1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
04.02.2003 N 37-25-1-16/1117
Про право спільної часткової власності
Згідно зі ст. 120 Земельного кодексу, при переході права власності на будівлю і споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходити на підставі цивільних правових угод, а право користування - на підставі договору оренди.
При переході права власності на будівлю та споруду до кількох осіб право на земельну ділянку визначається пропорційно часткам осіб у вартості будівлі та споруди, якщо інше не передбачено у договорі відчуження будівлі й споруди.
Порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні визначається Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. N 7/5 і зареєстрованим у Мін'юсті 18.02.2002 р. за N 157/6445.
Роз'яснення щодо послідовності документального оформлення права власності на об'єкти нерухомості листом Мінагрополітики України від 05.12.2002 р. за N 37-25-1-11/11378 були направлені у регіони для інформування підприємств-користувачів та власників майнових паїв.
Відповідно до Тимчасового положення, реєстрація прав власності на нерухоме майно здійснюється БТІ на підставі правовстановлювальних документів, які підтверджують виникнення, існування, припинення прав власності на нерухоме майно. А якщо орендар не має свідоцтва про право власності на орендований ним майновий об'єкт, то і реєстрація його прав на цей об'єкт неможлива.
Варто додати, що в разі належності громадянам майна на праві спільної часткової власності, у реєстрі прав на нерухоме майно разом з іншими даними обов'язково зазначаються розміри часток співвласників.
Заступник державного секретаря Мінагрополітики Р.Шмідт
Перейти до повного тексту