використання туш худоби м'ясних порід (реалізація в торгівельній мережі і промислова переробка) дасть змогу повніше задовольнити попит населення з різною купівельною спроможністю на м'ясо і м'ясопродукти, а переробних підприємств - на високоякісну сировину, а також запровадити закупівельні і роздрібні ціни залежно від якості продукції.
Для реалізації цільової програми "М'ясне скотарство" буде забезпечено постійний ветеринарний контроль, який включає такі основні напрями:
проведення планових діагностичних досліджень, профілактичних щеплень та безумовне виконання інших заходів, передбачених ветеринарним законодавством України;
комплектація ферм лише здоровими тваринами з благополучних щодо туберкульозу та лейкозу сільськогосподарських підприємств;
проведення в районах забруднених радіонуклідами обстежень контрольних груп худоби на забрудненість радіонуклідами та здійснення відповідних профілактичних заходів щодо одержання екологічно безпечної продукції.
Для прискореного розвитку м'ясного скотарства будуть здійснені такі організаційні заходи:
формування регіональних асоціацій власників м'ясної худоби та удосконалення організаційної структури асоціації на загальнодержавному рівні "М'ясне скотарство України";
організація виставок, виводок, аукціонів племінної м'ясної худоби, рекламна демонстрація продукції м'ясного скотарства, популяризація селекційних досягнень в Україні та за її межами;
підвищення кваліфікації фахівців галузі на базі інституту післядипломної освіти Міністерства аграрної політики України;
підготовка на зооінженерних факультетах провідних аграрних вузів України менеджерів м'ясного скотарства;
вивчення та впровадження досвіду країн з розвинутим м'ясним скотарством щодо організації глибокої переробки та вигідного збуту продукції галузі.
Терміни та етапи виконання цільової програми "М'ясне скотарство"
Початок виконання цільової програми - 2003 р., закінчення - 2012 рік. Перший етап виконання цільової програми - 2003-2007 рр., другий - 2008-2012 роки.
Перелік заходів і завдань цільової програми вміщено в додатку 1.
Ресурсне забезпечення цільової програми
Орієнтовні обсяги фінансових витрат, необхідних для виконання цільової програми "М'ясне скотарство" з визначенням джерел фінансування подані в додатку 2.
Потреба в матеріально-технічних племінних і кадрових ресурсах відображені у додатку 3.
Організація управління та контролю за ходом виконання цільової програми
Координатором діяльності органів виконавчої влади, пов'язаної з виконанням цільової програми "М'ясне скотарство" є Міністерство аграрної політики України.
Очікувані кінцеві результати виконання цільової програми "М'ясне скотарство"
На кінець освоєння цільової програми "М'ясне скотарство" (на 2012 рік) буде забезпечено:
1. Чисельність поголів'я м'ясної худоби - 400 тис. голів, в тому числі 182 тис. корів (додатки 4, 5).
2. Обсяги реалізації м'яса високоякісної яловичини на 76 тис. тонн (додаток 6).
3. Додатково буде створено 20 тис. робочих місць.
Начальник Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Д.М.Микитюк
Додаток 1
до цільової програми
"М'ясне скотарство"
ПЕРЕЛІК
заходів і завдань цільової програми "М'ясне скотарство"
Найменування заходу Орган
вико-
навчої
влади
Строки
вико-
нання
Орієнтовані обсяги фінансування, тис. грн.
загаль-
ний
обсяг
за роками виконання:
2003 2004 2005 2006 2007 усього
I етап
усього
II
етап
Збільшення обсягів
реалізації
заготівельним
організаціям і
переробним
підприємствам
молодняку м'ясної
худоби підвищених
вагових кондицій
Міністер-
ство
аграрної
політики
2003-
2012
рр.
277272
з них:
держ-
бюджет
277272
13680



13680
15840



15840
17568



17568
20160



20160
23328



23328
90576



90576
186696



86696
Відшкодування
планово-
нормативних затрат
на утримання
маточного поголів'я
м'ясної худоби
Міністер-
ство
аграрної
політики
2003-
2012
рр.
607560
з них:
держ-
бюджет
607560
38674



38674
40443



40443
43066



43066
46421



46421
51118



51118
219722



219722
87838



387838
Здешевлення
племінної
(генетичної)
продукції
вітчизняного
походження з метою
розширення бази
підприємств та
зниження
собівартості
реалізованих
племінних
(генетичних)
ресурсів
Міністер-
ство
аграрної
політики
2003-
2012
рр.
116670
з них:
держ-
бюджет
116670
5550



5550
6615



6615
7680



7680
8745



8745
9810



9810
38400



38400
78270



78270
Збільшення обсягів
промислового
схрещування
маточного поголів'я
худоби в особистих
підсобних
господарствах
населення
Головні
управління
с.г. і
продово-
льства
облдер-
жадмініс-
трацій
2003-
2012
рр.
50818 з
них:
держбю-
джет -
місцеві
бюджети
50818
2805


-


2805
3217


-


3217
3465


-


3465
3960


-


3960
4702


-


4702
18149


-


18149
32669


-


32669
Додаток 2
до цільової програми
"М'ясне скотарство"
Орієнтовні обсяги та джерела фінансування цільової програми "М'ясне скотарство", тис. грн.
Джерела
фінансування
2003 2004 2005 2006 2007 усього
I етап
усього
наступний
етап
Державний
бюджет
12808 14594 15656 16882 18702 78642 135539
Місцеві бюджети 31230 34324 37138 41319 46452 190463 363292
Інші джерела 16100 17600 18350 20400 23050 95500 180920
Усього 60138 66518 71144 78601 88204 363605 679751
Додаток 3
до цільової програми
"М'ясне скотарство"
Потреба у матеріально-технічних, племінних і кадрових ресурсах для виконання цільової програми "М'ясне скотарство"
Вид ресурсу 2003 рік 2004 рік 2005 рік 2006 рік 2007 рік 2003-2007 рік
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
Створення
культурних
пасовищ,
тис. га
10160 28425 11110 31107 11515 32243 12828 35918 14385 40230 59996 16792
Докорінне
поліпшення
природних
пасовищ,
тис. га
11376 11380 12427 12430 12936 12940 14368 14370 16140 16144 67247 67261
Придбання
племінних
ресурсів:
- бугаїв,
голів
- телиць,
нетелей,
голів
- ембріонів,
штук
- сперми,
тис. доз



-

-


-

-



-

-


-

-



-

-


-

-



-

-


-

-



35

60


800

8



770

990


660

440



36

60


800

8



792

990


660

440



37

60


900

9



814

990


742

495



108

180


2500

25



2376

2970


2062

1375
Придбання
племінних
тварин для
проведення
породо-
випробування,
оцінки за
власною
продуктивністю
та якістю
потомства на
контрольно-
випробувальних
станціях, гол.
200 600,0 200 600,0 250 750,0 250 750,0 300 900,0 1200 3600,0
Наукове
забезпечення
розвитку
галузі
(розробка
селекційних
програм,
організаційно-
технологічних,
економічних
проектів та ін.)
X 400,0 X 400,0 X 400,0 X 400,0 X 400,0 X 2000,0
Закупівля
кормозбиральної
техніки, штук
537 16100 589 17600 612 18350 680 20400 768 23050 3186 95500
Підготовка
менеджерів
м'ясного
скотарства,
чол.
- - - - - - - - 50 - 50 -
Разом X 56905 X 62137 X 67543 X 74720 X 83765 X 345070
Продовження додатка 3
Вид ресурсу 2008 рік 2009 рік 2010 рік 2011 рік 2012 рік 2008-2012
роки
2003-2012
роки
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
кіль-
кість
вар-
тість,
тис.
грн.
кіль-
кість
вар-
тість
тис.
грн.
Створення
культурних
пасовищ,
тис. га
16408 45942 18678 52301 21250 59509 24465 68497 31780 88980 112581 315229 172579 483152
Докорінне
поліпшення
природних
пасовищ,
тис. га
18348 18350 20920 20925 23800 23805 27400 27410 35580 35590 126048 126080 193295 193344
Придбання
племінних
ресурсів:
- бугаїв,
голів
- телиць,
нетелей,
голів
- ембріонів,
штук
- сперми,
тис. доз



38

60


900

9



836

990


742

495



40

65


1000

9



880

1072


825

495



41

65


1100

10



902

1072


907

550



42

65


1200

10



924

1072


990

550



43

65


1300

11



946

1072


1072

605



204

320


5500

49



4488

5278


4536

2695



31

500


8000

74



6864

8248


6598

4070
Придбання
племінних
тварин для
проведення
породо-
випробування,
оцінки за
власною
продуктивністю
та якістю
потомства на
контрольно-
випробувальних
станціях, гол.
300 900,0 350 1050,0 350 1050,0 400 1200,0 400 1200,0 1800 5400,0 3000 9000,0
Наукове
забезпечення
розвитку
галузі
(розробка
селекційних
програм,
організаційно-
технолгічних,
економічних
проектів
та ін.)
X 500,0 X 500,0 X 500,0 X 600,0 X 600,0 X 2700,0 X 4700,0
Закупівля
кормозбиральної
техніки, штук
868 26050 994 29830 1138 34150 1310 39300 1720 51590 6030 180920 9214 276420
Підготовка
менеджерів
м'ясного
скотарства,
чол.
50 75 75 75 75 350 400
Разом X 94305 X 107878 X 122445 X 140543 X 181655 X 647326 X 992396

................
Перейти до повного тексту