1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 37-25-2-16/8093 від 17.09.2001
Договір оренди земельної частки (паю) є угода сторін про взаємні зобов'язання, відповідно до яких орендодавець (власник права на земельну частку (пай), посвідченого сертифікатом), за орендну плату передає орендарю (недержавному сільськогосподарському підприємству, іншому агроформуванню) у користування на право на земельну частку (пай) земельну ділянку. Термін зазначеного договору визначається за погодженням сторін. Слід зазначити, що перший договір доцільно укладати на короткий строк з наступним його продовженням за взаємною згодою.
Договір оренди земельної частки (паю) набуває чинності після того, як сторонами чітко визначаються і фіксуються письмово всі істотні умови, зокрема, термін оренди, розмір та форма орендної плати, відповідальність сторін тощо. Він підписується сторонами і реєструється органами місцевого самоврядування.
Отже, коли договору оренди укладено не було, то і на одержання орендної плати заявник претендувати не може.
Однак, враховуючи те, що господарство протягом 2000 р. користувалося вашим земельним паєм і одержало відповідний урожай, то за користування вашою землею вважаємо справедливим вирішити це питання шляхом виплати СВК "Україна" часткової компенсації за використання землі (або у розмірі орендної плати не менше 1 відсотка вартості земельного паю, зазначеного у сертифікаті, або за згодою сторін можливий інший варіант).
Якщо таким шляхом ситуація не урегульовується, то у такому разі всі спірні питання вирішуються тільки у судовому порядку.
Заступник Державного секретаря Міністерства аграрної політики С.Мельник
"Урядовий кур'єр",
N 178, 2 жовтня 2001 р.
Перейти до повного тексту