1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
26.01.2017 № 28
Про затвердження Положення про Сектор запобігання та виявлення корупції Міністерства аграрної політики та продовольства України
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 8 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", пункту 8, підпункту 18 пункту 10 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119, Типового положення про уповноважений підрозділ з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 вересня 2013 року № 706,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Сектор запобігання та виявлення корупції Міністерства аграрної політики та продовольства України.
2. Внести зміни до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03 серпня 2015 року № 310 "Про затвердження положень про деякі структурні підрозділи Міністерства аграрної політики та продовольства України" (із змінами), виключивши абзац дев`ятий пункту 1.
3. Сектору запобігання та виявлення корупції в двотижневий строк подати до Департаменту роботи з персоналом примірники посадових інструкцій працівників.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Міністр Т. Кутовий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики
та продовольства України
26 січня 2017 року № 28
ПОЛОЖЕННЯ
про Сектор запобігання та виявлення корупції Міністерства аграрної політики та продовольства України
1. Загальні положення
1.1. Сектор запобігання та виявлення корупції (далі – Сектор) є самостійним структурним підрозділом апарату Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі – Міністерство).
Сектор є уповноваженим підрозділом апарату Міністерства з питань запобігання та виявлення корупції.
1.2. Сектор підпорядкований безпосередньо Міністру аграрної політики та продовольства України (далі – Міністр).
1.3. У своїй діяльності Сектор керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, рішеннями Національного агентства з питань запобігання корупції, міжнародними договорами України, Типовим положенням про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 вересня 2013 року № 706, Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119, наказами Міністерства, цим Положенням, іншими актами законодавства.
1.4. Сектор очолює завідувач, який підпорядковується безпосередньо Міністру і несе перед ним відповідальність за виконання покладених на Сектор завдань та функцій.
1.5. Завідувач Сектору підзвітний і підконтрольний посадовій особі Секретаріату Кабінету Міністрів України, визначеній Міністром Кабінету Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.
1.6. Сектор організовує свою роботу згідно з планами, які затверджуються посадовою особою Секретаріату Кабінету Міністрів України, визначеною Міністром Кабінету Міністрів України, якщо інше не передбачено законом, у взаємодії з іншими структурними підрозділами апарату Міністерства.
1.7. Діловодство, фінансування, матеріально-технічне та інше забезпечення Сектору здійснюється в порядку, установленому відповідними законодавчими та нормативно-правовими актами.
2. Основними завданнями Сектору є:
2.1. Реалізація державної політики щодо запобігання та протидії корупції.
2.2. Підготовка, забезпечення та контроль за здійсненням заходів щодо запобігання корупції, оцінка корупційних ризиків у діяльності Міністерства, підвідомчих підприємств, установ та організацій, причини, що їх породжують та умови, що їм сприяють.
2.3. Надання методичної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства.
2.4. Участь в інформаційному та науково-дослідному забезпеченні здійснення заходів щодо запобігання та виявлення корупції, а також міжнародному співробітництві в зазначеній сфері.
2.5. Проведення організаційної та роз’яснювальної роботи із запобігання, виявлення і протидії корупції.
2.6. Проведення перевірки фактів своєчасності подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та повідомлення Національного агентства про випадки неподання чи несвоєчасного подання декларацій.
2.7. Здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів.
2.8. Здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства.
3. Сектор, відповідно до покладених на нього завдань:
3.1. Розробляє та проводить заходи щодо запобігання корупційним правопорушенням, а також здійснює контроль за їх проведенням структурними підрозділами Міністерства.
3.2. Надає іншим структурним підрозділам Міністерства, окремим працівникам Міністерства роз’яснення щодо застосування антикорупційного законодавства.
3.3. Вживає заходів до виявлення конфлікту інтересів та сприяє його усуненню, контролює дотримання вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів, а також виявляє сприятливі для вчинення корупційних правопорушень ризики в діяльності працівників Міністерства, вносить Міністру пропозиції щодо усунення таких ризиків.
3.4. Надає допомогу в заповненні декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
3.5. У разі виявлення фактів, що можуть свідчити про вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень посадовими особами Міністерства, підвідомчими підприємствами, установами та організаціями, інформує в установленому порядку про такі факти Міністра (державного секретаря Міністерства), а також правоохоронні органи відповідно до їх компетенції.
3.6. Веде облік працівників Міністерства, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.
3.7. Взаємодіє з підрозділами з питань запобігання та виявлення корупції державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції.
3.8. Розглядає в межах повноважень повідомлення щодо причетності працівників Міністерства до вчинення корупційних правопорушень.
3.9. Повідомляє у письмовій формі Міністру, посадовій особі Секретаріату Кабінету Міністрів України, визначеній Міністром Кабінету Міністрів України, та спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції про факти, що можуть свідчити про вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень посадовими особами Міністерства.
3.10. Втручання у діяльність Сектору під час здійснення ним своїх повноважень, а також покладення на Сектор обов’язків, що не належать або виходять за межі його повноважень чи обмежують виконання покладених на нього завдань, забороняється.
4. Сектор має право:
4.1. Отримувати від інших структурних підрозділів Міністерства інформацію і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань, а також в установленому законом порядку інформацію з обмеженим доступом або таку, що містить державну таємницю.
4.2. Отримувати від працівників Міністерства, підвідомчих підприємств, установ, організацій, інших підконтрольних органів виконавчої влади, усні та письмові пояснення з питань, які виникають під час проведення службових розслідувань (перевірок).
4.3. Ініціювати перед Міністром (державним секретарем Міністерства) питання щодо проведення службових розслідувань (перевірок), надсилання запитів до державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності з метою отримання від них відповідної інформації та матеріалів, необхідних для виконання покладених на Сектор завдань.
4.4. Інформувати Міністра в разі покладення на Сектор виконання завдань, що не належать до його компетенції, а також у випадках, коли відповідні підрозділи або посадові особи не подають документи, інші матеріали, необхідні для виконання поставлених перед Сектором завдань і функцій.

................
Перейти до повного тексту