1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.12.2016 № 521
Про затвердження Положення про Департамент продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 8 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", пункту 8 та підпункту 18 пункту 10 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Департамент продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України, що додається.
2. Внести зміну до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 03 серпня 2015 року № 310 "Про затвердження положень про деякі структурні підрозділи Міністерства аграрної політики та продовольства України" (із змінами), виключивши абзац третій пункту 1.
3. Директору Департаменту продовольства у двотижневий строк подати до Департаменту роботи з персоналом примірники положень про структурні підрозділи Департаменту продовольства та посадових інструкцій працівників.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра О. Ковальову.
Міністр Т. Кутовий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
06.12.2016 № 521
ПОЛОЖЕННЯ
про Департамент продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України
1. Загальні положення:
1.1. Департамент продовольства (далі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі - Міністерство).
1.2. Діяльність Департаменту безпосередньо спрямовується, координується та контролюється заступником Міністра згідно з розподілом функціональних повноважень між Міністром та заступниками Міністра.
1.3. У своїй діяльності Департамент керується Конституцією України, законами України, актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119, наказами Міністерства, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
1.4. До складу Департаменту входять такі структурні підрозділи:
відділ стратегії розвитку харчової промисловості;
відділ підакцизної продукції;
відділ переробки продукції тваринництва та дитячого харчування;
відділ технологій виробництва харчових продуктів.
2. Основними завданнями Департаменту є:
2.1. Формування та реалізація державної політики в харчовій і переробній промисловості та участь у здійсненні заходів щодо забезпечення продовольчої безпеки держави.
2.2. Участь у формуванні стратегії та здійсненні заходів, спрямованих на насичення продовольчого ринку продукцією харчової і переробної промисловості та просування її на зовнішніх ринках.
2.3. Участь у здійсненні заходів, спрямованих на захист на зовнішніх ринках інтересів вітчизняних товаровиробників харчової та переробної промисловості від недобросовісної конкуренції та застосування дискримінаційних умов до їх діяльності.
2.4. Імплементація європейського законодавства, що регламентує функціонування ринку продовольства, до положень національного законодавства в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
2.5. Забезпечення взаємодії з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у сферах попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.
3. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
3.1. Здійснює аналіз діяльності та прогнозує розвиток галузей харчової і переробної промисловості, кон'юнктури продовольчого ринку, а також необхідності насичення внутрішнього ринку продуктами харчової і переробної промисловості.
3.2. Готує пропозиції щодо шляхів підвищення ефективності роботи харчової та переробної промисловості, посилення її конкурентоспроможності на вітчизняному та світовому ринках.
3.3. Визначає:
3.3.1. Пріоритети, стратегію та механізм розвитку харчової промисловості.
3.3.2. В установленому законодавством порядку державні спиртові заводи, які мають право переробляти конфісковані та безхазяйні спирт етиловий та алкогольні напої.
3.4. Сприяє:
3.4.1. Впровадженню постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) на потужностях харчової та переробної галузей та інших міжнародних систем безпечності та якості харчових продуктів.
3.4.2. Техніко-технологічному переоснащенню галузей харчової і переробної промисловості, енергозбереженню, впровадженню інноваційних проектів та розвитку біотехнологій.
3.4.3. Висвітленню виставкової діяльності у галузях харчової і переробної промисловості, участі підприємств, установ і організацій усіх форм власності у виставках, ярмарках тощо.
3.5. Бере участь у:
3.5.1. Здійсненні заходів щодо забезпечення продовольчої безпеки держави.
3.5.2. Здійсненні аналізу стану наповнення регіональних запасів продовольства.
3.5.3. Розробленні загальнодержавних балансів попиту і пропозиції основних видів сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.
3.5.4. Реалізації державної політики у сфері виробництва продуктів дитячого харчування.
3.5.5. Формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.
3.5.6. Розробленні заходів, спрямованих на вдосконалення зовнішньоекономічної діяльності, захист інтересів вітчизняних товаровиробників харчової продукції на зовнішньому ринку, їх захист від недобросовісної конкуренції, дискримінаційних умов діяльності та захист внутрішнього ринку.
3.5.7. Підвищенні інформованості населення про ринки продовольчих товарів, а також в підвищенні їх транспарентності.
3.5.8. Здійсненні міжнародного науково-технічного співробітництва у сфері харчової і переробної промисловості.
3.5.9. Розробленні технічних регламентів, інших нормативних документів згідно компетенції Департаменту.
3.5.10. Організації роботи Секції продовольства Науково-експертної Ради Міністерства.
3.5.11. Вдосконаленні вітчизняного законодавства щодо зменшення шкідливого впливу тютюнових виробів на здоров'я населення з метою його наближення до положень Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров'я із боротьби проти тютюну (РКБТ).
3.5.12. Розробці та реалізації заходів, спрямованих на залучення інвестицій та розвиток інновацій у харчовій та переробній промисловості.
3.6. Вносить пропозиції щодо:
3.6.1. Дерегуляції господарської діяльності та спрощення регуляторної бази в сфері харчової та переробної промисловості.
3.6.2. Затвердження керівництвом Міністерства норм виробничих втрат і виходу спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів.
3.6.3. Погодження керівництвом Міністерства проектів законів, інших актів законодавства, що надходять на погодження від інших міністерств та центральних органів виконавчої влади, готує у межах повноважень, передбачених законом, висновки і пропозиції до проектів законів, інших актів законодавства, які подаються на розгляд Кабінету Міністрів України, з питань, що відносяться до компетенції Департаменту.
3.7. Забезпечує здійснення в межах компетенції заходів щодо регулювання та контролю виробництва і реалізації цукру.

................
Перейти до повного тексту